Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Toptan Köy Yumurtası Satışı

Toptan Köy Yumurtası Satışı
141.773 kez okundu.

Son yıllarda tüketicilerin organik ürünlere olan talebi nedeniyle, doğal ortamda üretilen tüm gıda ürünleri aşırı şekilde tüketilmektedir. Tabi bu tüketime paralel olarak, bu ürünlere olan talepte aşırı şekilde artmıştır. Bugün raflarda 15 adet çiftlik yumurtası 5 liraya alıcı bulabiliyorken, büyük şehirlerde köy yumurtasının adedi 1 TL. gibi bir fiyattan alıcı bulabilmektedir.

Köy yumurtası daha çok küçük kentlerde küçük ve orta ölçekli işletmelerin girişimi ile ortalama bin tavuk ile üretimi yapılan ürünlerdir. Köy yumurtası üretenlerin bir çoğu kendi köylerinde kurmuş oldukları organik tesislerde köy yumurtası üretilmektedirler. Kaliteli köy yumurtası üretmek yetiştirme sistemine ve tüketilen yeme bağlıdır.  Köy yumurtası ile çiftlik yumurtası arasında protein, yağ ve karbonhidrat gibi besin değerleri bakımından farklılık bulunmamaktadır. Ancak vitaminler gibi fonksiyonel özelliklere sahip bir takım maddeler, hayvanın tükettiği yemlerden geçiyor. Doğal yemler yumurtanın kompozisyonuna etki ediyor. Dolayısıyla organik köy yumurtası üretmek, hayvanların beslenme sistemi ve yemleri ile ile alakalı bir durum.

Organik  yumurta

Büyük şehirlerde organik köy yumurtası satışı ve dağıtımı yapan büyük firmalar mevcut. Anadolu’ da üretim yapan birçok üretici, yumurtalarını kendi başına büyük şehirlerde ki firmalara pazarlamayı hedeflese de, bu iş sanıldığı kadar kolay değil. Eğer böyle bir iş yapmayı hedefliyor iseniz, pazar araştırması yapmadan ve müşterilerinizi belirlemeden köy yumurtası üreticiliği ve pazarlamasına girmemenizi tavsiye ederim.İnternetten organik doğal köy yumurtası satışı

İnternet üzerinde, küçük bir blog açarak veya büyük e-ticaret sitelerine ilan vererek, üretmiş olduğunuz köy yumurtalarını satabilirsiniz. Günümüzde, internet üzerinden satış yapan birçok üretici görmek mümkün. Sizde köy yumurtası satışı için bir internet sitesi kurabilirsiniz. Ancak bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz, lütfen makalemizin alt bölümüne yorum yazarak, bir web sitesi için yüksek miktarlar ödemeyin. Size ücretsiz olarak yardımcı olabiliriz.

Organik köy yumurtası satan firmaları tespit edebilmeniz için, öncelikle yaşadığınız il, ilçe ve köylerde ki, yumurta satışı yapan şarküteri, bakkal dükkanı, market, süper market, kahvaltı ürünleri satan firmalar ve benzeri gıda ürünleri toptan satışı ve pazarlaması ile ilgilenen firmaları ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra, en yakın illerden başlamak üzere, ürünleriniz için pazar oluşturmaya başlamalısınız. Firmaların tespit edilmesinde, yumurta adedinin edeceği fiyat kadar, dağıtım için harcanacak süre ve yol giderlerini de, hesaba katmanızı tavsiye ederiz. Örneğin İç Anadolu bölgesinde ki bir ilden, İstanbul’ un Avrupa yakasına haftanın 2 günü ürün dağıtmak yerine, daha yakın bir ile adet başına 20 kuruş daha ucuza ürün dağıtmanın kâr hesaplamasında çok farklı olmayacağı aşikardır.

Köyünüzde, 3-5 tavuk alarak, organik köy yumurtası üretim, binlerce kişinin köy yumurtası almak için sıraya geçeceğinizi hayal ederek bu işe girmemenizi şiddetle tavsiye ederim. Önce iyi bir iş planı yapın, maliyetinizi hesaplayın. Tavuk çiftliği kurmak için kredi araştırması yapın. Kosgeb hibe kredileri değerlendirin.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git