Makyaj

Kepçe Kulak Estetik Fiyatları 2023

Kulak estetiği ile şekil bozuklukları giderilerek, istediğiniz gibi bir estetik kulak görünümüne sahip olabilirsiniz. Bir çok kişi, kulak şekil bozukluğu ile doğmaktadır. Cerrahi işlemler ile kişinin istediği gibi bir kulak yapısı olması mümkündür. Kepçe kulak estetiğini özel hastaneler ve devlet hastanelerinde kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Bu konu ile ilgili kepçe kulak ameliyatı için kadınlar kulübü, ekşi sözlük gibi birçok yorum sitesinde araştırdığınız konuları ele aldık. Kepçe kulak ameliyatı fiyatları 2023 yılında ne kadar, özel hastane ve devlet hastanesi kepçe kulak estetik fiyatları, 18 yaş altı için kepçe kulak ameliyatı ücretsiz mi? ve iple kepçe kulak ameliyatı fiyatı ne kadar? Tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kepçe Kulak Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Kepçe kulak ameliyatının fiyatları tek kulak ve çift kulak için farklıdır. Cerrahın belirlediği fiyatlar ile alakalıdır. Bununla beraber ameliyatın tekniği de fiyatlara oldukça etkilidir. Bu durumlara göre kepçe kulak fiyatları belirlenir. Bu fiyatlara ek olarak kepçe kulak ameliyatının hangi hastanede yapıldığı da fiyatlar için oldukça önemlidir.

18 Yaş Altı Kepçe Kulak Ameliyatı Ücretsiz mi?

18 yaş altı çocuk ve genç hastalar için kepçe kulak ameliyatları devlet hastanelerinde SGK kapsamında ücretsiz olarak yapılmaktadır. Sigortanız yok ise devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde 18 yaş altı için kepçe kulak ameliyatında belirli bir ücret ödeyerek operasyonunuzu olabilirsiniz.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı 2023

Ameliyatsız olarak bilinen iple kepçe kulak ameliyatı ile yapılan operasyondaki izler geçicidir. Kulakta yara ve kesik izi oluşmaz. İyileşme süreci ortalama 1 veya 2 hafta sürer. 2023 yılına göre iple kepçe kulak ameliyatı fiyatı ortalama olarak hastanelere ve şehirlere göre değişerek 5.500 TL ile 10.000 TL arasındadır. Gideceğiniz hastanelerden bilgi alabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2023

Kepçe kulak estetiği lokal anestezi ile 1 saat sürer. Ameliyat klinikte veya ameliyathanelerde yapılır. Sadece kulak uyuşturularak bu işlem uygulanır. İple, lazerle ve ameliyat ile 3 farklı şekilde kepçe kulak estetiği yapılır.

  • Kepçe kulak estetiği fiyatı 2023 yılında 7.000 TL ile 15.000 TL arasında yapılmaktadır.
  • Lazer ile kepçe kulak estetiği fiyatı 9.000 TL ile 15.000 TL arasındadır.

Özel Hastanelerde Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Kadar?

Kepçe kulak ameliyatının fiyatı özel hastanelere, işleme ve doktora göre Ülkemizde sıklıkla kepçe kulağa sahip olan kişiler tarafından yaptırılan OTOPLASTİ estetik fiyatlarını araştırmaktadır.

  • Özel hastane iple kepçe kulak ameliyatı 5.000 TL ile 16.000 TL’ye kadar çıkar.
  • Lazer ile kepçe kulak ameliyat fiyatı ise 10.000 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı yapan kliniklerin linkleri üzerinden ve telefon numaraları üzerinden randevu alarak en net ve güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı

Estetik operasyon olarak geçen kepçe kulak estetiği devlet hastanelerinde estetik için yapıldığı durumlarda 550 TL ile 1.500 TL arasında ödeme yaparak kepçe kulak ameliyatınızı olabilirsiniz. Fakat kişinin sağlık durumundan dolayı yapılan ameliyatlarda ücretsiz şekilde devlet hastanesinde kepçe kulak ameliyatı yapılmaktadır.

Kulak küçültme ve kepçe kulak ameliyatlarınız için özel hastanelere muayene olarak bilgi alabilirsiniz. Özel hastane muayene ücretleri için bilgi alabilir ve muayene için randevu alabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu?

Kişinin talebi üzerine kepçe kulak ameliyatı ile birlikte burun estetiği aynı anda yapılabilmektedir. On sekiz yaş altındaki çocuk ve genç hastalar için kulak estetiği fiyatları devlet hastanesinde ücretsiz olarak SGK kapsamındadır. Devlet hastaneleri yetişkin hastaların dukkanacmak.com estetik operasyonlarının ücretini karşılamaz. Özel hastanelerde estetik için Sgk ile anlaşma yapamaz. Kulakta acil müdahale gerektirmeyen bir durum haricinde yapılacak estetik operasyonların ücretlerini özel kliniklerde özel sigortalar geçmediği karşılamaz. 

Kepçe Kulak Ameliyatı (OTOPLASTİ)

Kepçe kulak sorunu risk taşımayan ve basit estetik cerrahi müdahaleler ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Kepçe kulak sorunu olan kişilerin yapıştırıcı kullanımı, baskı uygulama, kulakları bağlama, dikişsiz düzeltme gibi yöntemler kullanılarak düzeltme şansı yoktur bunun için mutlaka kişilerin ameliyat olması gerekmektedir. Operasyon ile kulak arkasında yada kulak iç kepçe kısımdaki gevşek olan kıkırdakların düzeltilmesi hedeflenir bu bölgelere özel dikişler atılarak yapılır. Alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen kepçe kulak ameliyatı lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılır.

Kepçe Kulak Estetik Fiyatları

Ameliyat hastanın yaşı göz önünde bulundurularak uygulanacak anestezi ile 45-90 dakikalık bir süreçte tamamlanır. Gevşek olan kıkırdak dokunun tamiri yapılır ve kulaktaki sorunun giderilmesi ile tamamlanır.  Ameliyat  lokal anestezi ile yapılmışsa operasyon sonrasında hastaneden yatış gerekmez ve hasta günlük hayatına kısa süre içinde dönebilmektedir. Genel anestezi ile yapılmışsa bir gün yatış verilir. Operasyon sonrasında kulağa kulağın korunması ve dokuların oturması için 1-2 hafta süre ile özel tenis bandı takılır ve iyileşme tamamlandıktan sonra bantlar çıkarılır.

Kulak Estetiği Kimlere Yapılır?

Kulak estetiği ciddi doğum kusuru olan kişilerin kulaklarındaki şekil bozukluklarının ve biçimsizliklerinin giderilmesi amacıyla yapılır. Bazı kişilerde doğumsal anomali gerçekleşir ve kulak memesi yada kıkırdak kısmımın olmaması durumu ile karşılaşılır. Kulak kenarlarının kedi gibi çok ileri katlanması, içeri doğru eğrilmesi, yukarı doğru kıvrılması kulağın üst kısmının tersine dönüp kafa derisine doğru kıvrılması kulak memesinde bir girinti olması, dukkanacmak.com kulak dış eğrisi kulak arkası cilt ve kıkırdağın kısmen olmaması, üst kısmının kafa derisine gömülü olması, kulakların ciddi derecede küçük ve az gelişmiş olması gibi durumlarda estetik ile müdahale yapılarak kulaklar istenen boyuta ve görünüme kavuşturulur.  Doğuştan kulağı olmayan yada bir kaza sonrası kulağını kaybedenler için hastanın kendi kaburga kıkırdaklarından yeni kulak yapılabilir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × two =

Başa dön tuşu