Bayilik Veren Firmalar

Açık Parfüm Bayilik Veren Firmalar 2023 Franchising

Açık parfüm bayilik veren firmalar 2023 yılında da girişimcilere franchising fırsatı vererek kendi işletmelerini açmaları için bir yol sunmaktadır. Bildiğiniz üzere ülkemizde birden fazla açık parfüm markası bulunmaktadır. Çoğu marka bayilik vererek farklı illerde ve bölgelerde markasının tanıtılmasını ve kurumsallaşmasını sağlamaktadır. Peki bayilik veren parfüm firmaları hangileridir, açık parfüm bayiliği kazancı ne kadardır, DP, Black Point ve Eyfel parfüm bayilik şartları nelerdir, franchise bedeli var mıdır? İşte açık parfüm bayilik veren firmalar ve bu süreçte sizlere yol gösterecek etkili franchise adımları!

Açık Parfüm Bayilik Veren Firmalar 2023

İthal parfüm fiyatlarının artması ile birlikte orijinal parfüm alımlarında düşüşler yaşanmaktadır. Fiyatlarda görülen pahalılık nedeniyle açık parfümlere olan ilgi artmış olup hatta erkekler ve özellikle kadınlar arasında açık parfüm tavsiyeleri ve önerileri verilmektedir. Durum böyle olunca açık parfüm bayiliği, iş fikri arayanlar için güzel bir sektör olacaktır. Parfüm franchise almak isteyenler için açık parfüm bayilik veren firmaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Eyfel parfüm
 • Sansiro
 • Loris
 • Bargello
 • İxora
 • Romeron
 • D&P
 • Paristore

Açık parfüm bayiliği veren firmalar ile anlaşma yapmadan önce, kendi iş planınızı hazırlamanız ve bazı soruları cevaplandırmanız gerekmektedir. Bunlar arasında: bayiliğini alacağım markanın popülaritesi var mı, firma iyi satış yapıyor mu, bayilik için hangi bölgede dükkan seçmeliyim, kalabalık ve işlek yerler kazancımı arttırır mı? gibi sorular yer almaktadır. Bu sorulara yanıt bularak bayilik veren parfüm firmaları ile görüşme sağlayarak bayilik şartlarını öğrenebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Açık Parfüm Bayiliği Kazancı Ne Kadar?

Açık parfüm bayiliği kazancı ve kar marjı ortalama olarak %55 civarındadır. Bu kar oranı ortalama olarak verilmiş olup firmadan firmaya ve dükkanınızın bulunduğu ilin veya ilçenin nüfus durumuna bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin; İstanbul’da veya Ankara’da sağladığınız kazancı Bilecik gibi küçük bir ilde kazanmanız düşük bir ihtimal olacaktır. Açık parfüm bayiliği kazancına kar marjı oranı üzerinden bir örnek verecek olursak da: 50 TL’ye satılan bir parfümden 27,5 TL, 100 TL’ye satılan parfümden 55 TL, 150 TL’lik parfümden ise 82,5 TL kazanç elde etmiş olacaksınız.

 • Günlük ortalama olarak 50 TL’den en az 15 parfüm satsanız 750 TL,
 • Diğer parfümlere ek olarak özel parfümlerin de 100 TL olduğunu varsayarsak, günlük en aşağı 10 tane de onlardan satsanız 1.000 TL,
 • Ayrıyeten oda kokuları, deodorantların, roll-on satışlarının da olduğunu varsayarsak yüksek rakamlar kazanabilirsiniz.
 • Tabi bu rakamlar yüksek nüfuslu illerde fazla bir şekilde yükselebilir.

Parfüm bayiliği kazancınız bayilik aldığınız parfüm markasının belirlediği kar marjı oranına ve satış kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. Parfüm bayiliği kazançları hakkında daha detaylı bilgi almak için firmalar ile iletişime geçmenizi öneririz. Bayilik alarak hemen kar elde etmeye başlayabilirsiniz. Acele edin!

Eyfel Parfüm Bayilik

Eyfel, 2008 senesinde faaliyete geçerek İstanbul’un Üsküdar semtinde kurulmuştur. Daha sonra Kocaeli’nde yeni bir fabrika kurmuş ve faaliyetlerine orda devam etmiştir. Türkiye’de ve diğer ülkelerde fazla sayıda bayisi bulunmaktadır. Eyfel parfüm bayilik maliyeti ortalama olarak 10.000 TL ile 12.000 TL aralığında olacaktır. Bu maliyetin yanında çeşitli masa, raf, vitrin, dükkan kirası da sizlere ait olmaktadır. Bu ek giderler için de ortalama olarak 5.000 TL ayırmanız gerekmektedir. Ayrıca iç dizaynın yapılabilmesi için de 2.000 TL ile 3.000 TL aralığında bir harcama yapmanız gerekecektir. Reklam konusunda ise herhangi bir masraf yapmanıza gerek olmayıp firma tarafından karşılanacaktır.

Eyfel parfüm bayiliği konusunda yer seçiminizi doğru yapmışsanız eğer bir veya iki ay gibi kısa bir süre içerisinde yatırımınızın karşılığını alacaksınız. Eyfel parfüm bayilik başvurusu için firmanın web adresinde yer alan bayilik başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak düşük maliyetle kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurduktan sonra, bulunduğunuz bölgeden sorumlu bir yönetici tarafından başvuru formunuz incelenecektir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra bayilik için uygunluğunuz tespit edildiğinde formda belirttiğiniz telefon numarası üzerinden size geri dönüş sağlanacaktır. Bu aşamada sonra bulunduğunuz ilde veya yakın ilçelerde Eyfel bayisini açabilirsiniz.

Eyfel iletişim numaralarına ve adreslerine buradan ulaşabilirsiniz.

 • İletişim Numarası: 0 216 356 34 56
 • Mail Adresi: info@eyfelparfum.com.tr
 • Adres: Orta Mahalle 30 Ağustos Caddesi No:53/1 Tuzla/İstanbul

Loris Parfüm Bayilik

Günümüzde açık parfüm markalarının önde gelen isimlerinden biri de Loris’tir. Sadece parfüm ile sınırlı kalmayan bir firmadır. Duş jeli, deodorant, roll-on, oda kokuları, araba kokuları, vücut spreyleri gibi pek çok ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere pek çok firması bulunmaktadır. Tabi ki her şeyden önce kendinize bir sermaye ve iş planı oluşturmalı bunlara uygun dükkan seçmelisiniz. Başvurunuzu gerekli mercilere ulaştırırken bulunduğunuz bölgeyi, nüfus yoğunluğunun durumunu ve sermaye durumunuzu belirtmeniz gerekmektedir. Bunlara göre size bayilik verilecektir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Loris parfüm bayiliği maliyeti 20.000 TL ile 25.000 TL aralığında olacaktır. Bu maliyet tutarının yaklaşık olarak 10.000 TL’si bayilik ücreti olarak alınacaktır. 10.000 TL ile 15.000 TL’si ise diğer masraflar için kullanılacaktır. Diğer masraflar içerisinde ışıklandırma, raf, iç dizayn ve satılacak ürünler yer almaktadır. Bu iş için insanların sürekli aktif olduğu caddeleri veya işlek alışveriş merkezlerini tercih ederseniz kazancınız giderinizi karşılar ve size kar yaptırır.

Franchise veren firmalar arasında bulunan Loris parfümün bayiliğini almak için resmi web sitesini ziyaret ederek sayfada bulunan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuzun uygun görülmesi durumunda siz de Loris ailesine katılabilirsiniz.

Bargello Açık Parfüm Bayiliği

Bargello, gezdiğimiz yerlerin işlek caddelerinde veya alışveriş merkezlerinde rastladığımız açık ve kalıcı parfümün adresidir diyebiliriz. İlk olarak 1950 yılında Bursa’da faaliyete girmiştir. Daha sonra farklı illerde ve yurt dışında bayilikleri oluşmuştur. Diğer parfüm firmalarından biraz daha farklı sistemleri vardır. Bargello parfümün bayiliğini edinmek için diğer bayilik edinme koşullarında olduğu gibi web adresinde yer alan bayilik başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu ile birlikte dükkanınızın bulunduğu ili, ilçeyi veya mevkiyi veya dükkanının m2 cinsinden boyutunu bildirmelisiniz. Kar oranı ise bayiliğin satışına göre belilenecektir.

Bargello parfümün tek şartı dükkan içerisinin en az 10 m2 olmasıdır. Dükkanın iç dizaynını firmanın söylediğinin dışına çıkarak dekore edemezsiniz. Dükkan içerisinde marka dışı ürün satmanız kesinlikle yasaktır. Bayilik edinmek sadece sizin elinizde. Dükkan iç dekorasyon maliyeti, tabelalar, ışıklandırmalar gibi dükkan ihtiyaçlarını firma karşılar. Sizin tek yapmanız gereken yeterli sermayeyi ortaya koymak olacaktır.

Sansiro Açık Parfüm Bayiliği

İlk olarak 1998 yılında Bursa’da üretime başlamıştır. Sadece parfüm değil birçok kozmetik ürününü bünyesinde barındırmaktadır. Sansiro parfüm her yaşa hitap edebilecek kaliteli bir parfüm üreticisidir. Ürünlerini ülkemizde üreterek yurt dışı kaynaklı olarak da satmaktadır. Bayiliği alınabilecek kaliteli parfümlerden biridir. Bir parfümeri bayiliği almak iş hayatına atılabilmek için doğru ve kolay bir girişim olacaktır. Firma sizin çoğu ihtiyacınızı karşılar. Sansiro’nun bayilik şartları ise şöyledir:

 • Bir AVM veya kalabalık insan ortamlarının olduğu bölümleri tercih etmeniz gerekmektedir.
 • Sansiro ürünleri haricinde başka bayiliklerin ürünlerini mağaza içerisinde satamazsınız.
 • Sansiro firmasının belirlediği renkler ve dekorasyon dışına çıkmamanız gerekmektedir.
 • Firma sizden sadece 30.000 TL kadar bir sermaye talep eder.
 • Dükkan içerisindeki raf, ışıklandırma gibi dekorasyon masraflarını da firma üstlenmektedir.
 • Tabela ve reklam işleri için de herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Sansiro bayiliğinin kar marjı ise %100‘dür. Eğer dükkanınızın yerini iyi belirler ve kalabalık ortamları tercih ederseniz yüzde yüz kar edebileceğiniz bir iştir. Bilinen kaliteli bir marka olduğu için alıcısıyla buluştuğunda güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Daha çok bu markanın bulunmadığı ama nüfus yoğunluğunun olduğu yerleri tercih edebilirsiniz.

Sansiro parfümeri iletişim adresi ve iletişim bilgileri:

 • Mağaza Adresi: Mudanya Yolu Çağrışan Mahallesi Çağlayan Sokak No-5 Mudanya/ Bursa
 • İletişim Numarası: 0 224 244 93 58
 • Mail Adresi: info@sansiro.com.tr

DP Parfüm Bayilik

Sadece yurt içinde değil yurt dışında da bayilik veren D&P parfüm bayilik ücreti 2023 yılında ortalama olarak 25.000 TL ile 30.000 TL aralığında olacaktır. DP bayiliğini alan girişimciler iş yerinin dekorasyonunu ve reklam giderlerini de kendileri karşılamaları gerekmektedir. Bu maliyet tutarı tutulacak olan dükkanın metre karesine ve dekorasyon için yaptığınız masraflara göre değişiklik gösterecektir. Ortalama olarak iç dekorasyon masraflarına 10.000 TL, dükkan dışı kaplama ve reklam tabelası için de 5.000 TL, satılacak olan açık parfüm temini için de 15.000 TL harcamanız gerekecektir. DP parfüm bayilik başvurusunda bulunmak için resmi internet sitesinde yer alan yurt içi ve yurt dışı bayilik formunu doldurarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

Black Point Parfüm Bayilik Şartları

2001 yılından bugüne kadar Natural Parfümeri İthalat İhracat San. ve Tic. A.Ş. markası olan Blackpoint, yurt içindeki ve yurt dışındaki girişimcilere bayilik hizmeti vermektedir. Black Point parfüm bayiliği hakkında daha detaylı bilgi almak için 0 312 387 53 53 iletişim numarasını kullanabilirsiniz. Direkt olarak başvuruda bulunmak için de Black Point resmi internet sitesinde yer alan franchising başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

2 Yorum

 1. Merhabalar, bayilik veren bir parfüm firmasıyız. Markamızın reklamını sitenizde yayınlamak istiyoruz. Nasıl yardımcı olabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + 4 =

Başa dön tuşu