Tarım ve Hayvancılık

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (YÜZDE YÜZ)

Son zamanlarda yaşanan ekonomik krizler ve hayatın pahalılaşmasından dolayı birçok insan hayallerine kavuşamamakta ve ev sahibi olamamaktadır. Genel maddi sıkıntılardan dolayı ev alabilmek için önden gereken peşinatı biriktirmek zor olduğu için insanların ev alma hayalleri ya erteleniyor ya da imkansızlaşıyor. Bu nedenle artık bazı firmaların peşinatsız ev satmasının dışında kimi banka da peşinatsız konut kredileri vermeye başladı. Garanti, Finansbank, Akbank Denizbank Ziraat Bankası, Halk Bank gibi devlet bankaları belirli oranlarda peşinatsız konut kredisi vermektedir. Ziraat Bankası ve Halk Bank dışında da konut kredisi veren bazı bankalar bulunmaktadır. Şimdi sizleri peşinatsız konut kredisi veren bankalar ve bu bankaların hangi şartları istendiği konusunda bilgilendireceğiz.

Peşinatsız Konut Kredisi Nedir?

Çoğu insan ev sahibi olmak istiyor fakat ellerinde birikmiş bir miktar para bulunmadığından dolayı bu ihtiyacını karşılayamıyordu. Geçmiş  zamanlarda ev sahibi olmak isteyip de olamayanlar için bankalar bir fırsat sunarak evin değerinin yüzde 80‘i kadar kredi vermişlerdi. %20’lik bir kısmı elinde birikmiş olanlar bu fırsattan yararlandı fakat hiç peşin birikmiş parası olmayan şahıslar yine ve sahibi olamadılar. Bu yüzden konut satışlarında düşüş yaşandı. Bazı bankalar da hem bu düşüşü önlemek adına hem de insanları ev sahibi yapmak adına peşinat almadan konut kredisinin tamamını insanlara vererek bir çok insanı daha hayallerine kavuşturmuştur.

Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalardan peşinatsız ev kredisi almak için başvuru yaptığınızda bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Bankanın birinci şartlarından biri olan ipotektir. Elinizde olan sizin adınıza veya başkasının adına olan bir evi ipotek etmeniz halinde, yeni alacağınız evin tamamını yani %100’ünü kredilendirebileceksiniz. Yani evin değeri 200.000 TL ise banka bu borcun yüzde 75’lik bir kısmını kredi olarak size verecek, geriye kalan yüzde 25’lik kısmı ise ipotek ettiğiniz konut ile tüketici kredi fırsatı ile alabileceksiniz.

 • Evin 175.000 TL’lik ksımını kredi olarak 25.000 TL kadar kalan kısmını da ipotek ettiğiniz ev üzerinden alabileceksiniz.
 • Eğer ipotek edeceğiniz bir ev bulunmuyorsa diğer bir seçenek ise ekspertiz raporundaki değerini yüksek çıkartmaktır.
 • Başvurduğunuz bankalar sizin gelir gider hareketlerini incelemeye dukkanacmak.com aldıktan ve onayladıktan sonra alacağınız evi de incelemeye alır.
 • Evin incelemesini yapmak üzere ekspertiz çalışanları yollayarak evi incelenmesini sağlar.
 • Evinizin değeri ekspertiz raporunda ne kadarsa banka sizin için o kadar miktarda kredi çıkartır.
 • Ekspertiz raporunu yüksek vermeniz halinde bankadan peşinatı da karşılayacak şekilde yani tamamını ödeyecek kadar kredi almanız mümkündür.
 • Bir diğer şart ise en son çalıştığınız yerde en az 3 aylık bir sigortanız olması ve kredi notunuzun ev satın almak için çok iyi olması gerekmektedir.
 • Çünkü kredi verilirken kredi notlarına çok dikkat edilir.
Peşinatsız Konut Kredisi
Birçok Banka Peşinatsız Konut Kredisi İmkanı Sunuyor.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2023

İnsanların ev hayallerine kavuşması sebebi ile bazı bankalar peşinat talep etmeden konut kredisinin yüzde 100’lük kısmını verebiliyor. Bu imkandan faydalanmak için bankaların bazı koşulları bulunmaktadır. Peki banka hangi şartlarda konut kredisi vermektedir? Konut kredisinde peşinat istemeyen bankalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Garanti Bankası Mortgage
 • Finansbank %100 peşinatsız ev kredisi
 • Akbank %100 peşinatsız konut kredisi
 • Denizbank mortgage

Garanti Bankası Mortgage

Garanti Bankası ev almak isteyenlere yüzde 100 kredi imkanı sağlıyor. Peşinatsız ev satın almak istiyorsanız Garanti Bankası sizin için ilk ve doğru bir tercih olabilir. Hali hazırda bulunan evinizi ve yeni aldığınız evin ipoteğini vererek 240 aya kadar vade yapabilirsiniz. Yeni alacağınız konutun ekspertiz değerinin yüzde 100’üne kadar krediden faydalanabilirsiniz. Faiz şeklinizi siz belirleyebilirsiniz. Sabit veya değişken faiz seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Çeşitli ödeme planı şekillerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Oluşabilecek masraflar yüzde 100 konut kredisi özelliklerinin dışında seçilen mortgage ürününe göre de belirlenebilir. Hem hali hazırda olan konuta hem de yeni konuta ekspertiz yapılacağından normal ekspertizin dışında bir ekspertiz olacaktır. Bu yüzden de iki ekspertiz ücreti alınacaktır. Konut kredisine başvuru yapmak için resmi sitede bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru için ilk olarak sadece Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız olacaktır. Daha sonra gelir ve tapu belgeniz banka için gerekli olacaktır.

Peşinatsız ev satan diğer firmaları arasında Eminevim’ de bulunmaktadır.

Qnb Finansbank %100 kredi ile Peşinatsız Ev Kredisi Veriyor

Finans bankası da peşinatsız ev kredisini evin değerinin %100’üne kadar kredi kullanım imkanı sunmaktadır. Peşinat derdi olmadan ev sahibi olmanızı sağlayacak olan Finansbank diğer bankalara göre konut kredisi faiz oranlarını biraz daha az tutmaktadır. Peşinatsız %100 Konut Kredisi ile peşinat ödemeden yepyeni evinize kavuşabilirsiniz.

Banka sizden hem mevcut oturduğunuz evi hem de yeni evinizi güvence göstererek ipotek etmenizi istemektedir. Banka yeni alacağınız evin ekspertiz değerinin tamamını kullanarak peşinat ödemeden kredi vermeyi bu sayede kabul ediyor. Bankanın size sunduğu diğer imkanlardan biri ise alacağınız krediyi 180 aya kadar vade yaptırabiliyorsunuz. Sabit faiz oranı işlemi ile ödemelerinizin miktarını görmeniz mümkündür. İki farklı ekspertiz yapılmaktadır. Hem mevcut eviniz için hem de yeni satın alacağınız ev için ekspertiz uygulanmaktadır.

Faiziniz sabit ise kredi taksitlerinizin bir veya birden çoğunun ödemesinin erken olması istenildiğinde, arta kalan vadeler 36 ayı geçmiyorsa normal para miktarının yüzde 1’ini, 36 ayı geçiyor ise yüzde 2‘sini aşmayacak miktarda masraf alınır. Banka uygun görmediği taktirde kefil talep etmez. Başvuru formunu eksiksiz doldurarak formda bildireceğiniz telefon numarasından bankanın size ulaşmasını sağlayabilir, bilgi alabilirsiniz. Başvuru için gerekli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelirinizi gösteren bir belge veya iş yerinizden aldığınız maaş bordrosu
 • Satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi
 • Yeni ve güncel tarihli olan bir fatura

Bu belgeleri tamamladıktan sonra başvurunuz oluşur. Daha sonra kredi başvurunuz onaylandıktan sonra ekspertiz işlemleri başlatılır. Ekspertiz Değerlendirmesi aşamasında krediniz onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde evinizin ekspertiz değeri belirlenir. Ekspertiz değeri alabileceğiniz kredi tutarınızı belirleyecektir. Yeni evinize ve mevcut evinize ekspertiz işlemi uygulandıktan sonra kredi tutarınız belirlenir. Bir sonraki adımda ise gerekli evrakları imzalamak ve ödeme planınızı yapmak üzere sizi telefon ile arayarak en yakın Finansbank şubelerine davet ederler. Ve son adım olarak ipotek süreci başlar. Bunun için en önce Tapu Müdürlüğünden randevu almanız gerekmektedir. Daha sonra bankanın sizinle gelmesi için görevlendirdiği bir çalışan ile Tapu Müdürlüğü’ne giderek ipotek ve alacağınız evin satış işlemlerini gerçekleştirirsiniz.

Son olarak da ipotek süreci bittiğinde artık kendi evinizin sahibi olabilir kira ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Detaylar.

Artan ve azalan taksitli konut kredisi 61-120 Ay vadelerde %1,48 ila %1,85 faiz oranları ile kredi veren QNB Finans bankasından sabit faiz oranı ile öngörülebilir ödemeler ile 180 aya varan vadeler ile ev sahibi olabilirsiniz.

Akbank Peşinatsız Mortgage Uygun Sabit Faizleriyle Konut Kredisi

Satın alacağı ev için peşinat ödemek istemeyenler, İş hayatına yeni başlayan genç profesyoneller ve Yeni evlenenlere özel peşinatsız Mortgage kredi Akbank’ta.

Satın almak istediğiniz evi peşinat ödemeden %100 kredi fırsatıyla alabilme imkanını %1,37 faiz oranları ile Akbank size sunmaktadır. Almak istediğiniz evin değerinin %100’üne kadar kredi kullanarak, beğendiğiniz evi hiç bir peşinat ödemeden satın alabilirsiniz. Sabit faizli ve ekspertiz bedelinin tamamı kredilendirilme imkanına sahip olmak istiyorsanız Ayda 1,37 faiz oranıyla konut krediniz Akbank’ta.

Belirli bir bütçeniz yok ve ev almak istiyorsanız sizler de en yakın Akbank şubelerine gidebilirsiniz. Akbank’ın size sunduğu fırsatlara başlamak gerekirse; sabit faiz oranları olduğu için ödeme  yaparken artış söz konusu olmaz. Ödenmesi gereken ekspertiz tutarı taksitlendirilebilme fırsatı da sunulmaktadır. Diğer bankalara göre bu Akbankın ev sahibine sunduğu bir avantajdır.

Eğer ev kredisinin tamamını çekmek istiyorsanız sizin veya ailenizden birinin üzerine olan bir evi ipotek ettirmeniz gerekmektedir. Bu sayede gelirinizin çoğalmasını beklemez para biriktirmek zorunda kalmazsınız. Birikmiş peşin parası olmayanlara ve yeni evlilere büyük bir fırsat. Bu cazip fırsattan yararlanmak için siz de geç kalmayın. Başvuru formunu doldurarak veya şubelere gelerek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru yapmak için gerekli belgeler şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı
 • Aylık ve yıllık gelirinizi gösteren belge
 • İş yerinden alınabilecek olan maaş bordrosu
 • Yeni alınacak evin tapu belgesi

Eğer kira derdinden bıktım ev almak istiyorum diyorsanız ve elinizde hiç peşinatınız yok ise yukarıdaki bankalardan birine giderek başvuru yapabilirsiniz. Yeni yuvanızın bütün ailenize ve size hayırlı olması dileğimizle. 🙂

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 20 =

Başa dön tuşu