Tarımsal Krediler

Tarım Kredi’den Üreticiye Ödeme Kolaylığı Müjdesi!

Tarım Kredi’den Üreticiye Müjde! Tarım Kredi’nin 8 Haziran 2021’de yayınlamış olduğu duyuruda üreticilere ödeme kolaylığı sağlanacağı açıklandı. Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından 31.12.2020 itibariyle idari takip hesaplarında bulunan kredi alacaklarına bir defaya mahsus olmak üzere ödeme kolaylığı sağlandı.

Duyuru kapsamında olan Tarım Kredi Kooperatifi ortakları, 31.08.2021 tarihine kadar ortak oldukları kooperatiflere başvuruda bulunmaları halinde, vade tarihinden ödeme tarihine dek yıllık %18 faiz oranında hesaplanan tutarı ödeyebileceklerdir.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin olanakları ile sağlanan defaten ödeme kolaylığı ile 7316 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamı dışında olan kooperatif ortakları da indirim imkânından yararlanabileceklerdir.

Tarım Kredi’den Üreticiye Müjde!

TKK Faizsiz kredi Veriliyor! Ek maliyet, masraf, komisyon yok

Faizsiz komisyonsuz, borcunu vadesinde düzenli olarak ödeyenlerin ödüllendirilmesi amacıyla Bereketli Kredi adı altında faizsiz kredi uygulaması kapsamında Tarım Kredi üreticilere bu yıl 600 milyon liralık faizsiz kredi imkanı sağladı. Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz yaptığı açıklamada, “Tarım Kredi olarak kullandırılan krediler içerisinde faizsiz kredilerin ağırlığını artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

2021 Yılında Tarım Krediden ortakların kısa vadeli motorin ihtiyaçlarının faizsiz ve herhangi bir maliyet, masraf, komisyon gibi yansıtılmadan karşılanması amacıyla Hasat Vadeli Motorin Kredisi, ortakların kısa vadeli yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Kısa Vadeli Yem Kredisi, üreticilerin Kurban Bayramı öncesindeki yem ihtiyaçlarının faizsiz olarak karşılanması amacıyla da Kurban Vadeli Yem Kredisi gibi yeni faizsiz kredi ürünleri sunuldu.

2021 yılının ilk yarısında üreticilere 600 milyon liralık faizsiz kredi imkanı sunulmuş olup tarladan sofraya gıda zincirinin bütün aşamalarında çiftçi, üretici ve vatandaşlara hizmet edilmeye devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu