Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Başvuru Formu Örneği

İlk önce bayisi olacağınız firmayı çok iyi tanımanız gerekmektedir. Firma hakkında ayrıntılı bilgiye ve firmanın geçmişinin nasıl olduğunu bilmeniz gereklidir. Firmanın bayisi olmaya aday bir firma olduğunuzu ve bu firmanın bayiliğini yapabileceğinizi belirtir bir iş planı hazırlayarak, bayilik başvuru formu örneğini doldurmadan önce firmaya bu durumu anlatmanız gereklidir. Bu iş planı hem bayilik veren firmalar açısından, hemde bayilik alacak olan firmanız için önemli bir durumdur. Bu iş planı aynı zamanda bayilik başvuru formu örneği anlamına da gelmektedir. Bayilik başvurusu yapacağınız firmaya böyle bir iş planı ile başvurmanız durumunda, şuan ki durumunuz, gelecekteki hedefleriniz, firmanızın geçmişi vb. konuları ayrıntılı olarak belirtileceğinden dolayı, bayilik başvuru formu örneği yerine böyle bir iş planı ile başvurmanız tavsiyemizdir.

İlk Kez Bayilik Alacakların Dikkatine

İlk kez bayilik almak isteyenlerin, sektörel araştırma yapmaları, genel trendlere bakmaları, bayilik almak istedikleri sektörde pazarın büyümesi veya küçülmesi durumlarını göz önünde bulundurmaları gerekir. Sektör seçimi yaparken ilk dikkat edilecek husus, sektör konusunda ki bilgi düzeyinin yüksek olmasıdır. Bilmediğiniz bir sektöre yatırım yapmanız sıkıntıya düşmenize neden olabilir.

Her firmanın kendisine ait bir başvuru formu bulunmaktadır. Her bayilik alacağınız firmanın üyelik işlemlerini hallettikten sonra sayfalarına giriş yaparak iletişim bölümlerinden başvuru formlarına ulaşabilirsiniz. Bayilik başvurusunda istemiş olduğu şeyler farklı olabilir.

Bayilik Almak İçin İzlenecek Yollar?

Öncelikle internet üzerinden bayilik veren firmaları araştırmalısınız. Bayilik veren firmaların tespitini yaptıktan sonra elinizde bulunan sermayeye göre birini seçmelisiniz. Daha sonra seçtiğiniz firmanın sitesine girerek üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra firmaya, sitesinde yazan iletişim bilgilerinden ulaşarak koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bilgi aldıktan sonra her firmanın kendisine ait olan başvuru formlarından doldurmalısınız. Artık resmen bayilik alacağınızı bildirmiş oldunuz. Başvuru formuna yapacağınız iş planını, tutacağınız dükkanın yeri, metre karesi gibi bilgileri eklemelisiniz. Firma başvurunuzu uygun görmesi halinde size başvuru formundaki cep telefonunuzdan ulaşarak şartlarını sunacaktır. Şartların ve fiyat aralıklarının size de uyması halinde bayilik alabilir kendi iş yerinizin patronu olabilirsiniz.

Bayilik Almak İçin İzlenecek Yollar
Bayilik Alabilmek İçin Bu Yolları İzleyebilirsiniz.

Bayilik Başvurusu Yapabileceğiniz Firmalar

Bir iş yeri sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Fakat bazı koşullardan dolayı iş yeri kurulumuna sıfırdan başlayamayabilirsiniz. Zaten sıfırdan başlamak yerine, mevcut müşterisi bulunan, adını duyurmuş mekanların bayiliklerini alarak iş yeri sahibi olmak daha mantıklı. Bu gibi durumlarda firmaların vatandaşlara sunduğu bayilik fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Firmalar sizden bayilik için çok bir talepte bulunmayacağı gibi destek de sağlamaktadır. Firmaların sizden dukkanacmak.com istediği belli başlı kurallar olacaktır. İsim hakkı bedeli, işlek bir caddede veya alışveriş merkezinde dükkan talep edeceklerdir. Bunlar için her firmanın farklı farklı bayilik bedeli bulunmaktadır. Bazı firmalar isim hakkı bedeli talep etmeden yalnızca dükkanın iç dekorasyonları, tabela gibi kurulum malzemelerinin ücretlerini bayilik alacak kişiye bırakırlar. Finansal durumunuza göre bayiliğini almak istediğiniz firmalara göz atabilirsiniz. Çiğ köfte bayiliği veren firmalar yazımızı inceleyerek bayiliğin nasıl alınacağı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Çiğ köfte bayilikleri
 • Parfüm bayilikleri
 • Pizza bayilikleri
 • Emlak sektörleri
 • Otomotiv sektörleri
 • Ünlenmiş giyim mağazaları
 • Ünlenmiş gıda sektörleri 
 • MC Donalds, Burger King gibi fastfood restoranları
 • Spor salonu bayilikleri
 • Flo, Adidas, Nike, Kinetix gibi ayakkabı mağazaları 
 • Bellona, İstikbal gibi mobilya mağazaları 
 • Benzinlik bayilikleri
 • Starbucks, Kahve Dünyası gibi kurumsal yerlerin bayilikleri 
 • Döner ve kebap restoranları
 • Turkcell, Vodafone, Türk Telekom
 • İddia bayilikleri gibi daha birçok firmanın bayilik fırsatlarını inceleyebilir ve aklınıza yatan firmalardan ücretli veya ücretsiz bayilik alabilirsiniz.
Bayilik Başvurusu Yapabileceğiniz Firmalar
Bayilik Başvurusu Yapabileceğiniz Firmalar

Bayilik Alma Şartları

Bir firmanın bayiliğini alabilmek için birçok şartı bulunmaktadır. Alacağınız bayiliğin hangi sektörde yer aldığına göre değişen; kurulacak dükkan boyutları, yer ve mekan seçimi gibi değişkenlik gösteren bir takım şartlar bulunmaktadır. Örneğin;

 • Bir çiğ köfte şubesinin bayiliğini alabilmeniz için bulmanız gereken dükkan işlek bir caddede, insan trafiğinin fazlaca bulunduğu yerlerde olmalıdır. Dükkan en az 15 m2 olmalı, bayilik alacağınız firmanın sabit dizayn şekline göre dizayn edilmiş olmalıdır.
 • Aynı şekilde bir parfüm bayiliği almak istiyorsanızda dükkanınızın insanların yoğun olarak kullandığı sokakları ve caddeleri tercih etmeli, kalabalık mekanların bulunduğu yerlere şube açmalısınız. Dükkanın iç dizaynını bayilik alacağınız parfüm markasının sabit dizaynının dışında dekore edemezsiniz.
 • Diğer bayilik veren firmaların da hemen hemen koşulları benzer fakat fiyat aralıkları biraz daha maliyetlidir. Bir parfüm dükkanı bayiliği almak ile Bellona gibi büyük bir mobilya dükkanının bayiliğinin fiyatları aynı olmayacaktır. Mobilya, ayakkabı, fastfood, spor salonları vb. büyük işletmeler için firmaların isteyecekleri dükkan boyutları da parfüm ve çiğ köfte bayiliklerine göre büyük olacaktır.

Bayilik başvuru formunu ve birkaç yerin şartlarını sizler ile paylaştık. Bu bilgilerin dışında bayilik veren diğer firma listesine ve bu bayilik veren firmaların şartlarına ulaşabileceğiniz sayfalarımıza da göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bayilik alarak kolay bir şekilde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Sizler için genel anlamda bir başvuru form örneği hazırladık. Bu bayilik başvuru formu örneğine çeşitli eklemeler yapabilir, başvuru formunu iş planınızın devamına ilave edebilirsiniz.

Bayilik başvuru formu örneği linkinden word belgesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. (doc) formatındadır.

2 Yorum

Bir cevap yazın

Önemli mi?*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu