Bayilik Veren Firmalar

Yurtdışına Bayilik Veren Türk Firmaları

İş kurmak isteyen girişimciler sıfırdan başlamak yerine bayilik almayı tercih etmektedir. Bazı firmalar isimlerini yurtiçine duyurduğu gibi yurt dışına da bayilik vererek işletmelerini geliştirme yoluna giderler. Bu yazımızda sizlerle franchise sistemi ile çalışan firmaları ve Türkiye’den yurtdışına bayilik veren firmalar hakkında bilgi vereceğiz. Türkiye’den yurtdışına bayilik verildiği gibi Almanya gibi ülkelerde de franchise sistemi ile çalışan firmalar bulunmaktadır. Bayilik dışında distribütörlük veren yabancı firmalar da bulunmaktadır. Yurtdışı bayilikleri hakkında tüm detaylar haberimizde..

Yurtdışına Bayilik Vermek

Bayilik sistemi ile çalışan firmalar yurtiçindeki ekonomik kalkınmayı arttırmak adına, hizmetlerini ve ürünlerini birçok insanla paylaşmak amacı ile kâr sağlama yoluna giderler. Sıfırdan girişimciliğe atılmak istemeyen vatandaşlar da verilen bayilik fırsatını değerlendirerek zaten var olan ve kendi gücünü oluşturmuş firmalar aracılığı iş hayatına bir sıfır önde başlarlar. Firmalar Türkiye sınırları içerisinde adını yeterince duyurup gelişme sağladıktan sonra yurtdışına da bayilik vererek ismini tüm dünyaya duyurmayı hedeflerler. Türkiye’ye Yatırım Yapmak İsteyen Yabancı Firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışına Bayilik Vermek 
Yurtdışına Bayilik Vermek

Bayiliğini yurtdışına vermek isteyen firmaların tek avantajı yurtdışında yaşamını sürdüren Türklerdir. Yurtdışında bayilik verirken Türk vatandaşlar önemli bir rol oynar. Çünkü memleket özlemi oluşur ve kendilerinden bir parça görmek onları mutlu edecektir. Birçok ülkeye bayilik verebilirsiniz. Bu ülkelere bayilik verirken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Firmada Satılan Ürünlerin Satış Gücünü Araştırın

Firmanızda satış yaptığını ürünlerin hangi ülkede daha çok satışının olacağını, pazar gücünün nerede daha fazla olacağını araştırmadan bir işe girmemelisiniz. Bayilik için de ülkelerin sosyal ve kültürel yapılarını inceledikten sonra adaylar aramaya başlamanız gerekmektedir. Hangi alanda faaliyet gösteriyorsanız hedeflenen ülkenin o ürün grubuna karşılığının bulunup bulunmadığına dikkat etmelisiniz.

Ülke seçimi yaparken yerin kalabalık olması sizin için her zaman avantaj olacaktır. İş gücünü belirleyecek olan şey yine sektördür. Her yerde olduğu gibi kalabalık ülkelerin işlek olarak kullanıldığı mevkiler kâr oranınızı ve kazancınızı arttıracaktır. Gıda sektöründen giyim sektörüne, mutfak araç gereçlerinden mobilya mağazalarına kadar hemen hemen her sektörde bayilik verilmektedir. Yurtdışına mağaza açan girişimciler Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor. Yurtdışına bayilik açarak kiradan tanıtıma kadar birçok konuda destek alabilirsiniz.

Yurtdışından Bayilik Almak

Türkiye’den verilen bayilikler olduğu gibi yurtdışı ülkelerinin de Türkiye pazarında var olma isteği gün geçtikçe artıyor. Giyimden gıda sektörüne kadar birçok yabancı firma Türkiye içerisine bayilik fırsatı tanımaktadır. Bunun için yabancı firmaların internet sitelerine verdiği ilanları takip ederek yurtdışında hizmet gösteren firmalardan bayilik alabilirsiniz. Yurtdışı üzerinden bayilik almak istiyorsanız ilk olarak markanın yatırım koşullarını iyice araştırmanız gereklidir. Markanın asıl iş gördüğü yere giderek marka araştırması içine girmeli ve konuda temkinli davranmanız gereklidir.

Yurtdışından Bayilik Almak
Yurtdışından Bayilik Almak

Bayilik alırken bütün koşulları ve anlaşmadaki maddeleri iyice inceleyip hiçbir detayı atlamamanız gerekmektedir. Firma ile aranızda olan sözleşmeyi ilk olarak işinin ehli bir avukata incelettikten sonra imzalamanızı öneririz. Firmanın  bayilik için sizlere ne gibi imkanlar dukkanacmak.com sağladığını araştırın. Örneğin; reklam konusunda yardımcı oluyor mu, çalışan destek eğitimi veriyor mu, kurulum için ne gibi destekler veriyor gibi bütün detayları araştırmalısınız. Satılacak olan ürünün hem ülkenizdeki hem de yurt dışında bulunan rakipleri konusunda da detaylı bir inceleme yapmanızı öneririz. Bayilik veren cafe bistro firmaları inceleyebilirsiniz.

Yurtdışına Bayilik Veren Firmalar

Türkiye’den yurtdışına bayilik veren firmalar aşağıdaki gibidir.

HaremliQue İstanbul

Faaliyetlerine İstanbul ilinde başlayan bu firma ev tekstil ürünleri satmaktadır. Kurucuları ise Caroline Koç, Haremlique ve Banu Yentür‘dür. Firma 2007 senesinde kurulmuş olup ürünleriniz özel üretim olarak satışa sunmaktadır. Haremlique firması bayilik için herhangi bir giriş bedeli talebinde bulunmuyor.

Yurtiçinde; Ankara, İstanbul, Bodrum illerine bayilik vermiş bulunmakta olup buralarda ürünlerini tüketicisi ile buluşturuyor. Arçelik, Beko ve Vestel bayilik şartlarını inceleyebilirsiniz.

Yurtdışında ise; Kuveyt, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İsveç, Suudi Arabistan, Dubai ve Japonya ülkelerinde bulunan mağazaları ile tüketiciler ile buluşuyor. Yeni yurtdışı hedefi ise Miami’ye bir şube açmak olarak bilinmektedir.

Firma ödenecek olan franchise bedelini ve reklam katılım payını bayilik alacak kişinin performans gücüne ve hazırladığı iş planına göre değerlendiriyor. Girişimcinin bu firmadan bayilik alabilmesi için ortalama 80 ile 100 bin dolar bir tutarı gözden çıkarması gerekmektedir. Yapılacak yatırım ülkeden ülkeye göre ve konsepte değişiklik gösterecektir.

Firma İletişim Adresi: Etiler Mahallesi, Seheryıldızı Sokak, Numara: 23 Etiler 23 Plaza, Kat:3 Daire: 9 Beşiktaş/İSTANBUL

Firma İletişim Numarası: 0850 811 55 77

HAREMLİQUE İSTANBUL
HAREMLİQUE İSTANBUL Bayilik Veriyor.

Kasap Döner

Kasap döner firmasının yurtiçi ve yurtdışı toplamda 37 tane şubesi bulunuyor. Açılan şubelerin hepsi franchise sistemi ile açılmış olup daha da gelişme yoluna gitmeye devam ediyor. Yurtdışında bulunan ilk şubesini 2015 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa’da ve Azerbeycan- Bakü’de açmıştır. Daha sonra 2016 yılının Şubat ayında biraz daha gelişerek Girne’ye de bir bayilik vermiştir. Bayilik veren et ve tavuk döner firmalarını inceleyebilirsiniz.

Var olan firma alışveriş merkezlerinde ve insanların işlek olarak kullandığı caddelere bayilik vermeyi kabul ediyor. Talep edilen dükkan boyutunun ise 100 ile 120 metre kareden küçük olmasını kabul etmiyor. Franchise giriş bedeli olarak 150 bin talep ediyor. İstenilen bu tutarın dışında reklam katkı payı veya royalty bedeli talep etmemektedir. Firmanın bayi sahibi ile yapacağı sözleşmenin süresi 10 yıl olmaktadır. Kurulacak olan restoran için girişimci de minimum 400 bin TL ile 800 bin TL arasında bir sermaye olması gereklidir. Yapılan yatırım bulunan yerin durumuna ve işin işleyişine göre 18 ile 24 ay arasında geri dönüş sağlayacaktır.

Firma franchise adaylarına ürünlerin tedariğini gerek tedarikçiler aracılığı ile gerekse kendileri gönderiyorlar. Şubeyi ister anahtar teslim isterseniz de bütün dekorasyon ve inşaat yapımlarını firma üstlenebiliyor. Franchise adayı dükkanı kendisi dekore etmek isterse de kontrolörlük hizmetleri ve proje hususunda destek sağlıyor. Bayilik hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. Başvuru formu için tıklayınız.

Mado

Mado gerçek dondurma tadını yurtiçi ve yurtdışı bütün ülkelere tanıtma yolunda hızla devam ediyor. 1992 yılında İstanbul ilinin Caddebostan semtinde kurulan Mado dondurmanın yanı sıra sütlü tatlı, şerbetli tatlı, pasta, börek gibi birçok çeşidi bünyesinde barındırıyor. Yurt içinde 324 yurt dışında da 42 şubesi bulunan bu firma hızla büyümeye devam ediyor. Yurtdışında; KKTC, Rusya, Hollanda, Irak, Bulgaristan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan‘da şubeleri bulunmaktadır. Bim, A101 ve Şok bayilik veriyor mu? Öğrenmek için linke tıklayınız.

Mado yurtdışında da yurtiçi konseptine göre hareket ederek bayilik alacaklara bu şartı koyuyor. Bayilik alacak adayla kesinlikle dükkan konseptinde değişiklik yapamıyor. Açılacak olan işletmenin kapalı alanı için 200 metre kare, 100 metre kare de açık alan için talepte bulunuyor. Kiosk konsept uygulamasında ise 15 metrekarelik alanı yeterli buluyor.

Mado
Mado Yurtdışına Bayilik Veriyor.

Bayilik için giriş bedelinde cafe için 75 bin dolar, kiosk için ise 40 bin dolar talep ediyor. İki sistem için de cirodan yüzde 5 pay alıyor. Bayiliği alınacak olan cafe için 600-650 bin TL sermaye, kiosk için ise 200 veya 300 bin dolar sermaye gerekli olacaktır. Torku şeker ve süt ürünleri bayilik hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gönül Kahvesi

Gönül Kahvesi 1993 yılında gıda sektörüne girmiş ve 2002 yılından itibaren Gönül Kahvesi adı ile faaliyetlerine devam etmiştir. İlk yurtdışı şubesini Saraybosna‘da açan firmanın yurt içi ve yurtdışı toplamda 72 tane şubesi bulunmaktadır. Son yurtdışı şubesini ise Avusturya Dornbirn‘de açmış bulunmaktadır. Bu firmadan bayilik almak için girişimcinin tahmini 600-650 bin TL civarında bir sermayesinin bulunması gereklidir. Firma cirodan yüzde 5 royalty bedeli, yüzde 2 oranında ise reklam katılım bedeli talep etmektedir.

Dükkanın lokasyonu insanların sıklıkla kullandığı yerlerin olmasını talep ederken işletmenin metrekaresinin 100 m2’den aşağı olmasını kabul etmiyor. Bu firmadan bayilik almak için ilk olarak bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Yurtdışına bayilik veren firmalar bu şekildedir. Yurtdışında yaşıyorsanız ve franchise adayı olarak işletmenizi kurmak istiyorsanız adını duyurmuş ve mevcut müşteri kitlesini oluşturmuş bu firmalardan bayilik alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Önemli mi?*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu