Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Satış Oranını Yükseltme Tüyoları

Satış Oranını Yükseltme Tüyoları
776 kez okundu.

Satış oranlarının arttırılması konusunda verilecek en güzel örneklerden birisi sigorta sektöründe gösterilebilmektedir. Bundan 50 yıl kadar öncelere kadar oldukça ciddi ciro sıkıntısı yaşan sigorta şirketleri bu durumu aşmak konusunda acenteler ile önemli çalışmalar başlattı ve yıllar sonra edinilen bilgiler ile satışlarda oldukça önemli artışlar yaşandı. Eskiden yapılan hatalar konusunda bu sektörde bazı değişiklikler yapıldı ve hatalardan dönülerek yüksek cirolara ulaşılması başarıldı.

Daha öncesinde yapılan hatalar konusunda özellikle satış yapmasa da satıcılara yüksek maaş, prim ve benzeri ödemelerin yapılması, satıcı olarak yetenekleri olmayan kişilerin işe alınması ve onlara zaman ve emek harcanması ile başarısız satıcılar, yarıda kalan işler, itibar kayıpları ve moralsizlik gibi nedenler bu alandaki başarısızlıklar olarak sıralanabilir.Başarılı Bir Satıcı Olmak İçin Gereken Özellikler

Bu konuda edinilen tecrübeler ve yapılan araştırmalar ile özellikle empati yeteneği ve başarma ihtiyacı veya ego oldukça önemli özellikler olarak ön plana çıkmaktadır. Bir satış içerisinde karşı tarafın hislerinin ne olduğunun anlaşılması empati özelliği olarak ön plana çıkmaktadır. Bu şekilde satış yapılmasında başarı sağlanabilmektedir.

Ayrıca başarma hırsı ve kazanma hedeflerine ulaşılmasında ego oldukça önemli bir özellik olarak görülüyor. Her yeni güne bir başka zafer kazanma amacı ile başlanması başarının kazanılmasında oldukça önemli görülmekte. Bu durumda satış işlemlerinde personellerin sahip olacağı başlıca özellikler olarak sayılmaktadır.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git