Dükkan Açmak

7 SENE VADELİ 100 BİN TL. Faizsiz Hayvan Kredisi

08.01.2021
7 SENE VADELİ 100 BİN TL. Faizsiz Hayvan Kredisi

Tarım ve Orman Bakanlığı bağlı kurum ve kuruluşları sayesinde Türkiye’de tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren tüm çiftçi ve üreticilere teşvik, hibe ve desteklerini vermeye devam ediyor. Çeşitli projeler geliştirilerek Türk ekonomisi için faydalı olunmaya sağlanıyor. Amaç dışarıya olan bağımlılığı azaltarak Yerli üretim sayesinde çiftçimizin daha fazla kazanmasını sağlamaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarına ilaveten özel bankalar ve devlet bankaları da çeşitli imkanlar ve olanaklar sağlıyor.

Devlet Bankalarının ve TKK’nin çiftçilere, emeklilere, tarımla uğraşmak isteyen herkese verdiği teşvikler Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenlenerek Resmi Gazete’de yayımlanıyor. Bunun haricinde bankaların faizsiz kredi, faiz indirimi veya benzeri bir kampanya olanaklarının bulunmadığı söyleniyor.

Faizsiz ve İndirimli Faizli Hayvan Kredisi

Resmî Gazete‘de Ziraat Bankasının ve Tarım Kredi Kooperatifinin tarımsal dukkanacmak.com üretime vereceği yatırım ve işletme dönemine ait indirimli oranları açıklandı. Başvuru sahibine indirim oranları uygun gelirse, bu tarihlerde Ziraat veya Tarım Kredi Kooperatifine başvuru yapabilecek. Eğer çiftçimiz 2 alanda birden talepte bulunursa bu kez hangi alanın limiti yüksek ise o limitten yararlanabilecek. Çiftçinin çekebileceği en yüksek hayvan kredisi limiti geçtiğimiz yıllarda yayınlanan tebliğler ve erteleme Bakanlar kurulu kararlarının riskleri dikkate alınıyor.

Yatırım Dönemi, İşletme Dönemi Nedir?

Bankaya başvurduğunuzda eğer başlangıç dönemi için kredi istiyorsanız yatırım, eğer faaliyette bulunduğunuz çiftliğiniz için desteğe ihtiyacınız var ise işletme dönemi oluyor. Çiftçinin durumuna göre dönemin tespitinde tek yetkili Ziraat Şubeleridir.

Sütçü ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği Kredisi

Eğer çiftçimiz sütçü ve kombine cins sığır yetiştirecek ise en fazla 25.000.000 TL.’ ye kadar kredi çıkarılıyor. Bunun ise bazı limitleri dahilinde faiz uygulanmıyor. İşletme ve yatırım dönemlerine göre oranlar %50 olacak şekilde düzenlenmiştir. Geçtiğimiz yıllarda açıklanan yatırım ve işletme dönemi indirimler birbirinden farklılık gösterirken bu yıl her iki dönem ise yüzde 50’dir. Uygulanabilecek en yüksek indirim %100’dür. Yüzde 100 indirimden yararlanabilmek için bazı aranan özellikler bulunmaktadır. Bu özelikler şunlardır;

 • Öncelikli bölge yatırımı
 • Atıl işletme alımı
 • Yurt içinde doğan hayvan alımı ya da kullanımı
 • Kendi yemini üretme
 • Atık enerji kullanımı
 • Organik tarım/iyi tarım uygulamaları
 • Genç girişimci
 • Kadın girişimci

Bu özelliklere %10 indirim verilmiştir.  Hayvancılık sektörüne yeni giriş yapan ya da mevcut işletmesini büyütecek olan girişimciye, verilen özelliklere uygun olduğunda yüzde 10 oranında indirim sağlanacaktır. Böylelikle yüzde 100 olmaktadır.

Sütçü ve Kombine Sığır Yetiştiriciliği için ırklar;

 • Sütçü ırklar: Avrupa kırmızıları, Jarser ve Holstein
 • Kombine Irklar: Simental, Montbeliard ve brown swiss
krediye-uygun-sığırlar

Krediye Uygun Sığırlar

Yaygın Hayvansal Üretim Kredileri

Hayvansal üretim konularından biri olan yaygın hayvansal üretim işletme ve yatırım dönemlerinde 100.000 TL ve altı kredilerde yüzde 100 faiz indirimi uygulanacaktır. Fakat 100.000 TL üzerinde olan kredilerde ise işletme dönemi ve yatırım dönemi olarak ayrı ayrı %50 indirim verilecektir. Geleneksel (yaygın) hayvansal üretim için belirlenmiş olan kredi üst limiti 1.500.000 TL’dir. Belirlenmiş özellikler bu üretim konusu içinde geçerlidir.

Damızlık Düve Yetiştiriciliği Sektörü

Büyükbaş yetiştiriciliği sektöründe 1 yıldan doğuma dukkanacmak.com  kadar dişi sığırlara damızlık düve adı verilir. Lugat olarak bir yaşını tamamlamış olan dişi dana olarak da anlatımı mevcuttur. Eğer çiftçimiz Buzağı edinmek amacıyla gebe damızlık düve satın almak isterse bu kategori altında başvurması gerekiyor. Ziraat ve TKK’ın damızlık düve yetiştiriciliği için belirlenmiş indirim oranları yatırım döneminde % 75 , işletme döneminde de % 75’tir. Kredinin üst limiti ise 10.000.000 TL’dir. Uygulanacak en yüksek indirim oran olan yüzde 100’den yararlanabilmek için belirtilen kriterlere uygun olması gerekmektedir.

Büyükbaş Hayvan Besiciliği Sektörü (10 Milyon TL Limit)

Çiftçi TV daha önce bilinçli çiftlik kuranların maliyetlerinin düşük olacağı yönünde bir video paylaşmıştı. İsterseniz, Bilinçli Büyükbaş Besi Çiftliği Kurulumu Videosu linkinden bu videoyu izleyerek başlayabilirsiniz. Birde büyükbaşta en büyük sorunlardan biri ahırın zeminin temizlenmesidir. Bunun içinde Youtube sitesinde “ızgara zeminli ahırlar” isminde bir video mevcut.  İlginizi çekeceğini düşünüyorum.

Besicilik için seçilecek hayvanlar Irk, Yaş, Kondisyon, alanlarına göre seçilir ve kısa, uzun ve tam besleme yöntemleri ile et tutmaları sağlanarak zamanı geldiğinde kasaplara satışa sunulur. Açık, Yarı Açık, Kapalı, Merada çeşitleri mevcuttur. Silaj, Keşif yemi, Doğal Mera usulü,  olarak besleme yöntemleri tercih edilir. Gel gelelim faiz indirimli kredilere;

Ziraat ve Tarım Kredi Büyükbaş Hayvan Besiciliğine hem İşletme Hem de Yatırım Döneminde YARI YARINA İNDİRİMLİ FAİZLİ FİNANSMAN sağlanıyor. İşletme ve yatırım dönemlerinde %50 oranında indirim sağlanırken kriterlere uygunluk sonrasında uygulanabilecek en yüksek indirim oranı % 100 ‘den yararlanılabilecektir. Kredinin üst limiti ise 10.000.000 TL’dir.

krediye-uygun-büyükbaş

Krediye Uygun Büyükbaş

Küçükbaş Hayvancılık

Eğer amacınız köye yerleşip koyun bakmak ise, hem işletme hem de yatırım döneminde Devlet size de destek sağlamaktadır. Destek sağlıyor deyince 100 koyun verelim keyfine bak demiyor. Oranlar ve başvuru şartları var. Eğer şartlarınız uygunsa finans sağlanıyor.

 • 100 Koyun için küçük bir ÖRNEK hesaplama yapalım;
 • Yeni Başlayanlara Yatırım Dönemi İçin %75 indirim uygulanıyor.
 • Yani 100 koyun için bankadan 100 bin lira çekilirse, 100 bin liranın %75’i indirimli oluyor.
 • Eğer koyunlarınız veya keçileriniz var ise ve sürüyü büyütmek istiyorsanız banka bu kez işletme döneminin indirimini uyguluyor. Bu dönemin indirim oranıda %75’dir. Küçük baş hayvancılık kredisinin üst limiti ise 15.000.000 TL’dir.

Arıcılık İçin 2021 Yılında Hayvan Kredisi Verilecek

2021 yılında Bakanlık arıcıları da unutmadı. Hem işletme hem de yatırım dönemi için YARI YARIYA yani %50 indirimli kredi olanağı sağlamaktadır. Kredi üst limiti ise 2.500.000 TL’dir. Belirlenmiş özellikler uygulandığı takdirde %50 indirime ek  indirim sağlanacaktır. Kriterler ise şöyledir;

Organik tarım / iyi tarım uygulamaları bu kriter işletme dönemleri için %10 indirim sağlamakta, yatırım dönemlerinde indirim sağlamamaktadır. Yaş 40 ve 40’tan küçük olan girişimciler genç girişimciler olan sınıflandırılmakta, işletme ve yatırım dönemleri için ayrı ayrı %10 indirim sağlamaktadır. Kadın girişimciye de işletme ve yatırım dönemleri için %10 indirim sağlanmaktadır. Bu kriterler doğrultusunda arıcılık sektöründe yatırım dönemi için uygulanabilecek en yüksek indirim %70, işletme dönemi için uygulanabilecek en yüksek indirim oranı ise %80’dir. 

Kanatlı Yetiştiriciliğine %25 – %50 İndirimli Kredi Veriliyor!

Kanatlı yetiştiriciliği için sunulan kredinin üst limiti 5.000.000 TL dir. Kanatlı sektöründen kredi çekmek isteyen çiftçiye işletme döneminde %50, yatırım döneminde ise %25 indirim yapılacaktır. Kriterler sağlandığında ek indirimler yansıtılacaktır. Yatırım döneminde kriterler karşılandığında uygulanabilecek en yüksek indirim %55, işletme döneminde uygulanabilecek en yüksek indirim ise %80’dir.

Yatırım Döneminde Yarı Yarına (%25), İşletme Döneminde ise %50 Faiz İndirimi Mevcut.

Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği

Eğer kümes hayvanı yetiştiriciliğini damızlık için yapıyorsanız bu kez oranlar yükseliyor ve faizsiz tavuk çiftliği kredisine kadar uzanabiliyor. Damızlık kanatlı yetiştiriciliği için kredi üst limiti 10.000.000 TL’dir. Yatırım ve işletme dönemi için indirim oranı ise ayrı ayrı olmak üzere %75′ tir. Kriter verilmemiş olup uygulanabilecek en yüksek indirim bulunmuyor.

damızlık-kanatlı-yetiştiriciliği

Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği

Su Ürünleri Yetiştiriciliği

Su ürünleri sektörüne başlamak ya da mevcut işi büyütmek için çekilecek olan kredilerin indirim oranları şu şekildir; yatırım dönemi % 50, işletme dönemi de % 50’dir. Su ürünleri sektöründe toplamda 3 adet kriter bulunmakta ve bu kriterler sağlandığında uygulanabilecek en yüksek indirim oranı % 80’dir. Kriterler; su ürünleri yetiştirme % 10 ,genç girişimci %10 ve kadın girişimci %10 olarak belirlenmiştir.

Küçükbaş Hayvan Çiftliği Proje Örnekleri (100 Koyun Teşvikli) konumuzu inceleyebilirsiniz.

Koyun Yetiştiriciliği Yapmalı mıyım?

Bir ailenin hayvancılık ile uğraşması için en az 100 koyuna bakması ve yüz koyun alabilecek miktarda kredi çekmesi tavsiye edilmektedir. Hayvancılık kredisi kullanarak 100 koyun alan bir üretici koyunların yılda 2 defa kuzulaması nedeniyle bir yıl içersin de 130 x 2 = 260 civarında kuzu sahibi olacaktır. (bazı koyunlar çift kuzulayacaktır) Buda hayvan sayısının bir yıl içerisinde 360′ a çıkarılması demektir.

Koyun kredisi çekenlerin para kazanmak için yegane amaçları budur. Keçi kredisinde ise tek amaç süt gelirdir. Çünkü keçiler yılda bir kez yavrularlar, ancak sütleri koyun sütünden daha değerli olup, daha pahalıya satılabilmektedir.

100 koyunun hayvan üreticilerine ortalama maliyeti 27 bin lira olarak hesaplanmaktadır. Bu masraf yaşadığınız yerin kış mevsimine ve hayvanların cinsine göre değişiklik gösterecektir. Özellikle kredi çekmeden önce bu masrafların gider kalemi olarak işlenmesi hayvan üreticilerin zarar etmesini birebir engelleyecektir. 50 bin lira ile kredi çekerek bu işe giren üreticilerin miktarı 100 bin yapmaları mantıklıdır.

Hayvan otlaklarının durumu da çekeceğiniz koyun kredisine birebir etki edecektir. Çünkü bir dönüm arazide 6 koyun otlayabilmektedir. 100 koyun için 60 dönüm bir araziye ihtiyaç duyarsınız ki, mera ve arazideki otlarında 6 günde bir büyüdüğünü hesaplarsanız, arazinizi 6 parçaya bölüm hayvan otlatmalısınız. Köylerde büyük arazisi olanlar için bu bir problem teşkil etmemektedir. Ancak kendi arazisinde tel örgü çekerek koyun keçi otlatmak isteyenler kredi çekmeden önce yem giderlerine çok dikkat etmelidirler.Keçiler koyun gibi yavrulama (kuzulama) geliri ile para kazandırmadıklarından, süt gelirlerinin yüksek olması nedeniyle, çok süt veren cinsten keçilerin beslenmesi tavsiye edilmektedir. (saanen keçisi)

Ziraat Bankası Sıfır Faizli Koyun Kredisi  Şartları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hesabı

Kuzulu koyun fiyatı  650 TL civarında 100 koyun almak için 65 bin lira civarında paraya ihtiyacınız var. Yine ineğin tanesinin 4.000-6.000 TL arasında olduğunu düşünürseniz 10 inek için yine aynı miktarlarda paraya ihtiyacınız var. 100 koyun veya 10 inek aynı paradır.

Şimdide inek kredisi çekmek isteyenler için büyükbaş işine bir bakalım. Ülkemizde büyükbaş için bankadan para çekerek süt ineği besleyerek para kazanan sayısı oldukça azdır. Bu sebeple Türkiye’de daha çok inek dana düve besicilik işi yapılmaktadır. Süt işi çok para bırakmadığı gibi, Meziyetli bir olarak görülmektedir. İnek kredisi çekecek arkadaşlar için kısaca bir hesaplama işlemi yapalım. Büyükbaş hayvanlar ülkemizde ortalama 15 ile 18 yıl arasında yaşarlar. Büyükbaş hayvanlar yılda bir defa buzağı verirler. Türkiye’de daha çok holstein diye yazılıp hoştan diye okunan (Bknz. hoştan ineği) cinsten hayvan beslenmektedir.

Bu hayvan günde ortalama 23 kg. süt verebilmektedir.  Buda günlük 26 lira süt getirisi ve kârı demektir. Holstein ineğinin günde 16 lira tutarında yem yediğini hesaplanırsa günlük net kâr oranı 5 TL civarındadır. 10 inek besleyen bir işletme yem giderleri düşüldüğünde günlük 50 lira para kazanacak bu da aylık 1.500 TL civarında bir paraya denk gelecektir. Hiç parası olmadan büyükbaş hayvan kredisi çekerek bu işe girenlerin,

 • Ahır, dam, barınak çiftlik binası yapım ve tadilat giderleri,
 • Süt sağma makinesi, tankı alet ve edevat giderleri,
 • Çoban, temizlik personeli, veteriner ve yardımcı hizmetli giderleri,
 • En önemlisi yem giderleri (Bu hayvan günlük 6-7 çeşit konsantrasyon geri kalanı kaba yem)
 • 3.750 liradan 10 inek toplamda 37.500 TL inek parası gideri tutacaktır. Kısaca en az 50 bin lira sermaye harcayarak aylık 1.500 TL para kazanmak ister misiniz sorusunu akla getirmektedir. Ortalama 17 yıl sonra yatırılan parayı amorti eder.

Büyükbaş besi hayvancılığına gelince bu işin çok farklı yöntemleri vardır. Kısa yemleme, Tam yemleme, Merada besleme ve semirtme, Silaj ve kesif yem ile besleme gibi yöntemlerdir. Bu konuya çok fazla girmeden büyükbaş hayvan besiciliğinin süt hayvanı beslemekten çok daha karlı olduğunu belirtelim. Örnek hayvan projesi: BÜYÜKBAŞ HAYVAN PROJESİ bağlantısından sizler için hazırlanmış bir örneği indirebilirsiniz.

bütükbaş-küçükbaş-kredisi

Krediler Kişiden Kişiye Farklılık Göstermektedir.

Hayvan Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı bankalar tarımsal kredi sunarken bazıları ise ihtiyaç kredileri ile bu boşluğu kapatırlar. Genel itibariyle bankalar şunlardır;

 • Ziraat Bankası,
 • Şekerbank,
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Halkbank
 • Vakıflar Bankası,
 • Garanti Bankası
 • Yapı ve Kredi
 • İş Bankası

Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


 1. Mehmet dedi ki:

  3500 inek neredeymiş

 2. talha dedi ki:

  kocaeli yada bolu besicik danışma firma varmı tüzel kişiliğim.ltd şti 26 yıllık firma

 3. fakfakir dedi ki:

  saçmalık köye yerleşmek isteyene diyo yok 2 senedir 50 hayvanı olması gerekiyormuş
  en az 1sene önceden çifçi belgesi olması gerekiyormuş çifçi belgesi almak için arazilerini ekmen gerekekir
  yok 100 dönüm arazin olacak yok 600m2 agılın olacak kapalı bide kalıteli saçmalık bunları olan adam zaten zengin adam bunlar bildigin zengini daha nasıl zengin yapabiliriz projesi fakire ver o parıyıda adam alamadıgı koyunu alsın yapamadıgı agılı yapsın millettin 200 koyunu var onları satıyor hibe çıkınca yeninden alıyor 200 koyun cebe lap kar kalıyor sizin vereceniz kredi eksik olsun sen fakir o fakir ben fakfakir.BİZİM GİBİ KOYUNLARDA KOYUN ALACAM BİGÜN BEN KOYUN OLMIYACAM ÇOBAN OLACAM DİYE HEVESLENSİN DURSUN

 4. Murat demir dedi ki:

  10 adet Besi Danası almak istiyorum Şartlarınız nedir bilgi almak istiyorum

 5. engin dedi ki:

  tarsim koyun başına nekadar alıyor

 6. fatih dedi ki:

  selam arkadaşlar, TÜRKİYE geneli her türlü besicilik,hayvancılık,hibe,kredi projeleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz. fatih

  1. Talat dedi ki:

   Fatih bey genç girisimciyim 50 anaç koyun,yer,traktör,yem,yazlık yonca mısır yerim var isletmemi büyütmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

   1. Murat dedi ki:

    Talat bey biz ortak arıyoruz.Detayları konuşmak için iletişime geçebilirsiniz.

  2. Kemalittin dedi ki:

   Selam fatibey ben sıfırdan hayvacılık işine başlamak istiyoru hiç param yok ahırımda yok ne yapmalıyım

 7. Hayvan kredileri 2019 dedi ki:

  100 bin TL 0 faizli kredi cektim algi vergi ıvır zifir 15 bin para aldilar 100 bine 270 binlik ev hipotez gösterdim yetmedi 20 dönüm arazi gösterdim extra yetmedi 2 kefil götürdüm yetmedi kefillerin hanimi i götürdüm yetmedi bankaya 30bin teminat yatirim anca yetti?? hani dedim ya 100 bin 0 faizsiz kredi cikti ben 2 ay içerisinde tamamladım hayvanlar kredi acildiktan sonra tarsim den hayvanlar i sigortalamaya gelene kadar yüksek faiz işliyormüş 2 ay sürede de 6500 faiz ödedim yan 0 faizsiz para bana 25 bin e maal oldu aklinizda olsun

 8. Suat 2019 Yorumlarım dedi ki:

  Ben birmilyon yatirim yaptim desteksiz 210 baslik sagmal sut inekciligi bos duruyo ziraatin haberi yok bu kirediden arkadaslar bunlar cifciyi tamamen bitirdiler ayakda kalanida nasil dusurecekler onun hesabini yapiyolar bir milyonluk tesis ipotek alinmassa hayvan verilmezse garibanin coluk cocuklarinin rizkiyla oynamayin nerde bu yatirim yapana desdek siz once bi banka mudurune ulasin sorun varmi yokmu diye

  Yapacak olan kişiler in yaş sorunu oluyor veya bankaların müdürü babasını n parasıymış gibi veresi gelmiyor.

  İnsanlara arazilerini ekip bicemiyor hükümet tarafından engellenmektedir.

  Benim bildiğim çiftçilik belgesi olan herkes her türlü indirimden yararlanır boş yardımlar yedik bizde.

  Tarım kredi aracılığıyla veriliyor.Önce limitini yüzbine çıkaracaksın daha sonra üye olan iki kefil borcu ertelenmiş kabul olmuyo öylede kimse yok .Ha bunları bulduysan limitin iki katı değerinde ipotek koyacaksın .Bu şartları tamamlayan alabilir.Ben alamadım zira bu devirde en az yüzbine yedi yıl kimse kimseye kefil olmuyor.

  Aman aman bankaya iş yapacağına hiç yapma daha iyi devlet bir verir beş alır entemizi gücünün yettiği yap gücün yetmiyorsa hiç yapma devlet madem destekliyecek karşılık istemeden verecek.

 9. Genç çiftçi hayvan destekleri dedi ki:

  Hibe Programı Kapsamında 50 baş sağmal (toplamda 100 baş hayvan kapasiteli) ahır projemizin inşaat kısmı bitmiştir. Proje kapsamında 150 bin TL hibe alındı. Toplam inşaat maliyeti 330 bin TL dir. 20 bin TL mimari çizim, statik hesaplamalar ve ruhsat aşamasındaki masraflar tutmuştur. Proje kapsamında 780 m2 ahır + 140 m2 gübre çukuru + 100 m2 sağımhane yapıldı. Hayvan refahına uygun, fiyatları şişirilmeden hibe desteği alınmış modern bir tesis oldu.

  Ayrıca bu projenin devamı olarak 300 bin TL değerinde çiftlik içerisinde kullanılacak tüm makine ekipman hibe desteği kazanıldı. Yine proje devamı olarak 200 bin TL değerinde 600 m2 kaba yem deposu desteği kazanıldı. Projelerimi tamamlayınca onlarında paylaşacağım. Toplam tüm projeler 830 bin TL olup 400 bin TL hibe alınacaktır.

  Çevremizde ıpart+tkdk projeleri ile yapılan aynı büyüklükteki çiftliklerin maliyetleri yaklaşık 2 milyon TL mal oluyor. Fakat aynı modern çiftliği yaklaşık 800 bin TL ye yapılabiliyor. Demek ki arkadaşlar hibeli proje olunca fiyatlar iki katına çıkıyor efsanesi burada bitiyor. Bizler hayvan refahından anlayan, sadece kendi kazanacağı parayı düşünmeyen, devletin ve yatırımcının cebinden az para çıksın diye düşünen ve işini laiki ile yapan danışmanlar, mimarlar ve inşaat mühendisleri ile çalışırsak modern bir çiftliğe uygun fiyatlarla sahip olabiliriz.
  Aşağıda inşaat aşamasının tüm fotoğraflarını paylaşıyorum. Ayrıca çizimlerini de. Detaylı anlatım videosunu en yakın zamanda sizlerle de paylaşacağım.

  Şimdi yorumlara bu projelerde sadece zenginlere çıkıyor, torpili olan insanlara çıkıyor diye yazmak çok yanlış. Devlet evrakı sağlam olan ve projesi iyi hazırlanmış dosyalara destek veriyor. Şimdi demeyin bizim ilimizde ilçemizde danışmanlar yok olsa da çok para istiyor diye. Araştırın arkadaşlar bulamazsanız bize mesaj atın. Bize gelen mesajlarda 50 bin TL danışmanlık isteyen arkadaşlar olduğunu söylüyorsunuz kesinlikler vermeyin bu paraları. Bunlar çok uçuk rakamlar. Proje başvuru için bile 15-20 bin TL istiyorlar. Vermeyin gerekirse bizlere ulaşıp yardım isteyiniz. Başvuru da ücret almayan, çıkmaz ise danışmanlık ücreti istemeyen, çıkarsa cüzi miktarda ücret talep eden danışmanlar var. Bizler kuruşlarla para kazanıyoruz her şey hesap kitap oldu artık.

  1. İsmail dedi ki:

   Slm telefon numaram beni arayabilirmisiniz beya bir mesaj atin sizi geri arayim yardimci olursunuz insallah bize proje ve diger konularda yardimci olmak icin tskler ismail

  2. İsmail dedi ki:

   Umarim maili.e cevap yazma sagmetinde bulunursunuz sizden cevap bekliyorum

  3. Adem dedi ki:

   Selamün aleyküm. Bana hibelerden yararlanmak için proje ve kurulum aşamalarında danışmanlık hizmeti verebilecek birisi lazım. Sizin de ifade ettiğiniz gibi proje kabul görüp hibeler onaylaninca para talep eden aksi halde etmeyen dürüst birisi gerek. Yardımcı olursanız sevinirim

  4. ömer yaşar dedi ki:

   Merhaba ;
   öncelikle çok güzel özetlediniz bu konuda detaylı görüşme olanığınız var ise sizinle iletişime geçmek istiyorum olumlu ve olumsuz dönüt alabilirsem çok memnun olurum.

  5. Umut dedi ki:

   Slm 300 küçuk baş ağıli yapmak istiyorumm bana bi yardimci olabilirseniz sevinirim

  6. Hasan dedi ki:

   İletişim lumak istiyorum

 10. orhan güner dedi ki:

  Slm benim eski ama faaliyet e geçe Memiş firmam var ama finansal durumum oluşmadığı için başlayacağım işi bıraktım bana nasıl yardımcı olabilir siniz saygılarımla orhan
  Sakarya
  Adapazarı

 11. Yunus dedi ki:

  Ne yerim var nede sermayem ama severek yapmak istediğim büyük baş hayvancılık işi ile uğraşmak isterdim ama nasıl

 12. Vanlı dedi ki:

  Bende hayvancılık yapmak istiyorum yerim var madi sıkıntım var bana yardımcı olmak isteyen kimse yok mu

 13. Dede öz dedi ki:

  Büyük baş hayvancılık yapmak istiyorum arazimvar ama sermayem yok şuanda özel sektörde çalışmaktayım nasıl yardımcı ola bilirsiniz

 14. Selami dedi ki:

  Koyume sonmek istiyorum ama imkanım olmadıgından donus yapamıyorum lutfen bana yardımcı olun bende koyumde sevdiyim cifciliye kavusayım

 15. Yavuzeli dedi ki:

  Büyük baş hayvan kredisi almak istiyorum yerim var yardımcı olursanız sevinirim

 16. orhan şen dedi ki:

  büyük baş hayvan yapmak istiyorum özellikle etlik/ elmalı antalya

 17. ahmet dedi ki:

  Kayseriden selamlar kapalı sistem açık sistem yerimiz var bizde hayvan kiredisi alabilirmiyiz saygilarla

 18. Kecioren ANKARA dedi ki:

  Ilk isim çiftçilik şimdiki isim özel bir şirkette gıda sektöründe çalışıyorum

 19. Angara dedi ki:

  Çocukluğumdan 30 yaşlarımın ortasına kadar keçi güttüm. Keçi işini iyi bilirim. Ama maalesef bırakıp İstanbul’a gelmek zorunda kaldım. Keçileri kaçırdım. Tekrar köye dönmek ve sevdiğim işi yapmak istiyorum. İstanbul yerin dibine gitsin. Kim istiyorsa onun olsun. Ben köyüme dönmek istiyorum.

 20. Tokat dedi ki:

  Hayvancılık yapmak isdiyorum ama maddi gücüm YÖK arazi var ama maddi gücüm YÖK Nası yapmalıyım çiflik kurmak isdiyorum 30dönüm tek yerim var yardımcı olurmusunuz.

  1. Murat dedi ki:

   Merhaba kardeşim bende tokatlıyım yalovada yaşıyorum bana ulaşırsan yardımcı olurum

   1. kemal dedi ki:

    Bende tokatliyim küçükbaş hayancilik yapacağım kâr ortağı olacak bir kişiye ihtiyacım var görüşmek isteyenler bana ulassin lütfen ağır ve kalacak yer var tokatta yapacağım bu isi ciddi olan arasın lutven

 21. Buyukorhan dedi ki:

  Kasap ve telekom

 22. Erzincan Çayırlı ilçesinde dedi ki:

  Ben önceden hayvancılık yapıyordum köyden istanbula geldim şimdi tekrar köye dönmek istiyorum benim köyde arazim var traktörüm var malzemeleriyle beraber yerim müsait yanlız hayvan ahırlarım yıkılmış ben nasıl devlet tarafından kredi alabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 23. Şanlıurfa dedi ki:

  Çifcilik

 24. şırnak/ güçlükonak/Taşkonak köyü dedi ki:

  Merhaba
  Siirt köylerinde kalmaktayım bende büyük baş havan kredisi başvurmak istiyorum destek olabilirmisiniz.

 25. Gebze Tepeköy dedi ki:

  Daha önce büyükbaș besi hayvanlarına babamla bakmaya basladım ve ozaman 11 yasındaydım ondan sonra sağım hayvancılık yaptık yani inek düve baktık sonra koyun besledik kücük bas hayvancılık yaptık ama ailem bırakmak istedi benimde durumum olmadığı icin bıraktım simdi ise ben tekrar o isi yapmak istiyorum cünkü sevdiğim ve severek yaptığım tek iștir hayvancılık

 26. İstanbul dedi ki:

  Şu anda aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren bir firmada satınalma sorumlusu olarak çalışıyorum,
  Zooteknistim
  28.07.1976 İstanbul doğumluyum

 27. istanbul arnavut köy dedi ki:

  Erzurum luyum Daha önce hayvancılık yaptım istanbula geldim bıraktım şimdi gine yapmak istiyom hayvan almak istiyorum

 28. Kırşehir dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyorum nasıl kredi çekeri

 29. İstanbul esenyurt dedi ki:

  Daha önce şoförlük yaptim 16 yasimdaiken keçilerini var di şuan yaşim 42 tekrar keçi yetiştiriciliği yapmak istiyorum bu konuda bilgilendirilirsem memnunolurum İstanbul dan tasinmayi düşünüyorum karadenize

 30. merkez dedi ki:

  yozgatın merkez koyun de buyuk bas hayvan cılık yapmaktayın ama yayvanım 3 tane 10 yapmak ıstıyorum nasıl yardımcı olabılırsınız

  1. merkez dedi ki:

   10 hayvan kıredısı almak ıstıyorum yerım var

 31. Kagizman dedi ki:

  Ben daha önce pazarda çalıştım anlarda ama şuan Kars kagizman yellikiran köyünde hayvancılık yapıyor um

 32. cekmekoy dedi ki:

  Ben Durali Karaçeper ikitane oglum var bunlara buyuk bas hayvan beslemek istiyoruz istanbuldan erzincana yerlesmek istiyoruz AMA devletin bize bir ahir ve buyuk bas hayvan verirse kesinlikle Bu isi yapmayi dusunuyoruz koyde evim var AMA ahir yok madem devlet citten buyle bir imkan sagliyorsa biz buna varizz bize Bu konuyla ilgilu uardin istiyoruz bilgilerinize

 33. Kocaeli dedi ki:

  Tüm Hayvancilik destek ve kredileri için benimle iletişime geçebilirsiniz

  1. şehitkamil dedi ki:

   hayvancılık kredi ve destekleri ile ilgili nasıl yardımcı oluyorsunuz

  2. İstanbul dedi ki:

   Selam,
   2 yıl ödemesiz besi kredisi alabilir miyim?

   SAYGILARIMLA
   MUSTAFA

  3. İstanbul dedi ki:

   Selam
   2 yıl ödemesiz besi kredisi alabilir miyim?

   SAYGILARIMLA
   MUSTAFA

 34. konya dedi ki:

  50 bin tl ile 10 ineğe gircen.torku konyada 1,50 den alıyor sütü.hadi bunlar normal diyelim. 17 yılda amörti ediyor nedir ? bu hayvanlar her sene doguruyor.5 sene sonra ilk 10 u satsan bile 50 milyarı geçiyor..süt inekçiliğinde sütten kazanmıyorsunki sadece.ineği4 5 yıl sonra sat istiyorsan.zaten her sene yavruluyor.yenilerle devam ediyorsun.

 35. istanbul dedi ki:

  benköye dönmek istiyorum ve hayvancılık yapmak istiyorum neler yapmam lazım nasıl kıredi kullana bilirim bunun icin yardımcı olurmusunuz bana

 36. eskişehir beylikova dedi ki:

  koyunculuk yaptim daha once gine yapmak istiyorum yardimci olurmusunuz koyde yasiyorum hic gelirimm yok allah risazi icin yardim cocuklarim geleceyi icin

  1. Adana dedi ki:

   Nerde yasiyorsun kardesim yas kac daha onceki koyun tecruben ne derece

 37. Karapinar dedi ki:

  Tarım ve hayvancılık işiyle uğraşıyoruz baba mesleği olarak ve bu işi daha modern ve daha iyi yapmak istiyorum. ek olarakta köyümüzde kendimize ayit gıda üzerine ufak bi bakkalimiz var madde maddi durum yetersiz geldiği için kapatmak zorunda kaldık .

 38. hatay antakya dedi ki:

  askerlıgımı yaptım a.2 ehlıyetım var dagıtım ve soforluk yapabılırım

 39. hatay antakya dedi ki:

  kreslerde cocok baktım evde pasta ve recel ısı yaptım evde paketleme ısı yaptım

 40. ankara dedi ki:

  ben 15 donum arazi alip köye yerlesmeyi düsünüyordum. bence yardim hibe gibi milleti .sunu alabilirmiyim var ama sen faydalanamassin. sebeb yasin 40.sundan faydalanalim is yspacagiz uretecegiz. var ama sisman sin .gibi sacma sapan kendi ceplerini düsünen yada tanidiklarina kredi yada hibe veren bi durum cifci gine fakir uretici gine magdur..ben 200000 tl verip cifci olacagim verecegi 30 bin tl yok 40 yasindasin yok bekarsin sonuc sifir olmuyor beyefendi olmuyorsa niye tesfik diye reklam yapiyorsunuz.

 41. perşembe dedi ki:

  hayvan bakıyordum inek ve işimi buyutmek istiyorum sermayem yok bana bıryol gosterirmisiniz

 42. Ağrı patnos doğansu küyü dedi ki:

  Hayvancılık yapıyorum işimi büyüt mek istiyorum yüz bin liram var bana yardımcı olun

 43. Ağrı patnos doğansu küyü dedi ki:

  Hayvancılık yapıyorum ama işimi büyütmek istiyorum yüz bin liram var sizden yardım istiyorum

 44. sarıkaya dedi ki:

  yozgat sarıkaya kurkcu koyu yerımız var kucuk bas veya buyuk bas hayvancılık yapmak ıstıyorum bana bır yardımcı olursanız sevınırım

 45. nevşehir dedi ki:

  hayvancılıkla ugrasmaktayım

 46. Bartın dedi ki:

  Tavukçuluk yapmak istyrm yumurta üretimi yanında hindi bu şekilde satış ve pazarlama hayalim bu ama parasal yönden gücüm yok yardımcı olun

 47. zonguldak ereğli dedi ki:

  yıkama oto kuaför işi yaptım

 48. zonguldak ereğli dedi ki:

  şoförlük boyacılık yıkama yaglama kaynak

 49. osmaniye dedi ki:

  selamun alukum yukkan var ama mazeme sıkıntısı var paket vıda ve conta ısı dusunuyom burda boyle bı yukkan yok hırdavat ısı yaptım 5yıl

 50. Van erciş dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyorum küçük baş yerim var musayit yardımcı ol

 51. Van erciş dedi ki:

  Civci hayvancılık inşaat cobanlik

 52. Antalya dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 53. BOLU MERKEZ dedi ki:

  BOLU merkezde yasiyorum beypilicin tavuk cifliklerinde calisiyorum kendim 20 ineklik kucukte olsa bi ciflik kurmak istiyorum sadece koyde 8 degarlik bi arazim var ahirim evim yok yani sadece hayvan alsam olmaz bu hayvanin kalaci bi ahir yemini otunu silajini koycagim bi ambar kendim kalacagim bi evim yok acikcasi bu ciflige baslamam icin bi 100 bin tlye ihtiyacim var destek gerekiyo hani tvde felan cikiyo nie disardan mal aliyoz kendimiz yapalim diyolar e bu millet hangi parayla yapcak bunu devlet bi destek vercek vermesi gerekiyo ha bedava vermesin ama ornek veriyom 100 binlira verdiyse bana bu parayida bir sene sonra benden istemesin yapilandirsin ben devletime bu parayi taksitle odiyim benim dusuncelerim bunlar kimi guler cok biliyon der kimide hak verir dogrusun der

 54. Dereköy köyü Karaoğlu Mah Şebinkarahisar Giresun dedi ki:

  Ben Kaynakça olarak çalışıyorum koyde oturuyorum aynı zamanda çiftçilik ve hayvancılık yapmak istiyorum ama param yok yada kaynakcilik dükkanı açmak istiyorum param yok

 55. Köye dön besicilik yap :) paran yoksa zor :) dedi ki:

  Ankarada dayım yok mecbur köyümde değil şehirde ölecem keşke zengin olaydım hibe desteği ile daha çok zengin olurdum ah garibanlık ah 🙁

 56. b sınıfı ehliyetim var şöförlük veya fabrika bekçiliği dedi ki:

  Dolmuş şöförlüğü,inşaat iç dekorasyon asma tavan bölme duvar sistemleri,bekcilik….devlet hibeleri ,yaş sınırlaması filan falan,ben düzcenin köyünde ikamet ediyorum,burada ya hayvancılık yada köy dağ turizmi olur sadece,ama devlet maalesef bizim gibi köylüler için bi gelir kapısı imkânı vermiyor…hibede ya yaş sınırlaması var yada başka bi problem..ee

 57. Büyükbaş hayvancılık dedi ki:

  Çok güzel anlatmışsınız lakin ziraat bankası krediyi vermeden önce bir teminat istiyor ve bu miktar alacağınız kredinin 2 katı kadar köydeki evimiz olmuyor illa şehirde olacak yani garibana bu işi yapmak isteyene vermiyor maalesef ben büyük şehirden geldim ve bu işden rızkımızı kazanmak istiyoruz ama olmuyor işde buna bir çözüm bulursanız ne Mutlu bize

 58. Aricilik dedi ki:

  Aricilik yapmak istiyorum ama hiçbir malvarlığı yok hibe desteklerden yararlanamiyorum bence tüm destekler varlık sahibi insanlara özel selamlar

 59. Hayvancılık dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyorum ve arayın

 60. hayvancılık dedi ki:

  ben 3 yıldır hayvancılıkla oraşıyorum bunların hepsi yalan dolan sadece bişi doğru bu desteği fakire vermezler hep zengine gider yani kısacası dayısı olan alır butür destekleri

  1. köylü dedi ki:

   bence doğru söylüyosunuz hibeyi köyde tarlası olana fakir olana hibeye asıl ihtiyacı olana aslavermiyolar heb durumu iyi olanlar alıyor

 61. Mehmet dedi ki:

  Slm arkadaşlar ben 30 yıldır İstanbul yaşıyorum şimdi köye dönüş yapıyorum köyde hayvancılık yapmak istiyorum 100 baş hayvan barınağı 20 dönüm arsam var 100 /50 hibeli kredi veriliyor ben beceremiyorum bana kim yardımcı olur Kırşehir çiçekdağı 5057024046

  1. Hayvancilik dedi ki:

   Ise basladinizmi.Ben bu Isi Iyi biliyorum.biezamanlar cok hayvan baktim.bu iste dikkatli olmansan ve Nasil bakacagini bilmessen ozaman kotu olur.aslinda Ben yine bu Isi yeniden yapmak istiyorum.yanliz benim gecirmis oldugum esnaflik doneminden kredi notum lekelendi Yani iflaz.Simdi bu Isi yapmak istiyorumda banada bu konuda yardim edicek krediyi alicak ortak gibi biri lazim .Yani biri finansal destek biri isten anlayan bence bu sekil uygun olursa bu Isi dusunebilirim.bu is gercekten zor ve i sten anlanmasi gerekiyor.dusunurseniz arayin konusalim.

 62. Mehmet dedi ki:

  Slm arkadaşlar ben 30 yıldır İstanbul yaşıyorum şimdi köye dönüş yapıyorum köyde hayvancılık yapmak istiyorum 100 baş hayvan barınağı 20 dönüm arsam var 100 /50 hibeli kredi veriliyor ben beceremiyorum bana kim yardımcı olur Kırşehir çiçekdağı

 63. Hayvancılık dedi ki:

  Ben orduda bir ahır yapıp 20 25 büyük baş hayvan bakıp yarısını süt yarısını kurbanlık olarak bakmak istiyorum devlet kredisi faizlimi geliri nasıl olur ne cins hayvan bakmak gerekmektedir

 64. Emin Aydın dedi ki:

  Buyukkbaş hayvanciliga 2009 yilinda14 bin tl yatirdim 5 bin tl.kredi hayvan sayisini.15 tane yaptim.verdihim parayi alti sene sonumda geri aldim..fazlasiyla elimde 8 hayvanim var 5 buzagili 3 kurbanlik dana ben memnunum ama zahmetli bir iş ..zahmete katlanir sabrederim derseniz buyurun yapin derim..ayrica mera şart

 65. Küçük baş hayvancılık dedi ki:

  Mrb ben köyüme dönüp hayvancılık yapmak istiyom bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  1. KüçükBaş keçi dedi ki:

   Elimde hakiki Isveç Saanen keçiler var. Yerim Kastamonu da. Bir kaza gecirdigim icin artik yapamayacagim. Düşünürseniz satmayı düşünüyorum.

 66. BUYUKBAS dedi ki:

  MERHABA BEN BURSADA 200 BUYUKBASLİ CİFTLİK KURMAK İSTİYORUM AMA HİC SERMAYEM YOK NEREYE BASVURMALİYİM.TESEKKURLER.

 67. tavuk çiftliği kredisi dedi ki:

  Tavuk çiftliği açmak için 1000 tavuk kredisi nasıl alınır?

 68. 2017 HAYVANCILIK KREDİSİ dedi ki:

  2017 hayvancılık kredisi kapsamında çiftçilere 30 bin lira hibe verilecekmiş.

 69. büyük baş hayvancılık dedi ki:

  mrb ben 10 adetlik büyükbaş hayvan almak istiyorum yeri falan var koyde yaşıyorum üniverste mezunuyum bana bilgi verebilirmisiniz

 70. et tavukçuluğu dedi ki:

  slm benim etlik tavuk çifliğiyle alakalı projem var arsayıda buldum fakat krediye ihtiyacım var bana nasıl yardım cı olabilirsiniz.

 71. hayvan üretimi dedi ki:

  Merhaba ben üretim yapmak için hayvan kredisi çekmek istiyorum.bir kaçtanede hayvanım var .faizler ne kadar ve nasıl kredi çekebilirim. Ödemeler hakkında bilgi almak istiyorum. Devletin bana ne kadar desteği olabilir

 72. Küçükbaş dedi ki:

  Ben daha önce devlet teşvikli kredi için başvuru yaptım 800lira para yatırdım sürekli evrak istediler evrağa doyuramadım o yüzden paradan da krediden de besicilikten de vazgeçtim sadece paramızı aldılar o kadar

 73. NİLAY dedi ki:

  DEVLET DESTEKLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME VE BAŞVURU İŞLEMLERİ İÇİN (TARIM VE HAYVANCILIK DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI ) KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

 74. NİLAY dedi ki:

  DEVLET DESTEKLERİYLE İLGİLİ BAŞVURU VE BİLGİLENDİRME İÇİN ( HAYVANCILIK DESTEĞİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ , SERACILIK DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI ) KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

 75. büyükbaş hayvan besiciliği dedi ki:

  merabalar ankarada yasıyorum200 ineklik bircıftlıkyapmak ıstıyoruym banka kredisinden hibeden nasıl faydalanabilirim.

 76. Büyükbaş hayvancılık dedi ki:

  ben 27 yaşındayım. geleceğim için besicilik işine girmek istiyorum. ben bu işle gelecek görüyorum. ben bu işe girip köyde geliştirip uluslararası hedefime ulaşmak istiyorum. sizce ne yapmam gerek.

  1. Emin Aydın dedi ki:

   Ben senin dedigini yaptım.bir özel bankadan 5 bin tl bir arkadaşran 2.5 tl 7 bin tl de kendim kattım .2009 senesinde 6 tane dişi buzagı aldm .Giresuna getirdim . Iki buzagi öldü .dört buzagı ile basladim .hayvan sayısinı 15 e kadar cogalltm..birazini sattim şu an elimde 8 tane hayvanim var 5i gebe 3 tanesi seneye kurbana gidiyor ..yatirdigim paranin fazlasini geti aldim.sütünu kendim degerlendiriyorum .peyni t yag olarak ..ama zahmetli bir iş mera yok ise bu işe girme ..mera veya yaylak varsa bu iş azim gerektiren bir iş yap derim..Ama ben sabredemem fiyorsan işin icine girme derim .3 sene cepten harciyacaksin ona gore kolay gelsinn….

   1. Ciftlik kurmak dedi ki:

    Merhabalar 50 baslik buyuk bas sut hayvan anahtar teslimi ciftlik kurmak istiyorum yardim ci olacak varmi nasil baslanacak vs. Yer konya..

 77. hakkı tozun dedi ki:

  ist samsun alaçamköylühüne köyüme taşınıp hayvancılık ve çiflik kurmak istiyorum bana nasıl bir destek olabilir keçi tavuk kaz hepsini yapcam

 78. İnek koyun yetiştiriciliği için hayvan kredisi nasıl alınır?

 79. buyuk bas hayvan beslemek dedi ki:

  Hayvan almak icin degil hayvanlara yer yapmak icin istiyorum kredi 30 bin tl verilirse esimide alip koye tasinacagim hemen

 80. tarım dedi ki:

  Projelerinize teşvik hibeli kredi çıkarma konusunda yardımcı olabilirim.

  1. büyük baş hayvancılık dedi ki:

   BU KONUDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM

  2. hayvancılık dedi ki:

   kırıkkalede için hayvancılık yapmak istiyorum. mevcut tarlam üzerine tam teşekküllü hayvan tesisi kurdurmak istiyorum. konu ile ilgili bilgi sahibi kişiler ile görüşmek isterim.5426371229

 81. yorum dedi ki:

  bz bu kredyi aldıktan sonra hayvanlrı aldıktan sonra devlete geri ödeme yapıcakmıyız

 82. koyunculuk dedi ki:

  merhabbensıfırdabaşlayarak koyun yetiştirmek istiyorum ama madidurumumzayıf buişiyapmamiçin kırediyeihtiyacımvar amadevletin butüncarkı zengindenyana benimbuişinasıl yapmamlzım

 83. kucukbas hayvan uretmek dedi ki:

  ben 7 yasimdan beri cobanim simdi 26 tane koyunum var 40yasina girdim evim bile yok bi kirsalda cadirda kaliyorum bana hibeli destek verirlermi koyunlarimi cogalticam

 84. Anonim dedi ki:

  Koyun kredisini nasıl alırız

  1. koyunculuk dedi ki:

   koyunüretimiçin nasılkıredi alabiliri

 85. tokat zile dedi ki:

  Benim 18tane simental hayvanım var ama hayvan sayısını 50 taneye çıkarmak istiyorum bunun için nasıl kıredi alabilrim ve saf simental ırk hayvan devlet güvencesiyle nasıl temin edebilirim

  1. Ali Kılıç dedi ki:

   MERHABA ZİLELİ ARKADAŞIM. BİZ ZİRAAT BANKASI ARACILIĞI İLE YURT DIŞINDAN SAF IRK HAYVANLAR GETİRMEKTEYİZ.

 86. Anonim dedi ki:

  Hicbulasma

 87. Nevsehir dedi ki:

  Bunlarin hepsi zengini destekliyor o sartlar ciftcinin elinde olsa zaaten krediye ihtiyaci olmaz

 88. malatya dedi ki:

  Meraba ben 1adet inek alacmda devlet destekliyormu nasil krediyi alabilirim

  1. Erol keten dedi ki:

   Ltd sirket sahibiyim sirketim kurulalı 3 yıl oldu ankara polatlıda gıda ve hayvancılık uzerine kıredi konusunda yardımcı olacak birileri varmı

 89. arkuri dedi ki:

  bu saydığınız şartlar benim elimde olsa size ihtiyac yok ancak zengine destek verin

  1. selcuk dedi ki:

   haklısın hep öyle olur zengin daha çok zengin olur fakir dahada fakirleşir sistem hep parası olana işliyor

 90. Mürsel dedi ki:

  Merhaba benim ne arsam var ne hayvanım ne çiftçilik belgem ama bu işi yapmak istiyorum süt yetiştiriciliği büyük baş ve yanında büyükbaş besi arsasını kendim alicam ama kaç dolum yer ve hangi özellikler lazım ve hangi belgeler ne kadar kredi yada hayvan nereden verilecek bilgi istiyorum. Tesekkurler…

  1. Anonim dedi ki:

   selam eğer hayvancılık yapmak istiyorsan seni iyi bir proje olması lazım projen olsa hayvanlarda %65 ve üzeri devletten destek alırsın ama projen yoksa bir şey yapamazsın

   1. Anonim dedi ki:

    Tamam

  2. Anonim dedi ki:

   70 tonun arazi

 91. Recep dedi ki:

  Iyi günler ben büyükbaş hayran besiciligi yapmak istiyorum besanem var 30 hayvanlik arazim var 20 dönüm hayvan isletmecigim benim üstüne tek eksik çiftçi belgesi ben devletin hileyle verdiği 100 milyarlık kredi çekmek istiyorum ne yapmak gerekiyor

 92. mutlu yıldız dedi ki:

  para en sonki işimiz önce faliyet alanları porojeler üretelim ben bursadan merkez ve ine göl

 93. yayğın dedi ki:

  400 küçük baş yetiştirecek barınak yaptım 50000lira kıredi nasıl alabilirim

  1. Özgür dedi ki:

   Senin iş olmaz

   1. Özgür dedi ki:

    Devlet para yerine hayvan verebilir

  2. giresun.ydere dedi ki:

   yaptığın barınak ruhsatsızsa hiç bi kredi alamazsın. inşaat ruhsatı istiyorlar kaçak yapıya vermiyolar

 94. İlhan dedi ki:

  Merhaba bende sıfırdan sütlü hayvan besi işi yapmak istiyorum ne yapmam gerekiyor

 95. nurettin dedi ki:

  meraba sığır yetiştiriciliği yapmak istiyorum ne yapmamlazım nasıl gıredi alabilirim

 96. zeynep dedi ki:

  Ben de on tane buyuk bas hayvan almak istiyorum bunun destegi faizi nedir ben bayan olarak alabilirmiyim tam bilgi verirmisiniz

  1. Özgür dedi ki:

   Devlet bayanlara öncelik tanır bence muhtardan bilgi almanizgerek

  2. Anonim dedi ki:

   Merhaba bende bir bayan olarak ontaneden başlamak istiyorum devletten kireci desteği alabilirmiyim

 97. yücel dedi ki:

  Merhaba ben sıfırdan damızlık düve sığır yetiştiriciligini yapmak istiyorum koyde baya büyük arazim var bunun için kredi faizsiz nasıl alabilirim ne yapmam gerek şimdiden tsk ederim..

  1. Anonim dedi ki:

   ismim nurcan ev büyük baş besicilik için çiftlik kurmak istiyorum benim ne PARAM nede arazi hiç bir şeyim yok devlet bana destek kredi veririm verirse çok büyük et üzerine projelerim var

 98. Mehmet dedi ki:

  Merhaba sıfırdan besi ahırı yapmak istiyorum
  6 Dönüm 800 metre kare besicilik için uygun yerim var 50 ve ya 60 başlık besi ahırı ve 0 faizli destekle meli kredi almak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 99. aydın ergin dedi ki:

  büyük baş hayvan besiciliği yapmak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilrsiniz

 100. kemal kocpinar dedi ki:

  Selam çiftiligim var ruhsatlı besanem var gebe düve almak istiyorum 0 faizli alabilirmiyim

 101. Murat Çanak dedi ki:

  Kolay gelsin ben gebe düve işine girmek istiyorum kredi alabiliyormuyum?

 102. atilay turk dedi ki:

  Sifirdan hayvan besiciligi yapmak istiyorum fayizsiz kiredi alarak koyde yerim var bana yardimci ola bilirmisiniz

 103. Mustafa kır dedi ki:

  mevcut ahırım var 2 adet küçük baş Hayvancılık yapmaktayım ama ahırımın birin de büyük baş devlet destekli faiz kredi kredi kullanabilir miyim yardımcı olurmusunuz saygılarımla

 104. İsmail E. dedi ki:

  Merhaba ben küçükbaş hayvancilik yapmak istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

 105. burhan aksu dedi ki:

  Slm ben. Büyükbas hayvancılık yapmak istıyorum bu konuda bilgi yardımcı olursanız sevinirim 5444534647

 106. Süt inekçiliği dedi ki:

  Merhaba bende seneye yılbaşına doğru kredi alıp süt inekçiliği yapmak istiyorum bu 0 faizli krediler ne zamana kadar verilecek bir süresi var mı?

  1. Anonim dedi ki:

   Selam.desdek.aldığını.zmi.aceba.bende.basvurcam
   Cunku

 107. dukkanacmak dedi ki:

  Devlet Destekli Kosgeb Kredisi ile hayvancılık yapmak isteyenler, Kosgeb’ den sadece barınak yapımı, süt sağma makinesi alımı gibi giderler için hibe kredi ve 0 faizli kredi alabilirler. Kosgeb hayvan alımı için kredi vermez.

 108. samet dedi ki:

  slm ben yeni girisimci olarak kucuk bas hayhan besiciligi yapmak istiyourm bu konudada kredi almak istiyorum yardimci olurmusunuz 5468959848

 109. Erkan dedi ki:

  mrb kanatlı hayvan çifligi. Kurmak için nasıl bir belgelere ihtiyaç vardır ve bu kredi sisteminden faydalanabilirmiyim

  1. Anonim dedi ki:

   Kardeşim ben 30 yıldan beri tavuk çiftliği sahibiyim.bu işi yapmak için sermaye çok geri dönmesine geç oluyor.bendrn sana tavsiye büyükbaş yap daha kârlı

 110. hacı dedi ki:

  merhaba ben 30 ineklik ahır yaptım ama 10 adet hamile inek almak istiyom yarıya yakınına yani 5 inel parası va 20 inel yem saman parası var ama 10 inek kıredisini nasıl alırım emekliyim selamlar

  1. Anonim dedi ki:

   I iii.aksamlar.hibe.aldinzmi.aceba.

  2. Servet dedi ki:

   I iii.aksamlar.hibe.aldinzmi.aceba.

 111. emin orhan dedi ki:

  Slm benim sorum 12 donum tapulu arazim var hayvanciliga cok uygun ciflik kurmak istiyorum.cifligi kurucak kadar sermayem de var ancak tesvik kredisi kulanmak istiyorum nasil ve hangi sartlarda kulana bilirimbilgi verirseniz sevinirim

  1. atilay turk dedi ki:

   Sifirdan hayvan besiciligi yapmak istiyorum fayizsiz kiredi alarak koyde yerim var bana yardimci ola bilirmisiniz

 112. Veysel dedi ki:

  Merhaba K Maraşta 10 dönüm tapulu arazim var ulaşımı kolay sulak ve maras ovasının hemen üzerinde ciddi bi potansiyele sahip şehir merkezine 20 km uzaklıkta bu işi yapmak istiyorum bu kadar araziye kredi çıkar mi ? Sermayem yok girişimciyim ilginiz için şimdiden tesekkur ederim

 113. selcuk dedi ki:

  selamun aleykum bende hayvancılık dusunuyorum yerım var memleketım meralar hersey musaıt ama tek olmayan sey kurulu bı sıstem yanı para bunu nasıl alabılırım

 114. ergün dedi ki:

  arkadaslar ben de hayvancılık yapmaz istıyorum ama sıfırdan baslayacam ama nasıl alacak 100 ineklı bır yer yapmayı dusunuyorum bana nasıl yardımcı olabılırsınız

 115. Mesut dedi ki:

  Slm arkadaşlar 100 Büyükbaş hayvanım var süt ineği damızlık ineği ve 1 yaşında tosunlarım var %50 ortak geziyorum

 116. Mesut dedi ki:

  slm arkadaşlar 200 Büyükbaş Karışık hayvanım var %50 ortak arıyorum 100 Dönüm üzerine kurulu mandıram var

 117. ali dedi ki:

  merhabalar 300 süt ineği kapasiteli bir tesis yapmak istiyorum param hiçyok ama özgüvenim sonsuz teşvik ile birlikte bu imkanı bana verirmidevletim yeni girişimciolmak istiyorum saygılar.

 118. Abit Gülistan dedi ki:

  Tarım ve Hayvancılık Danışmanlık Hizmetleri
  Anahtar teslimi çiftlik kurulumu, yatırım teşvik belgesi, ipard projeleri, teminat mektubu, yatırım kredisi,sera kurulumu, meyve bahçesi kurulumu, fizibilite raporu hazırlama, hayvancılık derslerinin verilmesi, yurt içi yurt dışı hayvan temini, yurt içi ve yurt dışı hayvancılık ekipmanları temini

  1. muhittin dedi ki:

   Bende bu işi yapmak istiyorum yardimci olurmusunuz

 119. kadirgunay dedi ki:

  120 metre kare besi hanem var nasıl kredi alırım

 120. özal gür dedi ki:

  Ankara Ayaş ilçesi içinde büyükbaş besi çiftliği kurmak istiyorum. Sermayem eksik olduğu için zorlanıyorum.Bu işi seven dürüst bir ortakla başlayabilirim. Hayvancılıkta uzman biriyim. Sıfırdan başlayıp ilerleyen dönemlerde dahada büyütmek istiyorum. Hayvancılık politikaları belli olmadığı için krediyle girmemeyi düşünüyorum.

 121. Hüseyin dedi ki:

  Bu konuda görüşebiliriz

 122. cevdet dedi ki:

  Hayvancılık yapmayı çok seviyom ama imkan ım yok ne yapabilirim ilginize teşekkür

 123. samet dedi ki:

  Yer neresi peki

 124. samet dedi ki:

  Bende. Memleketimde kurmak istiyorum 20 buyukbasla arsam var ancak agil icin gereken param yol sadcee 20 bintl param var yer zonguldak mumkunmu ciftci deilm ve evim felan yok teminat gostercek

 125. bekir dedi ki:

  Slm isle actim 3 inek 1 dana var 10 basa cikartmak istiyorum 3 buzagli i nek alsam 10 bas oluyor buzaglar sayiliyormu birde faizler nekadar sifir faiz varmi yardimci olurmusunuz tesekurler

 126. kadir dedi ki:

  bu işler anlatıkları kadar kolaydegil

 127. Raşit dedi ki:

  Ben 10 tane büyük baş inek almak istiyorum.süt üretimi için. Sıfır dan başlıyorum. Üzerime herhangi bir tapu yok. Hangi bankadan kredi alabiliriz.ve şartları nedir. Çiftcilik belgemde yok bir sıkıntı ölümü.şimdiden teşekkür ederim

  1. dukkanacmak dedi ki:

   Raşit bey, Öncelikle ziraat bankasını ve tarım kredi kooperatiflerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 128. mustafa dedi ki:

  Ben 100 baş süt ineği almak istiyorum devlet destekli benden istenilen belgeler nedir kaç dönüm arazi almam grekir

 129. bulent dedi ki:

  Ben 50 buyuk bas hayvancli yapmak istiyorum suan sermayem yok bana tedayli bilgi verirmisiniz

 130. tahir dedi ki:

  slm 500 kapasiteli tavuk çifligi kurmak istiyorum yumurta üretimi yapacam bunun için bankadan yada devletten kredi alabilirmiyim beni aydınlatırsanız sevinirim hem tavuk kümes ve bahçenin yerini satın almak için masraflar için kredi çekmek istiyorum elimde sadece 10.000 tl param var hangi bankalardan kredi alabilirim yada banka kredi verirmi teşekkür ederim

  1. Anonim dedi ki:

   Sıfır faizli en almak için krediyi en az 10 bin tavuklu bir çiftlik kurmanız gerekiyor diye biliyorum.

 131. ASKAR ISMAYILOV dedi ki:

  BEN SIFIR FAİZLE HANKI HAYVANLAR ÜCÜN KREDEİ ALA BİLORUM?

 132. murat dedi ki:

  merhaba ben damızlık için kredi başvurusu yapmak istiyorum, benim üzerime tarla yok ama babamın üzerine var olursa babamla kullanmak istiyoruz, ahır falan bi sürü bişey demiş bizim ahırımız var fakat kredi verirse devletin istediği gibimi yapmak lazım ahırı.

  Murat bey, babanla birlikte bir Ziraat Bankası Şubesine gidin. Burada derdiniz anlatın, hangi amaçla kredi çekmek istediğinizi söyleyin. Siz en uygun krediyi hesaplasınlar. Gerekirse, banka sizden tarla tapusu gibi belgeler isteyebilir. En güzel yol Ziraat Bankası ile görüşmenizdir. Sakın ha, başka para veren dolandırıcılara falan kanmayın. Allah yolunuzu açık etsin.

 133. ozcan yilmaz dedi ki:

  henuz semayemiz yok ama üç ortak. olup hayvancilik yapmak istiyoruz süt işi sermaye olarak 150 bin tl cikarabiliriz bu isi istanbul ve civarinda yapmak istiyoruz bize yardimci olacak refarans olacak varmi bize ulasirsa sevinirim

 134. mustafa dedi ki:

  hayvancılık yapmak istiyorum. hiç param yok kredi kullanmak istiyorum. şu anda elimde net bi belge yok. ama babam çiftçi köyde tarlalarımız var. evimizde var ne yapabilirim öğrenmek isterim? keçi beslemek istiyorum

 135. mustafa dedi ki:

  hayvancılık yapmak istiyorum. hiç param yok kredi kullanmak istiyorum. şu anda elimde net bi belge yok. ama babam çiftçi köyde tarlalarımız var. evimizde var ne yapabilirim öğrenmek isterim? not: bu konuda az da olsa tecrübem var.

  1. dukkanacmak dedi ki:

   Mustafa bey, elinizde sermayeniz yok ise zor bu işler. Kosgeb falan canlı hayvan alımına kredi vermiyor. Tavsiyemiz, ziraat bankası ile bir görüşmenizden yanadır. Saygılarımızla.

 136. sevinc sevinc dedi ki:

  0673220815

 137. Tufan Aydın dedi ki:

  PTT EMEKLİLERİNE 1 GÜNDE ÇÖZÜM. MAAŞINIZI PTT DEN ALIYORSANIZ SON 1 AY İÇERİSİNDE BAŞVURUNUZ YOKSA , E HACİZ VE İDARİ TAKİBİNİZ YOKSA ÇOK YÜKSEK MİKTARLARDA KREDİ ALMA ŞANSINIZ VAR. TÜM İLLERDEN BAŞVURU KABUL EDİLMEKTEDİR.
  ———————————- ön ödeme yok. kefil yok !!!
  TÜM TİCARİ KREDİ- KONUT KREDİSİ VE ARAÇ KREDİSİ TALEPLERİNİZİ BEKLİYORUZ..
  ———————————-ön ödeme yok. kefil yok !!!
  Emekli vatandaşlarımıza maaşının 100 katına kadar kredi imkanı jet hizmet…
  ———————————-ön ödeme yok. kefil yok !!!
  İhtiyacı olan kredi isteyen ptt veya bireysel kredi ihtiyacı olan vatandaşlarımız… Sizinle irtibata geçip nelerden yararlanabileceginizi tespit ediyor ve sizlere maksimum tutarlarda kredi saglıyoruz

 138. ben suphi nert dedi ki:

  50 adet saanen kecisi icin nekadar kredi ala bilirim

 139. serhat dedi ki:

  210 dölüm vakıftan kiralanmış zeytinliğimiz var hayvancılık için kredi alabılırmıyız acaba

 140. zeynep çavuş dedi ki:

  Çiflik kurmak için kiredi istiyoum neyapmam gerekir

  1. Anonim dedi ki:

   ustunde yer tapısı varsa sorun olmaz pek

  2. Anonim dedi ki:

   banaulaş

 141. Neslihan dedi ki:

  Merhaba ben Neslihan arazim yok hiçbir şeyim yok ama büyükbaş besiciligi yapmak istiyorum ne kadar kredi verirler?

  1. Anonim dedi ki:

   o zaman kredi de yok ben ugrastım olmuyo

 142. celil tezcan dedi ki:

  Ben celil tezcan bende hayvancılık yapmak istiyorum bursada yaşıyorum köyde arazim var. Burdada 2 katlı evim var 10 baş süt ineyi almak istiyoru aslen yozgatlıyım

 143. Mustafa Kavrakoğlu dedi ki:

  Merhaba ben küçük baş ( koyun) almak için kredi almak istiyorum köyde babamdan kalma yerim var oraya çitlik kurmak istiyorum sıfırdan başlamakiçin ne kadar kredi alabilirim şartlarını detaylı olarak nasıl öğrenebilirim

 144. Anonim dedi ki:

  Kısaca zengin olacan kredin hemen hazır hemde fayizsiz garibansan kredi zor iş çünkü arazin yok ipotek yok alırsanda hibe işi hiç yok tefecilere çalışırsın kanını içerler

 145. süleyman dedi ki:

  S.a arkadaşlar 45 dönumluk arazim var ben sıfırdan besicilik yapmak istiyorum şartlar nedir banka kesin kredi veriyormu

 146. Anonim dedi ki:

  Ben baris benim 70 buyuk bas hayvanim var ama yem ihtiyacini karsilayamiyorum lutfen bana destek cikin

 147. osman urhan dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyom ama kıredi alamıyom bana yardımcı olun

 148. yusuf aygün dedi ki:

  100 ad koyun almak istiyorum nasıl alırım

 149. ayhan elkoca dedi ki:

  50 bas inek istiyorum sartlari ne bundan bilgi almak istiyorum

  1. orhan şan dedi ki:

   Buradan anlatması uzun sürer mailimden bana ulaş

  2. orhan şan dedi ki:

   hayvan başına 5 dekar kuru veya 3 dekar sulu arazin ve işletmen olacak

  3. orhan şan dedi ki:

   işletmen olacak

   1. mesut dedi ki:

    merhaba .
    ben yurt disinda calisiyorum ama devlet hayvancilik tesfik kredilerini inceledim , ailem uzun bi sure once buyuk bas hayvancilik yapmisti ,
    ogrenmek istediklerim.
    1) arsam var ortalama 20 buyuk bas hayvan alacak buyuklukte, ama hic param yok, sifirdan baslamak istiyorum buna devlet tamamen ahir yapmak ve hayvan almak icin kredi veriyormu?
    2) cifticilik belgem yok olmasi zorunlu mu ?
    3) sut urecilgi yapmak istiyorum, bunu dogrudan devletin fabrikalarina vermem lazim, yoksa urettigim sutleri istedigim yere satabilirmiyim ?

 150. abdullah aydın dedi ki:

  100 ad koyun almak istiyorum şartları ve ödeme koşulları nelerdir bilgi almak istiyorum?

 151. Murat yıldız dedi ki:

  10 baş süt ineği almak istiyorum şartları bilgi almak istiyorum.

  1. orhan şan dedi ki:

   hayvan başına kurak arazin 5 dekar sulu 3 dekar olmalı