Yeni İş Fikirleri

Sokakta Satılabilecek Popüler Ürünler 2023

Esnaf ve iş yeri sahibi sayısı ciddi oranda arttığı için artık ürün satabilmek oldukça güç bir hal almış durumdadır. Bu sebepten dolayı pek çok kişi kira vermek ve büyük zarar etmek yerine genel olarak sokak satıcılığı yapabilmektedir. Peki sokakta satılabilecek popüler ürünler nelerdir? Sokakta satılacak popüler ürünü bulacak olan kişiler kendileri için yapacağı tezgah ile sokakta güzel satışlar çıkartabilmektedir.

Bu makalemiz de sizlere sokakta satılabilecek popüler ürünler hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizde bir işletme açmaktan çekiniyor ve zarar etmekten çekiniyorsanız makalemiz aracılığı ile öğreneceğiniz sokakta satılabilecek popüler ürünler listesi aracılığı ile hemen tezgahınızı hazırlayabilir ve sokakta satışlara başlayabilirsiniz.

1-) Köfte – Ekmek

Kimileri sokakta satılan köfte ekmekçilere güvenmiyor olsa da bugün en lezzetli köfteyi sokak satıcılarından başka bir yerde yiyemezsiniz. Özellikle denize sahili olan yerlerde tezgahınızı güzel bir yere koyarsanız lezzetli köftelerinizi satabilirsiniz. Sokakta köfte ekmek satışı oldukça popüler ve güzel kazanç getirmektedir. Genelde geç saatlerde satış başlamaktadır. Bu nedenle belirli bir saatten sonra köftelerinizi pişirmeye başlayabilirsiniz. Tabi fiyatlarınızı da normal seviyelerde tutmanız gerekiyor. Sokak satıcıları fiyatları uygun olduğu için tercih ediliyor.

köfte-ekmek-satışı
Köfte ekmek satışı

2-) Süs – Takı, Toka

Bujiteri ve tuhafiyeler aracılığı ile pek çok kişi süs, takı ve toka satın almaktadır. Büyük şehirler de değil ancak küçük nüfuslu şekilde süs eşyası satan dükkan sayısı az ve çeşitler de oldukça yetersiz olduğundan tezgahınızı uygun dizayn ile süs ürünleri satacak bir hala sokarsanız sokakta özellikle bayanlar tarafından çok uğranılan ve güzel satış yapan bir sokak satıcısı olabilirsiniz. Tatil bölgelerinde de hediyelik eşya olarak bu ürünler tercih edilebilir.

3-) Simit

Simitçiliğin hala kalıp kalmadığını sorgulayacak olanlar çıkacaktır. Ancak mahalle aralarında olmasa bile tezgahını güzel yere koyanlar günlük 500 simide kadar satış yapabilmektedir. Bir simitten 30 kuruş kar edileceğini düşünülürse günlük ne kadar kazanç olduğunu siz düşünebilirsiniz. Artan fiyatlar ile simitlere de zam geldi. 1,5 TL’ den bir simit sattığınızı düşünürsek kar oranınızın oldukça yüksek olduğu görülüyor.

4-) Kestane

Evlerde artık sobalar kalmadı ve soba üzerinde kestane pişirilmiyor. Bu yüzden yakın bir lezzet arayanlar sokak satıcılarından hazır pişirilmiş kestane almaktadır. Sizde tezgahınızı hazırlar ve kestaneleri sıcak sıcak pişirerek satışını yaparsanız kilo kilo her gün kestane satabilirsiniz. Ancak dikkat etmelisiniz tezgahınızın güzel bir yerde olması gerekmektedir. Konumu eğer kötü bir yere koyarsanız kestaneleri kimse almayacaktır ve pişirmiş olduğunuz kestaneler sürekli olarak soğuyacağından ve bir yerden sonra yanmaya başlayacağından kestane alamayabilirsiniz.

5-) Mısır

Mısırı bazıları sevmiyor ama kokusu baş döndüren bir yiyecek bence. Süt mısır olarak satabileceğiniz gibi közde ya da bardakta da satabilirsiniz. Son yıllarda ciddi manada bardak mısır satıcılarının sayısı arttı. İstenilen baharatlara göre bardak mısır satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bardağını 2 TL’ den satsanız en az 1 TL kar elde edersiniz. Sokakta mısır satmak için ne yazık ki belediye ihalelerine katılmanız gerekiyor.

mısır-satışı
Mısır satışı

6-) Pilav

Pilav satışı da oldukça kar elde edebileceğiniz bir iştir. Millet olarak tavuklu pilavı sevmeyenimiz yoktur. Hatta bazı şehirlerde ciddi manada bu tarz işlere ihtiyaç var. Tabi sokakta satmanın yanı sıra öğle aralarında iş yerlerinde çalışmaya mola veren insanların da çokça tercih edebileceği bir yiyecek olacaktır. Akşam geç saatlerde de tercih edebilirsiniz.

7-) Balon

Balon satışı da para kazandıran bir iştir. Bunun yanı sıra pamuk şeker ve elma şekeri satanlar da para kazanmaktadır. Sahil ve tatil bölgelerinde sık sık balonculara rastlanmaktadır. Uçan balonlar çocukları oldukça mutlu etmektedir. Tabi artık balonların da çok fazla çeşidi var. Kalplisi var, ışıklısı var, çizgi film karakterlisi var. Var da var. İnsanın çocuk olası geliyor. 🙂

Benzer İçerik: Seyyar Satıcılık Nasıl Yapılır?

😎 Midye

Bazıları hiç mi hiç sevmese de midyenin de müptelaları yok değil. Midye, arkadaşlar arasında yarışlara bile konu olan olay. 50 tane yiyeni de var. Ay ben onu yemem diyeni de. Tanesini 1 TL’ ye satacağınız midyeden mesela 200 midye satarak para kazanabilirsiniz. Özellikle deniz olmayan şehirlerde bu ürünler satılabilir. Hatta bir midyeci açarak bile paraya para demezsiniz.

9-) Dondurma

Yaz günlerinin olmazsa olmazı dondurma. Emin olun nerede olsa satılır diyebileceğimiz bir yiyecek. Diyet yapanların yaz günlerinde tatlı niyetine yediği, içimizi serinleten dondurmanın satışı sezonluk olması bakımından gelir getirici olarak düşünmeyebilir. Ancak yazın ciddi manada çok kazanırsınız. Ayrıca satışı her bölge için de uygun olacağından düşünmek durumunda kalmazsınız.

dondurma-satışı
Dondurma satışı

10-) Tatlı

Tatlı sokakta satılan popüler ürünlerden bir tanesidir. Halka tatlı ve lokma satışı ile çok para kazanabilirsiniz.Hatta arabalarda tulumba satışı yapanlara dahi rastlamak mümkündür. Ancak her yerde olmaması sebebi ile müşterilerin bir arayış içinde olduğunu söylemek mümkün.

11-) Kokoreç

Kokorecin de müptelaları vardır. Genelde geç saatlere kadar satılır. Pişirilmesi öğlen başlayabilir. Fiyatları 10- 15 TL olsa da insanlar hala bu yiyecekten vazgeçemiyor. Hatta bazı şehirlerimizde kokoreç çarşıları bile bulunmakta.

Bu ürünler çoğaltılabilir. Ancak ürün satışı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Seyyar satıcılık yapmak için resmi kurumlardan izin alınması gerekiyor. Başvururken aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekiyor;

  • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
  • 2 tane vesikalık fotoğraf
  • Vergi levhasının fotokopisi gerekmektedir.

Sokakta bu ürünlerin satışının yapılabilmesi için belediyelerden gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. İzinsiz faaliyet gösterenlerin faaliyetleri zabıta tarafından durdurulacak, ayrıca satış yapılan araca da el konulacaktır. Seyyar Satıcılıkta En Çok Kazandıran 10 Sektör isimli içeriğimizi inceleyebilir ve bu sektörlerde faaliyet gösterebilirsiniz.

Bu evraklar ile başvuru yaparak izin alabilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 15 =

Başa dön tuşu