Bayilik Veren Firmalar

Açık Parfüm Bayilik Veren Firmalar 2021 Franchising

Bildiğiniz üzere Türkiye’de birçok açık parfüm markası bulunmaktadır. Kimisi ününü almış ve kurumsallık yolunda gidiyordur, kimileri ise daha küçük firmalar olabilmişlerdir. Çoğu firma bayilik vererek farklı illerde ve bölgelerde markanın tanıtılmasına yardımcı olur. İnsanların ithal parfümü fiyatlarda görülen pahalılık açısından alamamalarından dolayı günümüzde açık parfümler çok revaçta olmaya başlamıştır. Peki 2021 yılında i bir firmanın bayiliği almak istesek ne yapmamız gerek, Kazançları ne kadar, ne kadar yatırım yapmak gerekir, Bayilik ücreti olarak ne öderim, Dükkan maliyeti ne kadardır, Bu iş için nasıl bir dükkan seçmeliyim , Açık parfüm işi bize kar mı yaptırır, yoksa zarara mı uğratır, En çok hangi firmalar bayilik verir? Hepsinin cevabını şimdi sizler için araştırdık.

Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar 2021

Öncelikle bir firmanın bayiliğini almak için kafanızda bir iş planı belirlemelisiniz. Popülaritesini, satış yapıyor mu yapmıyor mu, eğer hali hazırda bir dükkan yoksa yerini doğru seçmeli, kalabalık ve işlek yerleri tercih etmelisiniz. Firmanın uygun gördüğü şartlarda bir dükkan seçmelisiniz. Peki hangi firmalar bayilik veriyor ve şartları nelerdir?

EDİTÖR TAVSİYESİ

Açık Parfüm Bayiliği veren firmaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Eyfel parfüm
 • Sansiro
 • Loris
 • Bargello
 • İxora
 • Romeron
 • D&P
 • Paristore
açık-parfüm-bayiliği
Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalardan Bazıları

Eyfel Parfüm Açık Parfüm Bayiliği

2008 senesinde faaliyete geçen bu firma İstanbul’un Üsküdar  semtinde kurulmuştur.  Daha sonra Kocaeli’nde yeni bir fabrika kurmuş ve faaliyetlerine orda devam etmiştir. Türkiye de ve diğer ülkelerde fazla sayıda bayisi vardır.

Eyfel Parfüm Başvurumu Nasıl Gerçekleştirebilirim ?

Eyfel Parfüm bayilik almanız için bir başvuru formu oluşturmuştur. Bu formu eksiksiz biz şekilde doldurarak düşük maliyetle kendi işinizin patronu olabilirsiniz.  Başvuru formunu doldurduktan sonra, bulunduğunuz bölgeden sorumlu bir yönetici tarafından başvuru formunuz incelenir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra bayilik için uygunluğunuz tespit edildiğinde başvuru formunda bulunan telefon numaranızdan size geri dönüş sağlanacaktır.  Bulunduğunuz ilde veya yakın ilçelerde bir dükkan açabilir bayilik alabilirsiniz.

İletişim adresleri ve iletişim numaralarına buradan ulaşabilirsiniz;

İletişim Numarası- 0850 840 5856

Mail Adresi- info@eyfelparfum.com.tr

Buradan sipariş verebilirsiniz: sipariş@eyfelparfum.com.tr

İletişim adresi: Şeker Pınar Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi Ayça Sokak Numara: 27 Çayırova/ KOCAELİ

Ortalama Maliyetim Ne Kadar Olur?

Hemen hemen çoğu parfüm firmasının dükkan açma maliyeti ortaktır. Ancak açmak istediğiniz dükkanın m2 sine ve bulunduğu mevkiye göre bu durum çeşitlilik  gösterebilir. Bulunduğunuz dükkan cadde ve alışveriş merkezi tarzı işlek yerlerde olduğunu düşünürsek kirası normal dükkanlardan biraz fazla olabilir.  Ama dükkanınızı böyle yerlere açmak sizin için daha faydalı olacaktır. Çünkü tenha sokaklarda dükkan işletmek size kar değil zarar yaptırır. Yatırdığınız sermayeyi ve dükkan kurulumu için harcadığınız parayı geri kazanamazsınız. Yani 100 TL az veriyim derken bütün sermayeden olur dükkanı batırırsınız. Bayilik almak için hemen hemen 10-12 bin TL’ye ihtiyacınız vardır.  Tabi ki bunun dışında oluşan dükkan dukkanacmak.com ihtiyaçları için de bir miktar para gereklidir.  Masalar, vitrinler, raflar vs. gibi. En düşük dükkan maliyetinden hesaplamaya kalkarsak 4 bin TL kadar bir parayı iç dizayn için, 2-3 bin TL tabela işlemlerine geri kalan parayı da ürünler için harcayabilirsiniz. Rakamlar gözünüzü korkutmasın bilinen bir firma olduğu için doğru yer seçtiğiniz takdirde yaklaşık bir iki ayda yatırdığınız paranın kat kat fazlasını kazanabilirsiniz.

Açık Parfümcü Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı
 • Yapının kullanılması için izin ve tapu belge fotokopisi
 • Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kimlik beyannamesi
 • Sabıka kaydı
 • İki tane vesikalık fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Belediye’den vergi tabelasının çıkarılması
 • Yangın önlemi alındı raporu
 • Bağ-kur ya da Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıt olunmuş olması
 • Vergi dairesinden kayıtlı vergi numarası alınması
Eyfel parfüm bayilik veriyor
Eyfel Parfüm Bayilik Veriyor

Loris Açık Parfüm Bayiliği

Günümüzde açık parfüm markalarının önde gelen isimlerinden biri de Loris’tir.  Sadece parfüm ile sınırlı kalmayan bir firmadır. Duş jeli, deodorant, roll-on, oda kokuları, araba kokuları, vücut spreyleri gibi pek çok ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere pek çok firması bulunmaktadır. Parfümeri sektöründe sizde yerinizi almak istiyorsanız hemen bayilik için gerekli koşullar başlığına göz atarak bilgi alabilirsiniz.

Bayilik için Gerekli Koşullar Nelerdir ?

Bir işyeri sahibi olmak için parfümeri açmak iyi fikirler arasında olabilir. Bayilik veren firmalar arasında bulunan  Loris parfümün bayiliğini almak için resmi Web sitesini ziyaret ederek sayfada bulunan başvuru formunu  eksiksiz bir şekilde doldurarak uygun görüldüğünüz takdirde siz de Loris ailesine katılabilirsiniz.  Tabi ki herşeyden önce kendinize bir sermaye ve iş planı oluşturmalı bunlara uygun dükkan seçmelisiniz. Başvurunuzu gerekli mercilere ulaştırırken bulunduğunuz bölgeyi, nüfus yoğunluğunun durumunu ve sermaye durumunuzu belirtmeniz gerekmektedir. Bunlara göre size bayilik verilir.

Loris Parfüm Bayiliği Edinmenin Maliyeti

Bu iş için insanların sürekli aktif olduğu caddeleri veya işlek alışveriş merkezlerini tercih ederseniz kazancınız giderinizi karşılar ve size kar yaptırır. Bunun için firmanın dükkan kuralı en az 10 m2’dir. Loris parfüm bayilik ücreti ise 10 bin TL gibi bir ücrettir. Diğer masraflar (Işıklandırma, raf, tabela, iç dizaynlar ve satılacak ürünler ) da size ait olacaktır. Bunlar için de tahmini bir fiyat çıkarmak gerekirse 12 bin civarı bir şey harcamanız gerekebilir. Sizde hazırladığınız iş planına göre Loris parfümerinin bayiliğini alarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Açık Parfüm Bayiliği için Gerekli Belgeler

 • İkametgah belgesi
 • 1 adet Kimlik kartı fotokopisi
 • Eski iş hayatınız ile ilgili günümüze taşınmış veya sicilinize işlenmiş bir sıkıntı olmaması
 • Belediye’den vergi levhası alınmalıdır.
 • Yapısal denetim belgesi olmalıdır.
 • İtfaiye yangın belgesi olmalıdır.
 • Bulunduğunuz dükkana ait kira kontratı da evraklar arasında yer almalıdır.
 • Son olarak da kredi notunuzun düşük seviyede olmaması gerekmektedir.
Loris parfüm hızla bayilik vermeye devam ediyor
Loris Parfüm Hızla Bayilik Vermeye Devam Ediyor

Bargello Açık Parfüm Bayiliği

Çoğu gezdiğimiz yerlerin işlek caddelerinde veya alışveriş merkezlerinde rastladığımız açık ve kalıcı parfümün adresidir diyebiliriz. İlk olarak 1950 yılında Bursa’da faaliyete girmiştir. Daha sonra farklı illerde ve yurt dışında bayilikleri oluşmuştur. Parfüm kalitesi olarak çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Diğer parfüm firmalarından biraz daha farklı sistemleri vardır.

Bayilik İçin Gerekli Koşullar Nelerdir ?

Bargello parfümün bayiliğini edinmek için diğer bayilik edinme koşullarında olduğu gibi başvuru formu doldurarak uygun görülme durumunuzda bayiliğinizi edinebilirsiniz. Başvuru formu ile birlikte dükkanınızın bulunduğu ili, ilçeyi veya mevkiyi yada dükkanının m2 cinsinden boyutunu bildirmelisiniz. Bargello parfümün tek şartı dükkan içerisinin en az 10 m2 olmasıdır. Dükkanın iç dizaynını firmanın söylediğinin dışına çıkarak dekore edemezsiniz. Dükkan içerisinde marka dışı ürün satmanız kesinlikle yasaktır. Bayilik edinmek sadece sizin elinizde. Dükkan iç dekorasyon maliyeti, tabelalar, ışıklandırmalar gibi dükkan ihtiyaçlarını firma karşılar. Sizin tek yapmanız gereken yeterli sermayeyi ortaya koymak olacaktır.

Bargello Parfüm Bayiliği

Diğer firmalara göre farklı bir sistemi olan bu firma yüzde yüz kar garantisi vermektedir. Parfümlerinin kalıcılığını bir kullanıcı olarak tespit etmiş bulunarak garanti verebilirim. Diğer parfümlere göre daha maliyetli fakat kalite ve kampanya açısından çok yeterli bir firmadır. Merkez firmanın verdiği fiyat dışına çıkmamanız gerekmektedir. Alışveriş merkezleri veya herhangi bir yerde stant kurmak için gerekli alan 8 m2 olarak belirtilmiştir. Siz de kalitenin adresinde patron olmak istiyorsanız Bargello firmalarına güvenebilirsiniz. Kar oranı ise bayiliğin satışına göre belirlenmektedir.

bargello-parfum
Muhteşem Kokularıyla Bargello Bayilik Veriyor

Sansiro Açık Parfüm

İlk olarak 1998 yılında Bursa’da üretime başlamıştır. Sadece parfüm değil birçok kozmetik ürününü bünyesinde barındırmaktadır. Sansiro parfüm her yaşa hitap edebilecek kaliteli bir parfüm üreticisidir. Ürünlerini ülkemizde üreterek yurt dışı kaynaklı olarak da satmaktadır. Bayiliği alınabilecek kaliteli parfümlerden biridir. Mesela benim bulunduğum şehirde bayiliği olmayan bir firma. Açılması çok talep ediliyor. Yani buradan çıkarabileceğimiz sonuca bakılırsa gerçekten tutulan bir parfüm firması olduğunu görebiliriz.

Bayilik Şartları Nelerdir?

Hemen hemen ülkenin her yerinde hatta yurt dışında bile ulaşabileceğiniz, her kesimden alıcısı olan, popülaritesi yüksek bir firmadır.  Bir parfümeri bayiliği almak iş hayatına atılabilmek için doğru ve kolay bir girişim olacaktır. Firma sizin çoğu ihtiyacınızı karşılar. Sansiro’nun bayilik şartları ise şöyledir;

 • Bir AVM veya kalabalık insan ortamlarının olduğu bölümleri tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Sansiro ürünleri haricinde başka bayiliklerin ürünlerini mağaza içerisinde satamazsınız.
 • Sansiro firmasının belirlediği renkler ve dekorasyon dışına çıkmamanız gerekmektedir.
 • Firma sizden sadece 30 bin TL kadar bir sermaye talep eder.
 • Dükkan içerisindeki raf, ışıklandırma gibi dekorasyon masraflarını da firma üstlenir.
 • Tabela ve reklam işleri için de herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Sansiro Bayiliğinin Kar Marjı Nedir ?

Eğer dükkanınızın yerini iyi belirler ve kalabalık ortamları tercih ederseniz yüzde yüz kar edebileceğiniz bir iştir. Çoğu işyeri patronu, çalışanlarına yanlış muamele yapmaktadır. Çalışanları motive etmek onları işe ısındırmak da size büyük kar sağlayacaktır. Çünkü kötü enerji almaları müşteriyle ilgilenmelerine de yansıyacaktır. Bilinen kaliteli bir marka olduğu için alıcısıyla buluştuğunda güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Daha çok bu markanın bulunmadığı ama nüfus yoğunluğunun olduğu yerleri tercih edebilirsiniz. 2020 yılında bayilik veren firmaları görmek için tıklayınız

Sansiro parfümeri iletişim adresi ve iletişim bilgileri;

Mağaza Adresi : Mudanya Yolu Çağrışan Mahallesi Çağlayan Sokak No-5  Mudanya/ Bursa

İletişim Numarası: 0(224) 244 93 58

Mail Adresi : info@sansiro.com.tr

Loris parfüm hızla bayilik vermeye devam ediyor
Loris Parfüm Hızla Bayilik Vermeye Devam Ediyor

Parfüm Dükkanı İşletmeciliğinin Aylık Karı ve Kazancı Ne Kadardır?

Doğru bir şekilde iş planı yaptığınızda, yani dükkanın bulunacağı ilin nüfus düzeyi, diğer parfümeri dükkanlarının iş gücünü, en uygun dükkan yerini seçtiğinizde yatırımınızdan daha fazla para kazanarak kar elde edebileceğiniz küçük çaplı işletmelerin arasında en karlı olabilecek işlerden biridir parfümeri işletmeciliği. Müşteriye dükkanı gösterebileceğiniz, bulunduğunuz bölgeye markanızı tanıtabileceğiniz etkinlikler de size fayda sağlayacaktır. Örneğin; dükkan açılışında afişler bastırabilir, çocuklar için üzerinizde marka ve ambleminizin bulunduğu dükkan rengine uygun balonlar dağıtabilirsiniz. Dükkanın küçüklük ve büyüklüğüne göre ses sistemleri alabilir, müşterinin dikkatini dükkanın üzerine çekebilirsiniz.

Kazanç durumunuz bulunduğunuz ilin veya ilçenin nüfus durumuna göre farklılık gösterebilir. Mesela bir İstanbul’da veya Ankara’da sağladığınız kazancı Bilecik gibi küçük illerde veya ilçelerde sağlayamazsınız. Bulunduğunuz yere yakın parfümeri dükkanlarından hep bir tık üstte olmaya dikkat etmelisiniz.

 • Yeni gelen zam ile birlikte hesaplarsak daha az nüfuslu bir bölgede günlük 15 TL’den en az 30 parfüm satsanız 450 TL para yapar.
 • Harici olarak normal parfümlerden hem esans olarak  hem de fiyat olarak daha yüksek olan özel parfümlerin de 25 TL olduğunu varsayarsak
 • Günlük en aşağı 10 tane de onlardan satsak 250 TL yapar.
 • Ayrıyeten oda kokuları, deodorantların, roll-on satışlarının da olduğunu varsayarsak günü kurtarabiliriz.
 • Tabi bu rakamlar yüksek nüfuslu illerde fazla bir şekilde yükselebilir.

Bayilik alarak ya da kendi markanızı oluşturarak hemen kar elde etmeye başlayabilirsiniz. Acele edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün