Tarım ve Hayvancılık

Harman Veresiye Hasat Kredisi Veren Bankalar 2023

Yılda bir defa ödemeli, Ziraat Bankası harman veresiye kredi veren bankalar, devlet destekli teşvik ve hibeler ile hasat zamanı ödenebilen kredilerden faydalanmak isteyenler için çiftli desteklerini inceledik. Bankadan kredi alıyorsunuz ve sene de bir defa ödeyerek tarım  veya hayvancılık yapıyorsunuz. Traktör alıyor, inek, koyun, keçi almak için bu krediyi kullanıyorsunuz. Tarımsal alanda verilen ödeme dönemlerinde kredinin taksitlerini yatırıyorsunuz. Destekleme ödemeli veya hasat ödemeli çiftli destek kredileri haberimizde.

Hasat Kredisi Nelerdir, Şartları Nelerdir?

Yılda bir ödemeli olarak tarım kredisi veren bankaların tarım kredi ürünleri çiftçilere özel olarak hasat zamanındaki elde edilen gelire uygun olarak yılda bir ödemeli olarak esnek ödemeli kredileridir. Yılda bir ödemeli tarım kredileri veren bankalar Ziraat bankası, Halk bankası, Akbank, Garanti bankası, Vakıfbankası, Finansbank ve diğer özel bankalardır. Yılda bir ödemeli tarım kredisi veren bankaların tarım kredilerinin en önemlisini Ziraat vermektedir. Ziraat 7 yıla kadar geri ödemeli, senede bir defa eşit taksitle verilen kredi vermekte olup, Başak karttan tahsil edilebilmektedir.

Çiftçilere müjde, Kredi borcunu hasat zamanında ödemesi gereken çiftçiye müjde!

hasat-kredisi-nasıl-alınır
Hasat Kredisi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank Hasat Kredisi Şartları

QNB Finansbank tarım işiyle uğraşan ve tarımdan gelir elde eden kişilere tarım kredisi kapsamında işletme ve yatırım kredi ürünleri ile yılda bir ödemeli olarak krediler vermektedir. Yılda bir ödemeli tarım işletme kredileri; meyve bağ kredisi, Sözleşmeli üretim kredisi, bitkisel üretim kredisi,  organik tarım kredisi, besicilik kredisi, kanatlı kümes hayvancılığı kredisi, sera kredisi, süt hayvancılığı kredisi, dukkanacmak.com’da anlatılan diğerleri, arıcılık kredisi, su ürünleri su ürünleri avcılığı kredisi, tarımsal borçlu cari hesap kredisi, kültür balıkçılığı kredisi, tarımsal kredili mevduat kredisi, çek kredisi, ticari kredi kartı, çiftçi nakit kredisi üreticilere verilen krediler içinde yer almaktadır.

Senede bir kez, 84 aya kadar vade imkânı ile verilen yılda bir ödemeli dukkanacmak.com destek ile tarım ve hayvancılık kredisi ürünleri;tarımsal  ekipman kredisi, tarla alım yatırım kredisi, tarımsal proje kredisi, tarımsal sulama yatırım kredisi, traktör pikap kredisi,  besicilik kredisi, meyve bağ tesisi yatırım kredisi, kanatlı kümes hayvancılığı yatırım kredisi, süt hayvancılığı yatırım kredisi, arıcılık üreticileri için, dukkanacmak sitesinde yer alan krediler, sera yatırım kredisi, su ürünleri kültür balıkçılığı yatırım kredisi, su ürünleri avcılığı yatırım kredisidir. Görmek için tıklayınız.

Denizbank Hasat Ödemeli Krediler

Denizbank tarım ile uğraşan çiftçilerin işletme ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması için yılda bir ödemeli tarım kredisi vermektedir. Tarım Kredisi kapsamından yılda bir ödemeli olarak verdiği kredi ürünleri ise; traktör ve tarımsal ekipman kredisi, arazi alım kredisi, sera yapım ve modernizasyon kredisi, meyve tesisi kredisi, hayvancılık kredisi, su ürünleri kredisi, damla sulama kredisi, pulluk mibzer kredisi, tadilat modernizasyon kredisi, organik ürün kredisi, iyi tarım uygulamaları kredisidir. Görmek için tıklayınız.

denizbank-hasat-kredisi
Denizbank Hasat Kredisi

Devlet Bankaları Harman veresiye (HALKBANK)

Halkbankası çiftçilerin hasat gelir zamanlarında yılda bir ödemeli olarak verdiği tarım kredileri şunlardır. Tarımsal mekanizasyon ve traktör destek, sera örtü altı tarım kredisi, topraksız tarım destekleme, TMO makbuz senedi karşılığı kredisi, tarımsal  sulama ve sondaj için kredi, çeltik ve yem bitkisi kredisi, tarımsal arazi alım kredisi yılda bir ödemeli olarak hasat dönemine uygun olarak verilen kredilerdir. Halkbankası harman ödemeli tarım destek paketi buradan incelenebilir.

Türk Ekonomi Bankası Hasat Kredisi

Hasat kredisi veren bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası’ dır. Hangi konuda sıkıntı yaşarsanız yaşayın, banka kredi vermektedir. Bu konular ürün hasadı, gübre, ilaç, tohum, işçilik ver sulama gibi konuları içerebilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için hazırlamanız gereken evraklar vardır. Bu evraklar, T.C. kimlik belgesi, tapunuzun fotokopisi ve adres bildirim belgesidir. Hasat kredilerinin vadesi 12 aydır. Ürünlere göre verilen kredi miktarları değişiklik göstermektedir. Ayrıca tarımsal ürünlere banka tarafından sigorta da yapılmaktadır. Ödemeler vade süresi bitiminde yapılmaktadır.

Akbank Hasat Kredisi

Akbank tarım kart isimli kartı ile çiftçi müşterilerine destek olmaktadır. Mazot, ilaçlama, fide, gübre ve tohum alımları gibi konularda bu karttan çekim yapabilir ve elinize nakit geçtiğinde kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kartın pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin aylık taksitlerle uğraşmazsınız. Yılda yalnızca bir kez ödeme yapmanız istenir. Yalnızca tarımsal üretimde kullanılacak olan ürünlerin alımları için kullanılmaktadır. Karttan nakit avans da çekebilirsiniz.

tarım-kart-akbank
Akbank Tarım Kart

Eski bir çiftçinin tavsiyesi;

Kredi çekmeden önce hesabınızı iyi yapın. 20 dönüm tarla için 100.000 TL traktör alıp, hayatınızı taksit ödemekle geçirmeyin. Hicar alın, eski bir traktör kullanın, çalışın ödeyin, yenisini alın. Hesabı iyi yapmaz iseniz, işi bırakıp, işçilik yapmak zorunda kalırsınız. Allah hayırlı işler nasip etsin.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + eighteen =

Başa dön tuşu