Dükkan Açmak

10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM

İş hayatına başlamak için cebinizde bir 10.000 TL. paranız var ise, bu parayı küçümsemeyin. Sermayesiz iş kurmak isteyenlere destek veren birçok kurum ve kuruluş mevcut. Bu kuruluşlara başvuru yaparak, yeni iş fikirlerinden birini tercih edebilir ve hayata bir sıfır önde başlayabilirsiniz. İşte 2017 yılının para kazandıracak iş fikirleri ve dukkanacmak.com isteyenleri..

10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM

AZ PARAYLA NE İŞ YAPILIR?

İş hayatına On bin lira sermaye ile girmeyi düşünüyor iseniz öncelikle 10.000 TL. paranın, büyük yatırımlar için yetersiz olduğunu ve başka bir finansman yok ise, giriştiğiniz işlerde zorluk çekebileceğinizi, özellikle de açtığınız iş yerinin ilk aylarda geliri olmayacağını düşünerek bu kapsamda bir iyi bir iş planı yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Tabi karamsar olmadan ne iş yapabilirim konusunu biraz açalım. 10 bin lira küçümsenecek bir para değil elbet.

10 bin TL.  para ile bir elbise tezgahı da açabilirsiniz, elbise dükkanı da, elbise satan bir seyyar satıcı da olabilirsiniz, bu tamamen sizin becerinize, dükkanınızı açmak istediğiniz bölgeye ve bu bölgenin ekonomik durumuna bağlıdır. Bir çoğunuzun, on bin lira parası haricinde başka bir sermayesi de yoktur. Veya kurmak istediği iş için tek atımlık barutu vardır. Bu sebeple, hata yapma ihtimaliniz yok ise, çok iyi bir plan yapmak gerekli. Ticaret risklidir elbet ancak, görünen köy, kılavuz istemez. 0 faiz oranı bulunan, işyeri kredileri sizin için bir alternatif olabilir.

On bin lira para aylık hesaplama yapılırsa bir işçinin ortalama 10 aylık maaşı civarında bir paradır. Bu parayı biriktirmek düzgün geliri olanlar için zor olmasa da, dar gelirli için oldukça zordur. Bu sebeple eğer tek dayanağınız bu para ve tek beklentinizde bu işten gelecek gelir ise, karar vermeden çok ince düşünmek zorundasınız.

0 FAİZLİ İŞYERİ KREDİLERİ

İşyeri açmak isteyenler, ne iş yapmalıyım, ne iş yapabilirim diyenler, sermayesi az olanlar için 0 faizli destek kredileri finansman aracınız olabilir. 0 faizli kredi veren banka veya devlet kuruluşlarına ulaşabilir, iletişim sağlayabilir, 0 faizli kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

10 bin TL. sermaye ile bayilik veren firmalar

Onbin liraya dükkan açmak isteyenler için bayilik veren firmalar iyi bir başlangıç ve alternatif olabilir. Bayilik almanın en avantajlı yanı, yıllardır hizmet veren bir firma ile anlaşarak, hazır müşteri potansiyelinden yararlanarak, işyerini açtığınız gibi, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. 10.000 TL. ile birçok firma bayilik vermektedir. Bayilik veren firmalar bölümünü ziyaret ederek, paranıza uygun, iyi bir sektör seçebilir ve hayalinizdeki işyerine kavuşabilirsiniz. Eğer sermayeye ihtiyacınız varsa işyeri açma kredisi çekebilirsiniz.Ancak yine uyarmak isteriz ki, iyi bir iş planı yapmak, işyerini kuracağınız bölgede ki müşteri potansiyelini, rakipleri araştırmak, minimum beş yıllık iş planı yapmak bir işyerinin başlangıcında olmazsa olmaz hesaplamalardandır. Onbin liraya işyeri açıp, ayda onbinlira para kazanmayı hedefliyorsanız, hemen vazgeçin. Çünkü onbinlira ulaşılamayacak bir para değil. Hemen hemen her banka, kara listede olmayan tüm müşterilerine 10.000 TL. kredi veriyor. Vazgeçilmez değilsiniz, sektörde yanlız değilsiniz, size para kazandıracak olan şey, iyi bir iş fikri ve iş planıdır.

Hiç sermayesi bulunmayıp, ne iş yapabilirim diye düşünürken, 10.000 Tl. sermaye ile yapılabilen ve düzenli olarak iyi bir gelir getirecek işler için, sermaye teminini, 10.000 Tl. kredi veren bankalar ile görüşmelerini, kosgeb hibe krediler hakkında bilgi almaları tavsiyemizdir.

İşyerinizi açmak istediğiniz bölgenin, orta kesim bir bölge olduğunu düşünerek örnekler vermek istiyoruz;

10.000 Tl. sermaye ile yapılabilecek işler; küçük çaplı gıda, manav, şarküteri, giyim, elektronik malzeme satışı, köfteci, lokanta, bilgisayar teknik servisi, çay ocağı, tamirhane, elektrikçi,  oto tamircisi, bakkal dükkanı, çiğ köfteci, fast food cafe gibi çoğaltılabilir.

Uzmanlar tarafından, 2017 yılının en popüler iş sektörleri, danışmanlık hizmetleri, emlakçılık, elektronik ürünler (tablet, laptop, akıllı telefon) tamirciliği, organik ürünler pazarlaması olarak listeleniyor.

Para kazanmak isteyenler,  diye düşünenler için değişik fikirlerini sizler için derledik. Ne iş yapsam.

Sizce 10.000 Tl. ile ne iş yapılabilir?  Makalemizin devamına yorum yapabilirsiniz.

Siz olsanız 10 bin lira sermaye ile ne iş yapardınız? haydi paylaşın, değerlendirelim ve karar verelim. 2017 yılında en çok para kazandıracak ne iş yapmalıyız?

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 190 YORUM
 1. Turkmenoglu dedi ki:

  Arkadaslar dunya capinda bayilik veriyorum. 70 ten fazla ulkede ticaretinizi yapabilirsiniz.

  1. Sezer dedi ki:

   Ne bayiliği veriyorsunuz ve bayilik vermek için şartlarınız nedir acaba?

  2. Necati dedi ki:

   Bayilik verdiğiniz ürün ve şartlar hakkında biraz bilgi verirmisiniz…. email adresim

  3. Selin Özel dedi ki:

   Ne bayiligi veriyorsunuz?

 2. hasan dedi ki:

  10000tl parayla ne alınır ne satılır ve para kazanılır bilgisi olan varsa oparayı nasıl coğaltılıracaba

 3. Ramazan dedi ki:

  10.000 tl sermaye ile ne iş yapabilirim

 4. Hasan dedi ki:

  10000 bin tl var ne iş yapabilirim

 5. Mersin dedi ki:

  Istiridye mantari üretiyorum sehir disi online satis yapmak istiyorum

 6. İzmir dedi ki:

  Manav

 7. İzmir dedi ki:

  2o senedir pazara cikarim manav da calistim

 8. Lüleburgaz dedi ki:

  Konfeksiyon işi ile toptan alıp satmak istiyorum

 9. Muğla Milas dedi ki:

  Izgara ustasi

 10. Muğla Milas dedi ki:

  Döner ızgara kebab ustasiyim

  1. alper dedi ki:

   İş buldunmu usta vede hangi memleketesin

 11. istanbul arnavutkoy beyazit gaziosmanpasa bayrampasa dedi ki:

  itekstil bayan canta imalati. + inşaat sektorundede caliştm

 12. İsmail yılmaz dedi ki:

  Piyasada sanayi olsun tekstil olsun çok tanıdığım var imalatçı olarak bu yapan arkadaşların yaptığı mamulleri internet üzerinden satmak istiyorum nasıl yapabilirim

  1. İstanbul dedi ki:

   Pazarda sat daha iyi ama ürün ne ?

 13. Bebek kıyafet satışı dedi ki:

  İşle ilgili bilgi alabilirmiyim Bebek kıyafeti üzerine dönüş yapabilirmisiniz?

 14. bilgilendirme dedi ki:

  Arkadaslar yardim istiyorsaniz facebook arama motoruna yazin kendi parani kendin kazan yardimci olsunlar ben kazandim kazaniyorum

1 3 4 5
BİR YORUM YAZ