Dükkan Açmak

Sıfır Faizli Modern Basınçlı Sulama Kredisi

Sıfır Faizli Modern Basınçlı Sulama Kredisi

Tarımsal sulama yapmak için kredi desteğine mi ihtiyacınız var? Ziraat Bankası damlama sulama, sondaj, basınçlı sulama gibi konularda çiftçilere finansman sağlamaktadır. Resmi Gazete‘ de yayınlanan karar ile  geçerli olacak kredi müjdesi çiftçilerin yüzünü güldürdü. Kararda belirtilen tarımsal konularda faiz indirimi uygulanacaktır. Kredi verilecek konular arasında sıfır faizli basınçlı sulama kredisi de bulunmaktadır. Üstelik yüzde 100 faiz indirimli! Detaylar haberimizde.

Ziraat Bankası TKK Sıfır Faizli Basınçlı Sulama Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankası tarımsal kredi vermektedir. Kredi başvuruları Ziraat Bankası şubelerine şahsen yapılacaktır. Kredi alınabilecek ve belirtilen oranlarda faiz indirimi uygulanacak pek çok konu bulunmaktadır. Kredilerden tarımsal üretim yapanların bağlı bulundukları kooperatifler, gerçek ve tüzel kişiler başvurabilecektir. Birden fazla konuda kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Ancak talep edilen limitin en yüksek olduğu konuda kredi verilmesine karar verilmiştir.

Kredi verilen alanlardan bir tanesi de modern basınçlı sulamadır. Bu anlamda çiftçilere verilecek olan kredi üst limiti 5 milyon TL‘ dir. Faiz indirimi işletme döneminde söz konusu değildir. Yani işletme dönemi için modern basınçlı sulama kredisi almak istediğinizde bankanın cari faiz oranı üzerinden belirlenen limit tutarında hesaplama yapılacaktır. Ancak yatırım döneminde  alınacak kredilerde yüzde 100 oranında faiz indirimi yapılacaktır.

Ziraat Bankası TKK Sıfır Faizli Basınçlı Sulama Kredisi

Ziraat Bankası TKK Sıfır Faizli Basınçlı Sulama Kredisi

Kredi limitinin belirlenmesi, kredi verilmesinin kararlaştırılması tamamen banka iradesindedir. Kredi başvurusunda bulunulduğunda şahısla ilgili gerekli incelemeler yapılır. Kredi notunda ya da sicilinde herhangi bir probleme rastlanmadıysa tarımsal kredilerden faydalandırılır.

Basınçlı Sulama Kredisi Alma Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Ziraat Bankası ya da Tarım Kredi Kooperatifi iştiraki olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmamak
 • 3 yıldır tarımsal faaliyetlerle uğraşıyor olmak
 • Çiftçi Kayıt Sistemi’ ne kayıtlı olmak
 • Daha önce aynı konuda herhangi bir kurumdan destek almamış olmak
 • Tarım sigortası yaptırmak
 • Okur yazar olmak
 • Esnaf olmamak gerekmektedir.

Bu şartlara sahip olanlar Ziraat Bankası ile görüşerek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Modern Basınçlı Sulama Kredisi Nasıl Alınır?

Yukarıdaki şartları taşıyorsanız Ziraat Bankasına giderek şahsen başvuru yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. Banka başvuru sırasında sizden teminat talep edebilir. Ayrıca gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklar ile ilgili detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz. Ancak temel olarak tarımsal kredilerde talep edilen belgeler aşağıdaki gibidir;

basınçlı-sulama

Basınçlı Sulama Kredisi

 • Kimlik belgesinin fotokopisi
 • SGK’ dan alınacak gelir durumu olmadığını kanıtlayan belge
 • 3 yıldır tarımsal faaliyette bulunulduğunu gösteren belge
 • Tarımsal faaliyette bulunulan alanın tapu fotokopisi ya da kira sözleşmesi
 • Okur yazarlık belgesi
 • Çiftçi Kayıt Belgesi gerekmektedir.

Bu evrakları teslim ederek kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Vade ve kredi limitini banka ve TKK belirleyecektir. Hakkınızda yapılan tahkikat olumsuz sonuçlanırsa hiçbir surette kredi alamazsınız. Ayrıca ödeme planınızı da bütçenize göre yapmalısınız. Ödeme sıkıntısı çekilmemesi adına bu duruma çok dikkat edilmelidir.

Düşük Faizli İşletme ve Yatırım Kredisi Kararı

Yürürlüğe giren karar ile tarımsal faaliyette uğraşanlara işletme ve yatırım dönemlerinde ayrı ayrı olmak üzere belirlenen üst limitlerde kredi kullandırılacaktır. Krediye ek olarak konularına göre değişmekle birlikte, faiz indirimi yapılacaktır. Hayvansal, bitkisel üretim ve muhtelif konularda kredi verilecektir.

Destek Verilecek Olan Tarımsal Konular

Tabloda destek verilecek olan tarımsal sektörler, kredi üst limitleri ve yatırım – işletme dönemlerine ait faiz indirim oranları gösterilmektedir.

Ziraat Bankası faiz indirimli kredi

 • Kontrollü örtü altı tarım
 • Yaygın bitkisel üretim
 • Yem bitkisi üretimi: Yüzde 100 indirim
 • Yurt içi sertifikalı tohum, fidan ve fide üretimi: Yüzde 100 indirim
 • Yurt içi sertifikalı tohum, fidan ve fide kullanımı: Yüzde 100 indirim
 • Süs bitkisi üretimi
 • Stratejik bitkisel üretim
 • Sera modernizasyonu: Yüzde 100 indirim
 • İyi tarım
 • Organik tarım
 • Tarımsal mekanizasyon
 • Traktör alımları
 • Arazi alımı
 • Lisanslı depoculuk
 • Soğuk hava deposu
 • Tarımsal ürünlerin işlenmesi
 • Modern basınçlı sulamadır.

Destek Verilecek Olan Hayvansal Konular

Aşağıdaki tabloda Resmi Gazete’ de yayımlanan kararda yer alan tarımsal üretim konuları, kredi üst limitleri ve yatırım- işletme dönemlerine ait olan faiz indirimleri gösterilmektedir.

Ziraat Bankası

Sığır yetiştiriciliği, yaygın hayvansal üretim, küçükbaş hayvancılık, damızlık kanatlı ve su ürünleri sektörlerinde yüzde 100 faiz indirimi uygulanacaktır.

Modern basınçlı sulama, damlama ve yağmurlama şeklinde yapılmaktadır. Damlama ve yağmurlama suları için borular döşenmelidir. Damlama sulamada su filtrelerden süzülerek toprak zeminine döşenen borular yardımı ile damlalar halinde ilerlemektedir. Toprak yüzeyi ve içi de bu yöntemle kolayca ıslanmaktadır. Borularda yer alan delikler bitki ile temas etmeli ve ürünlerin yetişmesi bu şekilde sağlanmaktadır. Amaç ürün köklerinin istediği suya kavuşması ve toprağın suyu iyice absorbe etmesinin sağlanmasıdır. Bu yolla sadece su değil, toprağa eklenecek olan zirai ilaçlar ve gübre de verilebilmektedir. Bitki bu sayede ihtiyaç duyduğu tüm maddelere kavuşacaktır.

Yağmurlama sulamada, su havaya püskürtme yolu ile iletilir. Püskürtülen su yağmur damlaları şeklinde bitkiye iletilir. Bu sulama şekli tüm arazi yapılarında kullanılabilmektedir. Suyun havaya ulaşmasını oluşan basınç sağlar. Bitki yüzeyine ve dukkanacmak.com  köküne püskürtülen su rahatlıkla ulaşır. Yağmurlama için özel başlıklar kullanılmaktadır. Bu başlıklar ayarlanabilmektedir. Örneğin gece açılan ya da gün içinde belli saatlerde açılan yağmurlama sulama sistemleri vardır. Arazinin yamaç ya da eğimli olması durumu değiştirmez.
Siz de modern basınçlı su sistemleri için finansal desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Ziraat Bankası ve TKK ortaklığında verilen faizsiz kredilere başvurabilirsiniz.

Ziraat bankası tarafından Çks’ ye kayıtlı olan çiftçilere bağ bahçe ve tarım sulama faaliyetlerinde kullanılan malzeme ve ekipman alımlarında geçerli olacak şekilde faizsiz kredi kullandırılacağının müjdesi verildi.

Ziraat bankası 7 Yıl Vadeli 5 Milyon TL. Faizsiz Kredi Müjdesi

Ziraat bankası 7 yıl vadeli faizsiz 5 milyon lira Tasarruflu Sulama Kredisi verileceğini açıkladı. 7 yıl vadeli faizsiz 5 milyon lira kredi Ziraat bankası tarafından verilecek olan Tasarruflu Sulama Kredisi

7 Yıl Vadeli 5 Milyon TL. Tasarruflu Sulama Kredisi Başvuruları başladı

Ziraat bankası tarafından kullandırılacak olan kredi ile damlama ve yağmurlama sistemleri alınabilecek ve satın alınacak ekipmanların fatura bedelinin tamamına kadar kullandırılabilecek.

Üretici kullanacağı kredi için faiz ödemeyecek olup % 100 sübvansiyonlu ( faiz indirimli) olarak 5 milyon liraya kadar 7 yıl vadeli olarak krediye faizsiz bir şekilde alabilmesi için gerekli şartların sağlanması gerekiyor.

7 yıl vadeli olarak tamamı faizsiz bir şekilde kullandırılacak olan krediden yararlanmak isteyen üreticiler, yetkili bir Ziraat Mühendisine hazırlatacakları projelerini Tarım ve orman il, ilçe müdürlüklerine onaylatarak kredi için Ziraat Bankası’na başvurabilecek.

Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


 1. Gerit akyo dedi ki:

  Ahmet bey ben şuan kuyu sondaj kredisi

 2. Ahmet dedi ki:

  Ziraat Bankası (sulama, kuyu – sondaj ve elektrik komple sistem dosyası) ve % 50 devlet destekli sulama projeleriniz için mailden ulaşabilirsiniz.