Dükkan Açmak

10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM?

İş hayatına başlamak için cebinizde bir 10.000 TL. paranız var ise, bu parayı küçümsemeyin. Sermayesiz iş kurmak isteyenlere destek veren birçok kurum ve kuruluş mevcut. Bu kuruluşlara başvuru yaparak, yeni iş fikirlerinden birini tercih edebilir ve hayata bir sıfır önde başlayabilirsiniz. İşte 2018 yılının para kazandıracak iş fikirleri ve dukkanacmak.com isteyenleri..

10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM?

10 bin TL ile ne yapılır demeyin! Düşük maliyetler ile yapılabilecek ve yüksek gelir getiren pek çok sektör bulunmaktadır. Önemli olan girişimci bir ruha sahip olmak, sektörü tanımak ve düşük maliyet ile dahil olabileceğiniz bir iş kolu bulabilmektedir. Bu içeriğimizde sizlere yalnızca 10 bin TL ile kurabileceğiniz işleri anlatacağız. Sıfırdan bir iş yeri kurmak istemiyorsanız, bayilik veren firmalar ile de anlaşabilirsiniz.

AZ PARAYLA NE İŞ YAPILIR?

İş hayatına On bin lira sermaye ile girmeyi düşünüyor iseniz öncelikle 10.000 TL. paranın, büyük yatırımlar için yetersiz olduğunu ve başka bir finansman yok ise, giriştiğiniz işlerde zorluk çekebileceğinizi, özellikle de açtığınız iş yerinin ilk aylarda geliri olmayacağını düşünerek bu kapsamda bir iyi bir iş planı yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Tabi karamsar olmadan ne iş yapabilirim konusunu biraz açalım. 10 bin lira küçümsenecek bir para değil elbet.

10 bin TL.  para ile bir elbise tezgahı da açabilirsiniz, elbise dükkanı da, elbise satan bir seyyar satıcı da olabilirsiniz, bu tamamen sizin becerinize, dükkanınızı açmak istediğiniz bölgeye ve bu bölgenin ekonomik durumuna bağlıdır. Bir çoğunuzun, on bin lira parası haricinde başka bir sermayesi de yoktur. Veya kurmak istediği iş için tek atımlık barutu vardır. Bu sebeple, hata yapma ihtimaliniz yok ise, çok iyi bir plan yapmak gerekli. Ticaret risklidir elbet ancak, görünen köy, kılavuz istemez. 0 faiz oranı bulunan, işyeri kredileri sizin için bir alternatif olabilir.

az-para-ile-yapılacak-işler

Az para ile yapılabilecek birçok iş vardır.

On bin lira para aylık hesaplama yapılırsa bir işçinin ortalama 10 aylık maaşı civarında bir paradır. Bu parayı biriktirmek düzgün geliri olanlar için zor olmasa da, dar gelirli için oldukça zordur. Bu sebeple eğer tek dayanağınız bu para ve tek beklentinizde bu işten gelecek gelir ise, karar vermeden çok ince düşünmek zorundasınız. 10 bin TL’ nizi bulacağınız krediler yolu ile üzerine biraz daha ekleme yaparak artırabilirsiniz. Ancak çok işlek olmamak kaydı ile, ara sokaklarda, küçük bir işletme kurabilirsiniz. Lüks semtlerde kira ücretleri pahalıdır. İlk aylarda kar etmeyeceğinizi hesaba katarsak, iş kurma hevesi ile yüksek meblağlarda bir dükkan açmak zararınıza olacaktır. 5000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?  isimli içerikten düşük maliyetle yapabileceğiniz işlerle ilgili bilgi alabilirsiniz.

0 FAİZLİ İŞYERİ KREDİLERİ

İşyeri açmak isteyenler, ne iş yapmalıyım, ne iş yapabilirim diyenler, sermayesi az olanlar için 0 faizli destek kredileri finansman aracınız olabilir. 0 faizli kredi veren banka veya devlet kuruluşlarına ulaşabilir, iletişim sağlayabilir, 0 faizli kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Kosgeb’ e bir iş planı hazırlamak dahilinde başvurarak da gerekli finansmanı sağlayabilirsiniz. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdari Başkanlığı’ na kuracağınız işi belirleyerek bir iş planı sunmanız gerekiyor. Ancak bundan evvel yapılması gereken şey, kurumun açtığı kurslara katılmaktır. Bu kurslar toplamda 32 saatten oluşmaktadır ve katılım zorunludur. Buradaki eğitim sonrası kursiyerlere sertifika verilmektedir. Bu sertifika başvuru için zorunludur.

İş planı kabul edilenlere 50 bin TL geri ödemesiz, 100 bin TL ise 0 faizli olmak üzere, 100 bin TL kredi verilmektedir. Yani girişimciler toplamda 150 bin TL destekleme ödemesi alabilmektedir. Bu ödemelerden faydalanabilmek için iş yaptığınız sektörün Kosgeb nace kodları içinde olması gerekmektedir. Yeni Açılan İşyerine KOBİ Kredisi Çıkar mı? 2020 içeriğimizden de konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

10 Bin TL. Sermaye İle Bayilik Veren Firmalar

Onbin liraya dükkan açmak isteyenler için bayilik veren firmalar iyi bir başlangıç ve alternatif olabilir. Bayilik almanın en avantajlı yanı, yıllardır hizmet veren bir firma ile anlaşarak, hazır müşteri potansiyelinden yararlanarak, işyerini açtığınız gibi, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. 10.000 TL. ile birçok firma bayilik vermektedir. Bayilik veren firmalar bölümünü ziyaret ederek, paranıza uygun, iyi bir sektör seçebilir ve hayalinizdeki işyerine kavuşabilirsiniz. Eğer sermayeye ihtiyacınız varsa işyeri açma kredisi çekebilirsiniz.

Ancak yine uyarmak isteriz ki, iyi bir iş planı yapmak, işyerini kuracağınız bölgede ki müşteri potansiyelini, rakipleri araştırmak, minimum beş yıllık iş planı yapmak bir işyerinin başlangıcında olmazsa olmaz hesaplamalardandır. Onbin liraya işyeri açıp, ayda onbinlira para kazanmayı hedefliyorsanız, hemen vazgeçin. Çünkü onbinlira ulaşılamayacak bir para değil. Hemen hemen her banka, kara listede olmayan tüm müşterilerine 10.000 TL. kredi veriyor. Vazgeçilmez değilsiniz, sektörde yanlız değilsiniz, size para kazandıracak olan şey, iyi bir iş fikri ve iş planıdır.

Hiç sermayesi bulunmayıp, ne iş yapabilirim diye düşünürken, 10.000 Tl. sermaye ile yapılabilen ve düzenli olarak iyi bir gelir getirecek işler için, sermaye teminini, 10.000 Tl. kredi veren bankalar ile görüşmelerini, kosgeb hibe krediler hakkında bilgi almaları tavsiyemizdir. 2020 yılında Kosgeb tarafından ileri girişimciler 360 bin TL ile desteklenirken geleneksel işlerde faaliyet gösteren girişimcilerimiz 60 bin TL hibe ile desteklenecektir. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

10 Bin TL. Sermaye İle Bayilik Veren Firmalar

10 Bin TL. Sermaye İle Bayilik Veren Firmalar

İşyerinizi açmak istediğiniz bölgenin, orta kesim bir bölge olduğunu düşünerek örnekler vermek istiyoruz;

10.000 Tl. sermaye ile yapılabilecek işler;

 • Küçük çaplı gıda
 • Manav
 • Şarküteri
 • Giyim
 • Elektronik malzeme satışı
 • Köfteci
 • Lokanta
 • Bilgisayar teknik servisi
 • Çay ocağı
 • Tamirhane
 • Elektrikçi,
 • Oto tamircisi
 • İstiridye mantarı yetiştiriciliği
 • Yaşam koçluğu
 • Tost ayran satan bir büfe
 • Bakkal dükkanı
 • Çiğ köfteci
 • Fast food cafe gibi çoğaltılabilir.
cep-telefonu-tamircisi

Cep telefonu tamircisi son yılın popüler meslekleri arasındadır.

Uzmanlar tarafından, 2020 yılının en popüler iş sektörleri, danışmanlık hizmetleri, emlakçılık, elektronik ürünler (tablet, laptop, akıllı telefon) tamirciliği, organik ürünler pazarlaması olarak listeleniyor.

Çay ocağı açmak bu işler içinde en karlısı olarak düşünülüyor. Yapmanız gereken şey küçük bir dükkan kiralayarak bardak ve çay almak. 1 kilogram çay 25 TL’ dir. 1 kilogram çaydan 300 bardak çıksa ve bardağını 0,75 kuruştan satsanız, 225 TL elde etmiş olursunuz. Yani 1 kilo çaydan elde edeceğiniz kar net olarak 200 TL’ dir.

Para kazanmak isteyenler,  diye düşünenler için değişik fikirlerini sizler için derledik. Ne iş yapsam?

Sizce 10.000 Tl. ile ne iş yapılabilir?  Makalemizin devamına yorum yapabilirsiniz.

Siz olsanız 10 bin lira sermaye ile ne iş yapardınız? Haydi paylaşın, değerlendirelim ve karar verelim. 2020 yılında en çok para kazandıracak ne iş yapmalıyız?

Yorumlar
 1. Senko dedi ki:

  Herkese merhaba
  Sirbistan cifte vatandasligim bulunmakta ve yillardir surekli gidip geldigim piyasasini cok iyi analiz edip takip ettigim gelismekte olan bir pazar. Turk fast food lezzetlerinden birini ozel dizayn mobil araclarda franchaise sistemiyle markalastirmayi dusunuyorum. 10.000euro butceli ortaklar ariyorum. Iletisim

 2. Senko dedi ki:

  Herkese merhaba
  Sirbistan cifte vatandasligim bulunmakta ve yillardir surekli gidip geldigim piyasasini cok iyi analiz edip takip ettigim gelismekte olan bir pazar. Turk fast food lezzetlerinden birini bir sube acarak markalastirip franchaise zincirine donusturebilecegimiz bir imkan mevcut. 20 bin euro sermayeli ortak ariyorum. Yurt disina yerlesmek ve kendi isini yapmak isteyenlerin kendisi ve ailesinin oturum alma islemlerini bizzat halledecegim. Cok karli bir durum soz konusu. Aylim ortalama 20bin lira kar marji olan bir durum soz konusu. ( franchaise satis haric,) lutfen sadece ciddi dusunenler ve durumu musait olanlar iletisime gecsin. Saygilar

 3. İsmail dedi ki:

  Bilgi alabilir miyim

 4. Ersin dedi ki:

  Merhaba Servet bey, Nr. yazabilirmisiniz ?

  1. Ahmet dedi ki:

   Herkese slmlar ben hataydan yazıyorum topraksız tarım işi en düşük sermaye ile çok kazanç sağlayan bir iş kendime ortak arıyorum ilgilenenler yazsin

 5. ŞERİFE dedi ki:

  Sektörün öncü firmasından 10 bin TL sermaye ile aylık en az 4000 kazanmak isteyen arkadaşlar mail üzerinden ulaşabilirler.

  1. Ersin dedi ki:

   Merhaba Serife hanim, 10 000 sermaye ile aylik 4000 Tl nasil kazanildigi hakkinda bilgi verirmisiniz ? Selamlar

  2. çılgın dedi ki:

   merhaba ulaşırsanız iş komnuşmak isterim

  3. İbrahim dedi ki:

   Merhaba nasıl olacak bu

  4. kenan dedi ki:

   merhabalar nasıl olacak bu kazanc ogrenebılırmıyım

  5. Müslüm dedi ki:

   Bana ulasirmisiniz

  6. Ayşe dedi ki:

   merhaba şerife hanım yardımcı olurmusunuz

  7. yuksel demirci dedi ki:

   Mail adresiniz

  8. Özcan alp dedi ki:

   Bilgi alabilirmiyim

  9. Emrah dedi ki:

   Ulaşır mısınız

  10. Emrah dedi ki:

   İş nedir bilgi alabilirmiyim

  11. hakan dedi ki:

   10.000 TL sermaye ile aylık en az 4000 TL kazanmak diye başlık atmışsınız milleti kazıklamaya mı çalışıyorsun hangi sektöre girersen gir %40 para kazanmak çok zor ancak büyük sektörlere girersen kazanırsın örnek market açarsın en az 400.000 TL para harcarsın borsa bile 10.000 TL sermaye ile 800 TL ile 1000 TL para kazanırsın oda doğru hisseye oynarsan

  12. NUSRET TAŞDELEN dedi ki:

   Görüşmek isterim tabiki sizinle

 6. Kamil dedi ki:

  Slm İbrahim bey isterseniz pizza dükkanım var bilinen marka (Konya) düşünürseniz ortak birşeyler yapabiliriz.

  1. servet dedi ki:

   merhaba arkadaşlar uzun dönem Cafe işletmecisi olarak çalıştım Cafe açıcak olanlara yardımcı olabilirim bulunduğum bölgede Cafe çok işliyor güzel bir sermaye ile güzel paralar kazanabilirsiniz yatırımcı sahibleri ulaşarsa sevinirim mail adresim serv

 7. Serhat dedi ki:

  Merhabalar ben odtomotivden gıdaya taşımacılıktan bayan kuaförüne hafriyat yıkım hepsine aynı anda sahip olmuş birisiyim sıfırdan başladım çok iyi sermauelere sahip oldum büyüdükçe giderler vs arttı takip zorlaştı her işe aldığım müdürü işçisi çaldı çırptı darbe den sonra ödeme toplayamaz olduk herkesin bahanesi fetö oldu sonra çeklerimizi ödeyemedik çeklerimiz yazılmasın diye tefecilere bulaştık iyice batıyorduk son çare herşeyi sattım oturduğum evime kadar sattım iş bulamadım halada boştayım asgari ücret le kiramı ödeyeyim 2 tane çocuğum var onlaramı bakayım alıcaklarımın bir kısmı devletin ana firmalarından devlet bile sırt dönüyor iş yaparken hiçbirzaman takip kapasitenizin dışına çıkmayın nokta dahi gözden kaçarsa malınızın hepsi kaçar gider iş tavsiyesi olarakta gıda hiçbirzaman ölmez bitmez herzaman iş yaparsınız iyi bi kadro ve şık bir bayan kuaförü ilede güzel işler yaparsınız hoşçakalın.

  1. Hülya dedi ki:

   Gıda sektörü için tavsiyeleriniz nedir acaba bu ortamda.

 8. Ahmet dedi ki:

  Arkadaşlar burdaki cok iş milleti baska bisey deil sermayesi olan arkadaşlara soluyorum benim yapacağım işde kesinlikle yarı yolda kalmasiniz köyüm yerim arsam çiftliğin
  2 bin dönüm arazim var hayvancilik buyuk kâr getirir tavuk keçi bakımını ilacını ben ilgilenirim tesadüfen girdim koyun bu bazı insanlar gibi olup milletin cebindeki parada gözüm yok cok sukur yerim doğayla iç içe herseyim var hayali degil gelip gorup sahit olursunuz hayvancılık düşünürseniz buyuk kâr getirisi var

  1. filiz cagatay dedi ki:

   merhaba yeriniz nerede ben de hayvancılıkla uğraşmak istiyorum lütfen mail adresinden ulaşın bana Ahmet bey

  2. Özcan dedi ki:

   Bana ulaşabilir misiniz acaba

  3. Asaf dedi ki:

   Telefon rica edebilir miyim?

  4. Ali. İ dedi ki:

   Merhaba görüşebilir miyiz?

  5. Cuma Yılmaz dedi ki:

   Ahmet bey hayvancılık yapıyorsanız bende yapmak istiyorum 1 yıldır işsizim iş arıyorum yardımcı olur musunuz anlayışınız için teşekkür ederim.

  6. Cuma Yılmaz dedi ki:

   Olur

  7. Özlem dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey ,
   Bana ulaşabilseniz bilgi almak istiyorum.

  8. Nora dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey nasil ulasa bilirim size

 9. Kadir yıldırım dedi ki:

  Merhaba ben yeni dönemde en iyi isler arasında olan gergi tavan ve dekarasyon isleri yapiyorum kendi ürünlerim ve kendi malzemelerim var satış montaj işlerini bir arada yapiyorum kendime ufak mebla ile sponsor arıyorum sözleşmeli bir şekilde ortaklaşa çalışabileceğim birisi kocaelinden hem beraber calisalim hem beraber kazanalim eğer ilgilenen arkadaşlar var ise bana ulaşa bilirler lazım olan küçük mebla 10 bin tl

  1. İsmail dedi ki:

   Dekarasyon işlerini nerde yapacan
   Ben istanbul sultanbeyliden
   Nasıl bir ortaklık olur görüşelim

  2. İsmail dedi ki:

   Görüşelim

 10. aykut4 dedi ki:

  eğer şuan bir işte çalışmıyorsanız ve birikmiş paranız varsa gidin 1 ay ücretsiz bir fırında çlışın ne iş olsa yaparım diyin ve ekmek poğaça simit v.s unlu mamul yapımı hakkında bilgi edinin daha sonra küçük bir dükkan açın varsa eşinizden yoksa anne babanızdan müsaitlik durumuna göre yardım isteyin eğer yapım aşamasında siz olursanız nerdeaçarsanız açın bu ister bi mahhalle kenarında olsun her zaman kazanırsınız ben bugüne kadar fırın işinden batan 1 kişi bile görmedim hiç satışınız olmasa bile insanlar sıcak ekmek almak için gelir.detaylı bilgi isterseniz de cakir adresinden mail atabilirsiniz.Ben ekonomi son sınıf öğrencisiyim ve yatırım,işletme,yönetim organizasyon ve kamu ekonomisi ile ilgili çalışmalar yapıyorum kendimce sizlere de ücretsiz yardımcı olarak kendimi geliştirmeyi isterim 🙂

  1. Neslihan dedi ki:

   İyi günler. Mail adresinizi yazmamışsınız. nesslihan adresinden bana ulaşabilir misiniz lütfen?

  2. Can dedi ki:

   Yerin nerde ben büyük baş almak istiyorum 6 aylık 10 tane sende alırsın nasıl yaparız

  3. Nurullah dedi ki:

   merhaba 10 bin lira ile iş kurmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  4. Sli. İ dedi ki:

   Merhaba sizinle diyalogda olup fikirlerinizden istifade etmek isterim. Saygılarımla

  5. Nora dedi ki:

   Merhaba size nasil ulasa bilirim

 11. Burçin Demirel dedi ki:

  Merhaba ben daha evvel yakın bir zamana kadar yurt dışında bulunuyorum fakat sermaye yetersizliğinden hiç bir şey yapamadım buda benim nasibim.. Fakat değişik fikirlerim var. Günlük 500 dolar ve tabii iş gününde olan müşteriye göre 3000.dolar kazanır ve kazandırabilirim. Tabii bu güvenle alakalı. Kendime ait 2000 dolarım. Var fakat iş yapamıyorum yatırımcı arıyorum. İşler resmi noter ve avukat onaylı olacaktır. Yatırım yapmak isteyen ciddi kişilerle görülebilirim. Yapacağım iş için çok büyük sermayeye gerek yoktur ve yurt dışındadır.. 05 ciddi olanlar lütfen öncelikle mesaj ve mail olarak ulaşsın saygılatımla

  1. Nihat dedi ki:

   Merhaba. Bende yurt dışında iş yapmak istiyorum. Biraz sermayem var. Görüşebilirmiyiz.

   1. Senko dedi ki:

    Merhaba cifte vatandasim yurtdisinda is yapmak isteyen ortak ariyorum. Cok cazip bir durum var. Detaylari gorusunce anlatabilirim. Dusunurseniz detaylica anlatabilirim saygilar

  2. irfan dedi ki:

   mrba yurtdışında hangi ülkedesiniz ve hangi sektörde iş yapmayı düşünüorsunuz?bende yurtdışında bi iş yapmak için sizin gibi girişimci biri arıyorum?mail adresim ifo

   1. Senko dedi ki:

    Merhaba cifte vatandasim. Sirbistanda fast food gida isi ile marka olusturup franchaise zinciri kurulabilecek bir durum mevcut dusunurseniz gorusebiliriz saygilar

  3. Serkan Yılmaz dedi ki:

   Burçin hanım adım serkan yazınızı okudum ve açıkcası dikkatimi çekti telefon numaram müsait olduğunuzda arayın detaylıca konuşalım fikirlerimiz ve düşüncelerimiz uyuşursa neden olmasın.iyi akşamlar

  4. Batiyar cesur dedi ki:

   Merhaba . Yurd disindaayim ist yapiyorum bir gorisebiliriz dienledirebiliriz ekmek varsa yatirma acikim.

  5. recep dedi ki:

   merhaba fazla değil ama 10000 tl ye kadar param var ciddibiriş imkanı arıyorumhala kendinizebirçalışma arkadaşı bulamadıysanız yazabilirsiniz

   1. can dedi ki:

    recep bey bana ulasabılırsınız size 10000 tl ye günde 1000 tl kazandırabılırım ulaşın bana

    1. mike dedi ki:

     can bey size nasil ulasabiliriz

    2. Sevda dedi ki:

     Can bey size nasıl ulaşabilirim

  6. Burak dedi ki:

   Bana bilgi verir misiniz iş konusunda Burçin hanım

 12. Merve dedi ki:

  İŞ kuran birileri varsa banada ulasablirmi bilgi almak istiyorum

 13. Merve dedi ki:

  Arkadaslar hiç iş kuran oldumu aranızda

 14. ibrahim dedi ki:

  50.000 TL Sermayem var konya da yaşıyorum konya da acaba ne iş yapabilirim iş tavsiyelerinizi alabilirmiyim ?

 15. Hasan dedi ki:

  Yurtdışında iş yapmak istersen hazel gerçekten getirisi güzel bir iş destek olursan bu işi yapabiliriz düşünürsen mail dönüş yaparsın kardeşim ben hasan kayseriden

  1. sinan dedi ki:

   burcin demirel yazdiginiz isle ilgileniyorum lutfen irtibak kurun benimle

 16. Resul baş dedi ki:

  Tokatliyim bizim buralarda bi laf vardir birqz argo olacak ama ortak is ortak kariya benzer o yuzden senin is biraz zor usta

 17. 10 bin liraya hayvan işi dedi ki:

  10 bin liraya tavuk çiftliği kurulur mu? Hayvan kredisi çekip girsek batar mıyız?

 18. Çınar dedi ki:

  Arkadaşlar, sermayesiz parasız en güzel yapacağınız iş ve şuanda rövanşta olan bir iş söylemek istiyorum.
  Sigorta tazminatı konuşmam iyi ikna ederim diyorsanız bay bayan hiç fark etmez işi; en kötü 2 bin tl para kazanırsınız bir dosyadan ilgilenenler:
  Numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Ali. İ dedi ki:

   Merhaba. Yeni bir iş ve meslek arıyorum. Görüşebilir miyiz?

 19. Egemen celik dedi ki:

  S.a arkadaslar simdi size farkli bir para kazanma yöntemi anlatacagim biraz size sacma gelebilir ama ben bu sekilde sistemleri arastirirken 10 bin tl nakit param var ne acabilirim derken yazilari takip ederken bir yazi paylasimi yapan bir arkadas ile tanisdim ilk önce pek anlamadim ve sacma sapan geldi sonrasinda bir denemekden ne kaybederim dedim 10 bin tl simdi tam 36 bin tl oldu 26 bin tl kazandim ve 26 bin tl gibi orta bir bakiyeyi sadede 1 gunde 20 tl karsiliginda kazandim yollamis oldugum 20 tl karsiliginda bana bir sans oyunu geldi ve yatirdim kazandim kendime inanamadim ve sevincle herseyden uzak durdum bir dukkan acdim ve suan da o dukkani isletiyorum aradan 7 ay gecdi islerim iyi yanliz tekrardan nakit sikintim oldu 1 sefer saha denemek sartiyla 20 tl daha islem yaptim dun 2800 tl daha kazandim arkadaslar bu arkadasa cok tesekkur ettim kendisi ile watsapdan görusuyoruz devam li numarasi adi kadir sizede yardimci olur belki yazin watsapdan konusursunuz

  1. Ömer dedi ki:

   İşle ilgili bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız

  2. Bulent dedi ki:

   Merhaba sizden bilgi almak istiyorum isim Bülent tlfonum whatsap var

  3. Gktrk dedi ki:

   Nasıl ulaşırım sana

  4. Naim dedi ki:

   Selam aleykum kardes bana atabilir misin arkadasin numarasini

  5. Emre dedi ki:

   Bilgilendirme yaparsanız sevinirim

  6. eray dedi ki:

   Selamun aleyküm abi banada yardımcı olabilrmisin

  7. Necati dedi ki:

   Cvb bekliyorum mail adresine cvb verirseniz sevinirim

  8. Serkan dedi ki:

   İşle ilgili bilgi almak istiyorum

  9. Bahadır dedi ki:

   müsaitseniz bilgilendirme yaparmisiniz.sifirdayim hatta eksideyim.

 20. Hakkı TOZCU dedi ki:

  10 bin sermayeniz var mesela, 10 binde ben katarım. gelin 20 bine dükkan açalım.

  1. İlhan dedi ki:

   Hangi şehirde oturuyosun

 21. Rafey dedi ki:

  Ben tekstil işi yapıyorum ve fazla sermayenin yok bana müşteri bulun kardan pay alın. Çok fazla yüklü iş yapamam ama bebe giyim çocuk sıvıt şort yurt dışı musteriside olur

  1. İbrahim dedi ki:

   Mail vere bilirmisiniz

  2. Cuma dedi ki:

   Merhaba size müşteri bulurum hemde çok basit.

   1. Cuma dedi ki:

    Merhabalar, bana yazın gerekli ve çok önemli karlı işlerimiz olacak inşallah.

  3. Cuma dedi ki:

   Ben tekstil de çalışıyorum ve müşteri de çok basit bulurum hem de çok basit.

  4. Emrullah dedi ki:

   Bizde Tekstil Sekteründe Elbise İmalatı Yapıyoruz Müşteriyi Getirene %5 kar

 22. Sermaye Benden İş Sizden dedi ki:

  Merhaba benim 100 bin lira sermayem var ama iş fikrim yok. Aklında iş fikri olanlarla ortak olabilrim. İş fikrinizi anlatın yeter.

  1. Sercan dedi ki:

   Selam aleyküm ismim Sercan Hataylım şuanda istanbuldayım o parayla beraber bir dönerci açılabilir daha çok öğrenci kitlesine hitap ederek dükkanın nerde olacağına dönerin nasıl olacağına işlerin nasıl yürütüleceğine kadar hepsini planladım aklınıza yararsa burdan konuşabiliriz

  2. Salih dedi ki:

   Lütfen mail atınız Farklı bir projem mevcut yatırım için.Mail ile dönerseniz gerekli bilgileri aktarırım size.

  3. serife dedi ki:

   Merhaba , elinizdeki sermayenin % 40 ile günlük 500-1500 tl arasında kazanç sağlamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.Sinema ve Organizasyon sektörünün lider firması olarak bulunduğunuz ilde kendi işinizi riskiz kurmak için mail atmanız yeterli

   1. Belirttiğiniz iş dedi ki:

    Merhaba iletnizle ilgileniyorum nasıl görüşebiliriz

   2. Melike mesci dedi ki:

    Bilgi verirmisiniz

   3. Mustafa dedi ki:

    Size nasıl ulaşabilirim

   4. Ercan dedi ki:

    İlğileniyorum

   5. Metin dedi ki:

    Serife Hanim cinema sektörü hakında bilgi verir misiniz

   6. Murat dedi ki:

    İletişime geçin benimle

   7. Mahmut zile dedi ki:

    Bu işi yalmak istiyorum

   8. Ekrem dedi ki:

    Merhaba bilgi alabilirmiyim

   9. Ali. İ dedi ki:

    Merhaba. Ortak paydada çalışabileceğim arkadaşlar arıyorum. Tanışmak isterim. Saygılarımla

  4. Araç dedi ki:

   Araç işi yapacaksın en iyi iş ve para o işte bilmiyorum diyorsan sermayem.yok ama fikir kurulum vs yardımcı olmaya çalışırım

   1. Fark etmez dedi ki:

    10 bin sermayem var anlat

  5. Ahmet dedi ki:

   Tantuni dükkanı açabilirsin mesela ben ustayım ama şuan maddi durumum iyi değil şuan param olsa gözü kapalı bir dükkan açarım mükemmel kar olan bir iş

  6. İlhan dedi ki:

   Merhaba okuduğun bi üniversite bölüm varsa ne okudun uyuşursa mesleklerimiz ona göre bişey olabilir

  7. Casim dedi ki:

   Marhaba ismim casim nakliyat işi yapıyorum sizede tafsiye ederim

  8. Seyit dedi ki:

   Araç kiralama 4 araba alıcaz Benimde biraz sermayem var isterseniz konuşuruz oturup günlük 150 200 tl sen kiraya versek aylık 4 arabanın bize getirisi 18 20 bin tl değiştir mail sen ulaşabilirsiniz

  9. Cuma dedi ki:

   Merhabalar, bana yazın gerekli ve çok önemli karlı işlerimiz olacak inşallah.

 23. Sermayesiz İş Fikirleri 2018 Yılı İçindir dedi ki:

  Bence internette dolaşıp, ekmek arasından ne kadar muntazam bir şekilde sultan kebabının durduğunu görebilirsiniz. İçeceklerin muhafaza edilmesi için bir kaç soğutucu ve bir kaç masa sandalye ile sizde sultan kebabı yaparak hazır yemek sektöründe yerinizi sadece 10 bin TL sermaye ile alabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan tavuk ve kırmızı et ile yapacağınız sultan kebap ile hem fiyat hemde damak tadını ön planda tutup çok farklı kesimlere hitap edecekler için bu iş bence kaçmaz.

  Bu önemli iki iş modeli haricinde arzu ederseniz 10.000 TL ve altındaki bütçeniz ile,

  Seyyar satıcılık
  Mahalle Manavı
  Çocuk giyim
  Mini market ( özellik ile EKOMİNİ oldukça hızlı şekilde büyümektedir )
  Vitamin bar

  gibi farklı işlerde yapabilirsiniz.

 24. SELANIK dedi ki:

  Yunanistanda yasiyorum grafik calismalri yapiyorum ama farkli bir ise girmek istiyorum .Yunanistan icin onerebileceginiz bir is varmi arkadaslar .Daha once yunanistani ziyaret etmis arkadaslar var ise size eksik gelen ne oldu hangi is mantilkli gelir size kriz olan bir ulkede hangi is yapilabilir.Yardimci olursaniz sevinirim iyi calismalar herkeze.

  1. ŞERİF dedi ki:

   istanbulda piyasadan tekstil ürünü al bavul kargo taşımacılğı ile yunanistana götür piyasada sat tabi önceden müşteriye numuneleri gösterip anlaş ona göre yatırımını yap

  2. mustafa dedi ki:

   selanik arkadaşım bende türkiyede muhasebecilik yapıyorum. fakat ne varsa ticarette var diye düşündüğümden ticaret özelliklede dış ticaret hususunda sürekli araştırma içersindeyim. bence buarada ne yapılabilir değil buradan ne gönderilebilir ve ne getirilebilir yani ithalat ve ihracat daha mantıklı. mademki yunanistandasınız. yunanistanda neye ihtiyaç var ve yunanistandan türkiye’ye ne gönderebilirsin bence bu hususta iş birliği yapabiliriz. saygılarımla

  3. yusuf dedi ki:

   Merhaba üstat bende İstanbulda yaşıyorum. Bir sürü araştırma yapıyorum yırtınıyorum buradan böyle yoruma yazarak değilde mail atarsan mailleşelim bekliyorum herkese sevgiler, selamlar.

  4. Tekstil dedi ki:

   Görüşebilir miyiz

  5. Ömer dedi ki:

   Sanayi tipi döküm malzemesi ihracatı olabilir.
   Türkiye bu konuda hem iyi hem de Avrupa ya göre ucuz.
   İzmir de yaşıyorum.

  6. abdullah dedi ki:

   Merhaba sadece Yunanistanda değil küresel krizde bile sürekli büyüyen iki sektör var birincisi Kozmetik ikincisi Gida hangisi daha karlı dersen kozmetik istersen yardımcı olabilirim bu konuda

   1. Yalcin dedi ki:

    Detaylı bilgi için nasıl ulaşabiliriz
    .bu konuda fikir alışverişi yapabilirmiyiz

 25. Cihan dedi ki:

  2 bin tl sermayeyle günde 300 tl kazanmak bir çok girişimci için karlı bir iş olacak …cihan

  1. Barış dedi ki:

   Nasıl bir işmiş bu? detay verebilir misin?

  2. Rmzn dedi ki:

   Bu konuda nasıl bir yöntem Öner’iniz vardır

  3. Kafir dedi ki:

   Slm bilgi ve.r cihan bey

  4. Servet dedi ki:

   Bilge alabilirmiyoim

  5. Mahmutzile dedi ki:

   Nasıl olacak soylermisiniz

 26. emin" dedi ki:

  mrb arkadaşlar 10000 tl ile ne iş yapabilirim

 27. Taha dedi ki:

  10 bin tl sermaya var Napabilirim ticaret düşünüyorum ama ne?

  1. İhracat dedi ki:

   ararsanız yardımcı olurum

 28. emre dedi ki:

  10bin tl ile ne iş yapabilirim fikrinizi alabilirmiyim.

 29. Esra drksn dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar sadece 6300 lirayla her ay 1400 lira net gelir elde edebileceğiniz iş teklif ediyorum. Hatta sermayenizi 2’e 3’e katlarsanız kazancınızda buna oranla ikiye üçe katlanır. Kesinlikle böyle fırsatları kaçırmayın bana öneren arkadaşım şu an aylık 4 bin lira kazanmakta. Benimde ilk hedefim budur sizde yapabilirsiniz… İleetişim için İnstagram

  1. Cuma dedi ki:

   İletişim adresiniz

  2. seyit dedi ki:

   merhaba nasıl bir iş neyapmamızgerekir

   1. Esin dedi ki:

    Bu iş nedir bilgi verirmisiniz

  3. Bulut dedi ki:

   Instagram yoksa ???

  4. İnan dedi ki:

   İnstagramdan ulaşamadım size görüşebilir miyiz

  5. ERDİNÇ TOPCU dedi ki:

   Bilgi

  6. abdullah dedi ki:

   bingöl ilindeyim nasıl bir iş

  7. Ekrem dedi ki:

   Merhaba bilgi edinebilirmiyim

  8. Cuma dedi ki:

   Ne merhabalar ne işi bu öğrenebilir miyim

 30. EMRE KILIÇ dedi ki:

  arkadaşlar saatlerdir araştırıyorum, mantıklı ve karlı bir, iş fikri bulabilir miyim diye ama maalesef bulamadım
  ve en iyi iş bildiğin iştir sözü üzerine devam edeceğim galiba… size bir kardeş olarak tavsiyem doğal ürünler alıp satın.. en azından karlı bir iş ve ben öyle yapıyorum. EN GÜZELİ DE 10.000 TL para da vermenize gerek yok..
  çevrenizde doğal ürünler (tereyağı-pekmez-zeytinyağı- salça -kurutmalık patlıcan kabak biber vs..) satan yerlerle anlaşın sonrada çevrenizdekilere akrabalarınıza komşularınıza ve arkadaşlarınıza satın inanın çok karlı bir iş ortalama %40 bırakıyor
  ben bazı nedenlerden dolayı mesleğim olan mobilya işini artık yapamadığım için Mevlam karşıma Gaziantepli köylerden ürün alıp satan toptancı birini çıkarttı ben de ondan ürün alıp satıyorum..
  MALATYA’lı kardeşinizden tavsiye..

  1. Cuma dedi ki:

   Çok güzel bir tavsiye. Konuşalım nasıl nereden bulacağız bu ürünleri

 31. cihan dedi ki:

  10 bin TL sermaye ile günde 300 TL kazanmak mümkün ve çok kolay bir çok girişimcinin ayda 9 bin TL kazanması mümkün değil ama ben garantisini veriyorum arkadaşlar

  1. cem dedi ki:

   slm kardesım 10bın tl sermaye ıcın nasıl bır ıs tafsıye edıyorsun tesekturler

  2. Beko dedi ki:

   100000tl yatırabilirim

  3. alessio cerci dedi ki:

   o zaman kendin yap kardeş

  4. Sacit Bilal dedi ki:

   Bende de size 8000 TL ye ayda 1700 TL kazanmayı garanti ediyorum

   1. Kadir dedi ki:

    Nasil merak ettim

   2. emin" dedi ki:

    nasıl olucak sacit kardeşim

   3. İlknur dedi ki:

    Nasıl olucak o??

   4. İlknur dedi ki:

    Neymiş o?

   5. ismail dedi ki:

    nasil bir is tavsiye edersin

  5. Sergen dedi ki:

   10 bin tl var ne işi yapayım söyle o zaman

  6. Cihan IŞIK dedi ki:

   cino 10000 tlye nasıl bir iş önerirsin

  7. Bahattin dedi ki:

   Selam Cihan bey iş hakkında bilgi verir misiniz?

  8. Osman dedi ki:

   Nasıl iletişime geçeceğiz sizinle

  9. İlknur dedi ki:

   Neymiş o iş Cihan bey?

  10. Lokman dedi ki:

   Ne işi bu kardeş

  11. İş dedi ki:

   Görüşebilir miyiz

 32. selcuk dedi ki:

  kefen bezı ımalatcısı parayı cok sevenler aramasın 3,600 maas

 33. Ugur dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar evinizden oturduğunuz yerden sadece bilgisayar kullanarak ve birazda programlara hakimseniz güzel bir teknoloji geliri elde edebilirsiniz. Kesinlikle kandirmaca yalan dolan yok ve abuk subuk saçma sapan acik seçik işlerle karıştırmayın . Fakat az kazanmakta sizin elinizde çok kazanmakta sizin elinizde . Program tasarım kurulumu 5000 tl ile başlangıç yaparsınız isterseniz bir üst paket 7500 tl ilede başlayabilirsiniz. Yalnız ilk 5 kişi talep kabul edicem her ay 5 kişi. Çünkü tasarımlar her biri bir hafta sürmekte arkadaşlar . Simdiden hayırlı işler herkese.

  1. Hilal dedi ki:

   Merhaba programın adı nedir ve iş ne üzerine

   1. Ersin dedi ki:

    Ticarete yeni girerken altın kural şudur bağladığınız paranın 1 aylık faiz getirisi sizin ticaretinizden elde edeceğiniz 1 günlük kar oranınızı geçiyorsa o ticarette bir hata vardır bu soyledigim ilk bir kaç ay için geçerlidir yani arkadaşım bahsettiği işler gibi gelir getiren ticari işler olsaydı devlet memur bulamazdı herkes bu işleri yapardı 10 bin tl ile yapılacak işler seyyar satıcılık aksesuar satıcılığı gibi işlerdir 10 bin tl ye ayrica komisyonvuluk da yapilabilinir secim sizin ben olsam markalarin urhnlerini tasraya telefon veya internet araciligi ile satardim

   2. Tolga dedi ki:

    Hilal hanim is icin arayabilirsin

  2. Emre dedi ki:

   Uğur bey size nasıl ulaşabiliriz ?

 34. Halit dedi ki:

  10 bin tl param var ne iş yapayim ben minare ustasiyim fakat biraz rahatzizim benim kendi isim cok agir 46 yasindayim küçük de olsa bir iş yeri acmak istiyorum yardimci olun lutfen arabam va kamyonet

 35. Turkmenoglu dedi ki:

  Arkadaslar dunya capinda bayilik veriyorum. 70 ten fazla ulkede ticaretinizi yapabilirsiniz.

  1. Sezer dedi ki:

   Ne bayiliği veriyorsunuz ve bayilik vermek için şartlarınız nedir acaba?

  2. Necati dedi ki:

   Bayilik verdiğiniz ürün ve şartlar hakkında biraz bilgi verirmisiniz…. email adresim

  3. Selin Özel dedi ki:

   Ne bayiligi veriyorsunuz?

  4. Ibrahim dedi ki:

   Ne ışi yapacagiz şirketim var

  5. Bayram dedi ki:

   Açıklama bekliyoruz

  6. Ali dedi ki:

   Ne bayiligi

  7. halil dedi ki:

   bilgi alabilir miyim…

  8. Erkan dedi ki:

   hangi sektörde bayilik veriyorsunuz?

  9. Zeynal çetinkaya dedi ki:

   Slm ban adıyamandan emekli olacagım banda biilik. Verimisimiz işinizin ne oldugunu bildirseniz çok memnun olacagım.

 36. hasan dedi ki:

  10000tl parayla ne alınır ne satılır ve para kazanılır bilgisi olan varsa oparayı nasıl coğaltılıracaba

 37. Ramazan dedi ki:

  10.000 tl sermaye ile ne iş yapabilirim

  1. Ali dedi ki:

   Homeoffice iş kurabilirsin. Ben bu yolla emekli olmak üzereyim, 2 yılım kaldı. Homeoffice hiçbir sabit bir yere ihtiyaç duymadan, sadece bilgisayar, internet ve telefon ile en az 2 kat asgari ücret kazanılabilir. Bunun için emek, gayret ve pes etmeyecek bir yapıda olmanız gerekir.

   1. kübra dedi ki:

    ali bey ne işi yapıyorsunuz home ofis olarak

   2. Özgür dedi ki:

    Ali bey homeoffice iş hakkında bilgi alabilirmiyim iyi pazarlar

   3. Burcu dedi ki:

    Ali bey bizede bilgi verirseniz minnettar olurum

   4. Ersin dedi ki:

    Saçmalık omeofis diye bir iş yoktur aldığınız sattığınız şeyi belirtmemişsiniz bile

   5. Ersun dedi ki:

    Isin icerigi nedir

   6. Mahmud SEZER dedi ki:

    Home office bir iş bakıyorum. İstanbul’dan kaçmak için. Bahsettiğin kazanç beni gittiğim yerde idare eder. Görüşelim. Yardımcı olmanı ve bilgilendirmeni rica ederim. Görüşmek üzere.

 38. Hasan dedi ki:

  10000 bin tl var ne iş yapabilirim

  1. Esra drksn dedi ki:

   Kesinlikle sana seo hizmeti olan bir iş teklif edeceğim. Ben ilk etapta 2500 lira sermaye ile başladım ve hiç birşey kaybetmedim. Verdiğim paralıda ekarte ettim benimle iletişime geçebilirsin. esradrksn İnstagram hesabım

 39. Mersin dedi ki:

  Istiridye mantari üretiyorum sehir disi online satis yapmak istiyorum

 40. İzmir dedi ki:

  Manav

 41. İzmir dedi ki:

  2o senedir pazara cikarim manav da calistim

 42. Lüleburgaz dedi ki:

  Konfeksiyon işi ile toptan alıp satmak istiyorum

 43. Muğla Milas dedi ki:

  Izgara ustasi

 44. Muğla Milas dedi ki:

  Döner ızgara kebab ustasiyim

  1. alper dedi ki:

   İş buldunmu usta vede hangi memleketesin

 45. istanbul arnavutkoy beyazit gaziosmanpasa bayrampasa dedi ki:

  itekstil bayan canta imalati. + inşaat sektorundede caliştm

 46. İsmail yılmaz dedi ki:

  Piyasada sanayi olsun tekstil olsun çok tanıdığım var imalatçı olarak bu yapan arkadaşların yaptığı mamulleri internet üzerinden satmak istiyorum nasıl yapabilirim

  1. İstanbul dedi ki:

   Pazarda sat daha iyi ama ürün ne ?

 47. Bebek kıyafet satışı dedi ki:

  İşle ilgili bilgi alabilirmiyim Bebek kıyafeti üzerine dönüş yapabilirmisiniz?

 48. bilgilendirme dedi ki:

  Arkadaslar yardim istiyorsaniz facebook arama motoruna yazin kendi parani kendin kazan yardimci olsunlar ben kazandim kazaniyorum

 49. Dufun organizsayon dedi ki:

  Organizasyon kina&dugun vs isi yapmak istyorum ilgilenen ortak dusunen varsa iletisime gecsin.

 50. Davetiye katlama sabun paketleme kına paketleme işlerini yapabiliriz dedi ki:

  Sizden haber bekliyorum

  1. Tuğçe dedi ki:

   Bursa’dayım Nasıl ulaşıcam size

  2. davatiye dedi ki:

   slm davatiye katlama ve paketleme olarak sizinlemi görüşüyoruz??

 51. çocuk penye ikili takım dedi ki:

  ben yakınımdaki kişilere 0-10 yas kız erkek ikili penye takım (yazın kısa şort gibi kışında pijama gibi olan model) satmak istiyorum.bunun iklisini kaç tlye alabilirim.birkaç model olacak şekilde.fiyat bilgisi olan varmı.toptan kaça alabilirim.ve nerelerden

 52. murat dedi ki:

  Arkadaşlar 9 ay önce kurdğum facebook üzerinden yenidoğan bebek ürünleri satışı aylık 7 bin tl kazandırıyor. 9 aylık banka dökümünü verebilirim ayrıca sayfanın şuan 30.000 üstü takipçi sayısı var ortalama günlük 400 ile 700 tl arası sipariş getiriyor reklamsız. Düşünenler mail yolu ile iletişime geçebilir lütfen ciddi olan arkadaşlar yazsın boş zamanım yok.

  1. Emir ahmet dedi ki:

   Beni bilgilendirir misiniz

  2. mail adresi dedi ki:

   Merhaba, meil adresin nedir?

  3. İş dedi ki:

   Bilgilendirir misiniz?

  4. bebe dedi ki:

   imalatçıyım bebe ve iş elbiseleri görüşmek isterim

  5. bebe dedi ki:

   bebe ve iş elbiseleri imalatçısıyım ayrıca şuan etek üretimine başladım anne modeli anadolu işi görüşmek isterim

  6. çocuk iç takım dedi ki:

   merhaba. bizde eşimle birlikte böyle bir iş yapmak istiyoruz. yardımcı olur musunuz

  7. net üzerinden dedi ki:

   yazar sonra ararmısin. ilgileniyorum. saygılarımla.tulin

  8. Bebek elbiseleri dedi ki:

   Mail adresi alabilir miyim

  9. Cevap dedi ki:

   Ilgileniyorum iletisime gecelim

  10. Nadir dedi ki:

   Nasil ulasabilirim size

  11. Okay dedi ki:

   Facebook uzerinden satis guzel iyi fikir bi konu hakkinfa bana biraz fikir verirsen sevinirim.ciddi anlamda kazancli bir is bakiyorum belli bir sıkıntı icindeyim boyle bir is icinde musait zamanim var bana bu konuda bilgi verirsen cok sevinirim

  12. Bilmiyorum dedi ki:

   Bilgilendirirmisin

  13. bebek ürünleri dedi ki:

   mail adresinizi alabilir miyim?

   1. Türkiye Almanya bebek ürünleri dedi ki:

    Iyi günler.

    Bebek esyalari imalatcisiymissiniz.
    Istanbul da iseniz haftaya ne tür ürünleriniz var? Markali esyalariniz var mi?

    Sizinle is görüsmesi yapmak istiyorum.
    10 kasim da Iranbul da olacagim insaallah.

    1. İnan dedi ki:

     Merhaba sanırım yurtdışında ticaret yapıyorsunuz ihracatla ilgili görüşebilir miyiz

  14. Yeni doğan eşyasi dedi ki:

   Beni bilgilendirirmisiniz ciddi düşünüyorum

  15. Bebek ürünleri satmak dedi ki:

   Beni bu konuda bilgilendirir misiniz bende bu işe girmek istiyorum uzun zamandır düşünmekteydim

  16. yardım dedi ki:

   Merhaba ben de face yada başka bir yolla satış yapmak istiyorum. 8 yıllık bankacılık hayatımdan sonra bir anda işten ayrıldım. Dışarıda ki hayatla ilgili bir bilgim yok. eski bir müşterim kot mont gömlek ve kaban üreticisi bana yardımcı olabileceğini söyledi ama satış yapmayı gerçekten bilmiyorum. maille haberleşebiliriz

  17. Lüleburgaz dedi ki:

   Murat bey benimle irtibata geçebilirmisiniz

 53. Murat dedi ki:

  Cesaretiniz ve inancınız varsa her işi de yaparsınız miktar önemi yok. .

 54. Yeni fikir dedi ki:

  Arkadaslar öncelikle iyi akşamlar ben bahsettiğiniz bilgisayar işine girdim 8600 tl depozito yatirdim aylık 1700 tl alıyorum inanmıyorsanız ulaşabilirsiniz bana kolay gelsin

  1. serkan dedi ki:

   nedir bu bilgisayar işi yardımcı olursanız sevinirim

  2. Figen dedi ki:

   Bilgi alabilirmiyim ?

  3. Bulent dedi ki:

   Merhaba sizinle gorusmek istiyorum tlfonum

 55. hayal satmamak dedi ki:

  arkadaşlar 200 000 bin tl lik bir daire bugün 800 tl kira getirisi ya veriyor ya vermiyor. 15000 tl ile 1700 tl yi kazanmak çok zor 10000 de 1 denk gelicek bir fırsattan ibaret olur. yatırım yapmak istiyorsanız önce realist olun. elinizdekinide kaybedersiniz

  1. omer dedi ki:

   kardesım daireyi kar etmek için yatırım yapmak ıcın almak ahmaklık zaten 200 bın lıranı altına yatırsan aylık bin lira verir borsada sistmatik bir sekılde calıssan 3 4 bın tl verır yatırım bılmeden evı yatırım olarak gormek ınsanları şaşırtmak bence hayal kırmaktır

 56. eğlence sektörüne hizmet etmek istiyorum dedi ki:

  eğlence sektörüne hizmet etmek istiyorum bıraz fıkıre ıhtıyacım varr …

 57. hayvancılık dedi ki:

  ben emekliyim. hiç param yok.5 ad. hayvan icin ne yapabilirim.

  1. yardım dedi ki:

   eğer yeriniz varsa devlet bankaları proje kredileri veriyor

 58. nihat vurat dedi ki:

  8000 TL sermaye ile 1700 TL kazanabilecek iş sahtekar işidir. Bu işi biliyorum. Bilgisayarı günde 10 saat açık tutacaksın sana ayda 1700 TL para verecekler. Saçma sapan bir iş. Böyle şey olmaz. Kimse 8000 liraya ayda 1700 lira veremez. Boşuna insanların hayalleriyle oynamayın.

 59. küçükbaş hayvancılık dedi ki:

  10.000 tl ile tanesi 300 tl den 25 adet erkek kuzu alıp besleyebilirsiniz 300-350 tl kuzu en az 2-3 aylık olur geri kalan paranızla eğer bakacak yeriniz yoksa köy yerinde yerler 15- 500 arasında yerin büyüklüğüne göre değişiyor birazda kuzu yemi alırsınız kurbana kadar bakıp satabilirsiniz farzedelim ki elinizde kaldı satamadınız kasaba satabilirsiniz kilosu 14-14.5 liradan yine zarar etmezsiniz her halükarda kar edersiniz

 60. Neyi iyi biliyorsan dedi ki:

  Gelirinin uzerine ekliyerek bir yil icinde harca .elindeki para bitmeden once kesfini ve kendindeki isigi gorursun
  Ha isik yok ozaman daha yuksek motivasyonla calisma hayatinda basarilar dilerim

 61. Anonim dedi ki:

  10 bin tl ne iş yapabiliriz
  fikri olan yazsın

 62. Anonim dedi ki:

  ne işi acaba bu

 63. Anonim dedi ki:

  Bize de söyle

 64. Anonim dedi ki:

  Ne isinden bahsediyorsunuz?

 65. Anonim dedi ki:

  O isi ogrenebilirmiyim

 66. Anonim dedi ki:

  nasıl oluyor

 67. Anonim dedi ki:

  Nedir o kısa

 68. emrah şenol dedi ki:

  Hiç bir risk almadan yatırımlarınızı bizimle değerlendirmeye ne dersiniz?

  1. asd dedi ki:

   emrah bey mail atın görüşelim

  2. ısıtıcı imalatı dedi ki:

   infrared ısıtıcı sektöründe deneyimliyiz ve elimizde güzel projeler var. Yatırımcı en fazla iki yılda tüm yatırımını geri alabilecek.

  3. İş deneyimim yok.Ne iş yapacagıma karar veremedim.Sözünü ettiğiniz iş ilgimi çekebilir.Bu konuda beni de bilgilendirirseniz sevinirim. dedi ki:

   İş deneyimim olmadığı için ne iş yapacagım konusunda kararsızım. Sözünü ettiğiniz iş konusunda bizi
   de bilgilendirirseniz sevinirim.

  4. Murat dedi ki:

   İs nedir

 69. turan dedi ki:

  buyrun birde şimdi görün

 70. İSTANBUL dedi ki:

  ARKADAŞLAR KFC TARZI İŞ YAPMAK İSTERSENİZ BENDEKİ EKİPMANLARI UYGUN FİYATA VERİYORUM BAYİLİK ALARAK BU İŞE YARI FİYATINA YAPABİLME İMKANINA ULAŞACAKSINIZ.CİROSU YÜKSEKTİR. ANADOLUDA ÇOK İYİ İŞ YAPIYOR.SİZE YARDIMCI OLABİLİRİM.

  1. paket isi dedi ki:

   İşiniz neyle alakali ise acil ihtiyacım var

 71. adana dedi ki:

  iş kurmak istyrm ama az sermayeli karlı bir iş bulamıyrm yardımcı olurmusunuz.

  1. Anonim dedi ki:

   az sermayeli derken en az 10,bin lira sermayeniz varsa ve istanbulu düşünürseniz , size 10,bin tl sermaye ile aylık 10,bin tl kazançla bir iş kurabiliriz

   1. pc_copat_02@hotmail.com dedi ki:

    Merhaba bana ulasabilir misiniz?

   2. aykut dedi ki:

    10.000 tl para ile 10. tl kazançlı nasıl iş kurabiliriz

 72. manisa dedi ki:

  ARKADASLAR KOY YUMURTASI İŞİ YAPMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLABİLECEK ARKADASLAR VARMİ

 73. afyon dedi ki:

  8bin tl si olan buyursun aylık 1700tl ye harddiskinizi kiralayin. Güvenlik firması bulut sistemi için ev kullanıcılarını arıyor. Detay almak isteyen mail ile ulasabilir.

  1. Vahit aslan dedi ki:

   Nasıl kiralayacagiz qnlatirmisjn

  2. aykut dedi ki:

   bilgi almak istiyorum

 74. Selo dedi ki:

  Bende akdeniz bölgesinde iş kurmak isteyenlere ortak olmak istiyorum.ama öncelikle gùvenilir olmalı.

 75. naciye dedi ki:

  13 senelik şirketimvar maddi sıkıntıda olduğum için sayısal ve faturamatik bayiliğime güvenilir ortak arıyorum

  1. Ekrem dedi ki:

   Ne kadar maddi lazim naciye hanim birde aylik kazancimiz ne kadar olacak bunlar hakkinda bilgi verirseniz sevinirim saygilar

 76. Ömer dedi ki:

  İstanbul Avrupa yakasında vodafone bayii açmak istiyorum sermayem yetmediği için ortağa ihtiyacım var cep telefonu tamir kursudan tamir öğrenip hat aksesuar tamir yedek parçadan para kazanabiliriz iş kurmak isteyen ler bana ulaşabilir

 77. Oguzhan dedi ki:

  Sermayem var Nasıl bir iş yapabilirim yada iş fikri olan ortak olmak isteyen dürüst güvenilir arkadaslar arıyorum teminat göstererek..istanbul Avrupa yakasındayım…

  1. istanbul dedi ki:

   ozon sauna ve hacamat merkezi açabilirsin ortalama 20 25 bin tl ye açarsın.
   3 ila 6 ay içinde 25 bin liranı rahatlıkla geri kazanırsın

   1. Enes dedi ki:

    S.a hacamat salonu ile ilgili biraz beni aydınlatabilirmisin

 78. Oguzhan dedi ki:

  Kardes Nasıl bir iş bu istanbuldamı

 79. Anonim dedi ki:

  nasıl olacak ne işi bu arada

 80. pinar dedi ki:

  Muglada iş yapmak istiyorum ne olabilir

  1. yekta dedi ki:

   dondurmacılık..sezonluktur ama güzel iştir

  2. Burdur dedi ki:

   Siz illa muğladamı yapmak istiyosunuz peki

  3. Burdur dedi ki:

   Tel yazın görüşelim

  4. Mugla dedi ki:

   Mugla’da tesisim var ortaklik dusunurseniz goruselim. Pazarimiz buyuk ‘ kazanc iyi’

 81. nazarim dedi ki:

  Izmir den hertürlü fal lara bakmatiyim ilgelinirseniz cafe açmak isteyenler 507 967 4853

 82. Ramazan demirci dedi ki:

  İc anadolu bolgesinde hayvancilik ve yumurta tavukculugu yapmak isteyen girisimciler ariyorum

  1. Serkan taş dedi ki:

   Tavuk çifliği işiyle ilgileniyorum görüşmek isteriyim 5415577717

  2. fatih kaya dedi ki:

   Ramazan bey sivastayim gorusebiliriz

  3. Aksaray dedi ki:

   Ben yapmak istiyorum nasil yapacagiz

  4. ferhat cdk dedi ki:

   ben olabilirim

  5. Ruhullah tiryaki dedi ki:

   İlgileniyorum

 83. Remzi dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar Ben Baba mesleği Aşçı,Dönerci ve Kebapcı ustasıyım şuan çalışmıyorum ama kendi kangoo aracımla halden sebze getirip lokantalara veriyorum hertürlü ortaklık tekliflere açığım fakat sermayem yok çalışma benden sermaye sizden olursa düşünen irtibata geçelim.Ayrıca hertürlü iş fikirlerinede açığım varsa aklında iş fikri olan yardımcı ulursa sevinirim herkese Allah kolaylık versin.

  1. mehmet dedi ki:

   Remzi merhaba,
   Hangi ildesin ?

 84. Anonim dedi ki:

  Slm merhaba izmirde ortak iş kurmak isteyenler bana ulaşıp konuşabiliriz.

  1. pinar dedi ki:

   Merhaba ben muglada yaşıyorum yeni taşındım ve iş yapmak istiyorum eşimle birlkte ortak iş kurmak konusunu izmir de mi dusunuyorsunuz

 85. 200000 lirası olan adam dedi ki:

  Yorumlarin cogunu okudum gercekten duraust tertiz samimi insanlarda var fakat tavsiyem dikkatli olun kardesin kardese guvenemedigi devirde sakin ola kimseye inaniota zorluklarlabiriktirdiginiz uc kurusu kaptirmayin. 40 kisiyle apartman isi teorik olarak super ama pratikte o binanin temeli atilirmi o biraz zor. Pilav satin kendiniz satin..

 86. turan dedi ki:

  iş var sermaye eksik cesaret lazım iş gıda

 87. Anonim dedi ki:

  Sahin ne iş önereceksiniz bize

  1. emrah dedi ki:

   kardeşim şu işten biraz bahsedebilirmisin

 88. ali dedi ki:

  Buradaki yazılanları okudum herkes aynı dertten muzdarip ayda 1736 tl kesin kazanacagınız ve bu kazancın zaman içerisinde artarak devam eden bir yapıda olup herkese kazandıracak bir yapıya dönüşecektir. Önemli olan yapacagın işe inanmaktır. 10.000 tl ye degil ayda sadece 200 tl’ye iş nedir diyecek olursanız ingilizce ögrenmek ve ögrenirken kazanmak ayrıca burası size sürekli bir egitim sunmaktadır. Gercekten para kazanmak istiyorsanız mailime mesaj atın önemli olan karar vermektir. Bu gün kararınızı verin talimatlara uyun kazanın ve siz bir yönetici olarak yolunuza devam edin saygılarımla……….

  1. ZAFER dedi ki:

   bu konuda açıklayıcı bilgi yazarmısınız

  2. ekrem dedi ki:

   iş nedir nasıl çalışılmalı çalışan biri için uygunmu dönerseniz çok sevinirim

  3. pc_copat_02@hotmail.com dedi ki:

   Merhaba bana ulasabilir misiniz?

  4. izmir dedi ki:

   nasıl yani hocam

 89. Mehmet Çiloğlu dedi ki:

  Efeciğim iş konusunda özelden görüşürsek sevinirim

 90. Mehmet Çiloğlu dedi ki:

  Slm ben iş yapmaya varım ama garantili iş olmalı sermayade koyarım özelden görüşelim istiyorum

 91. turan dedi ki:

  hala verdigim rakamın arkasındayım ilgilenenler arayabilir

  1. irfan dedi ki:

   İs nedir acaba?

  2. Anonim dedi ki:

   Turan kardes bu iş fikri nedir ? 5000 tl

  3. Oguzhan dedi ki:

   Turan kardes Nasıl bir iş fikri bu

 92. metin çakır dedi ki:

  ciflik kurmak isdiyorummm birazda korkuyorummmm ne yapmam lazimmmmmm

 93. turan dedi ki:

  ayda net 5000tl kazanma garantisi veririm

  1. Anonim dedi ki:

   okeyliyorum cevap bekliyorum

 94. turan dedi ki:

  slm hakan er arkadaşım iş hazır sermaye lazım 5324089152 istanbul kadıköy

  1. erdem dedi ki:

   ne iş bu turan dostum

 95. serdar mersin dedi ki:

  ek iş yapmak istiyorum 25 bin lira cıvarında başlamak istiyorum yardımcı olursanz sewnrm

 96. meto dedi ki:

  bu kadar para kazanırken nasıl maddi sıkıntı çekiyosun anlamadım 🙂

  1. şahin dedi ki:

   yukarıyı tam okumamışsın anlaşılan orda sorduğun sorunun cevabı var

 97. Mehmet dedi ki:

  Ek iş arıyorum dönerseniz sevinirim Adıyaman Merkez

 98. SERKAN dedi ki:

  15000 TLHARCAYARAK AYDA 7-8 BİN LİRA KAZANABLİRSİNİZ 2-3 DÖNÜM ARAZİYE 500 TAVUK 1 ÇADIR KOUN PAZARDA 75 KURUŞTAN SATIN MASRAFIIZ ÇIKTIKTAN SONRA GÜNDE 200 LİRA KAZANMAZSANIZ GELİN YANMA BE BESLİCEM GELENİ 534 353 1 444 MESAJ ATI BEN ARARIM BİR İYİLİK BİN DERDİ DEFEDER

 99. Cem Koçer dedi ki:

  Sayın Arkadaşlar;
  Yeni iş kurmak isteyenler için strafor kesim işi öneriyorum. Düşük yatırım maliyeti ile iyi bir parekende ürün pazarı yaratabilirsiniz. Daha çok bilgi için Bursa da faaliyet gösteren firmamızın youtube videolarına ulaşabilirsiniz.

  1. murat dedi ki:

   bu işi nasıl yaparız ve kime satabiliriz cevap yazarsanız sevinirim

 100. ersoy dedi ki:

  arkadaşlar selam. ben de sizin gibi elimdeki birikimlerle neler yapabilirim diye çok kafa yoruyorum. ama yaşadım ve gördüm ki klasik esnaflıktan uzak durun. 10 liraya açtığınız işi 50 liraya kapatırsınız. huzurunuz, yuvanız, sağlığınız vs vs sabun gibi kayar gider. ben şunu gördüm küçük para ile tek başına iş yapılmaz. peki o zaman ne yapalım, nasıl yapalım? revaçtaki helal her işi yapalım ama hep beraber. ben diyorum ki kenarda birikimi olanlar bir araya gelelim. misal max 6 ayda bir apartman dairesi yapılır mı? evet. peki arsa sahibine kat karşılığı %50 inşaat yapsak. yani 10 daire çıkan bir arsa sahibine 5 daire senin 5 benim diyerek 800bin tl’ye 10 dairelik apartmanı diksek ve 5 daireyi misal 350bin tl den satsak 1,75 milyon tl ciro ve karımız 1milyon tl olur. burada yüzlerce adam var. 40 kişi 20bin tl ortaya koysak bu apartmanı yaparız. 1 milyonu da 20 kişilik sermaye takımına dağıtıp kişi başı 50bin tl den düşünürsek 6 ayda 30 tl kazancımız olur. yada başka bir iş, bu ortaklığa girenler oturur konuşur. yani kafa kafaya verilerek sermaye yönetilir. şimdi diyeceksiniz ki arkadaş toplanan para kimde nasıl bulunacak ve yönetilecek. basit. noter ve bir katılım bankası üzerinden sözleşme ve işi takip edenin ipoteği ile. yok öyle para toplandı haydi bir iş yapayım. para bende keyif bende. detaylar için mail atın. yazışalım. email: ersoy41 @ gmail

 101. Serap dedi ki:

  Davetiye katlama,boncuk dizme vb.işleri yaparım bana denerseniz sevinirim Ankara/Keçiörende oturuyorum

 102. cevdet dedi ki:

  van da iş yapmak isteyen varsa cevap yazsın ortaklı

  1. tuğçe dedi ki:

   ben istiyorum ne işi düşünüyorsunuz ?

 103. esra dedi ki:

  evde ne iş yapabılırm para kazanmak ıstıyorum..

  1. Anonim dedi ki:

   Nikah sekeri yapin

  2. emre dedi ki:

   Nikah sekeri yapin

 104. hülya tashan dedi ki:

  dikiş yapabilirm tekstil üzerinde deneyimliyim davetiye katlama işide olabilir

 105. efe dedi ki:

  %100 NET KAZANÇLI YATIRIM İMKANI SUNUYORUZ.SERMAYESİ İŞYERİ AÇMAKTA YETERSİZ YADA MEVCUT İŞİ OLUP PARASINI DEĞERLENDİRMEK İSTEYENLER VİLLA APART KONAKLAMA İŞLETMEMİZE SİZLERİDE ORTAK EDİYORUZ.BELİRLEDİĞİNİZ MİKTARI SÖZLEŞMELİ OLARAK 6 AY SEZONLUK DÖNEMDE İŞLETİP BELİRLENEN SÜRE SONUNDA HİÇBİR MASRAFA DAHİL OLMADAN %100 NET KAZANÇ OLARAK İADE EDİYORUZ.KİŞİ VE YATIRIM MİKTARI SINIRLIDIR DETAYLAR GÖRÜŞÜLÜR.

  1. hülya soytürk dedi ki:

   işle ilgili detaylı bilgi almak istiyorum

  2. efee dedi ki:

   Bilgi verebilirsiniz ve irtibatinizi

  3. sercan dedi ki:

   Dönüş yaparsanız işle ilgili görüşmek istiyorum

  4. Oguzhan dedi ki:

   Efek kardeş Nasıl bir yatırım bu.

 106. 10 Binliralık İşler dedi ki:

  10.000 TL. Sermaye ile ne iş yapabilirim?

  1. PARA KAZANMAK dedi ki:

   Hangi ilde iş arıyorsunuz bilmiyorum ama elinizdeki sermaye ile okullarda sinema işi yapabilirsiniz.Kültür Bakanlığı onaylı İl Milli Eğitim izinli okul gösterimlerinde günlük en az 300-500 arası bir gelir elde edebilirsiniz.

 107. e-ticaret dedi ki:

  Geleceğin sektörü olan eticarette sizde yerinizi alabilir, risk almadan hemen kazanç elde edebilirsiniz.
  EK gelir ile başlayan gelirleriniz daha sonraki dönemde çok ciddi kazançlara dönebilir.

 108. osman dedi ki:

  tolga bey size nasıl ulaşabiliriz

 109. tarkan dedi ki:

  Merhaba ismin tarkan ayrıntılar için mail veya cep no alabilir miyim şuan yaptığım iş satış mumessillgi

 110. 10.000 TL. ile ne iş yapabilirim, Ne iş yapmalıyım, sorularına en güzel yanıtı vermişsiniz. 10.000 TL. 15.000 TL. para ile bu işler yapılabilir elbet. Asıl mesele çalışmak, azim etmek olsa gerek. Bu bilgiler için çok teşekkür ederim.

 111. mert mustu dedi ki:

  isle ilgili bilgi almak istiyorum ikna kabiliyetim oldukca vardir

 112. devrim çelik dedi ki:

  iş ile alakalı bilgi alabilirmiyim cep

 113. güllü dedi ki:

  Saglık sektörü nden emekliyim is kurmak için fikir verirmisiniz

  1. zafer dedi ki:

   Medikal açın bence

 114. Aydın ÖZPELİT dedi ki:

  Arkadaşlar , 2015 yılının en çok kazandıracak iş kolu Ocak 2015 itibari ile başladı. Her geçen gün hızla yayılan iş modelimiz % yüz Türk malıdır. Türkiye genelinde bizimle birlikte ister ek gelir kazanın, isterseniz kendi işinizi kurmak isteyin. Ekip olarak çalışalım birlikte kazanalım. Şu anda bu çok kazandıracak iş kolu için neredeyse Tüm iller ve ilçelerinde kapılar ardına kadar açık durumda, ilk yapanlar kazanır. Detaylı bilgi için e-mail atınız.Telefon ve isim bırakınız Mutlaka size geri dönüş yapılacaktır.

  1. Anonim dedi ki:

   Ordu unye liyim bilgi almak istiyorum

  2. yakup dedi ki:

   bilgi alabilirmiyim 531 576 7830

  3. mehmet şenol dedi ki:

   Bilgi alabilirmiyim.Saygılarımla

  4. eren buluz 5354207234 dedi ki:

   istanbuldan bılgi almak istiyorum

  5. KENAN GÜLAY dedi ki:

   Konuyu merak ettim cevabınızı bekliyorum

  6. Bekir dedi ki:

   Merhaba Aydın bey ;
   Sivas ilinden mail atıyorum.Detaylı bilgi verebilirmisiniz?

   1. serkan dedi ki:

    istanbul ve bursa dan bilgi almak istiyorum

  7. Anonim dedi ki:

   Konu ile ilgili bilgi verebilir misiniz

 115. fth dedi ki:

  ayakkabıların görselleri ve fiyatlarını görebilirmiyim?

 116. Behçet dedi ki:

  Spor Ayakkabı fiyat lari ni gündür bana çbüyük bayan erkek

 117. ibrahim dedi ki:

  Arkadaslar ben devlet memuruyum gece calisiyorum gunduz bosum 2. Bir ise acil ihtiyacim var afyonluyum paraya ihtiyacim var ne is yapabilirim

 118. Anonim dedi ki:

  Ne Is yaoarsaniz yapin kuktur mantari yeyistirmeyin

  1. Anonim dedi ki:

   Ben yapmayi dusunuyordum nedenini yazarmisin lutfen

 119. 10000 TL SERMAYE İLE NE İŞ YAPILIR dedi ki:

  10 000 lira param olsa ben kahvehane açarım. 10 milyara kahvehane çalıştırmayı düşünüyorum. Başka ne kuracaksınız ki.

  1. eko dedi ki:

   manav çigköfte fast food lokanta vb işler mevcuttur

 120. ali adaş dedi ki:

  çinçila yetştirerek Euro üzerinden para kazanabilirsiniz

  1. Anonim dedi ki:

   çinçila nedir nasıl yetişir

  2. firdevs gülmez dedi ki:

   Ali kardeş bu çinçila işi baya güzelmiş ya hiç duymamıştım paylaşımın için çok teşkkürler ilginenlere duyurulur

 121. yusuf dedi ki:

  Solucan gübresi yetistir. 507 612 64 90

  1. baykal dedi ki:

   bu konuda yardımcı olurmusunuz nasıl üretiliyor

  2. baykal dedi ki:

   bilgi alabilirmiyim bu konuda

   1. ismail dedi ki:

    solucan gübresi satışı önemli herkes almıyor ayrıca pahalı 500 kilosu 1500 tl
    diğer gübreler 1tonu 750 tl bu yüzden cok ciddi piyasa yapmak gerekir müşteri önemli

 122. Fazıl dedi ki:

  10.000 lira sermaye ile ne iş yapabilirim, nasıl para kazanabilirim, ne iş yapmalıyım, nasıl kâr edebilirim.

  1. Tamer Yalçın dedi ki:

   10 000 tl Benim gerçekleştirmek istediğim iş için rahatlıkla yetebilecek bir miktar….Ben Gösteri ve sanat dünyasının insanıyım başka işe aklım ermez sanat deyeri çok yüksek bir sahne gösterisi üzerinde çalışıyorum bu gösteri hayata geçirdikten sonra para kazanamama yada zarar etme ihtimali milyarda sıfır beni asıl düşündüren nokta şu ki ; çok açık ve dürüstçe söylüyorum bu işin kazancı yatırdığımız miktarın kat be kat fazlası olacak işte bu noktada kazancı paylaşmak ileri safada tatsızlığa dönüşmemeli en baştan karşılıklı bir sözleşme yapmak istiyorum tüm samimiyetimle söylüyorumki bu işi hayata geçirebilecek ekonomik gücüm yok fakat dekor ışık kostüm ve gerekli ekipmanları hazırlayabilecek donanıma sahibim birlikte çalışmak isteyeceğim insanın karakter ve kişilik özelliği benim için her şeyden önce gelir işimizin detaylarını incelemek için benimle doğrudan irtibata geçebilirsiniz

   1. volkan dedi ki:

    bende biraz kaderciyimdir nerde ve nasil olcak

  2. saffet karaipek dedi ki:

   Kardeş beni ara tanısalım numaram ben çok güzel bir iş yapıyorum belki sen de yapabilirsin ç9k kazançlı bir iş

   1. baykal dedi ki:

    numaranız

 123. Armatür ticaret dedi ki:

  Armatür ve yedek parçalarını satmaktayız. Yeni açılacak olan firmamıza 10.000 TL sermayesi olanlara bayilikler veriyoruz.. iletişim için mesaj bırakın.

  1. ERDAL GÜREL dedi ki:

   armatür ticaret nasıl bayilik veriyor

  2. ERDAL GÜREL dedi ki:

   günaydın bayilik almak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz.

  3. Anonim dedi ki:

   sen kpparmaya gelmıssın armaturun bayısınden nolur

 124. ekrem dedi ki:

  ben bu civarda bir sermaye ile ile dondurma makinesi alıp bir sahilde bir sezonda ikinci makinemi almıştım. başlangıç için yeterli bir para diye düşünüyorum.

 125. seda dedi ki:

  siteniz çok güzel olmuş elinize sağlık dikkatle inceleyebileceğim bir site

 126. engin dedi ki:

  Eminim ki bir çok kişi iş kurmak konusunda sermaye sıkıntısı yaşamakta. Ancak artık biliyoruz ki devlet destekleri mevcut. Ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlara tavsiyem hibe kredilere bir göz atmaları.. Herkese başarılar diliyorum..

  1. Murat dedi ki:

   Seni arayanlar kesin danışmanlık şirketleridir. Sana tavsiyem bölgendeki kosgeb bürolarına gitmen onlar sana gerekli bilgileri verecektir veya bölgendeki kalkınma ajanslarına bir git görüş hibe kredi devlet tarafından verilmektedir. Kosgeb yaptığın harcamanın erkek girişimcilerde %70 Bayan girişimcilerde %80 e kadar desteklemektedir. dediğim gibi bürolara git ve görüş. Emin ol danışmanlık şirketleri seni tekrar arayacaktır, onlara para kaptırma hepsi için demiyorum ama bir çoğu sadece senin paranı alana kadar seninle ilgilenir. Parayı aldıktan sonra arayan soran olmaz.

  2. Ercan dedi ki:

   Devlet dıyor işinı kur bız gelecez bakacak nakit param olsa nıye devletten para alacam