Dükkan Açmak

Evde Para Kazandıran 12 Farklı Ek İş Fikri

Evde Para Kazandıran 12 Farklı Ek İş Fikri

Dışarıda çalışarak para kazanmaya imkanınız yok ya da çalışıyor ama ek iş yapmak istiyorsanız işinizi ayağınıza getiriyoruz. İnsanların birçoğu gerek fiziksel yetersizlikten gerekse imkanların sağlanmaması açısından dışarıda iş görememektedir. Hem evinizi, çocuklarınızı aksatmamanız hem de gündelik hayattaki işlerinizi aksatmadan para kazanabileceğiniz işleri sizler için araştırdık. Evden para kazandırabilecek el işleri, internet üzerinden para kazanma gibi evden çalışabilecek birçok işi ve nasıl sahip olacağınızı sizlere anlatacağız. Bu işlerin içinden ilginizi çeken ve hobi olarak bile yaparım ben bu işi dediğiniz iş seçeneklerini seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1- Evde Kışlık Yiyecek Hazırlayıp Satmak

Evde bayanların rahatlıkla ve severek yapabileceği en kolay ve en zevkli işlerden biri kışlık yiyecek hazırlayıp satmaktır. Evinizde reçel, salça, kuru biber, kuru patlıcan, marmelat, turşu, çeşitli soslar yaparak satabilirsiniz. Bu yiyecekleri hazırlayıp satmak büyük oranda kar sağlayabilmektedir. İşe ilk olarak sıfırdan başlanacağı için küçük küçük başlamalısınız.

Evde Kışlık Yiyecek Hazırlayıp Satmak

Evde Kışlık Yiyecek Hazırlayıp Satmak

Reçel, salça ve turşu ürünlerini yapıp tanıdıklarınıza satarak ya da eşinizin dostunuzun gıda üzerine bir dükkanları varsa oralara bir numune bırakarak adınızı duyurabilirsiniz. Aynı zamanda Instagram, Facebook gibi sosyal medya hesaplarından kendi şahsınıza özel bir sayfa oluşturarak ürünlerinizi buralarda paylaşabilirsiniz. Küçükten başlayarak kendinizi geliştirdikten ve bir miktar para kazandıktan sonra birikiminiz neticesinde dükkana çevirerek çalışmalarınıza daha ileri düzey devam edebilirsiniz.

2- Ev Yemekleri Hazırlayıp Satışa Sunabilirsiniz

Bu husus hem bayanları hem de erkekleri ilgilendirmektedir. Ev yemekleri hususunda erkek bireylerin bazıları da çok yetenekli olmaktadır. İş bulamayan ve çalışmayan bay ve bayan herkes evde ev yemekleri yaparak satışa sunabilir. Özellikle öğrencilerin çok bulunduğu il veya ilçelerde para kazanmak daha basit olacaktır. Çünkü evlerinden uzak ve sıcak yemeğe hasret kalmaktadırlar. Evde mantı, sarma, börek gibi birçok yiyecek yaparak dukkanacmak.com işlek bir yere küçük bir tezgah kurarak ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Çalışanlar ve öğrencilerden büyük rağbet göreceksiniz ve güzel gelirler elde edebileceksiniz. Bu işlem içinde önce evde başlayıp daha sonra bir dükkan açarak kazancınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Ev Yemekleri Hazırlayıp Satışa Sunabilirsiniz

Ev Yemekleri Hazırlayıp Satışa Sunabilirsiniz

3- Takı, Toka Eşyaları Yapıp Satmak

Evde para kazanmanın bir diğer seçeneği ise takı ve toka gibi eşyalar yapıp satmaktır. Bu iş biraz hayal gücüne ve el becerisine bakmaktadır. Bu işe başlamak için ilk olarak kendinizi planlamanız gerekmektedir. Günlük kaç tane takı tasarımı yapabilirim? Hangi toptancılarla çalışırsam daha az maliyetle bu işi kapatırım? Nerelerde satışa sunarsam daha çok kazancım olur? gibi soruları kendinize sormanız ve cevaplamadan da bu işe başlamamanız gerektiğini sizlere söyleyebiliriz. Aksi taktirde hem vaktiniz hem de yatırım yaptığınız sermaye boşa gidebilir.

Yaptığınız takıları satışa sunmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Öncelikle kendinize bir web sitesi kurabilir veya satın alabilirsiniz ve ürünlerinizi paylaşıma açarak online olarak satabilirsiniz. Bir site satın almanın maliyeti yüksek olabilir. Site kurmak da zahmetli. Bunun yerine kendi adınıza veya farklı bir isim ile sosyal medya hesabı açabilir ürünlerinizi burada satışa sunabilirsiniz. Bu sayede yalnızca bulunduğunuz şehre satış yapmak yerine bir kargo şirketi ile anlaşarak farklı şehirlere de satış gerçekleştirebilirsiniz.

Bu için bir diğer satış seçeneği ise günler ve arkadaş toplantılarıdır. Bu tip kadın dedikodusunun, tarz kapışmalarının ve çekişmelerin olduğu yerlerde ürünlerinizi satışa sunarak herkesi cezbedebilirsiniz. Son bir seçenek olarak ise bir bijuteri ile anlaşarak ürünlerinizin vitrinlere girmesini sağlayabilirsiniz.

4- El İşi Ürünler Yapıp Satmak

El sanatları diyince aklınıza hemen ebru, resim gibi şeyler gelmesin. Evde el becerisi ile yapılan her şey el sanatıdır bana göre. Günümüzün çağdaş kızlarının çok çeyiz ile işi olmasa da annelerimiz hala bu işlere merak etmektedir. Bu kapsamda el örgüsü patikler, kenarları işlenen eşarplar, üzerileri işlenen havlular, pike takımları, dolap dantelleri, gelin yelekleri, şallar, erkek ve kadın örme çorapları, kese, saç bantları, şapka, kaşkol, hırka ürünleri yaparak arkadaş ortamlarında satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ya da eşarp veya yün ip satan tuhafiyeler ile anlaşarak ürünlerinizin satışını yapmalarını sağlayabilir, aynı zamanda reklamınızı da yapabilirsiniz.

El Sanatlarından Ürünler Yapıp Satmak 

El Sanatlarından Ürünler Yapıp Satmak

5- Kokulu Hediyelik Sabun Yapmak

Son zamanların en çok beğenilen ürünleri arasında olan kokulu ve süslü sabunlar ev dekorasyonu için çok güzel bir görsel olarak salonlarda, vestiyerde, odalarda yerlerini alıyor. Bu durumda da satışı gerçekten çok kazandıran ve evde rahatlıkta yapılabilecek en güzel ve en zevkli işlerden biridir. Kokulu sabun hem görsel açıdan hem de kokusu bakımından insanların çok tercih ettiği bir üründür. Bu ürünün satışı için muhakkak bir online satış gerçekleştirmeli ve kendinizi bu yolla tanıtmalısınız.Kokulu sabunlar hediyelik için evlerde kullanılmasının haricinde, düğün, mevlit gibi toplu cemiyetlerde de kullanılmaktadır. İşe ilk olarak sabunları evde yapıp arkadaş ortamında örneklerini sunarak veya birkaç örnek yapıp insanların sürekli olarak kullandığı marketlere, butiklere, tuhafiyeye veya cafelere numune bırakabilirsiniz. Bu işlem için sabun bazı, silikon sabun kalıpları, sabun ya da gıda boyası, alkol ya da kolonya, beğendiğiniz koku esansları, süs objeleri, sepet, süsleme tülleri işinizi görecektir.

Bulunduğunuz bölgede bu işi yapan firmalar var ise oralar ile görüşebilirsiniz. Bazı firmalar sigorta, yol ve yemek parası vermemek adına evde çalışacak eleman arayabiliyorlar. Yaptığınız ürün adedine göre veya sabit bir maaş ile evinize kadar gelen ürünleri firmanın istediği zamanda ve talep ettiği adette yapmanız gerekmektedir. Evlere iş veren firmaları inceleyebilirsiniz.

6- Evde Davetiye Katlama İşi

Yaz mevsiminde her güne bir düğün yapılmaktadır. Davetiye de bu düğünlerin en vazgeçilmez parçası olmasından dolayı evde yapılabilecek yine en zevkli işlerden biridir. Davetiye katlama işi için kendiniz evde bilgisayar üzerinden hayal dünyanıza göre tasarımlar yaparak basım makinesi ile çıkartıp katlayabilirsiniz. Veyahut bu iş için bu kadar zahmete girmek yerine çevrenizde bulunan matbaalara ve fotoğrafçılara müracaat edebilirsiniz. Evde paketleme işi hususunda bilgi alabilirsiniz.

Evde Davetiye Katlama İşi 

Evde Davetiye Katlama İşi

Davetiye katlama işi için işverenler sigorta, yol ve yemek masraflarından bir nebze olsun kurtulmak adına evden çalışan kişiler aramaktadır. Evden çalışacak olanlara bütün davetiyeler basılmış olarak gider ve belirlenen adetlerin, belirlenen zamanlarda yetiştirilmesi istenir. Bu hususta da yaptığınız ürün başına ya da sabit bir maaş alabilirsiniz. Evde davetiye katlama işi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

7- Nikah Şekeri, Magnet Yapımı ve Kına Paketleme

Nikah şekeri, magnet ve kına günümüz düğünlerinin vazgeçilmez bir objesidir. Bu sebeple de özellikle yaz aylarında getirisi yüksek olacağından evde yapılabilecek en kârlı işlerden biri diyebiliriz. Her işe başlamadan önce yapılması gereken gibi bu iş içinde önden bir plan hazırlanmalıdır. Ürünlerin yapımı için gerekli malzemelerin nereden tedarik edilebileceği, nerelerde satışa sunulabileceği, malzeme alımlarının maliyetlerinin kazancınıza denk gelebileceği ve kâr marjını araştırmanız gerekmektedir.

Nikah şekeri paketleme ile ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.

Kına paketleme işi için detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.

Bu işlemler için toptancı aramak veya satışını sağlamak için uğraşmak istemiyorsanız, bölgenizde bu işi yapan firmalardan iş isteyebilirsiniz.

8- Editörlük Yapmak

Birçok firma evden makale yazmak isteyen kişilere iş imkanı sağlıyor. Bu firmaları araştırarak internet üzerinden makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Firmalar kendi işyerlerinde çalıştırdıkları editörlerin dışında maliyeti düşürmek adına evden çalışacak kişilere de ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda işverenin inisiyatifine bağlı olarak ya yazılan kelime başına ya da sabit bir maaş karşılığında evden ek iş yapabilirsiniz.

Editörlük Yapmak 

Editörlük Yapmak

9- Evden Makyaj Malzemeleri Satabilirsiniz

Bayanların zevkle yapabilecekleri hem kolay hem de zor bir iştir. İnsanlarla uğraşmak para alışverişi yapmak zordur birçok sıkıntı ile karşılaşabilir. Avon, Oriflame, Farmasi, L&R, gibi markalara üye olarak makyaj malzemesi satışını gerçekleştirebilir ve para kazanabilirsiniz. Bu iş çaba sarf etmeniz ve azimle çalışmanız halinde kendinizi geliştirebileceğiniz ve yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bir iş olacaktır. Hali hazırda bir işiniz var ise ek gelir, herhangi bir yerde çalışmıyor iseniz gelirinizi bu meslek sayesinde kazanabilirsiniz.

Evden Makyaj Malzemeleri Satabilirsiniz 

Evden Makyaj Malzemeleri Satabilirsiniz

10- Video Çekerek Para Kazanma

İnternet dünyasından para kazanmak artık en kolay para kazanma yollarından biri diyebiliriz. Makyaj videoları, eşarp bağlama videoları ya da absürt bir videoyu sosyal medya sitelerinde veya kanal oluşturup paylaşarak izlenme durumunuz ve fenomenlik derecenize göre cüz’i miktarlarda para kazanabilirsiniz.

11- Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Çocuklara karşı bir ilginiz ve sempatiniz bulunuyor ise bunu nakde çevirerek bakıcılık işi yapabilirsiniz. Gerek kendi evinizde gerekse kişilerin evinde bakıcılık yaparak gelirinizi bu yol ile sağlayabilirsiniz. Bakıcı maaşları küçümsenecek miktarlarda değildir. Çocuk bakıcılığı yaparak hem aylık gelirinizi sağlayıp hem de sigorta primlerinizin yatmasını sağlayarak emekliliğinize katkı sağlayabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

12- İkinci El Ürünlerin Satışını Yapmak

Elinizde bulunan giymediğiniz kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı, çantalarınızı ve evde bulunan diğer süs eşyaları vb. ürünleri Dolap, LetGo, Zebramo, Gardrops, ModaCruz gibi internet sitelerinde veya İnstagram gibi sosyal medya hesaplarında bu iş için açılan sayfalarda satışa sunarak para kazanabilirsiniz.

Evde yapılabilecek ek işler bu şekildedir. Siz de var olan işinizin üzerine ek iş yapmak istiyorsanız ya da tamamen gelirinizi evde yapılacak işlerden karşılamak istiyorsanız bu işler ile ilgilenebilirsiniz. Şimdiden hayırlı kazançlar. 🙂

Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


 1. Birsen dedi ki:

  Öğrenciyim pandemiden dolayı işten çıkarıldım evde paketleme işleri arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. Damla dedi ki:

  Evet hanımlar sizde evde Yorulmadan sıkılmadan para kazanmak istiyorsanız oriflame üyesine katılın bir zamanlar bu tür sitelere bende girip iş isteyenlerdenim ve beni buraya getiren de bu ihtiyacımız olan herşeyi kazanabiliriz eğer istersek tabi sanıldığı gibi zor degil hiçbir şey sadece işi bilmek önemli bu yüzden ekibime katılmak için geç kalmayın sizde benim gibi kazanan taraf olun

 3. Betül dedi ki:

  Evde çok boş zamanık var ve el becerim de var acil iş ariyorum yardimci olursanizz duacınız olurum insallah her turlu paketleme isleri yapabilirimm tesekkurler simdiden

  1. Damla dedi ki:

   Betül merhaba kendini yormadan para kazanabileceğin bir iş var el becerisi gerektirmiyor oriflame ile benim gibi ve daha bir sürü insan gibi sende kazanabilirsin 6 ay içerisinde altın direktör olup oriflame tarafından aylık 5000 TL maaşa bağlanabilirsin ekibime katıl kazanan herkes gibi sende kazan herşey çok basit sana yardımcı olmamı istersen bana ulaş lütfen

 4. CEREN dedi ki:

  evde paketleme yapmak ve aileme yardımcı olmak istiyorum sizde bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 5. FATMA SULTAN KURT dedi ki:

  evdekilere yardımcı olmak istiyorum o yuzden de calısmak istıyorum Bursa Osmangazi

 6. Şeyda dedi ki:

  Aylık ne kadar kazanıyoruz bı bilginiz var mı ?

 7. Fatma dedi ki:

  Ev hanımıyım paraya ihtiyacım ar çalışmak istiyorum Ankara yaşamkentte oturuyorum paketleme yada davetiye katlama işi yaparım iş verenler? yardımcı olursa nız bizleri sevindirir sizde sevaba girersiniz

 8. Suzan dedi ki:

  Merhabalar paketleme katlama işi yapmak istiyorum kend evimde büyükçekmece de ikamet ediyorum

 9. Suzan dedi ki:

  Evde paketleme işi yapmak istiyorum büyükçemecede oturuyorum boncuk işi yapmışlığım var ama paketleme işi istiyorum

 10. Emine dedi ki:

  Merhaba ben Ankara Altındağ da oturuyorum sağlık sorunlarından dolayı dışarda iş yapamıyorum evde yapabileceğim herhangi bi iş arıyorum en azindan ev kirasını faturalarımi odeyebiletim lütfen

 11. Neriman dedi ki:

  Ev hanimiyi kirada oturuyorum çok ihtiyaçim var

 12. Sultan Önel dedi ki:

  Ev hanimiyim istanbulda yaşıyorum evde işe ihtiyacim var lütfen dönüş yaparsanız sevinirim aciliyetli

  1. Burcu dedi ki:

   Merhaba sultan hanım evde tekstil işi yapmak istiyorsanız farmasi hesabından görüşebiliriz

 13. Asiye dedi ki:

  Akara sincan yenikentte oturuyorum evliyim 32 yasindayim evime destek olmak istiyorum her turlu paketleme işini itinayla seri bir sekilde yapabilirim lutfen yardimci olun

 14. Asiye dedi ki:

  Evliyim evime destek olmak istiyorum her türlü paketleme isini itinayla seri bir sekilde yapabilirim 32 yasindayim evde kizimla beraber yapabiliriz

  1. Damla dedi ki:

   Asiye hanım merhaba sizide oriflame ile hem eşine destek olan hemde kendi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilen bir hanım yapmak için özel olarak ilgilenmeye ve destek olmaya hazırım oriflame ailesine katılın ve en önemlisi doğru ekip olan benim ekibime katılın sadece kazandıran taraf degil kazanan taraf olun bana ulaşabilirsiniz

 15. hacer dedi ki:

  Evde kolay para kazanmak istiyorsanız aylık 3500 tl gelir elde etmek istiyorsanız instegram hesabımdan bana ulaşabilirsiniz @farmasiaci

 16. seda dedi ki:

  öğrenciyim paraya çok ihtiyacım var çalışmak istiyorum Ankara Keçiören oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim.