Dükkan Açmak

Tavuk Çiftliği Kredisi ve 30 Bin Lira Devlet Hibesi Veriliyor

08.01.2021
Tavuk Çiftliği Kredisi ve 30 Bin Lira Devlet Hibesi Veriliyor

Kanatlı yetiştiriciliği, koyun ve inek yetiştiriciliğinden çok farklıdır. 3-5 tavuk alıp, organik yumurta yemek zevkli olsa da, binlerce tavuk kapasitesi olan bir çiftlik kurmak, et pilici veya yumurta tavuğu yarka satın alıp, profesyonel bir tavuk çiftliği kurmak başka bir iştir. Bu alanda kümes hayvancılığına girmek isteyenlerin, en çok yaşadıkları problem finansmandır. Üreticiler, Devlet tarafından en az 200.000 TL tutarında çiftlik kurma hibesinin verilmesini talep etmektedirler. Gerek KOSGEB, gerek Tarım ve Orman Bakanlığı, gerekse TKDK (IPARD- IPARD2) tarafından yapılan yardımlar şimdilik bu kadar.

Tavuk Çiftliği Kurmak İçin Devlet Desteği Veriliyor mu?

Ülkemizde, Tavuk çiftliği açmak, organik yumurta yetiştirmek isteyenlere aşağıda yazılı olan Devlet kurum ve kuruluşları tarafından hibe kredi, sıfır faizli kredi veya düşük faizli kredi verilmektedir. Bu teşviklere başvurmak için, bir çiftlik sahibi olmanız, eğer çiftlik dukkanacmak.com kuramadıysanız bir projenizin olması, hayvancılık yapmakta kararlı olduğunuzu gösterir belgeler ve evraklarınız bulunmalıdır. Aklımda bir tavuk işi var diye Devlet kurumlarına başvurursanız, destek veya kredi alamazsınız. 2.000-3.000 piliç bulunan bir çiftliği kurmak kolay iş değildir, sermaye ve ciddiyet gerektirir. Eğer bu ciddiyeti kaldıracak durumda değilseniz, bakkal dükkanı açmayı düşünebilirsiniz.

tavuk-çiftliği-kurmak

Tavuk Çiftliği Kurmak

Salma Tavukçuluk Nasıl Yapılır?

Organik köy tavuğu besleyerek, köy yumurtası üretimi yapmak isteyen çiftçiler, salma (serbest sistem) tavukçuluk yaparak iyi para kazanabilirler. Bunun için iyi hazırlanmış bir iş projesi ile birlikte, projenin büyüklüğüne göre sermaye ve çalışacak elemana ihtiyacınız olacaktır. Salma tavukçuluk denen iş, hayvanların doğal ortamda gezerek beslenmeleri ve buna bağlı olarak doğal yumurta yumurtlamalarının sağlanmasıdır. Tavuk doğada, ot, böcek, taş, kum gibi doğal olan mineralleri tüketimi sonucunda katkısız yumurtladığından köy yumurtası piyasada daha yüksek fiyata alıcı bulabilmektedir.

Bazı firmalar satış yapabilmek için salma tavukçuluk yaptığını iddia ederek, çiftlik yumurtalarını halka doğal köy yumurtası olarak satmaya çalışsalar da, bu yumurtanın, tadı, kokusu ve şekli diğer standart çiftlik yumurtalarından ayrılmakta ve tüketiciler tarafından rahatlıkla ayırt edilmektedir. Ülkemiz de çok sayıda Toptan köy yumurtası satın alan firmalar mevcuttur.

Yine doğal yumurta kadar, doğal ortamda yetişen et tavuklarının etleri de yumurta kadar değerlidir. Ancak şuan Türkiye’ de sağlık prosedürleri açısından toptan köy tavuğu veya pilici satışı yapan bir firma mevcut değildir. Yeni iş kurmak isteyenlere bir fikir olabilecek sektör, büyük yatırım gerektiren bir iştir.

Yazımızın başında salma tavukçuluk yapmak için hayvanların doğal ortamlarında beslenmesi gerektiğini defalarca söylemiştik. Bu kapsamda bu işe girmek için gerekli olan tavukçuluk materyalleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Salma tavukçuluk için açık ve kapalı alan,
 • Tavukçuluk kredisi veya yeterli finansman,
 • Çiftlikte çalışacak personel gerekli olan ana unsurlardır.

Salma tavukçuluk projesi bir dönümlük bir alanda yapılabileceği gibi, tavuk sayısına ve üretimin şekline göre, 5 dönümlük bir arazi ve kapalı alanda tercih edilebilir. Çiftlik ve tesisin kurulumu için Devlet kurumlarının hibe ve teşvikleri alınabilir. Özellikle Ziraat Bankasının çiftçiye ödediği hayvan kredisi tavukçuluk amacıyla çekilebilir.

30 Bin Lira Hibe

Tarım ve Orman Bakanlığı Tavuk çiftliği kuranlara 30 bin lira hibe kredi veriyor. Devlet destekli salma tavukçuluk, hindi, kaz ördek gibi kümes hayvanı yetiştiriciliği yapmak isteyenlerin aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekiyor.

 • En az 500 adet tavuk alarak serbest sistem (salma tavukçuluk) yumurta tavuğu yetiştiriciliği projesi hazırlamak ve bu proje ile  Tarım ve Orman Bakanlığı İl/İlçe Müdürlüklerine başvuranlar 30 bin lira devlet desteği alabilir.
 • Devlet desteği alabilmek için en az 400 adet serbest sistem kaz, ördek hindi yetiştiriciliği projesi hazırlamak ve bu proje ile Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurmak gerekiyor.

Proje dahilinde, tarım ve hayvancılık alanında 15 bin kişiye 30 bin lira hibe verileceği düşünülüyor. Bu projenin köye dönüş projesi dahilinde icra edileceği tahmin ediliyor.

Genç çiftçi proje desteği uygulama rehberi içerisinde başvurunun nasıl dukkanacmak.com yapılacağı ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Yine bu proje desteği ile alakalı olarak aşağıda belirtilen linklerden tavuk yetiştiriciliği için başvurunun nasıl yapılacağı ve örnek tavuk çiftliği projesi bulabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise Tavukçuluk projelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan; Yumurtacı Tavukların Korunması ile İlgili Asgari Standartlara İlişkin Yönetmelik kapsamında istenilen altyapı ve şartların yerine getirilmesi şarttır. Bu şartları yerine getirmeyenler 30 bin lira tavukçuluk hibesi alamazlar.

30-bin-tl-hibe

30 Bin TL Hibe

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu

TKDK olarak bilinen devlet kurumu tarafından da, tavuk çiftliği açmak isteyenlere çeşitli desteklemeler yapılmaktadır. TKDK tarafından aşağıdaki sektörlerde Tavuk Çiftliği Devlet Desteği verilmektedir.

 • 101-3 Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler
 • 101-4 Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler
 • 103-3 Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

Ziraat Bankası 100.000 TL

Tarım ve Orman Bakanlığı, 30 bin lira tavukçuluk hibe kredisi haricinde, hayvancılık yapmak, büyükbaş veya küçükbaş hayvan hibesi ve kredilerinden faydalanmak isteyenlere Ziraat Bankası tarafından ödenen krediler kapsamında 100 bin lira faizsiz kredi verileceğini açıkladı. Bu kapsamda Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık alanında proje desteği ile birlikte, salma tavukçuluk, et tavuğu yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu, hindi ve ördek yetiştiriciliği, bıldırcın yetiştiriciliği, gibi kümes hayvanı yetiştirme sektörüne de destekleme vermeye devam edecek.

Yumurta Tavuğu Çiftliği Kurmak İçin Gerekli Şartlar

Devlet, kredi vereceği çiftlikler için bazı şartlar oluşturmuştur. Yumurta tavuklarının korunması ile ilgili asgari standartlara ilişkin yönetmelik kapsamında, yumurta tavuğu çiftliği kurarak yumurta yetiştirmek isteyenler için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Her tavuk için en az 10 cm ayrılması şartıyla ya doğrusal bir yemlik ya da her tavuk için asgari 4 cm ayrılması şartıyla dairesel yemlik bulundurulması, Her yedi tavuk için en az bir folluk temin edilmesi, Grup folluklarının kullanılması durumunda, azami 120 tavuk için en az 1 m² folluk alanı ayrılması gibi şartlar mevcuttur.

Bu tebliğnameyi öğrenmeden bu iş için devlet desteği başvurusunda bulunmamanızı tavsiye ederiz. Eğer tavuk çiftliğinizi özel banka kredileri ile açmak isterseniz, sitemiz üzerinden en düşük faizli uygun salma tavukçuluk, hindi ve ördek çiftliği, bıldırcın yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu, civciv alımı ve tavukçuluk için verilen düşük faizli kredileri değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


 1. Hüseyin Budak dedi ki:

  100 dönüm tapulu arazim ve 250 dönümden fazla himayemde otlak alanım var destekli nasıl yapılıyor bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

 2. Yusuf dedi ki:

  Mersin erdemli koramşalı köyünde dört dönüm yerim var ama maddi kaynağım yok işçiliğini yaparım referans olup ortak iş yapmak isteyen ciddi kişiler arasın 05*******

 3. CÜNEYT KARATAŞ dedi ki:

  500 ve üzeri gezen tavuk çiftliği kurmak istiyorum10 dönüm arazim bulunmakta devletten hibe nasıl alabilirim yetiştirdiğim tavuk ve yumurtaları toptan satabileceğim firmalar hakkında yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler 054***

 4. Yasemin dedi ki:

  Biraz tavuğum var dahada almak istiyorum devlet desteği istiyorum

 5. Bilal dedi ki:

  Merhabe arkadaşlar ben ağrıda besi tavukçuluk yapmak istiyorum 10 bin tavuk için kaç metre kare alan gerekli
  Birde civcivleri nerden temin edebilirim
  Yardımcı olabilirmisiniz
  Şimdiden teşekkürler

 6. MESUT dedi ki:

  slm
  ankara çubuk ilçesinde 5000 m arazim var gezen tavuk işine ilgi duyyorum. anlayan ve bu işe benim gibi ilgilisi olan ve gerçekten bu işi yapabileceğine inanan bir kişiyle ortaklık kurmak istiyorum.
  iltibat için 0531

  1. Sinan dedi ki:

   Merhaba kardesim bende ciddi düşünüyorum çok araştırdım olabilir telefon numaran çikmamis ben yazayim ulas kinusalim

 7. Onur dedi ki:

  Selam iyi aksam lar ben yumurta satim is kurmak istiyorum burdan vaydalanmak istiyorum

 8. turan dedi ki:

  Gebzedeki 7500 m2 arsama tavuk çiftliği kurmak için işden anlayan ortak arıyorum .Kocaeli belediyeside % 50 Hibe veriyor.Doğal gezen tavukçuluk destekleme proje kapsamında bu işten anlayan biri ile eşit ortaklık çalışabiliriz.
  Turan Varer

  1. Emre dedi ki:

   merhaba.bende gebze köyler bölgesinde aynı iş dalında iş kurmak fikriyatındayım.ilgilenirseniz dönüş yapabilirsiniz.0533 284 99 64

  2. melih akın dedi ki:

   merhaba bende tavuk çiftliği kurmak ve ortak arıyorum

  3. Ömer dedi ki:

   Merhaba Turan bey ,
   isterseniz bu işi birlikte yapabiliriz.
   Bi araya gelip konuşup anlaşabilirsek yaparız arayın konuşalım

 9. Ömer dedi ki:

  Bende bir tavuk çiftliği kurmak istiyorum

 10. Vural varlı dedi ki:

  Bende bu işi yapmak istiyorum napmam gerekli

 11. Ahmet ÇİFTÇİ dedi ki:

  Slm Çiftliği olanlara ve bu işi bilenlere sesleniyorum urfada 28 dönüm arazim var bende çiftlik kurmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

  1. ömer faruk dedi ki:

   ahmet cifci sizinle ortak olabiliriz

 12. Nevzat karipçin dedi ki:

  Bende kendi arazimde kendim tavuk beslemek istiyorum banada bi yardımcı olursanız sevinirim kendim bu işi yapabilirim ailemle birlikte

 13. Ömer dedi ki:

  Tavuk çiftliği kurmak için bilgi verin

 14. Halis dedi ki:

  1200 adet tavuk ciftligi kurmak için izlemem gereken yasal işlemler
  Nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

 15. Arif dedi ki:

  Slm vanda 10 dönüm yerim var tavuk çifliği açmak istiyorum.yardimci olursaniz iyi olur

 16. Arif dedi ki:

  Slm ben vanda yaşiyorum.10 dönüm arazim var.tavuk çifliği açmak istiyorum. Yardimci olsaniz iyi olur.

 17. Zümrüt aydin dedi ki:

  Sa edirnede 11 donum tarlam var ve tavuk.isine girmek istiyorum. Bilgi ve tecrubelerinile yardimlarinizi bekliyorum. Devlet destegi nasil alabilirim ?

 18. Mehmet dedi ki:

  Ne yorumu cevap vermiyonuzki

 19. Mustafa dedi ki:

  Slm kolay gelsin benim tarlam var ve araba yolun yanında. Ben köye dönmek istiyorum ama karar veremedim tavukçuluk mu yada besicilikmi yapıyım. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

 20. Beykoz dedi ki:

  Daha önce koyun keçi çobancılığı yaptım tavuklarımız vardı ama 20 kadar kendimize besliyorduk şu an 10 ta e var ben yhmurta tavukculuğu yapmak istiyorum arsamız var hibeye ihtiyacım yok sorun yumurtaları toptan nereye vere bilirim bu işe başlasam kaçtan satabilirim toptan

  1. Ali tarcan dedi ki:

   Slm İzmir bayındır sariyurt köyündenim köyde is imkânı olmadindan İstanbul da ikamet etmekteyim köyde arazim zeytinlik olarak geçiyor bos alanim da çok var koy tabu ve yumurta üretmek istiyorum ve köyüme geri dönmek istiyorum devletin ilgili kurumundan destek bekliyorum

 21. İstanbul kadikoy dedi ki:

  14 yildir guvenlik olarak calisaktayim koy hayag gormus biri olarak kendi koyume gidi gezer tavuculuk yapmak istyorum

 22. Adana seyhan dedi ki:

  Ben bir belediye calisaniyim koyumde tarlamız var tavuk beslemek istiyoruz babamla beraber yardımcı olurmusunuz.

 23. SAMSUN CARSAMBA dedi ki:

  TAVUK YAPIP PAZARDA SATIYORUZ VEYA YUMURTA SATIYORUZ AMA ISLERI BUYUTMEK ISTIYORUZ COK BUYUK ALANIMIZ VAR CİFLIK YAPIP DEVLETIMIZE URETIM YAPMAK ISTIYORUZ

 24. Osmaniye merkez dedi ki:

  Merhaba ben aşçıyım hala bu bu işi yapmaktayım yumurta üretimi için gezen tavuk çiftliği kurmak istiyorum bu fikir annemin tavu beslemeye başlamasından aklıma geldi annemin 4 tavuğu vardı daha sonra kurk yatırdı ve nu tavuk sayısı 30 oldu hergün taze yumurta yiyoruz her geçen gün tavuklar çoğalıyor bu işi bir çiftlik ortamında prefesyonel olarak yapmak istiyorum nasıl başlamalıyım resmi evrak konusunda vs. Yardımcı olurmusunuz teşekkurler

 25. HATAY ALTINÖZÜ SARIBÜK KÖYÜ dedi ki:

  Benim adım serdal yılmaz daha önce çeşitli iş yerinde sigortalık yerlerde çalıştım şimdi tavuk beslıyorum ama yetersiz köy tavuk besliyorum tavuktan beslemesini çok iyi anladırım için hibe devlet desteğini istiyorum tarlam var 5 dönümlük ama taposu.abimin adına kayıtlı herşeyi açıkladım ama bu desteği ihtiyacım var

 26. Şırnak Silopi dedi ki:

  Daha önce inşaatta çalışıyorum 22 yaşındayım ama bir gün arkadaşım bana iki tane tavuk verdi Ve besledim dört sene içinde 120 tavuk oldu açtı ve çok zahmet isteyen bir iştir uğraştıran bir iştir tavukları sevdiğim için Bu işe başvurmak istedimteşekkür ederim

 27. İstanbul Bakırköy dedi ki:

  Daha önce çeşitli şirketlerde satış ve pazarlama üzerine çalıştım istanbul Çatalca bölgesinde
  Gezen tavuk yumurtası üretimi yapmak istiyorum
  Başlangıç olarak 2000 tavuk düşünüyorum

  1. Pelin dedi ki:

   Merhaba benim de catalca da gezen tavuk yumurtasi ureten bir ciftligim var. Butun evraklari marka tesciline kadar herseyi mevcut. Yeri kiraladim 10 yilligina. Cok da guzel satislar yaptim. Ancak su anda antalyaya yerlestim ve icinde tavuk olmadigindan dolayi yaklasik 10 aydir bu isi yapamiyorum. Ama yaklasik 5 yillik kirasi odenmis ve de evraklari aktif durumda. Alindigi takdirde hemen ise baslayip satis yapilabilecek durumda. Catalca nin da en buyuk ciftligi. İlgilenirseniz gorusebiliriz.

   1. SS dedi ki:

    Selam, Büyükçekmece de oturuyorum yakın konumdayım çiftliğinize ve bu iş ile alakalı düşünürken yazınızı okudum.Eğer boşsa hala size ulaşıp bi konuşmak isterim nasıl yapabiliriz

   2. Recep gökalp dedi ki:

    Şu anda ķırklar elinde gezen tavuk işi yapmaktayım. Şartlarınız uygun ise görüşebiliriz.

 28. Cankırı dedi ki:

  Merhaba kendime ait köyde 1 dönüm arsam var tavuk çiftligi kurmak istiyorum ben almanyada yaşiyorum çiftlik kurabilirsem türkiyeye dönmeyi düşünüyoruz bize yardimci olursanız seviniriz ne yapmamizl lazim teşekkürler

  1. konya dedi ki:

   Slm benimde böyle bir proje yapma isteğim var bu konuda ortak olabileceğim,riskleri paylaşacağım birilerine ihtiyacım var.Yer konusunda sorun yok köyde kendimize ait yer var düşünürseniz bu konuda daha detaylı konuşabiliriz

 29. Cizre dedi ki:

  Daha önce hayvancılık yaptım inşaat işinde çalıştım kendime ait bahçeli 2 dönüm arsam var 500 tavuk almak istiyorum doğal ortamda kendim ilgilenmek istiyorum bunun için yardım istiyorum

 30. OSMANİYE DÜZİÇİ dedi ki:

  PEYZAJ ETLİK TAVUK YETİŞTİRİCİLİGİ

 31. Van merkez dedi ki:

  Daha önce uluslar arası ticaret yaptim esnaflık yaptım lokantacılık kasakçılık yaptım arsam varsa 500m kare tavuk ciftiliği kurmak istiyorum

 32. Tokat dedi ki:

  Tavukçuluk yapmak istiyorum teşvikten yararlanmak istiyorum

 33. Sivas yildizeli. dedi ki:

  Ben cifti bir ailenin kiziyim yillarca buyuk bas ve kucuk bas hayvancilik yaptik ve13 yil tekstilde calistim kendi arazimde tavuk ciftli yapmak istiyorum kucuk miktarla baslayip buyutmek istiyorum bana yardimci olurmusunuz

 34. Bozova dedi ki:

  Daha önce sigortalı olarak çeşitli işlerde çalıştım. Genellikle ofis içi işler. İşletme mezunuyum

 35. Bozova dedi ki:

  Merhabalar; aslen Şanlıurfa Siverekliyim. Daha önce farklı işlerde çalıştım. Kendi köyümüzde arazimiz var. Doğal şartlarda tavuk besleyip doğal yumurta işine başlamak istiyorum. Ne önerirsiniz. İşletme bölümü mezunuyum.

 36. mustafa dedi ki:

  şu an istanbul içi agır vasıta kullanıyorum memleketim kütahya uzun yıllar hayvancılık yaptım memleketimde tavukculuk için uygun

 37. İstanbul pendik dedi ki:

  S.a ben gürkan Salma tavuk Çiftliği kurmak istiyorum 25 bin TL gibi bir bütçem var yeterli kalir mi bi bilgi verirseniz sevinirim

 38. akçakale dedi ki:

  ben şanliurfadan ahmet ywrim var arazim var kuyum var elektirik var tavuk yumurtalik çiftlik kurmak istiyorum bu konuda yardimci olsaniz sevinirim

 39. ergani dedi ki:

  Merhabalar ben diyarbakir ilcesinde ERGANI oturuyorum tavukculuk yada küçük baş hayvan ciftligi acmak istiyorum arazim var ve ilceye yakin her türlü iletisim mevcut bana yardimci olurmusunuz degerlendirmede

 40. Van kavurma koyu dedi ki:

  Slm ben bayram Arap Ben daha önce büyük baş sakladım şuan salma tavukculuk yapmak istiyorum amacım organik yumurtaelde etmek istiyorum yanlı z bu gişeden nasıl yararlanabilrim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 30 dönüm arazim var

 41. Kırklareli Merkez dedi ki:

  . Daha önce hayvancılık de hiç uğraşmadım şu an tavuk çiftliği açmayı düşünüyorum memlekette yerimiz var bunu değerlendirmek istiyorum ciğerimiz çok uygun sizde bu konuda bir yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler

 42. Ankara/Yenimahalle dedi ki:

  Tavuk çiftliklerinde ve kümeslerde elektriğin olmadığı her yerde güneşe enerjisinden elektrik üretiyoruz. İhtiyacı olan tavuk yetiştiricileri bizlere ulaşabilir.

 43. İskenderun dedi ki:

  Mrb ben zeynep sönmez Aktifim hala çiftçilik yapıyorum tarımla uğraştım ehliyetim var arazim var maddi durumum iyi olmadığı için işimi büyütemiyorum şu an süs ve yumurta tavuğu üretimi yapıyorum kuluçka makinamda var işimi severek yapıyorum bi çiftliğim olmasını çok istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim hatay iskenderunda oturuyorum….

  1. Çeltik dedi ki:

   Merhaba ben bu işe yeni başlıyorum maddi durumunuzun iyi olmadığını söylemişsiniz henüz makina ve techizat ayarlamadım satmak isterseniz bi konuşabiliriz

 44. İstanbul-Esenler dedi ki:

  Ben devlet memuruyum.Çorlu-şahbaz köyünde 680 m2,etrafı telle çevrili tarlam var.Ben İstanbul’da ikamet ettiğim için gidip gelemiyorum.Burayı üretim için kullanmak isteyenlere kiralayabilirim veya ortak iş yapabiliriz.Tarlanın etrafında çiftlik evleri ve besili hayvan çiftliği var.

  1. Beylikdüzü dedi ki:

   Tarla fotograflarınız varmıdır ?

 45. osmangazi dedi ki:

  ben hobi olarak baktigim salma tavuk isini buyutmek istiyorum simdi 150 ye ykin tavuklarim var yerim yok desteklerseniz buyutmek para kazanmak isterim BURSA YILDIRIMDA oturoyorum

 46. osmangazi dedi ki:

  ben hobi olarak baktigim salma tavuk isini buyutmek istiyorum simdi 150 ye ykin tavuklarim var yerim yok desteklerseniz buyutmek para kazanmak isterim

 47. Karapinar dedi ki:

  Merhaba ben konya karapinardan tavuk ciftligi kurmak istiyorum bana yardimci olabilirmisiniz

 48. İzmir Aliağa dedi ki:

  Bende Ayşe 16 yil koyunculuk yaptım tavuk yaptım simdi tavukçuluk yapmak istiyorum bende yardmcl olun tavuk çok seviyorum bakmaslnl

  1. Sivas yildizeli. dedi ki:

   Ben nilufer cifti bir ailenin kiziyim yillarca buyuk bas ve kucuk bas hayvancilik yaptik ve sonra 12 yil tektilde calistim kendi arazimde tavuk ciftli kurmak istiyorum kucuk miktarla baslayip buyutmek istiyorum bana yardimci öldürülüşünün

 49. İzmir Aliağa dedi ki:

  Bende Ayşe 16 yil koyunculuk yaptım tavuk yaptım simdi tavukçuluk yapmak istiyorum bende yardmcl olun

 50. Siverek dedi ki:

  Mrb ben şanli urfa siverekte dağbaşı eski han kuyunde yaşıyorum tavuk çiftliği kurmak istiyorum yumurtalik yardımcı olabilirmisiniz tskurler

 51. Beyşehir dedi ki:

  Çiftçilik

 52. Gaziantep dedi ki:

  Köyde büyüdüm hayvancılıkta yaptım, asıl mesleğimde inşaat sektöründe çalışıyorum, ön lisans mezunuyum ,dedemden kalan 5 dönümlük arazimiz var ve araziye tavuk ciftligi açmak istiyorum inaat sektöründen hiç memnun deilim hayancilik yapmayı seviyorum.not:insanlarla ugrasmaktansa hayvanlarla uğraşmayı tercih ediyorum.çünkü insanlara birşeyler anlatmak çok zor,kendimi hayvanlara daha iyi ifade edebileceğimi düşünüyorum ?

 53. van merkez dedi ki:

  Merhabalar ben gokhan vanliyim van gurpinar koyunde aileme ait yaklasik 65 donumluk arazilerimiz var bir tanesi 27 donumluk ben bu arazide tavuk ciftligi acmak istiyorum devlet destekli degilde kendi imkanlarimla acmak istiyorum acarsam eger bunun sorumluluklari nelerdir bu konuyla ilgili bilgi verirmisiniz sayin devlet yetkililerimiz

 54. Antakya Alttınözü sarıbük Köyü dedi ki:

  Ben serdal yılmaz HATAY Antakya Alttınözü sarıbük Köyü de oturuyorum benim maddi durumum iyi olmadığı için ben çok tavuk beslenmesini dahadaçok tavuk ları beslemek istiyorum ilk başlangiçım 1000 tane tavuk beslemek isterim bende 5dönümlük tarlam var ama taposu yok nenemden bana kalan bir mirastı yeri müsait tavukların için hibe devlet desteğinizi duydum şimdi baş vurdum bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 55. İstanbul dedi ki:

  Yaşım 21 6 yıl lokanta da çalıştım kendim işimi patronu olmak istiyorum maddi biraz sıkıntılı olduğundan dolayı devlet destek verirse bu işi yapmak istiyorum…

 56. Serdivan dedi ki:

  Diiyarbakirli 42 yasinda bir bayanim Sakaryada yasiyorum daha once restorant isinde ascilik yaptim simdi devletin verecegi destekle koyume dönüp tavuk ciftligi kurmak istiyorum Diyarbakir Egilde bu isi yapmak istiyorum

 57. Ordu Gürgentepe Cumhuriyet mah dedi ki:

  Telefon nonuru yazarmisiniz

 58. Ordu Gürgentepe Cumhuriyet mah dedi ki:

  Daha önce restaurant sektöründe çalıştım 5 yıl kadar kümes hayvancılığı yaptım ben istanbulda yaşıyorum orduda arazi var gerekli bilgi ve donanıma sahibim köyüme donup bu işi yapmak istiyorum devletten ne kadar kredi alabilirim orta ölçekte bir tavuk Çiftliği kurmak istiyorum tamamen organik

 59. Iğdir il dedi ki:

  Tavuk işi daha önce yapıyordum simdi de yapmak istiyorum durumum olmadığı için devletten yardım istiyorum

 60. Siirt kurtalan agaclipınar köyü azat kırca dedi ki:

  Daha once hayvancılıkla ugrastım koyde yaklasik 8 yıldır ugrasıyorum 7 donum arazım var kesinlikle kararlıyım ve çıftlik kurmak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?? Cevap bekliyorum

 61. K.merekez dedi ki:

  Çelik kapı pvc kapı pencere yangın kspisi

 62. Ordu merkez saracak Mahallesi dedi ki:

  Her işte yetenekliyimdir

 63. Ordu merkez saracak Mahallesi dedi ki:

  Bende tavuk Çiftliği kurmak istiyorum bilgi verirmisiniz

 64. van catak dedi ki:

  Merhaba biz üç kişi tavuk işine baş vurmak . İstiyoruz ama durumumuz iyi olmadığı için devletten yardım istiyoruz

 65. Batman sason kelhasan köyü dedi ki:

  İyi günler ben ailemle beraber tavuk ciftliyi kurmak istiyorum 20 dönümlük arazim var etrafı dısardan gelecek olan yabani hayvanlara karsı kapatılmıs köy kosularında yasadıgımız icin madi durumdan dolayı devlet desteki tavuk ciftligi kurmak istiyorum

  1. Batman sason kelhasan köyü dedi ki:

   Kac gündür cevap bekliyom acaba msj atılarmı diye siz devlet yetkililerinden ce ap bekliyorum

 66. İstanbul beylikdüzü adnan kahveci mah dedi ki:

  Şöförlük veya inşaat sektöründe 16 yıl çalıştım şantiye sorumlusu olarak formen çalıştım

 67. Çiftlik dedi ki:

  Tavuk çiftliği için 2 dönüm arazim hazır vaziyette destek verip yardımcı olabilme olanağınız nasıl olur

  1. Batman sason kelhasan köyü dedi ki:

   İyi günler ben ailemle beraber tavuk citliyi kurmak istiyorum 20 dönümlük arazim var etrafı dısardan gelen yabani hayvanlara karsı kapatılmıstır köy kosularında yasadıgım icin madi durumdan dolayı devlet destekli tavuk cifligi kurmak istiyorum yetkililerden yardım bekliyorum

 68. Salma tavukçuluk dedi ki:

  3 arkadaş salma tavukçuluk yapmak istiyoruz yerimiz var yeni başlangıç aşamasındayız bize yardımcı olun belge si varmı varsa nasıl alırız kümes nasıl yapmalıyız

 69. Yumurta is8 dedi ki:

  Tavuk Çiftliği kurmak istiyorum.kendi arazim var

 70. Tavuk çiftliği kurmak dedi ki:

  Adana yumurtalık da tavuk çiftliği kurmak istiyorum. Arsam mevcuttur yardımcı olabilir misinz

 71. Tavuk cifligi dedi ki:

  Tavuk cifligi kurmak idtiyorum osmaniye bahce kazasinin koy yerinde musait 5dönüm yerim var yardimci olabilirsin

 72. Tavuk çiftligi dedi ki:

  Bana yatdmci olurmusunuz bende açmak istiyorum bilgi verirmisiniz

 73. Tavukçuluk, Çiftlik dedi ki:

  Merhabalar kafamda şöyle bir 5000 etlik tavuk için bir iş planı var. Bunun için en uygun yer Tekirdağ diye düşünüyorum. Arsayı halletsem geriye kalan kurulum için tamamına kredi alabilir miyim?

 74. Tavuk Çiftliği dedi ki:

  Ben 3 arkadaşım ile bu yıl mezun olduk. Veteriner teknikeriyiz.tavuk çiftliği açmak istiyoruz ama nerden başlamalı ne yapmalıyız çok bir bilgimiz yok. Bize bu konuda yardımcı olursanız seviniriz

 75. tavuk çiftliği dedi ki:

  tavuk çiftliği kurmak istiyorum bu işten anlayan biri
  ileşime geçebilir mi mail adresimden ? sermaye benden danışmanlık sizden.

  1. Yumurta tavuk yetistirigiciligi dedi ki:

   Köye geri dönüş yaptım yumurta tavuğu yetiştiriciliği yapmak istiyorum yerim müsait ve genis arazim mevcuttur bana yol gösterin

 76. tavuk cifligi kurmak dedi ki:

  2000/300 arasi ciflik kurmak istiyorum desteginiz en kisa zamanda bekliyorum

 77. tavuk cifligi kurmak dedi ki:

  Bu firsati bana verirseniz beni cok mutlu edersiniz

 78. organik yumurta 3000 adet tavukla başlamak iştiyorum nasıl başlayacagımı nereye muracat edeceyimi bilmiyorum bana yardımcı olursanız veya birisine yönlen dirirseniz sevinirim tel dedi ki:

  merhaba ben 3000 adet yumurta tavuk culugu yapmak istiyorum izinleri nerden kime soracagımıbilmiyorum netur izinler alınıyo yardımcı olursanız sevinirim

 79. ercan dedi ki:

  arkadaslar konyanin kulu koyunde 40 donumluk tarlami 30 donumunu agac diktim on donume yumurta tavuk ve hindi yetistiriciligi yapmak istiyorum sermayesi olan tavuk ve hindi bolumune ortak oalbilir hazirda kumesim ve coban evim hazir agaclarima bakacak hayvanlarla ugrasacak dogayi seven gonullu ve durust insanlar tercihimdir is ogretilir gelecekte buyuk projelerim var irtibat; ercan123@live nl ben kendim holandada kalmaktayim ama sik sik ciftligi ziyaret ederim kendine guvenen varsa tercihimdir hemen tavugunu ve hindini al basla projesi bu imkan zor bulunur

 80. aş tavukçuluk dedi ki:

  bende tavuk çiftligi kurmak istiyorum bunun için ne yapbilirim

 81. organik tavukçuluk dedi ki:

  adıyaman da kırsal ilçedeyim organik tavukçuluk yumurta işini yapmak istiyorum yerim 10 dönüm var teşvikle yatırıma gitmek için bilgi verirmisiniz. iyi çalışmalar.

 82. tavuk çiftliği dedi ki:

  mrehaba ben diyarbakırın çermik ilçesinde organik tavuk çiftliyi açmak istiyorum sermayem çok fazla deyil yerimde yok dewleten destek alabiliyormuyum 18 yaşındayım genç çiftçi projesinden yararlana bilirmiyim. ve1500 tavukla başlamak istiyorum ortaalama ne kadar sermaye istiyor LÜTFEN YARDIM EDİN…

 83. Salma Tavuk çiftliği dedi ki:

  Merhaba
  Kiralık arazi yada tesisde salma tavuk çiftliği için devlet desteği ve banka kredileri veriliyor mu? Yoksa Devlet desteği ve Banka kredisini aynı anda kullanabilmek için yerin kendinize ait olması şartı var mı? Net bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

 84. kanatlı hayvan besiciliği dedi ki:

  8.000 m2 tarlam var ve kendimde esnafım tavukçuluk sektörüne adım atmak istiyorum ve tek bildiğim bu sayfadaki yazanlar bana ayrıntılı bir bilgi verirmisiniz nerden başlamalıyım ilk işim ne mesela şimdidden teşekkürler

 85. Organik tavuk dedi ki:

  22 dönümlük yerim var ve tavuk çifliği kurmak istiyorum maliyeti nekadar tutar

 86. tavukculuk dedi ki:

  s.a hobı olarak en fazla ne kadar sayıda tavuk bakabılırım köyde yaşıyorum.

 87. Bilgi almak dedi ki:

  Selamun aleyküm Benim kendi yerim var birazda finans gücüm var ciflik kurmak istiyorum yorumlarda da yazmışsınız 25000 tl ye kuruyoruz diye alt zemin betonu da size mi aittir bilgilendirirseniz sevinirim.

 88. Tavuk yetistiriciliği dedi ki:

  Merhaba ben 31 yaşındayim eşim 28 salma tavuk yetiştiriciliği yapmak istiyorum.nereden destek alabilirim.Hibe yada kredi? Bu arada yerim yok tarla kiralayacağım.

 89. Tavuk çiftliği açmak dedi ki:

  Selamun aleykum ben 26 yaşındayım kredi sorunum yok antepte yaşıyorum ve devlet destekli bi tavuk çiftliği açmak istiyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum

  1. Ordu Gürgentepe Cumhuriyet mah dedi ki:

   Merhaba ben istanbulda yaşayan ve restaurant işiyle ugrasan biriyim aslen orduluyum Memleketimden arazim var ben orta ölçekli tamamen organik tavuk Çiftliği kurmak istiyorum devletten nekadar kredi alabilirim yardimci olursaniz

 90. yumurta tavukculugu dedi ki:

  ben organik ( salma ) yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum 10 .ooo m2 açık alan 2.ooo m1 kapalı alanım var kredi alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim Yer bursa.

 91. organik yumurta dedi ki:

  bu hibe ve kredi, her il için veriliyormu.

 92. mustafa özçiftci dedi ki:

  alabilirsin.kredi durumuna bakılır.uygunsa verirler

 93. Pilic etlik dedi ki:

  7500m2 YERIM VAR TAVUK CIFCI GI KURMAK ICIN NE YAPMAM LAZIM ETLIK PILIC KACA MAK OLUR BANA BILGI VERIRMISIN IZ

  1. mustafa özçiftci dedi ki:

   size yardımcı olayım yer kendinize mi ait.eğer kendinize ait ise bizi arayın yardımcı olalım.. .yaklaşık 1000 tavukluk etlik size yaklşık 35.000 tl ye mal olur.1000 lik gezen yumrurta tavukçuluğuda çadırda 15000 sandviç panelde 25000 tl ye malolur

   1. Tavukçuluk dedi ki:

    Telefonunuz varmı?

   2. ne is olursa olsun dedi ki:

    Nasıl iletişime gecebiliriz

   3. 1000 lik gezen yumurta tav. dedi ki:

    4 dönumlik bir alanımız var.toplam kaç tane tavuk barındırabiliriz ve toplam kaca mal olur bize.istersenizde bana tl numaranızı bırakın ben sizi arıyayım

 94. Kümes hayvanları yetiştiriciligi dedi ki:

  Ben iki yıllık kumes hayvanlari yetistiriciligi okudum ve ciftlik acmak istiyorum devletten yardim alabilir miyim?

 95. tavuk çiftliği dedi ki:

  köyde yerimiz mevcut istenilen kadar çiftliğin planı projesi nasıl yapılmalı ilk etapta kaç tavuk bulundurulmalı

  1. mustafa özçiftci dedi ki:

   500 tavukla başlamanızı öneririm.

   1. Tavukculuk dedi ki:

    Selam kolay gelsin mustafa bey. Bende koyumde bu isi yapmak istiyorum ve bilgilerinizden faydalanmak istiyorum iletisime gecebilirsek cok sevinirim

 96. Ticaret dedi ki:

  Adana’da büyük baş , küçük baş çiftlik kurmak isteyenlere yer imkanı ve yardım edilir iletişim adresi

  1. Tavukçuluk dedi ki:

   Selamın aleyküm ben tavuk Çiftliği kurmak istiyorum ama elimde cok buyuk bir sermaye yok devlet destekli kredilerle isimi yurutmek kendi fikrim ilk basta 10bin tavukla yumurtacilik yaparak başlamayı daha sonra civcive başlamayı düşünüyorum bunun için bana yer ayarlarsaniz destekcim olursaniz tabi şartlarınız da vardir uyarsa Bismillah deyip başlamak üzere cevabınızı bekliyorum.

   1. kredi verilir dedi ki:

    tavuk çiftliği kurmak isteyenlere kredi verilir.
    hindi ördek kaz farketmez

  2. Çiftlik dedi ki:

   Merhaba ben küçükbaş veya organik yumurta işi yapmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz 779

 97. Tavuk ciftligi dedi ki:

  Meraba ben 25000 lik kadar tavuk çiftliği kurmak istiyorum kredi ve diğer işlemler için ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim Süleyman erciyes

 98. üretim tüketim dedi ki:

  selam aleyküm adana ceyhanda yaşıyortum 4 dönüm kendime ait yerim var ve tavuk ciftligi kurmak istiyrum hiç bir bilgim yok herkes bişeyler dıyor ama işi bilenden ögrenmek daha iyidr biraz yardımcı olurmusunz

 99. salman tavulkçuluk dedi ki:

  1000 metre kare alanım var salma tavukçuluk ve organik yumurta yapmak istiyorum devletten nasıl hibe kredi alabilirim veya nasıl bir yol izlemeliyim örnegin 150 metre kare bir kümes yapsam 1000 adet salma tavuk alsam devlet hibe kredisi alabilirmiyim

 100. YUMURTA TAVUKCULUĞU dedi ki:

  meraba kendi yerim yok fakat köyümde dehe önceden büyük baş hayvancılığı için yapılan yaklaşık500-600 m kapalı ahır ve 3000 m arsası bulunan bir yer var ve orayı kiralamayı düşünüyorum fikirlerinixi alabilirmiyim

 101. salma yumurta tavukçuluğu dedi ki:

  salih bey süreyi daha aşağı çekmek mümkün diilmi ?sıfırdan bu işi kurmak istiyorum çerkezköyde 5 dönüm tarlam var bu işe yeterlimi 2 sene içinde rakamı 1000 e ulaştırmak istiyorum .. bunun maliyeti gideri ve getirisi ne kadar olur ? teşekkürler

 102. organik tavukçuluk dedi ki:

  500 tavukluk organik yumurta çifliği açmayi düşünüyorum madi imkanlarimda kisitli devletten 300 tl hibe almayida düşünüyorum topla maliyeti nekadar olur

 103. İSKENDER DEMİR dedi ki:

  ORGANİK TAVUK YABMEK İSTİYUREM NASİL BANA YARDEMCİ ULACEKSENEZ

 104. Düzce/yigilca dedi ki:

  Merhaba tavuk kumesi acmak istiyorum.daha önce bu işi hiç yapmadigim için ziraat bankası kredi vermiyor.tavuk kumesi açmak için ne yapmam lazim

  1. Organik tavuk dedi ki:

   Daha önce kaç tane beslemen gerekiyormuş kardeşim .

 105. niğde dedi ki:

  arkadaşlar bu tebliğ 28968 tebliği ile yürürlülükt2n kaldırılmıştır. yerine 28968 nolu tebliğ geçerli olup tavuk adet ve şarlar düzenlenmiştir. bende konuyu araştırken fark ettim. esseşamünaleyküm hepinize.

  1. Organik tavuk dedi ki:

   Verdiğin tebliğ numaralarının ikisi de aynı ..

 106. R. Emre K. dedi ki:

  Arkadaşlar, bende düşünüyorum. Burası Antalya/Demre. Yazları buralar sıcak oluyor. Tavuklar ölür mü diye korkuyorum. Hangi tavuk daha sağlıklı, dayanıklı? Yazarsanız mutlu olurum. Herkese hayırlı işler.

 107. Hasibe dedi ki:

  arkadaşlar bende düşünüyom antalya demre burası sıcak bölge yazın sıcakta ölürlermi o yüzden korkuyom hazır tavuk dayanmıyo diyolar şu anda 10 tavugum var ama fazlalaştırmak istiyorum yavaş yavaş dışarı çıkarıyom köy tavugu gibi oluyolar hastalık geldimi ölücek diye endişem var arkadaşın dedigi gibi herkes de bi oyun toplu tavuk nasıl alırım bi yol güsteriseniz sevinirim kümesim var akşamları ona koyuyom sizce nerelerden saglıklı tavuk bulurum yazarsanız sevinirim herkese hayırlı işler olsun.

  1. Seydişehir dedi ki:

   Playmut dayanıklı bir tavuk cinsi yumurtasi da 70 gr civari ve yilda ortalama 260 adet yumurta verir

 108. kenan dedi ki:

  arkadaşlar ben tavukçuluk yapmak istiyorum 50 dönüm düz ova arazimiz var ama paramız yok yem derseniz kendimizden

  1. Tavukçuluk dedi ki:

   Şehir olarak araziniz nerde acaba ?

  2. tavuk çiftliği dedi ki:

   şehir neresi oluyor

 109. yasar günec dedi ki:

  arkadaşlar etlik ve yumurta tavukçuluğuyla ilgilenen arkadaşlar varsa fikir alışverişinde bulunmak isterim

  1. Anonim dedi ki:

   Slm etlik tavuk ciftligi kurmak istiyorum da maliyeti nekadar olr iki bölüm olacak senelik gelir gideri nasil olr.yaşar bey

 110. ruhi dedi ki:

  arkadaşlar ben bu işe 0 dan başlayacağım ve hiç bi bilgim yok. araştırmalarım sonucunda sadece tavuğu devletten almam gerektiğini öğrendim. tavuklar aşılı ve garantili geliyor hastalıkta yada ölümle sonuçlanırsa devlet yerine tavuğu yeniliyor.

 111. fadıl dedi ki:

  salih bey sizinle tanışmak ve fikir alış-verişinde bulunmak istiyorum. bu işe sıfırdan başlicam ama nerden ve nasıl bilmiyorum.ayrıca ek gelir olmadığı için 5-10 tavuk zor gelir bana tahminimce en az 100-150 olmalı ki devri daim olsun.yoksa 2-3 . aydan sonra kirayı ödiyemicem. büyük risk olduğu için kararsısızm.uzun zamandır düşünüyorum ama bi türlü nasip olmadı.devlet kıredisi almak gibi bi imkanım olmadığından kendi işimi kendim kurmam gerekiyor ama bunun için de tecrübeli birilerinin fikirlerine ihtiyacım var.iyimser7272@hotmail . com

 112. Salih dedi ki:

  Arkadaşlar eğer 100 adet civarı tavuk ile yumurta satışı işine gireceksenz hiç ondan bundan toplu tavuk alıp ne riske girmeye gerek var nede çok para vermeye.. Ben derimki 5 tavuk 2 horoz al yumurtasını verimini ölç tecrübe edin acele etme sonra bunların yumurtasını biriktir gürk yatır.. Her tavuk yatsa tavuk başı 15 yumurta dan 65 yumurta yapar 50 si sağ kalsa 30 û tavuk çıksa.. Horozlar büyünce çoğunu sat sattığın paraya yem al.. Bir sene sonra bu tavukların alayını gûrke yatır hadi 25 i yattı diyelim hadi 15 yumurta koydun 10 u sağ kaldı diyelim toplam 250 civciv eder hadi yarısına yakın horoz olsun 150 tavuk.. 100 horozu sat yem al masrafa ver o civcivler bu parayla haydi haydi büyür . Bu arada 2 sene zaman geçti. Ne oldu tecrübe . Yavaş yavaş büyüdün. Piyasada kendini yavaş yavaş tanıttın. Hayvanlarından eminsin. Canlı hayvana para vermedin . 3. Sene 500 tavuk oldu sattıkların yem parasını karşılıyor tabi dışarda da yayılıyorlar.. Ne oldu en başta aldığım 5 tavuk 2 horoz parası verdin 3. Sene günde en az 300 yumurta satışı yapmaya başladın ..

  Bu benim hikayem di.. Şuan 4. Senem 600 tavuk var 450-550 arası yumurta alıyorum..

  1. nihat dedi ki:

   salih bey gurkla uğraşmayıp bir kuluçka makinası almayı yada kendiniz yapmayı deneseniz….hem kısa zamanda istediğiniz sayıya ulaşır hemde zamandan tasarruf edersiniz saygılar….

  2. salma yumurta tavukçuluğu dedi ki:

   salih bey çerkezköyde 5 dönüm tarlam var ekilir arazi ..burda tavuk çiftliği kurmakistiyorum sizin yazınızı okuduktan sonra fikir ilgiç geldi ama 3 sene yakmışsınız .. süreyi aşağı ekerek bu işi biraz daha evvel kazandırır hale nasıl getirebiliriz. ve sıfırdan iş kurmak için maliyet ne kadar olur . 1000 tavuğu olan bi işletme günlük ne kadar kazanır? vakit ayırıp yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler..

 113. Harun dedi ki:

  Ruhsatı nasıl aldınız kaç hatvan için ve nereden aldınız bilgi verir misiniz

 114. ömer güngör dedi ki:

  merhabalar arkadaşlar afyonun bir köyünde 3.000 m2 tarla satın aldım kendı ımkanlarımızla ınsaat vs yapabıldık ufak tefek hep aklımda kendi işimi kurmak vardı tabiki paramız prosedürleri kaldırmaya yetmiyordu. 14.12.2015 tarıhınde kendi imkanlarımla taş duvardan 27 m2 bir kümes yaptım havalandırma(45 m3/saat havayı dışarı atan bir fan kullanıyorum), ısıtma(eletrikli bir fan ile 24 saat çalıştırarak 10-12 derece ve %60-70 nem oranıyla) vs bu çözümlerimide kendi planıma göre tasarladım (Restorasyon teknikeriyim) kurmak istediğim işin önce prototipini denemek istedim m2 başına 5 tavuk prensibini okudum bende 27 m2 alana 100 adet tavuk aldım (18tl den yarka olarak 17 haftalık) bana pahalı ve üretimi özel olan bir yem önerdiler ve 1 aya kalmaz yumurta alırsın dediler (tabiki yemi sparişle ürettirmek bütçemi aşıyordu ton hesabı fabrikada yapılıp gelicekti) amacım doğal olana olabildiğince yaklaşmak olduğundan yemin içerisindeki antibiyotikler ve vitaminler beni hazır yemden soğuttu. nitekim yem için arpa-buğday ve fırından bayat ekmek tercih ettim. protatip kümes girişimimdeki amaç bizzat tavuğu tanımak doğasını öğrenmek içindi (günlük yem miktarı-yemleme sıklığı- yem giderleri-ısıtma giderleri ve satış piyasası vb) 1 ay içerisinde 2 fire verdim(ilaç vitamin atibiyotik vermiyorum) 17.01.2016 tarihinde şu anda günlük 49 yumurta almaktayım %49 lik bir verime ulaştım fakat satışı elden eşe dosta olduğu için suan bir gelir potansiyeli yok bu işi yavaş ve emin adımlarla toptan satış yapabileceğim bir yapıya dönüştürmek fikrindeyim. doğal olarak devlet verdiği desteğin karşılığında bizden teminat bekliyor ama elde avuçta yok sizlerden gelecek yorumları ve değerli fikirlerinizi bekliyorum. ikinci etap olarak bir yol haritası çıkarmak istiyorum bu yüzden farklı görüşlere farklı deneyimlere yaşanmışlık hikayelerine ihtiyacım var desteklerinizi bekliyorum. mail adresim omer_gungor@ windowslive . com

 115. mecul dedi ki:

  arkadaşlar yumurta tavuk iş şini yapcaksanız cook iyi düşünüp cook sık dokuyun deri neden ben bundan 3 ay önce 150 200 adet tavuk aldım dedilerki bir ay icinde yumur lamaya başlar fakat bu işin icinde cook ve cok yalancı insanlar var herkes benim tavugum şöyle benim tavugum böyle diyor sonuc hüsran arkasındada durmuyolar sonunda yani paranla rezil oluyosun ben antalyadan hasan diye bir vatan daştan aldım rezil oldum he o para beni nezengin eder nede fakir ama demem şu ki bu iş içinde anladıgım kadarıyla dürüst göremedim demek istedigim oki coook ama coook dikkat edein cünkü para veriyosunuz ve sonunda istediginiz alamıyosunuz bana kalırsa kesilen fatur ve evrak yanında ekstıradan imzalı kaşeli bir evrak isteyin onu veren kişi dürüst tür zaten vermiyense kararı siz verin artık

  1. Istambul maltepe dedi ki:

   Arkadaşlar tavuk yetine bıldırcın yetiştirelim iki üç kişi birlik olalım güçümüzü birleştirelim birimizde arsa diğerinde imkan diğerinde bilgi nedersiniz

 116. Kadircan dedi ki:

  Yarla tavuk satışı bulunmaktadır yardımcı olunur.

 117. cemal dedi ki:

  Merhaba tavuk cifligi kurmak istiyorum nasıl kura bilirim tel 545 761 28 54

 118. yasin dedi ki:

  Slm arkadaslar

 119. Ben.ali dedi ki:

  Selam..Ben..izmirde.oturuyoom.’ve..tavukculk Karnak istiyoom

 120. cıhan dedi ki:

  slm ben antalya gazıpasa da organık tavuk ve yumurta cıftlıgı yapmak ıstıyorum arazı var ama bı ıse hıbe veren bnkalar hangısı almak cok zor yardıma ıytıyacım var

 121. Tacettin İşcan dedi ki:

  Sivas merkezde ikamet etmekteyim tavuk çifliği kurmak istiyorum bana bu konuda deneyimi olup yardımcı olacak kişiler ulaşırsa çok sevinirim

 122. Ersin TUFAN dedi ki:

  Merhaba Turgutlu Temrek Köyünde hali hazırda çalışır vaziyette Tüm evrak ve belgeleri tam 40.000 Tavuk kapasiteli Etlik Tavuk çiftliğim SATILIKTIR.
  ilgilenenler için mail adresim
  ersin.newforest@gmail

 123. Anonim dedi ki:

  ismail bey fason tavukmu yapmak istiyorsunuz

 124. ibrahim uygun dedi ki:

  Merhaba arkadaslar mugla ili yatagan ilcesinde 12.000 metrekare.icinde bag evi bulunan.ayrica elektrigi ve suyu mevcut.arazim var.ayrica yine yol kenari icinde 2500 zeytin agaci bulunan 36.000metrekare bi yerim daha var.bi kurumda sube muduru olarak calismaktayim..yatirim yapmak isteyen arkadaslar beni arayabilirler.tum kosullarimiz uygundur.tavuk sektorune girmek istiyorum.fakat sadece organik yumurta arayin lutfen..5313502770

 125. cengiz dedi ki:

  bu numaradan aryn:5313691011

 126. cengiz dedi ki:

  Adıyaman merkeze km uzaklıkta 500 dönmlk tarla.kiralık verilir.güzel bir fiyat verilirse satılır.çiftli.fabrika büyük tesisler için iyi.

 127. SERKAN dedi ki:

  Beyler salma tavukçuluk için devletten kredi aramayın vermiyor

 128. fatıh alpagut dedi ki:

  deta
  ylı bılgı verırsenız sıze yardımcı olabılırım

 129. erhan karakoç dedi ki:

  33000 kapasiteli 8dönüm arazi üzerine kurulu tavuk çiftliğimi ailevi sebeplerden dolayı satmak istiyorum. 2040 metre 2 kümeden oluşmaktadır. Ekipmanları sonraları elektrik ve su tesisatları yeni. Bakıcı evi ve patron evi var. Broiler bakıyorum banvit ile çalışıyorum. İsterseniz bupiliç ile de çalışabilir yada köy yumurtası yapabilirsiniz fiyat.800bin lira krediye uygun evrakları ve ruhsatları tam. Ziraatbank tan yıllık yüzde 4 ile kredi alabilirsiniz. Belediye rayiç bedeli 720bin lira.

  1. Hasan DAĞ dedi ki:

   erhan bey size nasıl ulaşabiliriz. lütfen email adresime yazınız.

   h.dagli @ gmail Hasan DAĞLI

  2. Şükrettin Toparlak dedi ki:

   Merhaba Erhan bey iyi çalışmalar.Tavuk çifliğinizle ilgilenmekteyim nasıl iltibaata geçebiliriz sizinle?

  3. Bahadır yavuz dedi ki:

   Erhan karakoç bey email adresime yazarsanız tavuk çifliğinizle ciddi olarak ilgilenmekteyim

  4. Anonim dedi ki:

   yer neresi yazmamıssınız

 130. ömer dedi ki:

  ya bende tavuk çiftligi kurmak istiyorum devlet nasıl bir sart koyuyor ne ıstıyor yardımcı olursanız sevınırım

 131. gamze dedi ki:

  Yer we kümes mevcut ortak arıyorum yerim bağdemler köyü izmir

  1. Aziz dedi ki:

   Telf verirseniz irtibata geçebiliriz.

  2. Anonim dedi ki:

   Gamze olur

   1. şaban aytar dedi ki:

    gamze hanım arayın görüşelim ciddi düşünürseniz

 132. erkan dedi ki:

  Slm kurulu 1senelik 50000 etlik tavuk viftligi var
  bunu devir almak istiyorum devlet bunun icin nasilkredi verir hibe kredisi verirmi yardimci olursaniz sevinirim

  1. Dilara dedi ki:

   Elinizde neler, hangi ekipmanlar var ve ne kadar istiyorsunuz bedel olarak ?

 133. erkan dedi ki:

  Slm kurulu 1senelik 50000 etlik tavuk viftligi var
  bunu devir almak istiyorum devlet bunun icin nasilkredi verir hibe kredisi verirmi yaedimci okursaniz sevinirim

 134. Emre ÖZTÜRK dedi ki:

  50.000 bir adet veya 40.000 kapasiteli 2 adet kendi arazime besi tavukçuluğu kurmak istiyorum. Devletten hangi oranda teşvik alabilirim. Belli oranda kendi maddi desteğim vardır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

 135. ESRA dedi ki:

  merhaba
  6500 m2 olan yolun kenarındaki tarlama tavuk çiftliği açmak istiyorum .
  yer kastamonu dadır.
  lutfen yardımvı olurmusunuz

 136. lezgin dedi ki:

  Tarlamda var biran once kurmak istiyorum sizden yardim istiyorum bide 5 donumluk tarlaya olurmu onuda orenmek istiyorum

  1. Hasan dedi ki:

   Alanın % 40 ni kapalı alan yapabilirsiniz

 137. lezgin dedi ki:

  Bende tavuk cifligi acmak istiyorum ama nasil acacagimi bilmiyorum devlet kiredi veriyor diyorlar ama nasil veriyorlar

 138. sefer kurcan dedi ki:

  çiflik kurmak istiyorum yeterli deneyim ve tecrübeye sahibim 10 dönüm azazim var su sıkıntısı yok her türlü organik yetiştirilicige uygundur devleten kurulum destegi bekliyorum şimden teşekur ederim

  1. Anonim dedi ki:

   Nerelisiniz nerde kurmak istiyordnz

 139. Mehmet baltan dedi ki:

  Sivas merkezde tavuk çiftliği kurmak istiyorum . acaba sivasa devlet destekli hibe yoluyla kredi veriliyormu. Şartları nedir. Bu konu hakkinda bilgi verirseniz çok sevinirim.

 140. ahmet dedi ki:

  hayret bişi yav yeni başlıyacak biri nasıl son 3 yıla ayip bilanço raporlarını versin siz nasıl destek veriyonuz çifciye omuz mu veriyonuz

 141. yusuf gunaydın dedi ki:

  Bu alanda tesvik kredili tavuk çiftlği kurmak istyenlerden biriyim fakat bu konuda devletin bilirkişi atayıp bizlere en azından kuruluş aşamasında yardımcı olması gerekiyor bizi yönledirip yada yapmak isteyene bir danışman gönderip alt yapı konusunda destek vermesi gerektiğini düşünüyorum yoksa yakında bu işte bir rant kapısı olacaktır.

 142. Dursun Yurdakan dedi ki:

  Yozgat sorgun ilcesinde yasiyorum yumurta toptancilimiz var ama yumurta bulmada zorluk cekiyoruz ve aldimiz yumurtada da kar ama ci 0 diyecek kadar bi fiyata satmak mecburiyetinde kaliyoruz buda bir birlerini ezmek icin yumurta toptancilari borsanin cok altinda dagitiyor 1 kisinin ciftligi var istedi fiyata bozuyor piyasayi bu durumda tavuk ciftli acmak istiyorum ama durumum yok devletten destekli hibeli kredi almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim arazim var

  1. basri dedi ki:

   dursun bey bende denızlı cıvrılde dusunuyorum yer bulduk 15 donum evıde var bakımını ustlenırım 400 m2 kapalı yerıde var sız dahıtım yapıp satıs yapabılırsenız burada ortak yapmak ısterım eğer aklınıza yatarsa sız sadece tavukları getrın suan 400 m2 yere 3000 adet alır ıcını duzenleyelık daha da ıstersenız bı kumes daha kurarız ama benım fınansal durumum kotu kıralamayı da vadelı bı sekılde yaptım aklınıza yatarsa bı goruselım

 143. nadır ozmen dedi ki:

  tavuk cıftlıgı acmak ıstıyorum kendı tarlamda ..

 144. metin sarıkaya dedi ki:

  hazır kurulmuş tavuk çiftligine devlet hibeli kredi veriyormu

 145. metin sarıkaya dedi ki:

  hazır kurulu tavuk çiftligine devlet hibeli kredi veriyormu

 146. mehmet dedi ki:

  Antalya – Isparta Yolunda 8 Dönümlük Bir Arsa Kiraladım 10 Yıllık Sözleşmem Var, Çiftlik Kurmak İçin Sermaye Yok. Kredi Kullanabilirmiyim? Şimdiden Teşekkür Ederim..

  1. osman dedi ki:

   merhaba mehmet bey emeklı oldum ıspartalıyım çiftlık kurmak istiyorum konusalım sizinle

 147. veli polat dedi ki:

  tavuk çiftliği kurmak istiyorum. ve bunun için devletten nasıl kredi kullanabilirim

 148. mehmet inal dedi ki:

  tavukculuk yapmak istiyorum yer var devlet destekleme verir mi

 149. hasan dedi ki:

  Tavuk Çiftliği yapmakistiyorum

 150. hasan Sakarıya dedi ki:

  Sermayem yok ama çok iddalıyım çok istiyorum devletimden destek bekliyorum ilgili makama çok teşekkür ederim

 151. hasan Sakarıya dedi ki:

  Tavuk Çiftliği kurmakistiyorum

  1. Osman Kazan dedi ki:

   Bende tavukk çiftliği açmak istiyorum ZONGULDAK TAN

Önemli mi?*