Dükkan Açmak

Yeni Açılan İşyerinin Reklamı Nasıl Yapılır?

Yeni Açılan İşyerinin Reklamı Nasıl Yapılır?

Reklam ve Tanıtım Organizasyonları Nasıl Yapılır?

Yeni bir işyeri açmayı düşünüyorsunuz işyerinizin reklamını nasıl yapardınız? Bize soruyor ve bir cevap bekliyorsanız biz işyeri açılışında aşağıdaki yöntemleri uygulayarak işyerimizi daha çok kitleye ulaştırırdık. Merak ediyorsanız işte tüm detaylarıyla reklam çalışması nasıl yapılır yazımızda..

İşyerinin Reklamı Neden Yapılır?

Açılacak firmayı veya işyerini ilk etapta tanınmasını sağlayacak tek şey reklamlardır. Yeni açılacak işyerinin prestiji için son derece önemli olan reklam tanıtım organizasyonlarını profesyonel bir şekilde yapabilmeniz oldukça önemlidir. İlk intibayı oluşturmak ve müşterileri kitlesini artırmaya yönelik yapılacak olan ilk çalışma reklam işidir. Açmayı düşündüğünüz ve hayalini kurduğunuz işinizin reklamını da hayallerinizde ki gibi güzel yaparak açılış organizasyonlarında ilk duyurunuzu yaparak birçok müşteriye daha ilk adımda ulaşabilirsiniz.

İşyerinin Reklamı Neden Yapılır?

İşyerinin Reklamı Neden Yapılır?

İşyeri açarken  işletmenizin tüm resmi, kurumsal yapısını belirledikten sonra açacağınız sektörün pazarında kendinize bir pay bulmak adına ilk duyuru çalışmaları son  derece önemlidir. Çabuk benimsenmek ve çok müşteriye ulaşmak adına yapılacak reklam tanıtım işleri  asıl müşteriye hitap etmenin en kolay yoludur. İşyeri açılışlarında reklam çalışmaları işletmenin ilk prestiji açısından önemli olduğundan birçok firma açılış organizasyonu uygulamaktadır. Günümüzde Başbakanların ve bakanların eşliğinde bir çok temel atma törenleri görebilmekteyiz. Mekan açılışları, gala törenleri de cabası. Herkes ilk etapta adını duyurmaya çalışmaktadır. Marka kimliği oluşturulduktan sonra en önemli olan reklam  kanalları ve araçlarını bularak tanıtım yapılmalıdır. Sosyal medyada,  Tv kanallarında reklam tanıtı filmleriyle, radyo kanalları araçları kullanarak en verimli tanıtım yapılmalıdır.

Açılış Töreni Düzenlemek

Reklam yapmak isteyenler firmalarının açılacağı güne özel tören düzenleyerek ilk etapta müşterileri kendilerine çekebilirler. Açılış törenlerinde resmi olduğu kadar samimi olmak oldukça faydalıdır. Resmi bir açılış törenine uygun müzikler ve yiyeceklere kadar her detay atlanmadan yapılmalı bir o kadar da müşteri kitlesiyle samimi olunmalı bunun ayarını iyi tutturmak gereklidir. Örneğin bir restoran açılışında bando takımı tutarsanız o kadar abes olacak, pasta salonunda pizza sunarsanız da o kadar komik olacaktır. Planlama ve organizasyon önceden yapılmalı yaşanacak olası aksilikleri önceden tahmin ederek giderilmelidir.

Açılış organizasyonlarında özellikle vurgulanması gereken noktalar şunlardır: Açılışın yapılacağı yer işyeriniz olabileceği gibi müşterilerin kolaylıkla ulaşabileceği farklı bir mekan tutarak dikkat çekici olabilirsiniz. İstediğiniz sayıda müşterinin gelmesini ve açılışta promosyon yapmayı düşünüyorsanız da işyerinizde açılış düzenlemeli ziyaretçilerinizin ayaklarını alıştırmalısınız. O güne özel promosyonlar vererek müşterileri mutlu edebilirsiniz.

Açılış Töreni

Açılış Töreni

El İlanları Dağıtarak İşyeri Reklamı Yapmak

Reklam araçlarını kullanmada diğer rakip firmalara karşı dikkat çekici olmak istiyorsanız el ilanları da işinizi görebilir. Reklam yöntemlerinden en kolay ulaşılabilirliği olan el ilanı hem düşük maliyetlidir hemde bilgilerin daha çok kitleye ulaştırılmasında etkilidir. Hızlı bir şekilde hedef kitleye el ilanlarınızı yayabilir, reklamınızı yaparak daha geniş kitleye hitap edebilirsiniz. Birçok kurum ilk etapta el ilanı reklam yöntemini kullanmıştır hatta hala da daha pratik olması nedeniyle kullanılmaktadır.  El ilanlarında yapılan tasarımlarla kitleye mutlaka doğru mesaj aktarılmalı ve işyeri içeriği ve işyeri ile ilgili bilgiler net ve anlaşılır bir biçimde yazılmalıdır. İyi bir işletme adı bulmak yaratıcılığınızı konuşturarak akılda kalıcı bir işyeri adı bularak ilanlarınızda farklı tasarımlara yer vererek reklam yapabilirseniz merak içinde olanlar mutlaka açılışa katılacaktır. Reklamlar için yazı puntoları ve logolarınızın akılda kalıcığı da son derece önemlidir yaratıcı ve farklı logo tasarlayabilir  bu konuda danışmanlık hizmeti veren firmalardan da profesyonel yardım alarak logonuzu ve işyeri adınızı daha akılda kalıcı yapabilirsiniz.

Magnetler Kalıcı Reklam Anahtarlarıdır

Reklam yöntemlerinden biri de yapışkanlı magnetlerdir. Birçok işyeri ilk etapta magnet yaptırarak promosyon ürünlerini müşterilerine ulaştırmaktadır. Kalıcı olması nedeniyle her zaman el altında olacak uzun süre reklamınızı yapacak olan magnetler de reklam ve tanıtım da dikkat çeken metaryallerdir. Sizde işyerinize ait telefon ve adres bilgilerinizin ve yetkili kişinin adını yazarak magnetleri promosyon olarak dağıtabilirsiniz. 2020 Yılında Evde Davetiye Katlama İşi Aylık 1000 TL Kazandırıyor içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Unutmayın! Tüm bu reklam kanalları ürünlerin müşteriye en kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırılması için kullanılmaktadır.  Kaliteli ve iyi ürünleri satarak müşterilere ulaştırılmasında önemli rolü olan reklam kanallarının amaçları her zaman nihai tüketiciye ürünün varlığı bildirilmesidir. Ancak bu şekilde başarıya ulaşılabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.