10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM

10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM
348.856 kez okundu.

AZ PARAYLA NE İŞ YAPILIR?

İş hayatına On bin lira sermaye ile girmeyi düşünüyor iseniz öncelikle 10.000 TL. paranın, büyük yatırımlar için yetersiz olduğunu ve başka bir finansman yok ise, giriştiğiniz işlerde zorluk çekebileceğinizi, özellikle de açtığınız iş yerinin ilk aylarda geliri olmayacağını düşünerek bu kapsamda bir iyi bir iş planı yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Tabi karamsar olmadan ne iş yapabilirim konusunu biraz açalım. 10 bin lira küçümsenecek bir para değil elbet.

10 bin TL.  para ile bir elbise tezgahı da açabilirsiniz, elbise dükkanı da, elbise satan bir seyyar satıcı da olabilirsiniz, bu tamamen sizin becerinize, dükkanınızı açmak istediğiniz bölgeye ve bu bölgenin ekonomik durumuna bağlıdır. Bir çoğunuzun, on bin lira parası haricinde başka bir sermayesi de yoktur. Veya kurmak istediği iş için tek atımlık barutu vardır. Bu sebeple, hata yapma ihtimaliniz yok ise, çok iyi bir plan yapmak gerekli. Ticaret risklidir elbet ancak, görünen köy, kılavuz istemez. 0 faiz oranı bulunan, işyeri kredileri sizin için bir alternatif olabilir.

On bin lira para aylık hesaplama yapılırsa bir işçinin ortalama 10 aylık maaşı civarında bir paradır. Bu parayı biriktirmek düzgün geliri olanlar için zor olmasa da, dar gelirli için oldukça zordur. Bu sebeple eğer tek dayanağınız bu para ve tek beklentinizde bu işten gelecek gelir ise, karar vermeden çok ince düşünmek zorundasınız.

0 FAİZLİ İŞYERİ KREDİLERİ

İşyeri açmak isteyenler, ne iş yapmalıyım, ne iş yapabilirim diyenler, sermayesi az olanlar için 0 faizli destek kredileri finansman aracınız olabilir. 0 faizli kredi veren banka veya devlet kuruluşlarına ulaşabilir, iletişim sağlayabilir, 0 faizli kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

10 bin TL. sermaye ile bayilik veren firmalar

Onbin liraya dükkan açmak isteyenler için bayilik veren firmalar iyi bir başlangıç ve alternatif olabilir. Bayilik almanın en avantajlı yanı, yıllardır hizmet veren bir firma ile anlaşarak, hazır müşteri potansiyelinden yararlanarak, işyerini açtığınız gibi, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. 10.000 TL. ile birçok firma bayilik vermektedir. Bayilik veren firmalar bölümünü ziyaret ederek, paranıza uygun, iyi bir sektör seçebilir ve hayalinizdeki işyerine kavuşabilirsiniz. Eğer sermayeye ihtiyacınız varsa işyeri açma kredisi çekebilirsiniz.Ancak yine uyarmak isteriz ki, iyi bir iş planı yapmak, işyerini kuracağınız bölgede ki müşteri potansiyelini, rakipleri araştırmak, minimum beş yıllık iş planı yapmak bir işyerinin başlangıcında olmazsa olmaz hesaplamalardandır. Onbin liraya işyeri açıp, ayda onbinlira para kazanmayı hedefliyorsanız, hemen vazgeçin. Çünkü onbinlira ulaşılamayacak bir para değil. Hemen hemen her banka, kara listede olmayan tüm müşterilerine 10.000 TL. kredi veriyor. Vazgeçilmez değilsiniz, sektörde yanlız değilsiniz, size para kazandıracak olan şey, iyi bir iş fikri ve iş planıdır.

Hiç sermayesi bulunmayıp, ne iş yapabilirim diye düşünürken, 10.000 Tl. sermaye ile yapılabilen ve düzenli olarak iyi bir gelir getirecek işler için, sermaye teminini, 10.000 Tl. kredi veren bankalar ile görüşmelerini, kosgeb hibe krediler hakkında bilgi almaları tavsiyemizdir.

İşyerinizi açmak istediğiniz bölgenin, orta kesim bir bölge olduğunu düşünerek örnekler vermek istiyoruz;

10.000 Tl. sermaye ile yapılabilecek işler; küçük çaplı gıda, manav, şarküteri, giyim, elektronik malzeme satışı, köfteci, lokanta, bilgisayar teknik servisi, çay ocağı, tamirhane, elektrikçi,  oto tamircisi, bakkal dükkanı, çiğ köfteci, fast food cafe gibi çoğaltılabilir.

Uzmanlar tarafından, 2018 yılının en popüler iş sektörleri, danışmanlık hizmetleri, emlakçılık, elektronik ürünler (tablet, laptop, akıllı telefon) tamirciliği, organik ürünler pazarlaması olarak listeleniyor.

Para kazanmak isteyenler,  diye düşünenler için değişik fikirlerini sizler için derledik. Ne iş yapsam.

Sizce 10.000 Tl. ile ne iş yapılabilir?  Makalemizin devamına yorum yapabilirsiniz.

Siz olsanız 10 bin lira sermaye ile ne iş yapardınız? haydi paylaşın, değerlendirelim ve karar verelim. 2018 yılında en çok para kazandıracak ne iş yapmalıyız?10.000 TL. SERMAYE İLE NE İŞ YAPABİLİRİM Konusuna 240 Yorum Yapıldı
 1. Sermaye Benden İş Sizden dedi ki:

  Merhaba benim 100 bin lira sermayem var ama iş fikrim yok. Aklında iş fikri olanlarla ortak olabilrim. İş fikrinizi anlatın yeter.

 2. Sermayesiz İş Fikirleri 2018 Yılı İçindir dedi ki:

  Bence internette dolaşıp, ekmek arasından ne kadar muntazam bir şekilde sultan kebabının durduğunu görebilirsiniz. İçeceklerin muhafaza edilmesi için bir kaç soğutucu ve bir kaç masa sandalye ile sizde sultan kebabı yaparak hazır yemek sektöründe yerinizi sadece 10 bin TL sermaye ile alabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan tavuk ve kırmızı et ile yapacağınız sultan kebap ile hem fiyat hemde damak tadını ön planda tutup çok farklı kesimlere hitap edecekler için bu iş bence kaçmaz.

  Bu önemli iki iş modeli haricinde arzu ederseniz 10.000 TL ve altındaki bütçeniz ile,

  Seyyar satıcılık
  Mahalle Manavı
  Çocuk giyim
  Mini market ( özellik ile EKOMİNİ oldukça hızlı şekilde büyümektedir )
  Vitamin bar

  gibi farklı işlerde yapabilirsiniz.

 3. SELANIK dedi ki:

  Yunanistanda yasiyorum grafik calismalri yapiyorum ama farkli bir ise girmek istiyorum .Yunanistan icin onerebileceginiz bir is varmi arkadaslar .Daha once yunanistani ziyaret etmis arkadaslar var ise size eksik gelen ne oldu hangi is mantilkli gelir size kriz olan bir ulkede hangi is yapilabilir.Yardimci olursaniz sevinirim iyi calismalar herkeze.

  1. ŞERİF dedi ki:

   istanbulda piyasadan tekstil ürünü al bavul kargo taşımacılğı ile yunanistana götür piyasada sat tabi önceden müşteriye numuneleri gösterip anlaş ona göre yatırımını yap

  2. mustafa dedi ki:

   selanik arkadaşım bende türkiyede muhasebecilik yapıyorum. fakat ne varsa ticarette var diye düşündüğümden ticaret özelliklede dış ticaret hususunda sürekli araştırma içersindeyim. bence buarada ne yapılabilir değil buradan ne gönderilebilir ve ne getirilebilir yani ithalat ve ihracat daha mantıklı. mademki yunanistandasınız. yunanistanda neye ihtiyaç var ve yunanistandan türkiye’ye ne gönderebilirsin bence bu hususta iş birliği yapabiliriz. saygılarımla

 4. Cihan dedi ki:

  2 bin tl sermayeyle günde 300 tl kazanmak bir çok girişimci için karlı bir iş olacak …cihan

  1. Barış dedi ki:

   Nasıl bir işmiş bu? detay verebilir misin?

  2. Rmzn dedi ki:

   Bu konuda nasıl bir yöntem Öner’iniz vardır

 5. emin" dedi ki:

  mrb arkadaşlar 10000 tl ile ne iş yapabilirim

Sayfa başına git