Makyaj

Kepçe Kulak Estetik Fiyatları 2021

Kulak estetiği diğer adı otoplasti olan ameliyatlar bütünüdür. Kulaklarda oluşan deformeler, doğumsal nedenlerle gelişen tüm şekil bozuklukları estetik operasyonlar ile giderilebilmektedir. Doğumsal gelişiminden kaynaklanan kulak şeklindeki bozuklukları anne karnında başlar ve doğum ile birlikte ortaya çıkar. Kandaki ostrojen hormonunun kulak kıkırdaklarını yumuşak olmasına sebebiyet verdiği bu da doğumdan hemen sonra kulak önü kaslarının çekmesiyle kulak kepçe görünüme dönmesiyle kulaktaki şekil bozukluğu olarak ortaya çıkmaktadır. Küçük yaştan itibaren kişilerde genel bir sağlık sorunu teşkil etmezken estetik kaygısını da beraber getirdiği için görüntü olarak kişilere psikolojik yönden rahatsız vermesi nedeniyle  bu sorundan kurtulmak için ameliyat düşünülür. Modern tıbbın gelişmesi ile birlikte bireylerde gelişimsel ve genetik olarak varolan kulak şekil bozuklukları kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Kişilerde psikolojik açıdan rahatsız duymasına sebep olan kepçe kulak estetiği her yaştan hastaya uygulanabilmektedir. Yaygın olarak görülen kepçe kulak sorunundan müzdarip olan kişiler ameliyat öncesinde fiyat araştırması yaparak en uygun fiyat veren kliniği ve sağlık hizmeti veren kuruluşları tercih etmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı (OTOPLASTİ)

Kepçe kulak sorunu risk taşımayan ve basit estetik cerrahi müdahaleler ile kolaylıkla tedavi edilebilmektedir. Kepçe kulak sorunu olan kişilerin yapıştırıcı kullanımı, baskı uygulama, kulakları bağlama, dikişsiz düzeltme gibi yöntemler kullanılarak düzeltme şansı yoktur bunun için mutlaka kişilerin ameliyat olması gerekmektedir. Operasyon ile kulak arkasında yada kulak iç kepçe kısımdaki gevşek olan kıkırdakların düzeltilmesi hedeflenir bu bölgelere özel dikişler atılarak yapılır. Alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen kepçe kulak ameliyatı lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılır.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Ameliyat hastanın yaşı göz önünde bulundurularak uygulanacak anestezi ile 45-90 dakikalık bir süreçte tamamlanır. Gevşek olan kıkırdak dokunun tamiri yapılır ve kulaktaki sorunun giderilmesi ile tamamlanır.  Ameliyat  lokal anestezi ile yapılmışsa operasyon sonrasında hastaneden yatış gerekmez ve hasta günlük hayatına kısa süre içinde dönebilmektedir. Genel anestezi ile yapılmışsa bir gün yatış verilir. Operasyon sonrasında kulağa kulağın korunması ve dokuların oturması için 1-2 hafta süre ile özel tenis bandı takılır ve iyileşme tamamlandıktan sonra bantlar çıkarılır.

Kepçe Kulak Estetik Fiyatları 2021 Güncel

Estetik olarak kulakta yapılan ameliyatın izi geçicidir ve kulakta yara ve kesik izi oluşmaz ameliyat olduğu bile belli olmaz. Kulak estetiği yapılan kişiler operasyon sonrasında duyu bozukluğu olmaz. İyileşme süreci en fazla 1-2 hafta sürer. Tüm sürecin sonunda kepçe kulak görünümü tamamen ortadan kalkar ve kişi doğal görünüme kavuşur. Kulak estetiği aşağıdaki yöntemler ile yapılmaktadır. 2021 kepçe kulak estetik ücret tarifesine göre;

  • Ameliyatsız İple Kepçe Kulak Estetiği Fiyatı 4.000 TL.
  • Lazerle Kepçe Kulak Estetiği Fiyatı 8.500 TL.
  • Cerrahi Yollarla Uygulanan Kepçe Kulak Estetiği 7.000 TL.

ortalama fiyata sahip olup, hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Kulak Estetiği Kimlere Yapılır?

Kulak estetiği ciddi doğum kusuru olan kişilerin kulaklarındaki şekil bozukluklarının ve biçimsizliklerinin giderilmesi amacıyla yapılır. Bazı kişilerde doğumsal anomali gerçekleşir ve kulak memesi yada kıkırdak kısmımın olmaması durumu ile karşılaşılır. Kulak kenarlarının kedi gibi çok ileri katlanması, içeri doğru eğrilmesi, yukarı doğru kıvrılması kulağın üst kısmının tersine dönüp kafa derisine doğru kıvrılması kulak memesinde bir girinti olması, dukkanacmak.com kulak dış eğrisi kulak arkası cilt ve kıkırdağın kısmen olmaması, üst kısmının kafa derisine gömülü olması, kulakların ciddi derecede küçük ve az gelişmiş olması gibi durumlarda estetik ile müdahale yapılarak kulaklar istenen boyuta ve görünüme kavuşturulur.  Doğuştan kulağı olmayan yada bir kaza sonrası kulağını kaybedenler için hastanın kendi kaburga kıkırdaklarından yeni kulak yapılabilir.

Ülkemizde sıklıkla kepçe kulağa sahip olan kişiler tarafından yaptırılan OTOPLASTİ estetik fiyatlarını araştırmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu?

Kişinin talebi üzerine kepçe kulak ameliyatı ile birlikte burun estetiği aynı anda yapılabilmektedir. On sekiz yaş altındaki çocuk ve genç hastalar için kulak estetiği fiyatları devlet hastanesinde ücretsiz olarak SGK kapsamındadır. Devlet hastaneleri yetişkin hastaların dukkanacmak.com estetik operasyonlarının ücretini karşılamaz. Özel hastanelerde estetik için Sgk ile anlaşma yapamaz. Kulakta acil müdahale gerektirmeyen bir durum haricinde yapılacak estetik operasyonların ücretlerini özel kliniklerde özel sigortalar geçmediği karşılamaz. 

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı 2021

2021 yılında Kepçe kulak ameliyatının fiyatı 7.000 TL ile 13.000 TL ücret aralığında değişir . Özel hastanelerde kulak estetiği fiyatları hastanede kalış yapılıp yapılmayacağına göre ameliyat sırasında anestezi yöntemi gibi bir kaç farklı kritere bağlı olarak değişir.  Fiyatları etkileyen bir diğer kriter ise, doktorun bu ameliyat için belirlediği kişisel fiyat politikasıdır bu fiyatlar estetik yapacak olan doktordan doktora değişir. Kepçe kulak estetiği tek kulak yada çift kulak için yapılabilir. Tek kulak olması veya ikinci kez ameliyat olmak da fiyatı değiştirebilir. Tek kulak için ayrı fiyat verilirken çift kulak estetiğinde ameliyat maliyeti değişebilmektedir. Revizyon ameliyatları ilk kere ameliyat olandan biraz daha fazla olabilir. İşlem sırasında kulak memesine de müdahale edilirse maliyet ve ücretlendirme değişecektir. Kepçe kulak operasyonu fiyatını deformasyon detayları da etkilemektedir Estetik cerrahi işlem sırasında kulaklardaki şekil bozukluklarının giderilmesi, kişiye özel yeniden kulak memesi yapımı, kepçe kulak sorununun tek ya da iki taraflı var olması ve eş zamanlı olarak diğer estetik ameliyatların uygulanması gibi etkenlerde ameliyatın fiyatında değişikliğine neden olur.

Kepçe kulak ameliyatının fiyatı belirleyen bir diğer kriter kulakta ki bozukluğun derinliğidir. Bunun yanında işlem klinik ortamında yapıldığı için ameliyatlarda maliyet artışı gözlenecektir.

Kepçe kulak ameliyatı yapan kliniklerin linkleri üzerinden ve telefon numaraları üzerinden randevu alarak en net ve güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün