Bayilik Veren Firmalar

Arçelik Beko Vestel Bayilik Veriyor mu? (Beyaz Eşya Bayilikleri )

Türkiye’nin beyaz eşya üreticilerinden  3 büyük markanın satış mağazaları ve yetkili servis ağları bayilik sistemleriyle çalışıyor. Arçelik firmasının yetkili satış ve servis bayilik şartlarını inceledikten sonra Vestel ve Beko bayiliklerine geçebiliriz.

Arçelik Bayilikleri

Beyaz eşya, LCD ve klima pazarlarında lider marka olan 8,4 Milyar TL cirosu olan firma 100 fazla ülkede ürün ve hizmet sunan ve müşteri kitlesi ve pazar ağı oldukça geniş bir markadır. Uluslararası pozisyonda Romanya, Türkiye ve Güney Afrika’da lider konumdadır. 2011 Ocak ayı ile birlikte Beko ürünlerinin satış ve pazarlamasını üstlenerek ürün çeşitliliğini artırmıştır. Arçelikten bayilik almak isteyenlere servis ve satış bayilikleri verilmektedir. Satış bayiliği almak isteyenler açacakları satış mağazasında Arçelik ürünlerini satmak zorundadırlar ve mazağa dekorasyonlarını firmanın standartlarına uygun olarak düzenlemelidirler. Satış ve  yetkili servis bayiliklerinin başvuru formları ve şartları farklıdır. Formları dolduran ve istediği türden bayilik almak isteyenler firmanın istedi şartları yerine getirmek zorundadır. Bayilikleri şehir nüfus yoğunluğuna göre veren firma müşteri potansiyeli az olan yerlere bayilik vermemektedir. Bayilikleri ülke genelinde her yer olmasına önem veren Arçelik’ten bayilik alarak yaşadığınız bölgeye firmanın bayiliğini götürebilirsiniz.

Genellikle firma 120 m2lik bir mağaza için ürün alımı tedariğini yapmanızı istenecektir. 30.000 lira ve 70.000 lira arasında en fazla 150.000 TL en bahsedilse de enflasyona göre değişebilecek yatırım maliyetleri ile mağaza dekorasyonunu firmanın istediği konseptte yapmanızı talep ederek bu şartları yerine getirenlere bayilik verecektir.

 • Bayilik sözleşmesi detaylıdır.  
 • Aylık prim,
 • Katılım payı,
 • Ek prim,
 • Reklam,
 • Stand,
 • Dış cephe katılım payı,
 • Teminat,
 • Satış hedefleri,
 • Mağaza konumu hakkında bilgiler yer almaktadır.

Yetkili servis bayiliği almak isteyenler her tip marka ürünün tamirini ve bakımını yapabilecek bilgi sahibi olmalı, gerekli sertifikalar ile yeterliliği ispat etmelidir. Arçelik yetkili servis bayiliği almak isteyenlerde ustalık belgesi talep edilecektir. Arçelik yetkili servis bayisi ve küçük ev aletleri satış mağazası açmak  isteyenler; arçelik yetkili servis bayilik başvurusu için resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurulara buradan da ulaşabilirsiniz.

Arçelik iletişim bilgileri: 444 0 888 nolu hattan bayilik ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arçelik Bayilikleri
Arçelik Bayilikleri

Beko Bayilikleri

Beko bir dünya markası olma yolundaki koyduğu hedefleri gerçekleştirmek adına bayilik sistemi ile çalışan ve dünya genelinde 100’den fazla ülkede 280 milyon tüketiciye hizmet vermektedir. Beko satış mağazası açmak ve yetkili servis olmak isteyen girişimcilere satış ve yetkili servis bayilikleri vermektedir. Beko bayiliklerini üniversitelerden işletme mezunu olanlara ve yatırım  maliyetlerini karşılayacak olan daha önceden deneyimi ve tecrübesi olan adaylara bayilik vermesi daha kolaydır. Personellerin yetkili servisten anlayacak sertifikası olması, kalifiyeli elemanlar olmasını ve ustalık belgesi olan bir bir ustanın’ da mağazada olmasını talep ediyor. İş planı projesinden eksik gördüğü noktalarda yardım eden firma girişimcilere kolaylıklar sağlıyor. Kar marjı oldukça yüksek olan Beko bayiliği almak isteyenler internet sitesinden başvuru yapabilirler. Başvurularda referanslara özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Beko Bayilikleri
Beko Bayilikleri

Beko iletişim bilgileri; 444 1 404 nou çağrı merkezinden bayilik şartları hakkında bilgi alabilirsiniz.  Beko merkez adres: Karaağaç Cad. No:2-6 Sütlüce- İSTANBUL Tel: 0212- 314 34 34

Vestel Bayiliği

Zorlu Holding bünyesinde Vestel yetkili servis ve yetkili satış mağazası açmak isteyenlere Vestel’e bayilik için başvuru yapabilirler. Firma her ikisi içinde bayilik veriyor ve açmayı düşündüğünüz yerdeki mağaza konumuna göre geri dönüş yapmaktadır. Daha önceden yapılacak iş ile ilgili deneyim ve tecrübesi olan adayların ve referansları incelenerek açılacak olan dükkan veya mağaza için gerekli değerlendirmeler sonrasında yatırım maliyetlerini karşılayacak adaylar başvurularını onaylanıyor. Servis için 50.000 TL, satış mağazası için 200.000 TL yatırım maliyetli bir Vestel bayiliği açabilirsiniz. Firma mağazada çalıştırılacak personelin deneyimli ve ustalık belgesi olmasını ayrıca talep ediyor.

Vestel Bayilik
Vestel Bayilik

Açılacak mağazada Vestel markasından başka bir ürünün satışına izin verilmezken son derece titiz olan firma referansların hatalı veya yanlış yazılmamasına ve bilgilerin gerçek olmasına dikkat ediyor. Başvuru yapanlardan onaylananlar eğitim ve bayilik sözleşmesinin imzalanması için merkeze çağırılıyor. Bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra işletme açılışında herhangi bir sorun kalmıyor. Vestel bayisi olmak isteyenler Vestel resmi internet sitesine buradan ulaşabilirler.

Arçelik, Beko ve Vestel firmalarının bayilik şartları bu şekildedir.

4 Yorum

 1. How do I get the franchise of Arcelic? What are terms and conditions of its franchise contract?

Bir cevap yazın

Önemli mi?*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu