Dükkan Açmak

Çiğ Köfte Dükkanı Nasıl Açılır? (Bayilikler ve Maliyet Hesaplaması)

Çiğ Köfte Dükkanı Nasıl Açılır? (Bayilikler ve Maliyet Hesaplaması)

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak İsteyenlere Öneriler

2013 yılında ülkemizin dört bir köşesinde açılmayan başlayan ve her geçen gün sayıları artmakta olan çiğ köfte dükkanlarını bilirsiniz. Sizde bu zincire dahil olmak istiyor iseniz, sizin için önemli tavsiyelerimiz var. Çiğ köfte dükkanı açmak isimli yazıda, gerekli belgeler, maliyeti, kârlı mı, mantıklı mı gibi kafanızda ki bir çok soruya mantıklı cevaplar bulacaksınız. Öncelikle neden bu işi yapmak istiyorsunuz. Etrafınız da ki çiğ köfte dükkanlarının çok para kazandığını mı düşünüyorsunuz. Ya da mahallenizde ki en büyük eksiklik çiğ köfte dükkanı mı? Bu sorulara mantıklı cevaplar verebiliyor iseniz, bu işi yapmaya niyetlisiniz demektir. Ayrıca sıfırdan bir işletme kurmakla uğraşmak istemiyorsanız, bayilik hizmeti veren firmalardan destek alabilirsiniz. Şimdi sizlere kaliteli bir çiğ köfte dükkanının nasıl açıldığını anlatacağız.

Yer Seçimi

İş yerinizi tutmadan önce iyi bir araştırma yapmak zorundasınız. Çiğ köfte Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olsa da, hiç kimse çiğ köfte yemek için iki otobüs değiştirip, yaz kış yollarda çile çekmez. Bu nedenle müşteri kitlenize en yakın mesafe de, düzgün bir iş yeri kiralamak zorundasınız. Tabi bu iş yerinin de belirli kriterlere uyması gerekmektedir. Kısaca bahsetmek gerekirse, dükkanın boyutu, lavabosu bulunup bulunmadığı, ısınması, servis masaları için bölüm, vitrin için uygun bir cephe gibi kriterlerdir. İyi seçim yapın. Çünkü iş yerini değiştirmek hem maddi hemde manevi açıdan sizi sıkıntıya sokabilir. Yol boyuna işyeri ve tesis nasıl açılır diye merak edenler buradan detaylı bilgi alabilir.

Maliyet Hesaplaması

Çiğ köfte dükkanını açmaya karar verdiğinize ve iş yerinin açılacağı yeri belirlediğinize göre, şimdi sırada maliyet hesaplaması var. İşe başlamadan önce, iyi bir iş planı yapmanız, üç gün sonra dükkanı kapatmanızı engelleyecektir. Çiğ köfte dükkanları çok ayrıntı gerektiren iş yerleri olmasa da, sizin için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kapsamda, iş planınız da en önemli hususlardan biri de, kaç paraya ihtiyacınız olduğudur. İyi bir hesaplama yapmak zorundasınız. Bu hesaplama da hiçbir ayrıntıyı atlamamalısınız. Bu sebeple size bir kaç örnek vermek istiyorum.

çiğ-köteci-maliyet-hesaplama

Çiğ köfteci maliyet hesaplama

İşyerinin aylık ve yıllık kirası ile kira artışı, iş yerinde çalışacak olan kişi sayısı ve çalışanları sigortaları ile maaşları, dükkanın dizaynı için gerekli olan harcamalar, yazarkasa akıllı pos cihazı için yapılacak harcamalar, masalar sandalyeler ve servis malzemeleri, vitrinde bulunması gereken çiğ köfte buzdolabı, aylık ve yıllık ödemeniz gereken vergiler ve Belediye’ ye verilen çöp, emlak, reklam gibi vergiler. İş yerinin tanıtımı için yapılacak açılış giderleri, reklam, broşür maliyetleri vb. giderleri de iş planınıza dahil edin. Kullanıcılarımızdan gelen en yoğun talepler arasında, 10 bin liraya çiğ köfteci açabilir miyim? Çiğ köfte dükkanı açmak kaç para, çiğ köfteci giderleri neler? gibi sorulardır. Bazı bölgeler de 10 bin liraya çiğ köfte dükkanı açılabiliyor iken, bazende sadece dükkan için 100 bin lira harcayabilirsiniz. Hesabınızı iyi yapın. Eğer iş yeri açmak için kredi veya finansmana ihtiyaç duyuyor iseniz, KOSGEB hibe kredileri araştırabilirsiniz.

Son yıllarda çiğ köfte firmaları günden güne çoğalmaya devam ediyor. Sektörde yıllardır hizmet verenler de var, ilk defa başlayanlarda. Aslında Şener ŞEN yıllar önce bizlere çiğ köfte satarak para kazanma fikrini vermişti. Tabi anlayabilenlere. Geç kaldığınızı düşünüyor iseniz, yanılıyorsunuz.  Çiğ köfte dükkanları halen çok para kazandıran iş yerleri arasında yer alıyor.

Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar

Sizlere, ismini duyduğum çiğ köfte bayiliklerini sıralayacağım. İşte Ülkemiz de, hizmet vermekte olan çiğ köfte bayilikleri; Battalzade, Çiğ köfteciyim, Semsür, Kavuk, Komagene, Çiğ köfteci Metin Usta, Padişah, Pan, Adrese çiğ köfte, Battalbey, Çiğköfteci Ömer, Lagash, Taksim, HLM, Obur, Bilal Usta, Nakka, Çiğ Köfteci Abbas, Diyar Çiğköfte, Çiğköftemiss, Tatlıses, Samsat, Cmr, Maksat,  Lezizhan, Tarihi Osmanlı Çiğköftecisi, Meys, Çi’küfte, Zerafet, Hitit, Hasgör, Afiyet, Has Adıyaman, Hacı Alioğlu, On numara çiğ köfte, Çiğ köfteci Sait, Acıcık, Kemal güller, afiyet, Tarihi Antep Çiğköftecisi, Çiğköfte mutfağı, Öz Adıyaman çiğköfte, Apa çiğköfte, Nucello Çiğköfte, Çiğköfteci Aziz Usta, Çiğkeyf Çiğköfte, Somuncu baba, Ezel, Alim Usta, Zarif,Kahta, Köksalbey, Damga, Yesa, Çipa, Devran, Köftedokya, Arsamiea, Güven, Tadımca, Doping, Oses, Çiğköftem, Ziyafet, Cesa Çiğköfte firmalarıdır. (Kapanan veya ismini yanlış yazdığımız firma varsa affola)

Çiğ köfte bayiliği veren firmalar arasında tercih yaparken, (lütfen bu konuya firmalar alınmasın) iş yeri açmak istediğiniz bölge de, en çok tercih edilen, en popüler firmayı tercih etmeniz, satış marjınızı yüksek olmasını sağlayacaktır. Bazı Şehir ve İlçeler, tutucu olmaları nedeniyle, ilk defa gördükleri bir ürünü almakta tereddüt ederler. Bu durum gıda sektöründe çok daha yoğundur. Bu maksatla, müşterilere firmayı kabullendirmeye çalışmak yerine, hali hazır da, bilinen ve çok satış yapan bir firma ile anlaşmanız yararınızadır. Tabi firmanın size sunmuş olduğu avantajlar da bu duruma ilave olacaktır. Eğer firma ismi duyulmamış olmasına rağmen, sunmuş olduğu avantajlar ile reklam yapmanıza ve reklam giderlerinize katkı da bulunmayı taahhüt ediyor ise, bu durumu çokta önemsemeyebilirsiniz.  Tercih sizin, bütün firmaların internet sitelerinden, en uygun bayilik avantajlarını sunan ve kafanıza yatan bir firmayı tercih edin. Firmanın adı biliniyor diye de, servet değerinde bayilik ücreti ödemeyin. Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar hakkında bilginiz var mı? Bayilik şartlarını ve ücretlerini içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

çiğ-köfte-bayilik

Franchise hizmeti veren markalar

Gerekli Belgeler

İnternet sitemizde, iş yeri açmak için gerekli belgeler hakkında yüzlerce makale yazdık. Bu konuda size en doğru yöntemi söylemek istiyoruz. Öncelikle işyerinin açılacağı bölgede bulunan Vergi dairesini ziyaret edin ve gerekli belgeler hakkında hazırlanmış olan örnek matbu formu teslim alın. Bu formda hazırlamanız gereken belgeler ayrıntılı olarak yazmaktadır. İnternet sitelerinden bakıpta, bir ton evraklar uğraşmayın. Ancak ben yine de ön hazırlık yapayım diyorsanız, iş yeri açmak için gerekli evraklar konusunu inceleyebilirsiniz.

Eğer iş yerini basit usul vergiye göre açacak iseniz, Esnaf odaları sizden, iş yeri açma belgesi isteyecektir. Eğer iş yeri açma belgesi veya ustalık belgesi ile uğraşmak istemiyor iseniz, şirket kurarak bu belgeden kurtulabilirsiniz. Ancak bunun için Esnaf ve Sanatkarlar odası yerine Ticaret Odasına kayıt olmanız gerekiyor. Tabi bu odanın da aidatları Esnaf odasından daha fazladır. Öğrenciler İşyeri Açabilir mi? Şartları Neler? 2020 isimli içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Vergi dairesinden çiğ köfte dükkanı açılışını yaptıktan sonra Belediye Başkanlığının istemiş olduğu evrakları da tanzim ederek teslim etmeniz gerekiyor. Bunun için de en doğru bilgiyi bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek öğrenebilirsiniz. Dukkanacmak.com isimli web sitesi olarak, öncelikle iş yerinizin hayırlı olmasını dileriz. Bu bilgiler sonrasında size naçizane tavsiyelerimiz işe şunlar;

 1. Çarşı merkezinde veya ayak üstü diye tabir edilen bir bölgede dükkan tutun.
 2. Kaliteli bir firmadan bayilik alın. Bayilik sözleşmesinde ki ayrıntıları atlamayın.
 3. İş yerinize, diksiyonu ve iletişimi iyi olan bir bayan çalışma arkadaşı bulun.
 4. Kötü günler için kenarda köşede, bir miktar paranız olsun.

Siz de, çiğ köfteci açarak girişimci olmak istiyorsanız, gerekli belgeleri hazırlayarak işletmenizi kurunuz. Ayrıca yukarıda saydığımız markalardan da bayilik hizmeti alabilir, isim bedeli ödemenize gerek kalmadan kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar
 1. Ahmet dedi ki:

  Selam ingiltere londra’da çiğköfte dükkanı açabilirmiyim kazancım ne olur bayilik yurtdışı geçerlimi trden gelirmi biraz bilgi verirmisiniz teşekkürler

 2. Hıdır tutum dedi ki:

  Merhaba ben hıdır ben bayilik degilde kendim yapıyorum çiğ köfteyi gayet lezziz ve tercih ediliyor ve hala özel sipariş isteyenler çok kendi başıma birşeyler başarmak istiyorum maddi boyutu biraz geri atıyor ve düşündürüyor inşallah başrırım herkese saygılar

 3. Yılmaz kaynak dedi ki:

  Yılmaz, Bütçeye uygun hijyenik ve temiz bir firmada bayilik almak istiyorum. Yer Aydın/Kuşadası.

 4. Ertugrul dedi ki:

  KONYADA cig kofte dukkani acmak istiyorum acaba hangi bayilerin sartlari iyidir hosgeldin paketi gibi 050

 5. ANİL dedi ki:

  İZMİR BORNOVADA CİGKOFTE YERİ ACMAK İSTİYORUM BAYİLİK DUSUNUYORUM AMA HARCAMALARİ BİZMİ YAPİYORUZ. BAYİMİ DOLABİ DEZGAHLARİ FİLAN VERİYORLARMİ

  1. Burak Karakuş dedi ki:

   Detaylı bilgi ve iletişim için hemen arayın.

   ADIYAMANLI ÇIĞKÖFTE
   1 KG 8,5 TL
   Türkiye’nin en uygun Çiğköfte firması

 6. Tufan dedi ki:

  Ben giresuna kral çiğ köfte dükkanı açmak istiyorum.acabilirmiyim çünkü orda çiğköfte dükkanı yok

  1. engin dedi ki:

   Tabiki her konuda destek oluruz hibe fırsatlarından yararlanmak içinde detaylı bilgi verriz.

   Hacı Usta çiğköfte

 7. FATMA ATASEVER dedi ki:

  TATLISES ÇİĞ KÖFTE BAYİLİK ŞARTLARI İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEREK HOŞ GELDİN PAKETİ İLE İLGİLİ KAMPANYAMIZ SONA ERMEDEN İLETİŞİM NUMARALARIMIZI ARAYARAK AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

  FATMA ATASEVER
  0535 106 58 57
  0212 283 07 67

 8. Tarık dedi ki:

  Merhaba bende çiğköfte açmak istiyorum ve bulunduğum bölgede en çok tutulan sait. Yerimi buldum on tarafında 1 lise 1 ilk okul 1 adliye 1 merkez taksi durağı ve günlük belkide en az 3000 kişinin giriş çıkış yaptığı tersane ve askeriye var bu yerin konumu cok işlek ve cigkofteci yok var olanlarda tam merkez denen yerde ve cok ufak dükkanlar ben çiğköfte cafe şeklinde bir yer düşünüyorum gelip oturacaklar köftelerini yiyecekler çaylarını kahvelerinide içecekler bulduğum dükkan ici dışı full yapılı 1 tl masrafım olmayacak. Tek düşündüren yani 2000 tl kirasi sizce nasıl olur konuşmak fikir almak iyidir. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

  1. EBRUNUR dedi ki:

   Tarık bey bence hiç düşğnmeden açın..Konumunuz harika..bende 1aydır düşünüyorum kimse destek vermiyor ailem çevrem çok moralim bozuk..ben iç harcamalar için. Kosgebtende destek alıcam..insan hayallerini gerceklestirmeli bence. Benim gibi başkaları için yasayan birinin bunları demesi cok üzücü?Şimdi den ALLAH HAYIRLI EYLESİN

   1. Burak satici dedi ki:

    Nerde oturuyoruz acaba

  2. Kemal uzuncelebi dedi ki:

   Bu sartlarda acmalisiniz. Eger acmicaksaniz hemen talip olabilirim

 9. Tuncay dedi ki:

  Slm bende varım açmak istiyorum

  1. havva kutlu dedi ki:

   mrb bizde çiğköfte kafe var eskişehirde iki katlı üst kat şark köşesi döşeli tost var içecekler sıcak soguk devretmek istiyoruz ailevi sebeblerden dolayı devretcez tel

 10. Tuncay dedi ki:

  Bayilik düşünüyorum

 11. Maltepe fındıklı mah dedi ki:

  Bende bir çiğ köfte bayiliği almak işletmek istiyorum bu konuda bilgi verebilecek ve tavsiyede bulunabilecek arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum

  1. Mali muşavir dedi ki:

   Merhaba, açılış işlemleri için muhasebese alaninda de yardımcı olabilirim

  2. adem kurşun dedi ki:

   merhabalar size çigköfte işiyle tüm konuda yardımcı olabılırım ben doping çigköfte ana bayisiyim arayın yardımcı olalım

   1. Emre dedi ki:

    Adem bey bir kac sorum olacakdi cigkofteci acmak isteyen kisiler bayi catisi altinda degilde bayisiz olarak acabiloyr dimi ?

   2. Tuncay dedi ki:

    Yeriniz nerede bir iletişim telefonu ..Tuncay

  3. adem kurşun dedi ki:

   merhabalar efendım ben doping çigköfte ana bayii adem kurşun ben doping çigköfte ana bayii olarak hızmet vermekteyım size çigköfteye dair her konuda yardımcı olabılırım bayilik şartı ve ücreti olmadan bayiilik destegi alabılırsınız detaylı bılgı ıcın arayabılırsınız

   1. Ratibe Sayıcı dedi ki:

    Merhaba Adem Bey telefon numaranızı rica etsem bu işi yapmayı düşünüyorum

   2. Sevgi dedi ki:

    Bilgi verebilir misiniz yer açmak istiyorum

 12. düzce dedi ki:

  market intener cafe ama ben bir dükkan açmak istiyorum bir bölümü internet cafe olucak bir bölümü çiğ köfte olucak

 13. Zahide yavuz dedi ki:

  Kendi işim olsun istiyorum

 14. Zahide yavuz dedi ki:

  Çig köfte salonu açmk istiyorum kıbrısta yaşyorum umarım olu

  1. Anonim dedi ki:

   Cigkofteci usta olarak cazip sartlarda bayilik veriyoruz-

   1. Maltepe fındıklı mah dedi ki:

    Çiğköfte bayiliği almak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

   2. Talip dedi ki:

    Ben bayilik almak istiyorum bilgilendirirmisiniz

  2. Şişli dedi ki:

   slm zahide bende açmak istiyorum sen neler gerektiğini öğrenebildin mi.