Bayilik Veren Firmalar

BİM, A101 ve Şok Market Bayilik Şartları 2023

Girişimciler tarafından yeni bir işe atılmanın başında bayilik veren firmalardan franchising alma fikri gelmektedir. Gerek sıfırdan bir işletme kurmanın zorluğu gerek adını duyurmuş ve hazır müşteri kitlesi olan bir markanın şubesinin işletilmesinin karlılığı bayilik alacak olan girişimci sayısını arttırmaktadır. Peki market işletmeciliği sektöründe ülkemizde yer edinmiş ve marka haline gelmiş olan Şok, A101 ve Bim bayilik veriyor mu, eğer veriyorsa BİM, A101 ve Şok market bayilik şartları nelerdir, franchising bedeli alınır mı? İşte en çok merak edilen bu üç bayilik veren marketlerin franchise süreçleri!

BİM, A101 ve Şok Market Bayilik Şartları Nelerdir?

Herhangi bir marketin işletmesine sahip olmak isteyen girişimciler için bayilik veren marketler bulunmaktadır. Bayilik almadan sıfırdan market açmak daha maliyetli olduğundan bayilik veren marketler her zaman öncelik olmuştur. Sıfırdan market açmak için krediye ihtiyacınız olabileceğinden, kendi sermayenizin yetebileceği daha az maliyetli olan bayilikleri tercih edebilirsiniz. Özellikle satış oranları yüksek olan, müşteri kapasitesi her zaman daha fazla ve kaliteli ürün satışının gerçekleştiği marketlerden bayilik almak hem sizin kazanç sağlamanızda hem de firmanın tanınırlığı açısından değerlidir.

Fakat ürün ve hizmet kalitesinin düşmemesi adına firmalar bayiliklerini ve şubelerini kendileri belirlediğinden birçok büyük marketten bayilik almak zordur. Bayiliklerini kendi belirleyen marketler listesinde Bim, A101 ve Şok’ta bulunmaktadır. Bu nedenle Bim, A101 ve Şok market bayilik şartlarından bahsetmek doğru olmayacaktır. Dilerseniz bu üç marketin siz girişimciler için sunmuş olduğu teklifi değerlendirebilirsiniz. Eğer boş bir dükkanınız var ise market zincirlerine kiraya verebilirsiniz. İşletmesine siz sahip olmasanız da dükkanınızda istediğiniz firmanın marketi bulunabilir.

BİM Bayilik Veriyor mu?

1995 yılından bu yana hizmet veren Bim bayilik vermez ancak sadece kendi imkanları ile ihtiyaç olan il/ilçe ve mahallede kendi bünyesinde şubesini açmaktadır. Fakat bayilik almak girişimcilerin şartlara uygun olan boş bir dükkanları var ise kiralayarak şubesini açmaktadır. Yani boş bir dükkanınız var ise hemen Bim şirketine belirli süreler doğrultusunda kiralayarak dükkanınızın işletilmesini sağlayabilirsiniz.

BİM şirketinin büyümesinin sebeplerinden biri de kendi bünyesi altında mağazalar açmaktır. Diğer başka şahıslara veya firmaları kendi işletmesi içerisine karıştırmak istemeyen sadece kendi kendine çalışmalar sağlayan bir firmadır. Bütün kararlarını ve faaliyetlerini kendi iş ortakları ile gerçekleştirmektedir. Oluşmuş müşteri kitlesinin şirkete olan güveninin azalmasını göze alamamaktadır. Bu yüzden dışarıya bayilik vermemektedir.

BİM Franchise, Kiralık Dükkan Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayilik (franchise) sistemi ile çalışmayı uygun görmeyen sadece hali hazırda uygun bir dükkanınız var ise bunu kiralayabilen Bim mağazalarında boş olan dükkanınızı kiralamak için başvurularını aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştiriniz:

 • BİM internet sitesine girerek sağ üst köşede yer alan İletişim menüsüne giriniz.
 • “KİRALIK YERİNİZ Mİ VAR?” sayfasına tıklayın.
 • Kişisel ve mağaza bilgilerini eksiksiz şekilde doldurun ve onaylayın.

Bim kiralık dükkan başvuru formunda doldurduğunuz veriler uygunluk durumuna göre değerlendirilecektir.

Başvuru sonucunuz formda bildirdiğiniz iletişim numaranız üzerinden en kısa süre içerisinde sizlere bildirilecektir. Bim franchise ve kiralık dükkan başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak için 0 850 254 44 44 müşteri hizmetlerine bağlanarak yetkililer ile görüşme sağlayabilirsiniz.

A101 Bayilik Veriyor mu?

A101 Bayilik Vermiyor. A101 bayilik vermemekte ve franchising sistemi ile çalışmamakta olup tüm şubelerini kendi yatırımları doğrultusunda belirleyerek açmaktadır. A101 mağazalarını kendi bünyesinde açar ve kendi bünyesinde işletmeye devam eder. Düşük maliyete kaliteli ürünler satmayı kendine hedefleyen A101, her kesimden insanların faydalanabilmesi için Türkiye’nin en ücra en uç köşelerine bile mağaza açmıştır. Fakat A101 bayilik başvurusu yerine kiralık dükkanınız var ise talep oluşturarak A101 firması tarafından işletilmesi için kiraya verebilirsiniz.

Kiralık Yeriniz mi Var? A101 Bayilik Başvurusu

A101 şirketi için kiraya vermek istediğiniz bir alanınız var ise firmanın internet sayfasında yer alan ”Kiralık Yeriniz mi Var?” başvur formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Form içerisinde yer alan kişisel bilgilerinizi ve mağaza özelliklerinizi bildirerek onay verebilirsiniz. A101 mağazalarından bayilik için istenen şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Dükkan en az 500 m2 olmalı,
 • Mağazaların tek katlı ve giriş katı olmalı,
 • Nem ve rutubet olmamalı,
 • Aksi bir durum olmadığı sürece 5 sene anlaşmalı olarak kiralanabilir olmalı,
 • Dükkan alışverişin aktif olarak yapıldığı cadde veya mahallelerde bulunması,
 • Mağazanın önünde ortalama olarak 8 metre kadar ön cephesinin bulunması,
 • Depo alanının mutlaka olması,
 • Dükkanın alt yapısının ve tesisatlarının bakımlı olması.

Kiralık dükkan şartlarını sağlamanız durumunda, yer başvurunuz kısa zaman içerisinde değerlendirilecek ve olumlu sonuçlar beyan edilen iletişim numarası üzerinden tarafınıza bilgilendirilecektir. A101 bayilik ücretleri ve dükkan kiralama başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için 0 850 808 21 01‘i arayarak yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

ŞOK Bayilik Veriyor mu?

ŞOK markette Bayilik Vermiyor. Şok, marketler zincirini genişletmiş zengin bir firmadır. Ancak Bim ve A101 gibi Şok da bayilik sistemine olumsuz bakmaktadır. Kendi bünyesinde üretir ve kendi bünyesinde işleme koyar. Kendi içerisinde mağazalar açar, bayilik sistemini kabul etmemektedir. Yalnızca var olan dükkanınızı sizden kiralayabilir.

Şok Market Bayilik Kiralık Yer Başvurusu

Şok market için boş olan dükkanınızı kiralamak için:

 • Şok’un resmi internet sayfasında yer alan ”KİRALIK YERİNİZ Mİ VAR?” başvuru formunu açınız.
 • Sizden istenen kişisel ve mağaza bilgilerini eksiksiz şekilde giriniz.
 • Başvurunuzun değerlendirilmesi için onaylayınız.

Kiralık yer başvurunuz birkaç gün içerisinde değerlendirilecek olup, sonuç bilgisi size ulaştırılacaktır. Olumlu olan başvuruların ardından yetkililer dükkanınızın kontrolü için bulunduğunuz il veya ilçeye gelecektir.

Sonraki süreç hakkında daha detaylı bilgi almak için Şok müşteri hizmetleri 0 850 808 00 00 numarasından ilgili kişilere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

3 Yorum

 1. Kartepe eşme mahallesi bim vede A101 alıs veriş merkezi âçılmasını istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one − one =

Başa dön tuşu