Sigorta

Özel ve Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları 2023

Son yıllarda estetik ameliyatlarında en sık rastlanan estetik burun estetiğidir. Tıp dilinde burun estetiğinin adı Rinoplastidir. Görünüş açısından kişinin talebi ile veya sağlık sorunları, yaşanılan herhangi bir kaza sonucuyla da burun estetiği yaptırılmaktadır. Estetik denildiğinde genelde kadınların başvurduğu sanılan burun estetiği, erkekler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Yüz estetiğinin tamamlayıcı bir parçası olan, nefes almayı ve koku duymayı sağlayan burun, sağlığımız açısında da oldukça büyük önem taşımaktadır. Sağlık sorunu nedeniyle başvurulan burun estetiğine genellikle burun şeklinde bozukluk olan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Özel ve Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları 2023

En düşük maliyetli bir burun estetiği işlemi 15.000 TL’den başlayıp ek işlemler ile fiyat doğru orantılı olarak artar ve 20 bin liraya kadar çıktığı görülmektedir.

Burunda olan şekil bozuklukları kişiyi psikolojik açıdan kişiyi olumsuz  etkilemekte ve takıntı haline getirmektedir. Burun ucunun büyük olması, düşük olması, asimetri ve kemerli burunlara sahip olan kişiler, küçük ve görünüş bakımından estetik bir buruna sahip olmak istemektedirler. Fakat burun estetik ameliyatlarının nasıl geçtiğini, acı ya da ağrının yaşanıp yaşanmadığı ve burun estetiği fiyatının araştırmasını yapmaktadırlar. Bu içeriğimizde Özel ve Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları ne kadar olduğunu tam kapsamlı fiyat listesini Özel ve Devlet Hastanesi Burun Estetiği Maliyetlerini sizler paylaştık.

18 Yaş Altı Burun Estetiği Devlet Hastanesi

Kadınlarda ve erkeklerde ergenlik dönemine kadar burun estetiği yapılması önerilmez. Burun gelişimi 16 yaşına kadar devam ettiği için, genellikle estetik yaşı 16 yaş-18 yaş arasındadır. 18 yaş ve üzeri ameliyat olacaklar devlet ve özel hastanelere randevu alarak operasyonlarını olabilirler.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Fiyatları 2023 (İstanbul, İzmir, Gaziantep)

Bu operasyon özel ve devlet hastanelerde fiyatları etkiyen birçok etken nedeniyle değişiklik göstermektedir. Diyarbakır, Ankara, Denizli, İstanbul, İzmir, Adana, Aydın illerinde ortalama fiyatları inceledik.

Burun Estetiğinde İşlemlere Göre Ortalama Fiyatlar

2023 yılı için burun estetik operasyon türlerine göre belirlenen ortalama fiyatlar şu şekildedir:

 • Tamponsuz yapılan burun estetiği fiyatı 5.000 TL- 8.000 TL
 • Burun küçültme ameliyat işlemi fiyatı 8.500 TL ve 13.500 TL,
 • Nefes almada sorunu ve şekil bozukları fiyatı4.500 TL ve 8.500 TL,
 • Sadece nefes alma/horlama sorunlarının giderilmesi fiyatı 2.500 TL ve 4.500 TL,
 • Horlamayı ortadan kaldırmak fiyatı 3.500 TL ve 6.500 TL,
 • Burun değişimleri ve revizyonlar fiyatı 1.300 TL ve 3.00 TL,
 • Kemerli burun fiyatı 7.000 TL ve 20.000 TL aralığında değişmektedir.

Yukarıda belirlenen fiyatlar ortalama fiyatlardır.

Burun operasyonlarında yukarıda açıklanan etmenlere göre fiyatlar değişmektedir. Burun estetiğinde ameliyat türleri de fiyatları etkilemektedir. İşleme göre fiyatlarda artış yaşanabileceği gibi azalmada yaşanabilir.

2023 Yılı Özel Hastanelerde Burun Estetik Fiyatları Nedir?

 • Özel Memorial Hastanesi fiyatı: 8.500 TL ve 12.000 TL arasındadır.
 • Acıbadem Sağlık Grubu fiyatı: 8.000 TL ve 11.000 TL arasındadır
 • İzmir Özel Can Hastanesi fiyatı: 8.500 TL ve 10.000 TL arasındadır
 • MMT Amerikan Hastanesi fiyatı: 10.000 TL-12.000 TL arasındadır.

Hastanelerden randevu alarak güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Burun Estetik Fiyatları Neye Göre Değişir?

Plastik cerrahi ya da kulak burun boğaz uzmanı tarafından gerçekleştirilen burun estetik ameliyatları fiyatları oldukça merak konusu olmuştur. Her geçen yıl fiyatların artış yaşanan burun estetiğinde talepte fiyatları etkilemektedir. Hangi uzman doktor tarafından gerçekleştirileceği, hangi hastanede yapılacağı, ne tür işlem uygulanacağı, kullanılan teknik, burun yapısı, ameliyat süresi, kişinin daha önceden burun estetiği olup olmaması fiyatları belirlemektedir. Daha önceden burun estetik ameliyatı olan hastalarda kıkırdak bulunmadığı taktirde kaburgadan kıkırdak alınır bu tarz yapılacak işlemlerde fiyat farklı yüksek olacaktır. Tüm bu etmenler fiyatlarda değişiklik yaratmaktadır. Kısaca burun estetik fiyatları kişinin burun yapısına, ameliyat süresine ve tercih ettiği uzman doktora göre değişmektedir.

Burun Estetik Ameliyatı Sonrası

Burun estetik ameliyatlarında ağrı çok yaşanmamaktadır. Ameliyat sonrasında kişinin yüzündeki ödem ve morarmalar kişinin ağrı ve acı çektiği düşüncesini doğursa da ödem ve morluklar kişiden kişiye göre değişmektedir. İnsan hücresi kendini kolaylıkla toplamakta ve buna göre yaşı genç olan hastaların morluk ve şişmeleri daha kolay atlatılmaktadır. Burun ameliyatlarında kişinin burnuna uygulanacak işlemde bu morarmayı ve ödemi tetiklemektedir. Hastanın ameliyatta dukkanacmak.com sadece burun ucuna işlem uygulandığında ödem ve morluk süresi az olacaktır fakat kemerli burunda estetik ameliyatı kişinin göz ve göz çevresinde daha çok morarma yaşanacaktır. Kısacası estetik ameliyatından sonra ödem ve moruklar kişinin yaşı, cinsiyetine, kemik yapısına ve ameliyat tekniği ile yakından alakalıdır. Herkeste aynı etki olmayacağı gibi acı ve ağrı kişiden kişiye göre değişmektedir. Burun estetik ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir. Burun estetik ameliyat süresi ise işleme bağlı olarak değişmekte ve genelde yaklaşık olarak 3-4 saat arası uygulanmaktadır.

Burun Estetik Ameliyatlarında Merak Edilenler

Burnundan memnun olmayan kişinin ilk önce yapması gereken burun estetiği olup olmama konusunda karar vermesidir.

 • Karar verdikten sonra yapılması gereken diğer seçim ise doktor seçimidir.
 • Tavsiyeler üzerine de seçilebilen doktorların tecrübeli olup olmaması detayı çok önemlidir.
 • Burun ameliyatları kulak burun boğaz uzmanları ve plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Ameliyatlar her iki doktor tarafından aynı anda gerçekleştirilse de genellikle tamamen estetik amaçlı burunlarda plastik cerrahi, sağlık sorunları nedeniyle başvurulan burun ameliyatlarına ise kulak burun boğaz uzmanları girmektedir.
 • Alanında tecrübeli olan iki uzman doktor sağlık ve estetik için talep edilen burun estetiğini aynı anda da gerçekleştirebilmektedir. Doktor seçimi hastanın tercihine kalmaktadır.

Burun Estetik Yaşı Kaç Olmalı?

Burnun estetik ameliyatlarında herhangi bir yaş şartı bulunmamaktadır. Fakat kemik ve doku gelişmesinin yeterli düzeyde tamamlanması sonrası ameliyat yapılmaktadır. Gelişimin tamamlanmadığı yaşlarda ameliyat olan kişilerin burun estetik ameliyatından sonra gelişime bağlı olarak kıkırdak yapılarında değişimler olabilmektedir.

Burun Estetiği Diğer Ameliyatlarla Kombine Edilebilir Mi?

Estetik ameliyatları aynı anda ya da farklı zamanlarda gerçekleştirilebilir. Burun estetiğinde kombine edilecek estetik ameliyatlarını doktora bağlı olarak yapılabilmektedir. Kepçe kulak ve diğer yüz estetikleri bu durumu örnektir. Kesin bilgi muayeneye gidildiğinde doktor tarafından öğrenilebilir.

Burun Estetiği İyileşme Süreci

Burun ameliyatı için hastaneye birkaç saat öncesinde yatış işlemleri yapılmış ve ameliyatı başarı bir şekilde gerçekleşmiş kişiler hemen taburcu olmamaktadır. Gözlem ve oluşabilecek sorunları önleme amacıyla hastanede 1 gece yatış yapmaktadır. Ameliyattan sonra kişi doktoru tarafından belirtilmiş yiyecekleri yemeli ve saatte bir buz kompleksi uygulamaktadır. Burun ucunu konulan sargı bezinin amacı hafif kan sızıntıları içindir. Sargı bezi de belirli aralıklarla yenilenmelidir. Burun içi deliklerine yerleştirilen tamponlar ameliyattan 5 gün sonra çıkarılmakta ve bu hastaların en korktukları noktadır. Saniyelik olan bu işlem kişi zorlamamaktadır. Tamponun yapısı silikondur. Bu 5 gün içerisinden burundan rahatlıkla nefes alınabilmektedir. Önceki yıllarda gazlı bez tampon halinde kullanılıyordu. Gazlı bezli tampon burun içine yapıştığından çıkarılırken hafif kanamalar yapmaktaydı. Günümüzde böyle bir durum olmamakta hasta zorluk yaşamamaktadır. Doktorun belirlediği günler boyunca kişinin yatış pozisyonu yarı oturur vaziyette başının altına iki üç yastık yerleştirerek yapmalıdır. Burun ödem ve şişliğe iyi gelecek iyileşme sürecisini hızlandıracaktır.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =

Başa dön tuşu