Dükkan Açmak

Güzel Dükkan İşyeri İsimleri Listesi

Güzel Dükkan İşyeri İsimleri Listesi

İŞ YERİNE İSİM KOYMA

Günlük hayatta sıkça karşılaştığımız işyeri dükkan sahipleri tarafından ilgi çekmek için değişik dükkan isimleri kullanılır. Bu isimler bazen halk tarafından benimsenir ve bir marka haline gelir. Bu sebeple açacağınız işyerinin isminin beğenilen ve akılda kalıcı olması işyerinize özel, sizi anlatan, söylendiğinde hatırlatan nitelikte olması sizin yararınızadır.

Öncelikle açacağınız işyerinin niteliğine göre, anahtar kelimeler bularak, dükkan isimlerini bu içerikte belirlemektir. Örneğin bir lokanta veya fast food için yemek kelimesi kullanılabilir. Bazı işyerleri de firmalarının isimlerini kendi soyadını veya çocuğunun ismini koymayı tercih etmektedir. Sibel Elektrik, Deniz Lokantası, Kuaför Ebru vb..

İşyeri açılışında değişik ve ilgi çekici işyeri ismi bulamayan sizler için yapmış olduğumuz araştırma sonucunda ilginizi çekebilecek, size değişik fikirler verebilecek ilginç dükkan işyeri isimlerini derledik;

Birbirinden güzel işyeri isimleri

Babaoğul market, Uçkur Giyim ( iç çamaşır dükkanı ), yanar döner salonu, bulgur king, my cadde, Keyf-im, Cafe-Im, cici bici, süslü kız, takıntı, tak takıştır, janjan,  Yaldız,  Hediyelik, Gelsüse,  Müjde, Sürpriz, Krema,  Sepet, Hazine,  Fiyonk,  Kurdele, Parti Zamanı,  inci, papatya, hayal, tutku, görkem, sevgi, rüya, mavi düş, mavi ay vb..

İşyeri ismi seçerken dikkat edilecek birkaç husus

Önemli olan, işyerinizin adına yakışır olması, örneğin inşaat malzemeleri satan bir işyerine çiçek böcek isimler koymak güzel olmaz. Rüya inşaat malzemeleri gibi. Bunun yerine dumankaya, yalçın, yıldırım, kalite, sağlam, demirtunç, gibi isimler işyerinin faaliyet alanına daha yakındır.İş yerinizde soyadınızı da kullanabilirsiniz. Ortaklarınız var ise ortaklarınızın çocuklarının ismi ile sizin çocuğunuzun ismini birleştirip güzel bir kelime oluşturabilir, veya soy isimlerinizin karışımı ile bir isim oluşturabilirsiniz. Memleketiniz ile ilgili bir tabir ekleyebilirsiniz, çevrenizde ailenize ait geleneksel ismi kullanabilirsiniz. Dükkan ismi bulmak tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Biraz araştırırsanız güzel dükkan işyeri isimleri bulabilirsiniz. Unutmamanız gereken bir nokta ise işyerinizin ismini değiştirmeniz durumunda bir sürü evraklar uğraşmak zorunda kalabilir ve müşterileriniz tarafından işyeri kapandı satıldı imajı vereceğinizden dolayı müşteri kaybedebilirsiniz. Bu sebeple en baştan iyi bir isim bulup, faaliyet konusu değişmediği taktirde bu isimle devam etmek sizin yararınızadır. Bulduğunuz veya düşündüğünüz isimleri yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Dükkan iş yeri isim tavsiyesi

Aşağıdaki isimleri bakkal dükkanı market, manav, kasap, kahvehane, çay ocağı, berber, seyyar tezgahlar, giyim, cep telefonu, teknoloji, oyuncak vb. iş yerlerinde kullanabilirsiniz.

Halk, İstanbul, Kalite, Bizim, Sizin, Yaşam, Büyük, Zengin, Sefa, Güneş, Yıldırım, Deniz, Berat, Zaman, Gün, Filiz, Cillop, Güven, Diji, Tekno, Ayar, Hayat, Muhteşem, Yeni, Toptan, Genç, Gıdı Gıdı, Arka Bahçe, Zula, Dedikodu, Akşam Sefası, Vıdı Vıdı, Eylül, Duygu, Serin, Derin, Yâren, Ada, Maya, Ebru, Yerli, İthal, Rüzgar, Doğal, Organik, Köyden, Çiftlik, Çal Çene Cafe, Baba Oğul, Bir X, Zümrüt, VİP, Özel, Paşa, Sosyete, Doy Doy, JANJAN, Saray, Vezir, Düş, Rüya, Han cafe, Vırvır, Bacanak, Yanar Döner, Cafeteras, Bistro, Aynen Market, Sebastiyan, Gündem, Roman, Sağ Salim, Ambar, Grand Köfte, Saran, Hacı, Cereyan, Parti, Cepten, Gülümseten, Kafka, Ye babam ye, Şımarık, Gerekli Şeyler, İndirim, Dönüşüm, Cici Büfe, Hızır, Soluk, Kuzu Kuzu, Tıkır, Dilek, Asrın Market, Fırtına, Ilgın, Azimli Kasap, Rakipsiz, Salon, Android Market, Yürüyen Market,  Bir Dürüm Mü Var, Cafes, Sütlü Kahve, Bi’yer, Caffet, Rön-esans, Izgara, Dermişim İletişim, Gayfe,Cafe Ciks, Zem Zem, Mış Mış Kuruyemiş, Cimcime, Pembe, Çilek, lider, makas, tek, serap, bol, paris, nadide, gül, artist, başkan, başka, gonca, ipek, çicek, pırıltı, ışıltı.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 173 YORUM
 1. Cerkez dedi ki:

  Bursada lokum satış yeri açmak istiyorum isim ne koymalıyım yardımcı olurmusunuz

 2. çağrı dedi ki:

  çocuk giyim açıyorum ama isim ne önerirsiniz kulağa hoş gelen lütfen yardımcı olun

 3. Suphi dedi ki:

  Bayan mağaza açacam isim bulamiyorum

 4. Arzu dedi ki:

  Çocuk giyim mağazası açıyorum isim konusunda yardımcı olabilirmisiniz bir turlu karar veremedik çok teşekkürler

 5. Tahir dedi ki:

  Soslu patlamış mısır üretimi yapmaktayız marka isim önerilerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

 6. Onur dedi ki:

  Ben annem e süpriz yapacağım takıcı açacak lütfen takıda ekleyiniz

 7. Fatih dedi ki:

  Merhabalar. Amasya’nın Suluova ilçesinde solucan gübresi üretim tesisi kurmak istiyoruz. İsim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler. .

 8. Sonat Macit dedi ki:

  Merhabalar,
  İşyeri İstanbulda Network-Teknoloji-Yapısal Kablolama Altında İşyeri Açmak Gibi düşüncem Var Fikirlerinizi bekliyorum

 9. Nezahat dedi ki:

  Tekstil atölyesi açacağım isimde yardımcı olurmusunuz

 10. Halit dedi ki:

  Züccaciye açmak istiyorum ama bir türlü isim bulamadım fikrinizi yazarsanız memnun olurum

 11. Göktürk dedi ki:

  Merhabalar ;

  Benzin istasyon bayilerine gıda tedariği yapacağım firma ismi ile ilgili fikir alabilirmiyim .

 12. Ahmet dedi ki:

  VOPEC ÖZEL SERVIS OLABILIR bu üç markanın baş harfi.

 13. Kenan dedi ki:

  Erkek giyim mağazası hem spor hem klasik fikri olan yazzin

  1. yücel göncük dedi ki:

   ortak olakmı marka ismi bende var hem de süper isim faceden yaz bana

 14. Volkan dedi ki:

  Merhabalar izmirde bi Restaurant açma düşüncemiz var isim arayışı içindeyiz biraz ciddi biraz akılda kalıcı biraz da güzel 🙂 yardımcı olurmusunuz

 15. Kazım UÇAR dedi ki:

  Merhaba
  İzmir’de Volvo Peugeot ve citroen araçların özel servisini açmayı düşünüyorum isim konusunda yardımcı olacak arkadaşların önerilerini rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim

 16. OK dedi ki:

  Merhabalar, Av Bayisi ve Outdoor mağazası için isim arayışımız var yardımcı olabilecek arkadaşların fikirlerini bekliyoruz. Tesşekkürler. Saygılar…

1 3 4 5
BİR YORUM YAZ