Dükkan Açmak

KOSGEB: Giyim Mağazası Açmak İsteyene 150 Bin TL.

KOSGEB: Giyim Mağazası Açmak İsteyene 150 Bin TL.

Bayan, erkek, çocuk giyim mağazalarından herhangi birini açmak, bayilik almak veya hali hazırda ki giyim mağazanızı büyütmek isterseniz, KOSGEB’den destek alabilirsiniz. KOSGEB 50 bin lira hibe ve 100 bin faizsiz kredi ile beraber toplamda 150 bin lira yeni girişimci desteği veriyor. Girişimci Destek Programı içerisinde yer alan yeni girişimci desteğinde nace koduna uygun herhangi bir sektörde başvuru yapan herkes faydalanabiliyor.

KOSGEB Giyim Mağazası Desteği;

Eğer işletmenizi kurmadan önce KOSGEB’e başvuru yapmış ve ön onay almış iseniz, harcamalarını faturalandırarak destek alabiliyorsunuz. Ancak işletme açıldıktan sonra E-KOBİ kaydı yaparak desteklerden yararlanmak isterseniz, bu kez programın niteliğine ve iş yerinin durumuna göre başvuru yapmanız gerekiyor. Örneğin işletme son 1 yıl içinde açılmış ise açılış desteğine, ilerleyen dönemde ise reklam ve personel giderleri desteklerine başvuru yapabiliyorsunuz. En önemlisi ise işletmenin KOBİ kaydının yapılması ve beyanname vermesidir. Bu iki işlem yapılmadan KOSGEB size temsilci atamayacağı için hiçbir başvurunuz değerlendirilmez.

Sıfırdan Giyim Mağazası Açma

Yukarıda anlatılan yeni girişimci destek programı içeriğine göre KOSGEB giyim mağazası açacak kişilere 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi vermektedir. Bunun şartları ise; • Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak
 • Eğitimde yeterlilik sınavından geçmek
 • Girişimcilik sertifikasına sahip olmak
 • İş planı hazırlanması,
 • Veri tabanına kayıt,
 • Gerekli harcama faturaları ve istenen diğer belgelere ile başvuruda bulunmaktır.

Giyim mağazası açmak isteyen girişimciler Kosgeb hibe desteği almaya bu şartları yerine getirdikleri takdirde hak kazanabilirler. En önemli koşul ise kabul edilebilir bir iş planı hazırlamaktır. İş planının desteklenen sektör içerisinde ve nitelikli ve yenilikçi olması önemlidir.

İş planları doğrultusunda iş yeri açan girişimciler, açtıkları iş yerlerinin hazırladıkları iş planlarına uygun olarak açmalıdır. Kosgeb yetkilileri iş yerlerinde incelemeler yapmaktadır. Gerekli incelemeler sonucunda olumlu bulunan iş yerleri için harcama faturaları ve gerekli belgeler ile Kosgeb’e başvuruda bulunarak hibe kredilerini alabilirler.

Giyim Mağazası Açmak İçin Yasal Prosedür Nasıl İşler?

Girişimci olmak isteyenler ve yukarıda bahsi geçen destek ile birlikte işlerini kuranların resmi kurumlardan gerekli izinleri alması gerekiyor. Öncelikle vergi dairesine giderek iş yeri açtığınızı beyan etmeli ve gerekli evrakları teslim etmelisiniz. Artık bir vergi mükellefisiniz. Bu sebeple Vergi Levhası almalısınız.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Cocuk ayakabilar bayan el cantalar dedi ki:

  Dresden kaliyom texil dukkan acmak istoyorum almanyada

  1. Aslihan dedi ki:

   Hindistan Dan bayan kiyafet ,canta,ayakkabi ithalati yapiyoruz.Bize ulasin sadece Whatsapp hattimiz

BİR YORUM YAZ