Bayilik Veren Firmalar

Yurtdışına Bayilik Veren Türk Firmaları 2023

Yurtdışına bayilik veren Türk firmaları, iş kurmak isteyen girişimciler için pek çok sektörde sıfırdan başlamak yerine bayilik fırsatı sunarak şirket sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu firmalar isimlerini yurt içine duyurduğu gibi yurt dışına da bayilik vererek işletmelerini geliştirme yoluna giderler. Ayrıca bayilik dışında yurtdışından distribütörlük veren firmalar da mevcuttur. Peki yurt dışına bayilik veren firmalar 2023 yılında hangileridir, şartları nelerdir? İçeriğimizde sizler için Türkiye’den yurt dışına bayilik veren firmalar ve yurtdışından Türkiye’ye bayilik veren firmalar bulunmaktadır. İnceleyerek, yurt dışı bayilikleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yurtdışına Bayilik Veren Firmalar 2023

Yurtdışına bayilik vermek, franchise sistemi ile çalışan firmalar yurt içindeki ekonomik kalkınmayı arttırmak adına, hizmetlerini ve ürünlerini birçok insanla paylaşmak amacı ile kâr sağlama yoluna giderler. Sıfırdan girişimciliğe atılmak istemeyen vatandaşlar da verilen bayilik fırsatını değerlendirerek zaten var olan ve kendi gücünü oluşturmuş firmalar aracılığı iş hayatına bir sıfır önde başlar. Firmalar Türkiye sınırları içerisinde adını yeterince duyurup gelişme sağladıktan sonra yurt dışına da bayilik vererek ismini tüm dünyaya duyurmayı hedefler.

Yurtdışına bayilik veren Türk firmaları şu şekildedir:

 • HaremliQue İstanbul
 • Kasap Döner
 • Mado
 • Gönül Kahvesi
 • TURYAP
 • Selamlıque İstanbul
 • Bernardo
 • Doğtaş
 • Dry Clean Express
 • Aslı Börek
 • Bulgurcum
 • Crepe Box
 • Simitçi Dünyası
 • David Walker
 • Gönül Kahvesi
 • Tavada Tavuk

Bayiliğini yurtdışına vermek isteyen firmaların tek avantajı yurtdışında yaşamını sürdüren Türklerdir. Yurtdışında bayilik verirken Türk vatandaşlar önemli bir rol oynar. Çünkü memleket özlemi oluşur ve kendilerinden bir parça görmek onları mutlu eder. Ayrıca bu şekilde düşünerek Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen yabancı firmalar da bulunmaktadır. Öncelikle yurt dışına bayilik veren firmaları detaylandıralım.

Yurt Dışına Bayilik Veren Türk Firmaları

Yurt dışına bayilik veren Türk firmalarının, franchise almak isteyen girişimciler için bazı şartları ve bayilik bedelleri bulunmaktadır. Her firmanın kendi bünyesinde belirlediği şartlar ve franchising bedelleri değişiklik göstermektedir. İşte maddelediğimiz yurtdışına bayilik veren Türk firmalarının şartları ve franchise ücretleri!

HaremliQue İstanbul Bayilik

Faaliyetlerine İstanbul ilinde başlayan bu firma ev tekstil ürünleri satmaktadır. Kurucuları ise Caroline Koç, Haremlique ve Banu Yentür’dür. Firma 2007 senesinde kurulmuş olup ürünleriniz özel üretim olarak satışa sunmaktadır. Yurtiçinde Ankara, İstanbul, Bodrum illerinde; yurtdışında ise Kuveyt, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İsveç, Suudi Arabistan, Dubai ve Japonya ülkelerinde bulunan mağazaları ile tüketiciler ile buluşmaktadır. Yeni yurtdışı hedefi ise Miami’ye bir şube açmak olarak bilinmektedir.

Haremlique firması bayilik için herhangi bir giriş bedeli talebinde bulunmamaktadır. Firma ödenecek olan franchise bedelini ve reklam katılım payını bayilik alacak kişinin performans gücüne ve hazırladığı iş planına göre değerlendirmektedir. Girişimcinin bu firmadan bayilik alabilmesi için ortalama 80 ile 100 bin dolar bir tutarı gözden çıkarması gerekmektedir. Yapılacak yatırım ülkeden ülkeye göre ve konsepte değişiklik gösterecektir.

 • Firma İletişim Adresi: Kanlıca Mahallesi, Mihrabat Cd. No: 90, 34810 Beykoz / İstanbul.
 • Firma İletişim Numarası: 0 216 693 10 40

Kasap Döner Franchising

Bayilik veren et ve tavuk döner firmaları arasında yer alan Kasap Döner franchising bedeli 150.000 TL‘dir. Bu giriş bedeli dışında herhangi bir reklam katkı payı ve royalty gibi ekstra bedel ödenmesine gerek yoktur. Yalnızca Kasap Döner şirket olarak, lokasyona büyük önem verdiğinden bayiliklerinin alışveriş merkezlerinde ve insanların işlek olarak kullandığı caddeleri kabul etmektedir. Franchising ile açılacak olan işletmelerin en az 100 metre2 olması, ekstra depo, tuvalet ve mutfak için de 50 metre2 alan gerekmektedir.

Ayrıca firma, bayi sahibi ile yapacağı sözleşme süresini 10 yıl olarak belirlemiştir. Yatırım yapılan yerin durumuna ve işin işleyişine göre 18 ile 24 ay arasında kazanç geri dönüş sağlayacaktır. Bu sebep ile ortalama olarak brüt karlılık oranının %55 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca firma franchise adaylarına ürünlerin teslimini gerek tedarikçiler aracılığı ile gerekse kendileri göndermektedir.

Kasap Döner bayiliği hakkında detaylı bilgi almak ve franchising başvurusunda bulunmak için 0 216 574 56 77 iletişim numarasından firma yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Mado Bayilik

Mado gerçek dondurma tadını yurt içi ve yurt dışında tanıtma yolunda devam etmektedir. Mado bayiliği almak isteyen girişimci, dükkan konseptinde herhangi bir değişiklik yapamamaktadır. Firma, açılacak olan işletmenin kapalı alanı için 200 metre2, açık alanı için de 100 metre2, kiosk konsept uygulamasında ise 15 metre2 talep etmektedir.

Mado bayilik giriş bedeli cafe için ortalama olarak 75.000 dolar, kiosk için 40.000 dolardır. İki sistem için de cirodan %5 pay almaktadır. Bayiliği alınacak olan cafe için 600.000 TL-650.000 TL sermaye, kiosk için ise 200.000 Dolar-300.000 dolar sermaye gerekmektedir. Belirtmiş olduğumuz Mado bayilik bedelleri ortalama olarak verilmiştir. Net fiyat bilgisi ve Mado bayilik başvurusu için firmanın internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Gönül Kahvesi Franchising

En iyi cafe bayilik veren firmalar arasında yer alan Gönül Kahvesi, 1993 yılında gıda sektörüne girmiş ve 2002 yılı itibari ile de Gönül Kahvesi adı ile faaliyet vermeye devam etmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok bayisi bulunmaktadır. Gönül Kahvesi bayiliği için ortalama olarak 600.000 TL-650.000 TL civarında bir sermayenizin bulunması gerekmektedir. Firma ise cirodan %5 royalt bedeli, %2 oranında ise reklam katılım bedeli talep etmektedir.

Ayrıca firma dükkan lokasyonunun insanların sıklıkla kullandığı yerlerin olmasını kabul etmekle birlikte mekanın 100 metre2‘den küçük olmasını da istememektedir. Gönül Kahvesi bayilik başvurusu yapmak ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için firmanın sitesinde bulunan franchising başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Yetkililer en kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapacaktır.

Yurtdışında yaşıyorsanız ve franchise adayı olarak işletmenizi kurmak istiyorsanız adını duyurmuş ve mevcut müşteri kitlesini oluşturmuş bu firmalardan bayilik alabilirsiniz.

Bayilik Almadan Önce Firmada Satılan Ürünlerin Satış Gücünü Araştırın

Firmanızda satış yaptığını ürünlerin hangi ülkede daha çok satışının olacağını, pazar gücünün nerede daha fazla olacağını araştırmadan bir işe girmemelisiniz. Bayilik için de ülkelerin sosyal ve kültürel yapılarını inceledikten sonra adaylar aramaya başlamanız gerekmektedir. Hangi alanda faaliyet gösteriyorsanız hedeflenen ülkenin o ürün grubuna karşılığının bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz.

Ülke seçimi yaparken yerin kalabalık olması sizin için her zaman avantaj olacaktır. İş gücünü belirleyecek olan şey yine sektördür. Her yerde olduğu gibi kalabalık ülkelerin işlek olarak kullanıldığı mevkiler kâr oranınızı ve kazancınızı arttıracaktır. Gıda sektöründen giyim sektörüne, mutfak araç gereçlerinden mobilya mağazalarına kadar hemen hemen her sektörde bayilik verilmektedir. Yurt dışına mağaza açan girişimciler Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Yurtdışına bayilik açarak kiradan tanıtıma kadar birçok konuda destek alabilirsiniz.

Yurtdışından Bayilik Almak 2023

Yurtdışına bayilik veren Türk firmaları olduğu gibi, yurtdışından Türkiye’ye bayilik veren firmalar da bulunmaktadır. Giyimden gıda sektörüne birçok yabancı firma Türkiye içerisine bayilik fırsatı tanımaktadır. Yurtdışından bayilik almak istediğinizde:

 • Franchising veren markanın yatırım koşullarını iyice araştırmanız gerekmektedir.
 • Markanın asıl iş gördüğü yere giderek marka araştırması içine girmeli ve konuda temkinli davranmanız gereklidir.
 • Bayilik alırken bütün koşulları ve anlaşmadaki maddeleri iyice inceleyip hiçbir detayı atlamamanız gerekmektedir.
 • Firma ile aranızda olan sözleşmeyi ilk olarak işinin ehli bir avukata incelettikten sonra imzalamanızı öneririz.
 • Firmanın bayilik için sizlere ne gibi imkanlar dukkanacmak.com sağladığını araştırın.
 • Örneğin; reklam konusunda yardımcı oluyor mu, çalışan destek eğitimi veriyor mu, kurulum için ne gibi destekler veriyor gibi bütün detayları araştırmalısınız.
 • Satılacak olan ürünün hem ülkenizdeki hem de yurt dışında bulunan rakipleri konusunda da detaylı bir inceleme yapmanızı öneririz.

Yurtdışından bayilik almak için yurtdışından Türkiye’ye bayilik veren firmaların internet sitelerinde yer alan ilanları takip etmeniz gerekmektedir. İlan ve duyurular aracılığı ila bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + sixteen =

Başa dön tuşu