Dükkan Açmak

Arçelik Beko Vestel Bayilik Veriyor mu? (Franchise Şartları)

Arçelik Beko Vestel Bayilik Veriyor mu? (Franchise Şartları)

Türkiye’nin beyaz eşya üreticilerinden  3 büyük markanın satış mağazaları ve yetkili servis ağları bayilik sistemleriyle çalışıyor. Arçelik firmasının yetkili satış ve servis bayilik şartlarını inceledikten sonra Vestel ve Beko bayiliklerine geçebiliriz.

Arçelik Bayilikleri

Beyaz eşya, LCD ve klima pazarlarında lider marka olan 8,4 Milyar ₺ cirosu olan firma 100 fazla ülkede ürün ve hizmet sunan ve müşteri kitlesi ve pazar ağı oldukça geniş bir markadır. Uluslararası pozisyonda Romanya, Türkiye ve Güney Afrika’da lider konumdadır. 2011 Ocak ayı ile birlikte Beko ürünlerinin satış ve pazarlamasını üstlenerek ürün çeşitliliğini artırmıştır. Arçelikten bayilik almak isteyenlere servis ve satış bayilikleri verilmektedir. Satış bayiliği almak isteyenler açacakları satış mağazasında Arçelik ürünlerini satmak zorundadırlar ve mazağa dekorasyonlarını firmanın standartlarına uygun olarak düzenlemelidirler. Satış ve  yetkili servis bayiliklerinin başvuru formları ve şartları farklıdır. Formları dolduran ve istediği türden bayilik almak isteyenler firmanın istedi şartları yerine getirmek zorundadır.

Arçelik Bayilikleri

Arçelik Bayilikleri

Bayilikleri şehir nüfus yoğunluğuna göre veren firma müşteri potansiyeli az olan yerlere bayilik vermemektedir. Bayilikleri ülke genelinde her yer olmasına önem veren Arçelikten bayilik alarak yaşadığınız bölgeye firmanın bayiliğini götürebilirsiniz. Bayilik şartları ağır olmamakla birlikte istenirse farklı markaların bakım ve tamiratını da serviste yapabilirsiniz. Tabi bunun için sözleşmede aksi bir madde bulunmaması sonradan mağdur olmamanız için önemlidir. Türkiye genelinde oldukça yaygın servis ve satış ağı ile hizmet veren Arçelik bayilerinden  istenilen şartları yerine getirmeniz halinde sizde alabilirsiniz. Genellikle firma 120 m2lik bir mağaza için ürün alımı tedariğini yapmanızı istenecektir. 30.000 lira ve 70.000 lira arasında en fazla 150.000 TL en bahsedilse de enflasyona göre değişebilecek yatırım maliyetleri ile mağaza dekorasyonunu firmanın istediği konseptte yapmanızı talep ederek bu şartları yerne getirenlere bayilik verecektir. Bayilik sözleşmesi detaylıdır.  Aylık prim, katılım payı, ek prim, reklam, stand, dış cephe katılım payı, teminat, satış hedefleri, mağaza konumu hakkında bilgiler yer almaktadır.

Yetkili servis bayiliği almak isteyenler her tip marka ürünün tamirini ve bakımını yapabilecek bilgi sahibi olmalı, gerekli sertifikalar ile yeterliliği ispat etmelidir. Arçelik yetkili servis bayiliği almak isteyenlerde ustalık belgesi talep edilecektir. Arçelik yetkili servis bayisi ve küçük ev aletleri satış mağazası açmak  isteyenler; arçelik yetkili servis bayilik başvurusu için resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurulara buradan da ulaşabilirsiniz. Arçelik iletişim bilgileri: 444 0 888 nolu hattan bayilik ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Beko Bayilikleri

Beko bir dünya markası olma yolundaki koyduğu hedefleri gerçekleştirmek adına bayilik sistemi ile çalışan ve dünya genelinde 100’den fazla ülkede 280 milyon tüketiciye hizmet vermektedir. Beko satış mağazası açmak ve yetkili servis olmak isteyen girişimcilere satış ve yetkili servis bayilikleri vermektedir. Beko bayiliklerini üniversitelerden işletme mezunu olanlara ve yatırım  maliyetlerini karşılayacak olan daha önceden deneyimi ve tecrübesi olan adaylara bayilik vermesi daha kolaydır. Personellerin yetkili servisten anlayacak sertifikası olması, kalifiyeli elemanlar olmasını ve ustalık belgesi olan bir bir ustanında mağazada olmasını talep ediyor. İş planı projesinden eksik gördüğü noktalarda yardım eden firma girişimcilere kolaylıklar sağlıyor. Kar marjı oldukça yüksek olan Beko bayiliği almak isteyenler internet sitesinden başvuru yapabilirler. Başvurularda referanslara özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Beko Bayilikleri

Beko Bayilikleri

Beko iletişim bilgileri; 444 1 404 nou çağrı merkezinden bayilik şartları hakkında bilgi alabilrisiniz.  Beko merkez adres: Karaağaç Cad. No:2-6 Sütlüce- İSTANBUL Tel: 0212- 314 34 34

Vestel Bayiliği

Zorlu Holding bünyesinde Vestel yetkili servis ve yetkili satış mağazası açmak isteyenlere Vestel’e bayilik için başvuru yapabilirler. Firma her ikisi içinde bayilik veriyor ve açmayı düşündüğünüz yerdeki mağaza konumuna göre geri dönüş yapmaktadır. Daha önceden yapılacak iş ile ilgili deneyim ve tecrübesi olan adayların ve referansları incelenerek açılacak olan dükkan veya mağaza için gerekli değerlendirmeler sonrasında yatırım maliyetlerini karşılayacak adaylar başvurularını onaylanıyor. Servis için 50.000 TL, satış mağazası için 200.000 TL yatırım maliyetli bir Vestel bayiliği açabilirsiniz. Firma mağazada çalıştırılacak personelin deneyimli ve ustalık belgesi olmasını ayrıca talep ediyor.

Vestel Bayilik

Vestel Bayilik

Açılacak mağazada Vestel markasından başka bir ürünün satışına izin verilmezken son derece titiz olan firma referansların hatalı veya yanlış yazılmamasına ve bilgilerin gerçek olmasına dikkat ediyor. Başvuru yapanlardan onaylananlar eğitim ve bayilik sözleşmesinin imzalanması için merkeze çağırılıyor. Bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra işletme açılışında herhangi bir sorun kalmıyor. Vestel bayisi olmak isteyenler Vestel resmi internet sitesine buradan ulaşabilirler.

Arçelik, Beko ve Vestel firmalarının bayilik şartları bu şekildedir.

Yorumlar
 1. Faren dedi ki:

  How do I get the franchise of Arcelic? What are terms and conditions of its franchise contract?

 2. Fevzi dedi ki:

  İşi bilmeyen batar…..yardımcı olabilirim

 3. Süleyman söyler dedi ki:

  Bayilik almak istiyorum

 4. bolu dedi ki:

  gıda satıs sektorunde yonetıcılık yaptım arcelık veya beko bayılık nasıl alırım