Tarım ve Hayvancılık

Tarım Kredi Borçları Yapılandırılıyor! %12 Sabit Faiz Oranı

Kredi borçlarını ödemede güçlük çeken vatandaşlara Tarım Kredi Borçları Yapılandırma müjdesi geldi! Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılan tarımsal kredi alacaklarının yapılandırılmasını kapsayan 7316 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 22 Nisan 2021 tarihi ile Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Tarım Kredi Borçları Yapılandırma Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayımlanan bu yapılandırmadan, ödeme zorluğunda olan ve 31.12.2020 tarihinden itibaren tasfiye olunacak alacaklar hesabında borcu olan kooperatif ortakları faydalanabilecektir. Kanun kapsamına giren finansman borçları yıllık %12 faiz oranı ile yapılandırılacaktır.

Kredi borcunu taksitlendirme talebinde olan üreticilere %30 peşinat ödemeleri şartıyla 2024 yılına dek borçlarını taksitlendirme seçeneği sunulmaktadır. Taksitlendirmek istenilen kredi borçlarına vade sürelerince yıllık %12 sabit faiz politikası uygulanacaktır. Bu kanundan faydalanmak isteyen kooperatif ortakları, en geç 21 Temmuz 2021’e kadar başvuruda bulunmalıdır. Başvurular kooperatiflere yapılabilmektedir.

Tarım Kredi Borçları Yapılandırılıyor! %12 Sabit Faiz Oranı

7316 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’a buradan ulaşabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2021

Tarım krediden ödeme kolaylığı müjdesi de geldi. Yine çiftçilere TARIM kredi Kooperatifi tarafından faizsiz komisyonsuz hasat zamanında ödemeli birçok kredi desteği sağlanmaktadır. Yine çiftçilere özel olarak Tarım kredisi veren bankalar uygun faiz oranları ile kredi kullandırmaya devam etmektedir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu