İş Kurmak İsteyenlere 150 Bin Lira Destek

İş Kurmak İsteyenlere 150 Bin Lira Destek
1.827 kez okundu.

Günümüz de bilğindiği üzere iş kurmak isteyenlere veya kendi çiftliğini kurmak, tarım ile uğraşmak isteyenlere destek parası verilmektedir. İş kurarak devlet bütçesine katkı sağlamak isteyen, bünyesinde personel istihdam ettirmek isteyenlere sevindirici haber. İş kurmak isteyenlere 150 bir lira destek verilecek.

İş kurmak isteyenlere 150 bin lira destek verilmesi konusunda destek yıllardır sağlanmaktadır. Gençlere bu konular da teşvik verilmekte ve projelerini anlatmaları karşılığında projeleri onaylanırsa hayata geçirebilmeleri için 150 bin liraya kadar destek sağlanmaktadır. Üstelik destek sağlandığı gibi 3 sene vergi de alınmamaktadır.

Projeni Üret Desteği Kap!

İş kurmak isteyen, kendi işini yönetmek isteyen, kendi işinin patronu olmak isteyen, devlet bütçesine katkı sağlamak isteyenlere teşvik ücretleri verilmeye devam ediliyor. Üstelik az ücret verilmiyor. İş kurmak isteyenlere 150 bin lira destek sağlanıyor. Bu destekten yararlanmak için özgün bir proje düşünerek bu projenin mülakatlarda gemesini sağlamanız gerekmektedir.150 bin lira destek TÜBİTAK tarafından sağlanmaktadır. TÜBİTAK tarafından 10 Nisan 2017 tarihi ile 28 Nisan 2017 tarihinde projesi olan gençler çağrıldı. Ancak fırsatı kaçırdım diye üzülmeyin çünkü TÜBİTAK ikinci sefer daha çağıracak. İkinci çağrılar 1 Ağustos 2017 – 15 Ağustos 2017 tarihinde yapılmaktadır.

3 yıl vergi muafiyeti

TÜBİTAK tarafından iş kurmak isteyenlere 150 bin lira destek sağlandığı gibi yine gençlere iş kurmaları karşılığında 3 yıl vergi avantajı da sağlanıyor. Gençlerin vergi konusunda sıkıntı yaşamaması, bütçelerinin dar olmaması için 3 yıl boyunca gençlere vergi muafiyeti de sağlanmaktadır. Bu sayede gençleri kobi olmaları için adımlar atılmakta ve gençlere 150 bin liralık destek sağlanarak onlara kendi işinin patronu olma fırsatı verilmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git