Oto Sanayide Tamir Dükkanı Açmak

Oto Sanayide Tamir Dükkanı Açmak
10.615 kez okundu.

Sanayide dükkan açmak için öncelikle bağlı bulunduğunuz Belediye Başkanlığı, Vergi Dairesi ve Esnaf ve Ticaret odasına başvuruda bulunarak, gerekli belgeler hakkında ayrıntılı olarak bilgi almalısınız.

Oto tamirat dükkanı açmak için, Mesleki Eğitim Merkezlerinden ustalık belgesi veya işyeri açma belgesi almanız gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmek için öğrenim durumunuza göre, belirli bir süre eğitime gitmek zorundasınız.

Ne kadar sermaye gerekir?

Oto tamir dükkanı açmak için açacağınız işyerinin büyüklüğüne ve alacağınız makinelere göre ortalama 100.000 TL. civarında sermayeniz olması gerekmektedir. Daha düşük meblağlara da oto tamirat dükkanı açılabiliyorken, bu tutar daha da yüksek olabilmektedir. Tamamen işyerinin açılacağı konuma, büyüklüğüne ve sektöre göre değişkenlik göstermektedir.

Oto tamir dükkanı açmak istiyorum diyenler için, iş yerinin açılmasını maddeler halinde saymak gerekirse; • Sermayenin hazırlanması,
 • İş planının yapılması,
 • Resmi makamlara başvuru,
 • İş yerinin tutulması ve teçhizatların hazırlanması

ve açılış olarak sıralanabilir.

Oto elektrikçi açmak için pahalı teçhizatlara, vinçlere, kaldıraçlara ihtiyaç duymayacağınız için, bu iş yerinin açılması diğer oto tamirat dükkanlarından daha azdır.

Ne kadar para kazandırır?

Günümüzde binek araçların sayısının çoğalması ve bu çoğalmaya paralel olarak, tamir bakım ve yedek parça gibi hizmetlere daha fazla ihtiyaç duyulması nedeniyle, oto sanayilerde hizmet veren dükkanların kâr oranları günden güne artmaktadır. Oto saniyede hizmet veren iş yerleri ortalama olarak günlük 500 TL. 1000 TL. arasında para kazanmaktadırlar.

Oto tamir dükkanı açmak için, iş yeri kredisi veren bankalar ile görüşerek, en uygun vade ve faiz oranları ile kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca oto tamir dükkanı açmak için devlet destekli kosgeb hibe kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.Oto Sanayide Tamir Dükkanı Açmak Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Hüseyin dedi ki:

  Caner bey bana ulaşırmısınız

 2. Caner dedi ki:

  Ben mercedes ustasıyım hocam hobinizi gerçekleştirin bana maddi destek olun hem hobınizi yapım hemde para kacanalım Kocaeli de yaşıyorum

 3. Fatih Zeyrek dedi ki:

  Merhabalar,
  Matematik öğretmeniyim.4yıllık eğitim fakültesi mezunuyum.Öğretmenliği bırakıp hobi amaçlı otomobil tamir-bakım dükkanı açmak istiyorum.yasal olarak yapmam gerekenler hakkında bilgi alabilirmiyim?
  İyi çalışmalar.

Sayfa başına git