KOSGEB

KOSGEB Cafe İş Planı ve Nace Kodu 2023 (YENİ ONAY ALDI)

Kosgeb’e başvuru yaparak iş projelerini onaylatan genç girişimciler  Kosgeb kredisi ile cafe açmak  için hiç beklemeden  dükkanlarını açabilirler. Küçük bir cafe, kahvehane, kıraathane, pasta salonu ve cafe, gençlere hitap eden klasik veya modern görünümlü kafe açabilmek için sizde KOSGEB’den kredi talep edebilirsiniz.

Kosgeb yeni iş kredisi ile iş yeri açmak isteyenlere işletme kuruluş, makine teçhizat alımı ve diğer giderlerin finansmanını sağlamak isteyen girişimcilere hibe krediler vererek girişimcilerin iş planlarını hayata geçirebilecekleri krediler sağlamaktadır.

Cafe Nasıl Açılır?

Cafe açmak için öncelikler sermaye gereklidir. Cafe açmak isteyenler işletmelerinde satacakları ürünlerinin hangileri olduğuna karar vererek bunlara uygun ekipman almaları gerekmektedir. açılacak olan cafenin işletme potansiyelini de dukkanacmak.com göz önünde bulundurmak gereklidir. İş yeri civarında hedef kitlenin ihtiyaçlarına yönelik ürünler satılması önemlidir. personel, ısıtma ve soğutma sistemleri, reklam tabelası, yazar kasa, bilgisayar televizyon gibi giderlerin yanı sıra vergi dairesine kayıt olmak için yapılacak olan gider kalemlerinin karşılanması için gerekli olan finansmanı sağlamak için, bankalar işyeri kredileri ile, franchise anlaşmaları ile marka dükkanlardan ve Devlet destekli krediler verilmektedir. Devlet Kosgeb hibe ve faizsiz kredilerle  girişimcilere teşvik kredileri vermektedir. Kosge kredisi ile cafe açmak isteyenler Kosgeb’e başvuruda bulunarak işletme giderleri için hibe kredisi alabilirler.

KOSGEB Cafe Nace Kodu

Aşağıda ki görselde kafeteryalar ve yiyecek içecek hizmetleri için nace kodları görüntülenmektedir.  55 – 56.29 arasında herhangi bir kod ile başvuru yapılabilir. Hangi kod işletmenize uygunsa o kodu seçebilirsiniz.

kosgeb-cafe-açmak-nace-kodu
KOSGEB Cafe Nace Kodları

Sermayesiz Kafeterya Açılır mı?

Girişimciler destek alabilmek için çeşitli iş projeleri ile kosgebe başvuruda bulunmaktadır. Kosgeb den destek hibe kredileri almak isteyenleri öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak zorundadırlar. Sertifika sahibi girişimciler Kosgeb hizmet müdürlüklerine yaptıkları başvurular ile iş yapacakları alandaki iş projelerinin kabul edilmesi durumunda hibe kredi alabilmektedir. Cafe açmak isteyen girişimciler Kosgebe başvuruda bulunarak hibe kredi alabilirler.

Girişimcilik destek programı ile genç girişimcilere hibe kredisini işletme için gerekli ekipmanların harcama faturalarını ve ve gerekli belgeler ile Kosgeb müdürlüklerine başvuruda bulunmak gerekmektedir. Kosgeb yetkililerinin açılan cafe için yerinde yaptıkları incelemelerde olumlu olması durumunda Kosgeb den kredi alabilirsiniz. Girişimciler isterlerse işyerlerini büyütmek için işyerlerinde 1. yıllarını doldurmaları durumunda faizsiz kredi başvurusunda da bulunabilirler.

Aşağıda örnek olarak bir aile çay bahçesinin iş planı örneği yayınlanmıştır. Bu iş planında işletme ismini değiştirip, cafe projenizi işleyebilirsiniz.

Eğer bu işe girmeden önce hiç paranız yok ise, mutlaka kosgeb hizmet merkezleri ile görüşerek, ayrıntılı bilgi edinin. Yeni girişimci desteği için, yapacağınız harcamaları banka ihtiyaç kredisi ile çözebilirsiniz. Bu sebeple paranız olmadığı için sıkıntıya düşmeyin.

EDİTÖR TAVSİYESİ

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + four =

Başa dön tuşu