Bayilik Veren Firmalar

Arçelik Beko Vestel Bayilik Veriyor mu? 2023 (Beyaz Eşya Franchising)

Türkiye’nin 3 büyük beyaz eşya üretici markalarından olan Arçelik Beko Vestel bayilik veriyor mu? Beyaz eşya sektöründe bayilik almak isteyen girişimciler içeriğimizde yer alan beyaz eşya firmalarının satış mağazaları ve yetkili servis ağları bayilik sistemi ile çalışıyor mu, beyaz eşya bayiliği kar marjı ne kadar, Arçelik bayi açma maliyeti, Beko bayilik maliyeti ve Vestel bayilik maliyeti ve şartları nelerdir? inceleyerek beyaz eşya bayiliği hakkında merak edilen detaylara ulaşabilirler.

Arçelik Beko Vestel Bayilik Veriyor mu?

En çok satış yapan beyaz eşya firmalarından olan Arçelik, Beko ve Vestel bayilik vermektedir. Beyaz eşya dükkanı açmak veya bayiliği almak son zamanlarda yaygın olan iş fikirleri arasında yer almakta olup kazançlı bir işletme modelidir. Özellikle müşterisi hazır ve marka bilinirliği yüksek şirketlerden bayilik almak sizin de kazançlarınızı doğrudan etkileyeceğinden bayilik almadan önce derinlemesine marka araştırması yapılması önerilmektedir.

Bayiliğini almak istediğiniz beyaz eşya firmasına hangi bölgede daha fazla ihtiyaç var, kazançları ne kadar, bayilik şartları nelerdir, franchising bedeli ne kadardır, aylık ne kadar kazandırır, beyaz eşya bayiliği karlı mı? gibi soruları her firma için cevaplandırmalı ve size yüksek kazançlar sağlayacak olan firmayı seçebilirsiniz.

Beyaz Eşya Bayiliği Kar Marjı Ne Kadar?

Beyaz eşya bayiliği kar marjı %10 ile %40 oranlarında değişiklik göstermektedir. Bu oran daha da düşebileceği gibi artış da gösterebilir. Bu nedenle tek bir kazançtan söz edilmesi doğru olmayacaktır. Arçelik Beko Vestel bayiliği kar marjı oranı üzerinden ortalama hesap yaptığımızda:

1.000.000 TL’lik sermaye ile açılan bayilik için aylık kazancınız 25.000 TL ile 45.000 TL aralığında olacaktır. Beyaz eşya kazancı ve kar marjı birçok faktöre göre farklılık gösterebilir. Herhangi bir beyaz eşya markası üzerinden bayilik başvurusu yapmadan önce firma yetkililerinden mutlaka kar marjı oranı hakkında detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Arçelik Bayilik Alma Şartları

Arçelik’ten bayilik almak isteyenlere servis ve satış bayilikleri verilmektedir. Satış bayiliği almak isteyenler açacakları satış mağazasında Arçelik ürünlerini satmak zorundadırlar ve mazağa dekorasyonlarını firmanın standartlarına uygun olarak düzenlemelidirler. Satış ve yetkili servis bayiliklerinin başvuru formları ve şartları farklıdır. Beyaz eşya, LCD ve klima pazarlarında lider marka olan ve 8,4 Milyar ciroya sahip Arçelik firmasının bayisi olmak için bazı kriterler bulunmaktadır. Formları dolduran ve istediği türden bayilik almak isteyenler firmanın istedi şartları yerine getirmek zorundadır. Dünya genelinde hizmet veren ticari ağı gelişmiş Arçelik bayilik alma şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Girişimcinin hem kişisel hem de ticari geçmişinin gelişmiş olması,
 • Sabıka kaydının temiz olması,
 • Trafik suçu dışındaki suçlardan alınan cezalardan kaynaklı hüküm almamış olmak,
 • Bankalar ile olan ilişkiniz, kredi notunuz ve ticari referanslarınızın durum,
 • Maddi durumunuz,
 • Bayilik açmak istediğiniz bölgenin nüfus yoğunluğu,
 • Mevcut bayi sayısı,
 • Açılacak olan mağazanın bulunduğu cadde (Genellikle en işlek yer olması gerekmektedir.)
 • Minimum 100 metre2‘lik bir dükkan gerekli olmaktadır.

Arçelik bayilik alma şartları arasında yer alan özellikle açılacak olan dükkanın cadde üzerinde olması şartı önemlidir. Çünkü ara sokaklarda açılan şube için onay verilmeyebilir. Bunun yanı sıra aynı cadde üzerinde veya yakın mevkilerde bulunan diğer Arçelik şubeleri ile yakınlık söz konusu ise ilk etapta bayilik onayı verilmemektedir. Fakat zaman içerisinde adres değişikliklerinin yapılması ile onay verilmesi mümkündür. Ayrıca özel durumlar dışında alışveriş merkezlerinde de Arçelik bayiliklerine izin verilmemektedir. En temel sebebi ise AVM’lerde diğer teknolojik mağazaların bulunmasıdır. Arçelik bayilik alma şartlarını karşılıyor iseniz franchise maliyet hesaplamasını inceleyebilirsiniz.

Arçelik Bayilik Maliyeti Ne Kadar?

Arçelik bayilik maliyeti 2023 yılında 120 metre2‘lik bir mağaza için 40.000 TL ile 80.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Maliyet rakamı bu fiyat aralıklarında olabileceği gibi 150.000 TL’yi de bulabilmektedir. Bu rakamlar mağaza dekorasyonuna ve enflasyon oranına göre değişebilmektedir.

Arçelik yetkili servis bayiliği almak isteyenler ise her tip/marka ürünün tamirini ve bakımını yapabilecek bilgi sahibi olması, gerekli olan sertifikalar ile bu iş için yeterliliğini ispat etmelidir. Ayrıca yetkili servis bayiliğinden ustalık belgesi de talep edilmektedir. Arçelik yetkili servis bayisi ve küçük ev aletleri satış mağazası açmak  isteyenler firmanın resmi internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formu üzerinden taleplerini oluşturabilirler. Arçelik bayilik süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için 7/24 hizmet veren 0 850 210 08 88 iletişim numarası aracılığı ile firma yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Beko Bayilik Şartları ve Başvurusu

Beko bir dünya markası olma yolundaki koyduğu hedefleri gerçekleştirmek adına bayilik sistemi ile çalışan ve dünya genelinde birçok ülkede milyonlarca tüketiciye hizmet vermektedir. Beko satış mağazası açmak ve yetkili servis olmak isteyen girişimcilere satış ve yetkili servis bayilikleri vermektedir. Beko bayilik şartları ise şu şekildedir:

 • Müşteri odaklı olmak.
 • Hem ticari hem de şahsi olarak sicil kaydının temiz olması.
 • Sosyal sorumluluk ilkelerine bağlı olmak.
 • Finansal güce sahip olmak.
 • İnsan ilişkilerine önem vermek.
 • Bankalar veya finansal şirketler ile ilişkinin düzgün olması.
 • Gerekli durumlarda teminat gösterebilir olmak.
 • Mağazasında yeterli personel çalıştırabilecek.
 • Liderlik ve yönetimsel becerilerin bulunması şartlar arasında yer almaktadır.

Beko bayiliklerinde; üniversitelerin işletme bölümünden mezun yatırım maliyetlerini karşılayabilecek, deneyim ve tecrübesi olan adaylar önceliklidir. Ayrıca personellerin yetkili servisten anlayacak sertifikalı, kalifiyeli ve ustalık belgeli olmaları da aranana şartlar arasında yer almaktadır. Kar marjı oldukça yüksek olan Beko bayiliği almak isteyenler firmanın internet sitesinde yer alan başvuru formu üzerinden müracaat edebilirler. Başvurularda referanslara özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Beko Bayi Açma Maliyeti Ne Kadar?

Beko bayi açma maliyeti 2023 yılında mağazanın büyüklüğüne bağlı olarak değişebileceği gibi 250.000 TL ile 1.000.000 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Ücretsiz bayilik veren firmalar olduğu gibi Beko bayilik ücretleri de mağazanın açılacağı lokasyon bilgisine göre de farklılık gösterecektir. Beko bayilik şartları, ücretleri ve franchising aşamaları hakkında bilgi almak için 0 850 210 08 88 çağrı destek merkezi iletişim numarasını kullanabilirsiniz.

Vestel Bayilik Ücreti ve Başvurusu

Vestel bayilik ücreti 200.000 TL-500.000 TL aralığındadır. Servis için 50.000 TL, satış mağazası için en az 200.000 TL yatırım maliyetli bir Vestel bayiliği açabilirsiniz. Vestel bayilik ücretleri açılacak olan şubenin konumuna, büyüklüğüne ve kapasitesine göre değişiklik göstermektedir.

Açılacak olan mağazada Vestel markasından başka bir ürünün satışının yapılmasına izin verilmemektedir. Vestel bayilik başvuru formu üzerinden franchising talebinizi oluşturabilirsiniz. Yapılan değerlendirmeler ardından başvurusu onaylanan adaylar eğitim verilmesi ve bayilik sözleşmesinin imzalanması için merkeze çağrılmaktadır. Bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra işletmeni açılışı gerçekleşmektedir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir Yorum

 1. How do I get the franchise of Arcelic? What are terms and conditions of its franchise contract?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × five =

Başa dön tuşu