Dükkan Açmak Kredisi Veren Bankalar (FAİZSİZ)

Dükkan Açmak Kredisi Veren Bankalar (FAİZSİZ)
99.356 kez okundu.

Dükkan açma kredisi veren birçok bankalar olmasına rağmen ilk kez yeni bir iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza Devlet destekli kuruluşlar ve bankalar finansman sağlamaktadırlar. KOSGEB devlet destekli işyeri açma kredisi verirken, Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalar da dükkan açmak isteyenlere KOBİ ve işyeri kuruluş kredileri vermektedirler. Bu içeriğimiz de küçük, büyük her türlü işletmenin kuruluşu için bankalar vebakkal, manav, market, giyim mağazası, ayakkabı mağazası, şarküteri, lokanta, cafe, kahvehane, berber, manav, büfe, kuyumcu, hediyelik eşya dükkanı, beyaz eşya mağazası, kuruyemişçi, süper market, bayilik almak isteyenler için  araştırma yaptık. Yurt dışında örneğin Almanya’da bu işi yapmak isteyenler için gerekli belgeler içeriğimizden farklıdır.

Nasıl Alınır?

Dükkan açmak için birçok girişimci, bir miktar kredi kullanmaktadır. Elinde dükkan açmak için yeterli sermayesi olsa dahi, bankaların sunmuş oldukları KOBİ avantajlarından yararlanmak isteyenler Kobi kredisi kullanmayı tercih etmektedirler. İşyeri açmak için esnaf ve sanatkarlar kefalet kooperatifinden kredi çekebilirsiniz.

Araştırma Yapın!

İş kurmak için kredi veren bankaları tespit etmeden önce, açacağınız dükkanın çeşidine, özelliklerine ve iş planınızda gereksinim duyduğunuz sermaye miktarını net olarak hesaplamalısınız. Bu hesaba göre dükkanınız size aylık getirisinide not ederek, aylık giderler haricinde kredi için ödeyebileceğiniz net miktarı bulmalısınız. Dükkan açmak için kredi veren bankalar çok olduğu gibi, işyeri açma kredisi adı altında yüksek meblağlarda kredi imkanları sunulmaktadır. Ancak önemli olan kredi almak değil, kullanılan krediyi aksamaya meydan vermeden aylık ödeyebilmektir.

KOSGEB; 150.000 TL. destek vermektedir.

Bu sebeple aylık ödeyebileceğiniz miktarı kesin olarak belirlemelisiniz. Bu hesabı yaparken, işyerinizin aylık minimum kazancını esas almalı, ayrıca hiç iş yapamayacağınızı da düşünmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, işyerinizin aylık ortalama minimum kazancının 5000 Tl. olduğunu varsayalım. Bu kazancın içerisinden 3000 Tl. giderleri düştüğünüzde, size kalacak paranın 2000 Tl. olduğunu varsayalım. Aylık 2000 Tl. taksitlerle kredi kullandığınız da, ödeme güçlüğü çekeceğiniz, cebinize hiç para kalmayacağı ve daha fazla borçlanacağınız aşikardır. Bu nedenle hesabınızı yaparken çok dikkat edin.

Bankalar ile yapmış olduğunuz görüşmeler sonucunda en uygun imkanları sağlayan bankayı tercih edin. Kredi taksitlerini belirlerken de, ileride olabilecek durumları değerlendirerek, mümkün olduğu kadar kredi taksitlerini kısa vadede ödemeyi planlayın. Şuan için ekonomi belli bir seviyede ancak ileride kriz olup olmayacağı, buna bağlı olarak iş yerinizin müşteri potansiyelinin düşüp düşmeyeceğini hesaba katmanız yararlıdır. Şuan için aylık minimum 5000 TL. para kazanan bir iş yerinin 3 yıl sonra ne durumda olacağı hakkında bir fikir yürütmez iseniz, iş yerinizi borçlar yüzünden kapatmak zorunda kalabilirsiniz.

Hangi Bankalar Veriyor?

 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Halk Bankası 3 farklı kategoride sıfır faizli işyeri açma kredisi vermektedir.
 • QNB Finansbank,
 • Denizbank
 • Odeabank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Odeabank,
 • Anadolu Bank
 • Şekerbank

Bankaların yapmış oldukları kampanyaları takip ederek, en uygun taksitle en uygun  krediyi veren bankanın teklifini değerlendirin ve banka şubesine giderek, Kobi alanında uzman müşteri temsilcisi ile görüşün. Size sağlayabileceği kolaylıkları, aylık taksitlerde aksama meydana geldiğinde, nasıl bir alternatif sunabileceğini, ileride faiz oranlarına göre yapılandırma yapılıp yapılamayacağını öğrenin. Bankanın vermiş olduğu teklifi ve fırsatları bir yere not edin. Genelde faiz oranları ve dosya masrafları birbirinden küçük miktarlarda farklılıklar gösterse de, iyi bir banka ile çalışmak yararınızadır.

Kadınlara özel işyeri açma kredisi ve şartları ile mikro kredi avantajlarını incelemelisiniz. Sermayesiz iş kurma dükkan açma kredisi dükkan açmak isteyen ancak sermayesi olmayan girişimciler içindir.

Vakıfbank

Firmanızın kısa ve orta vadeli finansman ihtiyaçlarının, finansal döngünüze uygun ödeme seçenekleri ile karşılandığı TL kredilerdir. Dükkan açmak için kredi veren bankalar arasında bulunan Vakıfbank işyeri kredisi çeşitli vadelerde kullanılabilir ve ödeme kabiliyetinize göre değişken taksitler ve ödemesiz dönem belirlenebilir. Bankadan dükkan açma finansmanı taksitlerinizi nakit akışınıza uyumlu ödeme seçenekleriyle, taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Ayrıca İşletmenizin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere kullanabilirsiniz. Vakıfbanktan kredi çekebilmek için, KOBİ olmanız, aylık kazancınızın çekeceğiniz krediye yetmesi ve kredi sicilinizin temiz olması gerekmektedir.QNB Finansbank

QNB Finansbank kredi ürünlerine QNB  Finansbank KOBİ İnternet Şubesinden ulaşabilir, limitleriniz dahilinde günlük 150.000 TL’ye kadarki ticari kredi ihtiyacınızı “işinizden gücünüzden olmadan” tek tıkla, hızlıca ve kolayca karşılayabilme fırsatına sahip olabilirsiniz. Üstelik hafta sonlarında ve şubeler kapalıyken de kredi kullanmanız mümkün! Kimler QNB Finansbank KOBİ İnternet Şubesinden ticari kredi kullanabilir? Dükkan açma kredisi isteyenlerden yıllık cironuz 20 milyon TL’ye kadar ise bu fırsat tam size göre. QNB Finansbank kobi kredileri için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Finansbank işyeri kredisinin ayrıntıları için lütfen tıklayınız.

Şirketinizde yapacağınız her türlü yeniliği karşılamak için, Garantinin KOBİ’lere özel kredilerinden faydalanabilirsiniz. Garanti esnaf destek paketi için burayı inceleyin.

Dükkan açma kredisi hesaplama

İyi bir hesap yapmak için ödeme planını oluşturmadan önce bankaların faiz oranlarını araştırmalı en düşük faiz oranı sunan en uygun dükkan açma kredisini tercih etmelisiniz. Yeni iş kuracak gençlerimiz için örnek hesaplama tablosu oluşturduk.

100 bin lira  geri ödeme planı;

 • Kredi Tutarı: 100 Bin Lira
 • Aylık Faiz Oranı : %0,90
 • Aylık Geri Ödeme; 2.680 Lira,
 • Taksit Miktarı: 48 taksit,
 • Geriye ödenecek toplam para; 128 bin 676 lira

50 bin lira geri ödeme planı;

 • Miktar: 50 bin lira,
 • Faiz Oranı: Aynı,
 • Taksit sayısı; 4 YIL,
 • İşyerinin Aylık Ödeyeceği Miktar; 1.340 TL.
 • Faizi ile birlikte toplam iade; 64 bin 338 liradır.

TEB işyeri açma kredileri

TEB & KGF İşbirliğiyle Girişimcilere 500 bin TL’ye Kadar Teminatsız Kredi vermektedir.  TEB & KGF işbirliği ile;

 • Teknoloji alanında girişimcilere 500 bin TL’ye kadar,
 • Tarım girişimcilerine 250 bin TL’ye kadar,
 • Franchise girişimcilerine 200 bin TL’ye kadar,
 • Küçük işletme girişimcilerine 100 bin TL’ye kadar kredi verilebilecek.

TEB işyeri kredisi tüm ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği

Kosgeb tarafından verilen destekle sizde yeni işyeri açmak istiyorsanız, 2017 ve 2018 yıllarında da ücretsiz olarak verilecek olan eğitime katılarak 32 saat sonunda sertifika almalısınız. Daha sonra bu sertifika ile açmak istediğiniz işyerini projeye dökerek, başvuruda bulunmalısınız. Başlangıçta elli bin lira hibe geri ödemesiz destek alabilir, bu destek yetmezse de yeniden başvurarak 100 bin liraya kadar faizsiz kredi alabilirsiniz. Bu da yetmez ise, tüm bankaların KOSGEB’den onay alanlar için verdikleri ihtiyaç ve işyeri kredileri var. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat, Garanti, İşbank, Qnb Finansbank gibi birçok banka şubesi KOSGEB’e projesini onaylatan esnafımıza kredi vermektedir.

İŞKUR

Yanlış duymadınız. İş-kur proje karşılığında ceza infaz kurumlarından tahliye olan hükümlülere ve belirli şartları taşıyan engellilere proje karşılığında geri ödemesiz 36 bin lira işyeri açma desteği veriyor. İŞKUR tarafından istihdamın sağlanmasına yönelik geliştirilen projeler sonucunda kendi işini kurmak isteyenlere 2017 yılı HAZİRAN ayından başlayan desteklerle fırsat sunuyor. PROJE REHBERİ bağlantısından gerekli şartlar, hangi projelere ödeme yapıldığı, nereye başvurulacağı gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

İşyeri açma kredisini ister devlet bankalarından, ister özel bankalardan isterseniz Kamu kurum ve kuruluşlarından hibe şeklinde alın, işletme açılışından önce projenizi belirleyerek ihtiyaçlara göre harcama yapın.Dükkan Açmak Kredisi Veren Bankalar (FAİZSİZ) Konusuna 59 Yorum Yapıldı
 1. Atmaca dedi ki:

  gecen ay benden yardim istedim, yardim icin bana ulasin.
  bana

 2. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben lojanta acmak istıyorum ama sermayam yok koskepten nasıl alabılırım yardımcı olurmusunuz acaba 8 cocuk annesıyım 4 du okuyo onları okutmam icin calısmam lazım

 3. nesibe ateş dedi ki:

  ben yeni bir ayakkabı dükkanı açtım param bitti kimse kredi vermiyor koskep ne zaman vericek bilmiyorum parayı verin oylar size

 4. ahmed dedi ki:

  bobrek verisici gerekli.
  her biri 550,000 dolar

  1. Mete dedi ki:

   Mail atarmısınız

  2. FARUK ÖMER dedi ki:

   Kardeş benkendiminsatıyorum 100bin tl

 5. mahmut kaya dedi ki:

  ali bey böyle bir şey yok büyük başlardan garibana sıra gelmez

 6. gulcan akdemir dedi ki:

  merhaba ben eşimden ayriyim 3cocugum var kiradaa oturuyorum rahmetli babamdan 450milyon mas alıyorum oda kireedi çektim ona kesiliyo ailem kirami veriyo bende kendi ayaklarim ustunde durmak istiyorum banada yardım edermisiniz

 7. Rabia dedi ki:

  Ben dulum 3 çocuğum var evim kira asgari ücretle gecinemiyorum koskeb bana yardım etmiyor çaresiz durumdayım

  1. ali dedi ki:

   Kaymakamliga git eger cocuklarin 18 yasin ufaksa veye okuyorsa ortalama cocuk basi 600 tl yardim alirsin

Sayfa başına git