Ziraat Bankası 75 Bin TL. Yüzde 50 Faizli Traktör Kredisi

Ziraat Bankası 75 Bin TL. Yüzde 50 Faizli Traktör Kredisi
4 Ekim 2018 tarihinde eklendi.

Traktör kredisine mi ihtiyacınız var? Kara kara düşünmeyin, size bir müjdemiz var. Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası 75 bin TL ‘ ye kadar yüzde 50 faiz indirimli traktör kredisi veriyor. Üstelik yüzde 25 indirimli traktör kredilerinin üst limiti ise 250 bin TL olarak belirlendi. Kredi başvurusu Ziraat Bankası şubelerinden bizzat yapılıyor. Detaylar haberimizde.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Resmi Gazete’ de yayınlanan 2018/ 11188 karar sayılı düzenlemeye göre tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunan çiftçilere finansal destek sağlanacak, hem de son zamanlarda eşi benzeri görülmemiş bir destek. Tebliğde yer alan hükümler, çok geniş alanları kapsamaktadır. Süs bitkisi yetiştiriciliğinden su ürünlerine, traktör alımlarından modern basınçlı sulama sistemlerine kadar pek çok konuda kredi verileceği ve faiz indirimi yapılacağı duyurulmuştur. Kredi talepleri Ziraat Bankası tarafından alınacak ve TKK ile birlikte değerlendirilecektir. Krediye 2019 ve 2020 yıllarına kadar başvuru yapılabilir.

Ziraat Bankası sizden başvuru esnasında bazı evraklar talep edecektir. Bu evraklara ek olarak teminat talebinde de bulunabilir. Traktör kredisinin üst limiti 250 bin TL olarak belirlenmiştir. Verilecek olan kredi yatırım dönemini kapsamaktadır. TKK ve Ziraat Bankası’ nın işletme dönemi için vereceği kredilerde faiz indirimi bulunmayacaktır. 75 bin TL’ yi aşan ve 250 bin limitli kredilerin ise yatırım dönemi faiz indirimi oranı yüzde 25 olarak belirlenmiştir.

Bankanın sunduğu kredi imkanı 75 bin liraya kadar %50 faiz indirimli,

75 bin ve 250 bin lira arası %25 faiz indirimlidir.

SIFIR FAİZLİ DEĞİLDİR!

Ziraat Bankası 75 Bin TL. Yüzde 50 Faizli Traktör Kredisi Tarımsal Krediler

Traktör kredisi

Traktör Kredisi Alım Şartları

Kredi başvurusunda bulunabilmek için sahip olmanız gereken şartlar vardır. Bu şartlara haiz değilseniz kredi başvurunuz reddedilecektir. Zaten pek çok bankanın uygun faiz oranları ile verdiği traktör kredileri bulunmaktadır. Denizbank, Halk Bankası ve Vakıfbank bu bankalara örnek olarak gösterilmektedir. Ancak Ziraat Bankası bir ilke imza atmış ve 0 faizli kredi kullandırmaktadır.

Banka tabi ki her talep eden çiftçiye traktör kredisi vermeyecektir. Nasıl ki ihtiyaç kredilerinde talepte bulunduktan sonra müşteri bilgileriniz kontrol ediliyorsa, bu kredi türünde de yine inceleme yapılacaktır. Banka yapacağı inceleme sonrası kredi notunuzun düşük ve sicilinizin bozuk olduğuna karar verirse kredi talebinizi reddetme hakkına sahiptir. Kredi başvurusunda bulunmak için Türk vatandaşı, gerçek ya da tüzel kişi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın görev alanında olan kooperatif olmak gerekmektedir.

Traktör kredisi alabilmek için Çiftçi Kayıt Sistemi‘ nde kaydınız olmalı ve çiftçilik faaliyeti ile uğraşıyor olmanız gerekir.

Daha önce herhangi bir finansal kurum ya da kuruluştan traktör kredisi aldıysanız ve aylık ödemeleriniz ibraz edeceğiniz gelirinizin %70’ini aşıyor ise, ipotek tesisi haricinde bu krediden faydalanamazsınız. Kredi başvurusunda bulunup da talebiniz kabul edildikten sonra tarım sigorta yapmanız zorunludur. Bu anlamda devlet destekli olarak Ziraat Bankası’ nın verdiği traktör kredilerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifi veya Ziraat Bankası iştiraki iseniz yine kredi alamazsınız.

Hangi yaşa kadar ikinci el traktör alabileceğiniz banka tarafından başvuru için gittiğinizde detaylı olarak ifade edilecektir.

Ziraat Bankası 75 Bin TL. Yüzde 50 Faizli Traktör Kredisi Tarımsal Krediler

Ziraat Bankası traktör kredisi

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kredi talebinde bulunmak için bankaya gittiğinizde sizden bazı evrakları hazırlayarak başvuruda bulunmanız istenecektir. Bu evraklar;

 • T.C. kimlik belgesi fotokopisi
 • Çiftçi kayıt belgesi
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan alınacak olan güvencesi yoktur belgesi
 • Esnaf olmadığınızı kanıtlayan belge
 • Okur yazarlık belgesi ya da diploma
 • 3 yıllık tarımsal faaliyet bilançosu gerekmektedir. Bunların yanı sıra banka uygun görmesi durumunda sizden teminat talebinde bulunabilecektir. Örneğin bir araziye sahipseniz ipotekli olarak kredi vereceğini taahhüt edebilir. Sıfır faizli damızlık tavuk çiftçiliği kredisi almak ister misiniz?


Faiz İndirimi Yapılacak Diğer Tarımsal Konular

Traktör kredilerinin yanı sıra daha pek çok konuda tarımsal kredi desteği ve faiz indirimi yapılacaktır.

 1. Kontrollü örtü altı tarım için verilecek olan kredilerin üst limiti 10 milyon TL’ dir. 750 bin TL’ ye kadar olan kredilerde yatırım dönemi için yüzde 75 faiz indirimi yapılacaktır.
 2. Yaygın bitkisel üretim kredilerinin üst limiti 750 bin TL’ dir. 250 bin TL’ ye kadar olan kredilerin yatırım ve işletme dönemlerinde indirimli faiz oranı yüzde 50′ dir.
 3. Yem bitkisi üretiminde verilecek olan kredilerin üst limiti 2 milyon 500 bin TL’ dir. Hem yatırım hem de işletme dönemlerinde yüzde 100 oranlarında faiz indirimi yapılacaktır.
 4. Y. içi sertifikalı fidan, fide ve tohum üretiminde verilecek olan 10 milyon TL üst limitli kredilerin yatırım ve işletme dönemlerine ait faiz indirimi oranı yüzde 100′ dür.
 5. Y. içi sertifikalı fidan, fide ve tohum kullanımında 5 milyon TL üst limitli kredi verilecektir. 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerin işletme ve faiz dönemleri için 0 faiz uygulanacaktır. 100 bini aşan ve 5 milyon TL’ ye kadar olan kredilerde işletme ve yatırım dönemleri için yüzde 50 faiz indirimi uygulanacaktır.
 6. Süs bitkisi üretiminde verilecek olan kredinin üst limiti 5 milyon TL’ dir. Yatırım ve işletme dönemlerinde yüzde 50 oranlarında ayrı ayrı faiz indirimi yapılacaktır.
 7. Stratejik bitkisel üretim konularında verilecek olan kredilerin üst limiti 3 milyon TL’ dir 2 milyona kadar olan kredilerin yalnızca işletme dönemlerinde yüzde 50 faiz indirimi yapılacaktır. 2 milyon TL’ yi aşan ve 3 milyon TL’ ye kadar olan kredilerin işletme dönemleri için yüzde 25 faiz indirimi uygulanacaktır.
 8. Sera modernizasyonu için ise verilecek olan 300 bin TL’ lik krediye yatırım döneminde yüzde 100, işletme döneminde ise yüzde 50 oranında faiz indirimi yapılacaktır.

Traktör alımı konusu tebliğde muhtelif konular başlığı altında ifade edilmiştir.

Ziraat Bankası 75 Bin TL. Yüzde 50 Faizli Traktör Kredisi Tarımsal Krediler

Kredi verilecek muhtelif konular

 1. İyi ve organik tarım uygulamaları için belirlenen kredi üst limiti 5 milyon TL’ dir. İşletme ve yatırım dönemlerinde yüzde 50 oranında faiz indirimi yapılacaktır.
 2. Traktör (ayrık) için verilen 1 milyon 500 TL üst limitli kredi için yatırım dönemine ait faiz indirimi oranı yüzde 75′ tir. İşletme dönemi için herhangi bir faiz indirimi söz konusu değildir.
 3. Modern basınçlı sulama konusunda 1 milyon 500 bin TL üst limitli kredi verilecektir. Krediye sadece yatırım döneminde yüzde 100 oranında faiz indirimi sağlanacaktır.
 4. Arazi alımlarında 500 bin TL üst limitli kredinin yatırım ve işletme dönemleri için faiz indirimi oranı yüzde 25′ tir.
 5. Depo alımlarında 20 milyon TL’ ye kadar kredi verilmektedir. Yatırım dönemlerinde yüzde 75, işletme dönemlerinde ise yüzde 50 faiz indirimi uygulanacaktır.
 6. Soğuk hava deposu yatırımlarında 5 milyon TL üst limitli kredilerin işletme ve yatırım dönemlerinde yüzde 50 faiz indirimi yapılacaktır.
 7. Tarımsal ürünlerin işlenmesi konulu krediler için üst limit 5 bin TL olarak belirlenmiştir. İşletme ve yatırım dönemlerinde yüzde 50 faiz indirimi uygulanacaktır.

Traktör Kredisi Veren Bankalar

 1. Şekerbank Sıfır ve 2. El Traktör Finansmanı
 2. Traktör ve Mekanizasyon Kredileri Türkiye Ekonomi Bankası
 3. Akbank 60 Ay Vadeli Tarım ve Traktör Kredileri
 4. Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredisi
 5. Qnb Finansbank 72 ay vadeli traktör/pikap kredisi
 6. Yapı Kredi Bankası 7 yıl vadeli traktör finansmanı
 7. Denizbank

Yukarıda yer alan bankalara veya Ziraat Bankası ve TKK traktör kredileri ile ilgili başvurular ilgili banka şubesine yapılmaktadır. Bankası tarafından alınmaktadır. Detaylı bilgiyi yine banka şubelerinden alabilirsiniz.Oy ver!
[Total: 0 Average: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git