KredilerKOSGEB

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir? 2023

Ev hanımları, finansman ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi talebinde bulunmaktadır. Bankalar, kredi kullanımında gelir belgesi istediğinden dolayı ev hanımlarının kredi kullanması zorlaşabilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar araştırıldığında, herhangi bir işte çalışmayan kişilere ne yazık ki bankalar, kredi vermeyi uygun görmemektedir. Eğer üzerinizde mülk ya da taşıt var ise kimi bankalar ipotek göstermeniz durumunda kredi kullanımınızı onaylayabilmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ev hanımlarına kredi başvurusu nasıl yapılır nasıl yapılır Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir? içeriğimizde detaylandırdık.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2023

Ev hanımları, standart bir kredi başvurusunda bulunarak finansman desteğinden yararlanabilir. Ev hanımlarına özel olarak oluşturulmuş kredi paketleri hâlihazırda bulunmamaktadır. Bankalar, kredi talebinde bulunan kişilerden maaş bordrosu, gelir belgesi vb. belgeler talep ederek aylık gelir durumunu belgeleyen evrakları incelemektedir. Kimi bankalar, gelir belgesi talep etmeden imzasız anında kredi verebilmektedir. Bu bankalar ise ev hanımlarının nakit ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi imkanı sunan bankalar:

 • Ziraat Bankası,
 • PTT,
 • TEB,
 • Şekerbank,
 • Akbank,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • ING Bank ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındadır. Ev hanımları kredi veren bankalara başvuru yaparak ihtiyaç kredilerini kullanabilirler.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir? 2023

Sigortası olmayı herhangi bir işte faaliyet göstermeyen ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için bazı şartları taşıması gerekmektedir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları:

 • Kullanılmak istenilen kredi, uzun vadeli olmamalıdır. Kredi çekerken ipotek gösterilmeli ve eğer ipotek ortak tapulu ise eş rızası alınmalıdır.
 • Krediyi ödeyebileceğinize dair bir belgenin olması gerekmektedir. Bu belge üzerinize kayıtlı taşıt ya da herhangi bir mülk olabilmektedir. Ayrıca banka sizden kefil göstermenizi talep edebilir.
 • Kredi kullanacak kişinin idari veya yasal bir takibinin olmaması gerekmektedir.
 • İpotek gösterilecek mülk veya taşıt için yazılı eş rızası alınmalıdır.
 • Kredi notunun yüksek olması temel şartlardan biridir.
 • Varsa, ek gelir beyanında bulunmak gerekir. Bu ek gelir arasında kira vb. olabilir.
 • Ev hanımı eğer anne veya babasından kalan emekli aylığını alıyor ise bu aylığı aldığı bankaya müracaat ederek kredi kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası, özel olarak ev hanımları için kredi paketi oluşturmasa da belirli faiz oranları ile ev hanımlarına kredi kullandırabilen bankalar arasında yer almaktadır. Banka, gelir durumunu gösteren bir belge ya da maaş bordrosu yerine geçebilecek ipotek talep edebilmektedir. Başvuru sırasında kişinin kredi notu, kredi sicili ve geçmiş banka hareketleri kontrol edilebilmektedir.

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu için en yakın banka şubesine giderek başvuruda bulunabilir, nakit ihtiyacını giderebilirsiniz.

Bankadan tüketici kredisine başvuracak ev hanımlarının örnek kredi geri ödeme tablosu:

Kredi TutarıVade SüresiFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
20.000 TL36 Ay%1,59773,11 TL
30.000 TL36 Ay%1,591.159,67 TL
35.000 TL36 Ay%1,591.352,94 TL
40.000 TL36 Ay%1,591.546,22 TL
Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

PTT Ev Hanımlarına Kredi 2023

Türkiye’nin birçok yerinde kolayca erişim sağlanabilen PTT şubelerinden kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının sayısı artmaktadır. Bankalar, PTT ile anlaşmaları doğrultusunda bireylere finansman desteği sunmaktadır. PTT anlaşmalı Aktifbank ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için gelir durumunu gösteren belgenin varlığının olması gerekmektedir. 36 aya varan vade imkanları ile emekli maaşı veya kira geliri bulunan ev hanımları krediden yararlanabilmektedir.

TEB’ den İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2023

Ev hanımlarına kredi imkanı tanıyan TEB, CEPTETEB mobil uygulaması ile kredi başvurusunu almaktadır.  CEPTETEB ihtiyaç kredisi ile 3 aydan 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanılabilmektedir. CEPTETEB uygulamasına giriş yaparak ‘’Kredilerim’’ sekmesinden kredi başvurusunda bulunabilir, ön başvurunuz değerlendirildikten ve onay verildikten sonra kredinizi alabilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

CEPTETEB kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler buradan bilgilerini doldurarak ön başvuruda bulunabilmektedir.

Şekerbank’tan Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için Şekerbank’ın oluşturmuş olduğu bir kampanya bulunmamaktadır. Fakat ihtiyaç kredisine başvurarak krediden yararlanmak mümkündür.

Şekerbank ihtiyaç kredisi için talep edilen belgeler şunlardır:

 • Kredi başvurusunda bulunacak kişinin kimlik belgesinin fotokopisi,
 • Başvuru yapacak kişiye ait ödenmiş bir fatura örneği,
 • Gelir durumunu gösteren belge,
 • Alınan maaş üzerinde haciz olmadığını gösteren belge,
 • Eğer ek gelir varsa bu ek gelirleri gösteren belge (kira kontratı, araç ruhsatı vb.)

Yukarıda sayılan belgelere ek olarak banka ilave belge talebinde bulunabilmektedir

Akbank Gelir Belgesi Talep Ediyor Mu?

Akbank ev hanımları kredisi ile gelir belgesiz finansman olanaklarından yararlanılabilmektedir. İster şubeden ister online olarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Akbank müşterisi iseniz Akbank mobil veya internet şubesinden belgesiz ve imzasız kredi kullanabilmeniz mümkündür. Eğer Akbank müşterisi değil iseniz T.C kimlik belgeniz, gelir durumunuzu gösteren belge ve ikametgah adresiniz ile size en yakın Akbank şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka, bu belgelere ek olarak doküman talebinde veya kefil isteğinde bulunabilmektedir.

Akbank ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu şu şekildedir:

Kredi TutarıVade SüresiFaiz OranıAylık Taksit TutarıToplam Ödenecek Tutar
20.000 TL36% 1,94826,58 TL29.756,89 TL
25.000 TL36%1,781.002,37 TL36.085,36 TL
30.000 TL36%1,781.202,85 TL43.302,43 TL
40.000 TL36%1,781.603,79 TL57.736,58 TL
Akbank Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Veriyor Mu?

Bireysel tüm ihtiyaçlarınız için finansman desteği sunan İş Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen vatandaşlardan bazı belgeler talep edilebilmektedir. Bu belgeler arasında gelir belgesi veya maaş bordrosu bulunur. Ev hanımları çalışmadığı ve aylık düzenli maaş dökümleri bulunmadığı işçin kredi kullanmaları kolay olmamaktadır. İş Bankası’ndan kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının gösterebilecekleri emekli maaşları, aylıkları veya ipotek ettirebilecekleri konut ya da taşıtları bulunmalıdır.

İş Bankası, 50.000 TL’ye kadar anında kredi verebilmektedir. Banka şubesine gitmeden banka müşterilerinin kolayca başvurabileceği kredi türü olan anında kredi başvurusu için İşCep, internet şubesi veya bankamatiklerden yardım alabilirsiniz.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2023

Vakıfbank üzerinden kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının geçmiş dönemlere ait sigorta girişinin bulunması gerekmektedir. Sigorta geçmişi olan ancak şuan gelir belgesi bulunmayan ev hanımları düşük tutarlı ihtiyaç kredilerine mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilir.

50.000 TL’ye kadar kredilerini 36 ay vade ile %1,61 faiz oranı ile kullanabiliyorken 50.000 TL üzeri ihtiyaç kredilerinizde 24 ay vade ile %1,61 faiz oranı ile online hizmet kanallarından başvuru yaparak kredi kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden yapılan başvuruları olumsuz sonuçlanan kişilerin KKB storları yüksek ise şubelere giderek de başvuru da bulunabilir.

Halk Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Halkbank ev hanımlarına kredi başvurularını bireysel internet şubeleri, Dialog, mobil bankacılık veya Halkbank web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Online kredi için en az 1.000 TL en fazla ise 50.000 TL kredi kullandırılmaktadır.

Online başvuru yapan ev hanımlarının başvuruları gün içinde sonuçlanır ve kredi değerlendirme sonuçları SMS ile başvuru esnasında kullanılan cep telefonuna iletilir. Kredisi olumlu sonuçlanan kişiler otomatik ödeme talimatı ile aylık taksitlerini vadesiz hesabına otomatik olarak aktararak kolay ödeme imkanlarından faydalanabilir. Kredinize istediğiniz zaman Halkbank şubelerinden ara ödeme yapabilir veya kredinizi tamamen kapatabilirsiniz.

Denizbank’tan Özel İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına özel olarak Denizbank tarafından hazırlanan iki kampanya bulunmaktadır. Bu kampanyalardan ilki, ‘’Ev Hanımlarına Özel Altın Günleri’’ kampanyasıdır. Diğer ise “Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap’’ paketidir.

Denizbank’tan kredi almak isteyen kişilerin kredi notuna dikkat etmesi gerekmektedir. Kredi kullanacak kişilerin kredi notu en az 1200 olmalıdır. Ayrıca geçmişteki ödemeleriniz, banka siciliniz, kredi başvurularınız vb. işlem dökümleriniz kredi başvurunuzda dikkate alınmaktadır.

Denizbank ev hanımları kredisinden yararlanmak için genel şartlar:

 • Düzenli olarak geliri olmak,
 • Yüksek kredi notu,
 • Geçmiş dönem kredi kartı ve kredi ödemeleri,
 • Temiz kredi sicili,
 • Bankanın talebi doğrultusunda ipotek ya da kefil gösterebilme şartı aranmaktadır.

Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ise şu şekildedir:

Kredi MiktarıVade SüresiFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
10.000 TL12%2,28988,85 TL
10.000 TL24%2,28573,81 TL
10.000 TL36%2,28440,18 TL
Denizbank Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Ev Hanımları ING Bank’tan Kredi Kullanabilir Mi?

ING Bank ev hanımları kredisi finansmanından yararlanmak isteyen kişilerin kredi notları önem arz etmektedir. Bankanın dikkat ettiği hususlar arasında, ev hanımının kredi sicilinin bulunmaktadır. Düzenli kredi ve kredi kartı ödemeleri bu sicili etkilemektedir. Düzenli gelire sahip olmayan ev hanımlarının ING Bank’tan kredi kullanabilmesi için kefil, ipotek ya da ek gelir göstermesi gerekmektedir.

ING Bank ihtiyaç kredisine başvurmak için buradan başvuru formunu doldurabilir, dilerseniz en yakın banka şubesine giderek de başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Kullanmak İçin Ev Hanımlarının Kredi Notu Ne Olmalıdır?

Kredi notu, bankalardan kredi kullanırken oldukça öneme sahip bir husustur. Gelir durumunuz yüksek dahi olsa, kredi notunuz düşük olduğunda kredilerden yararlanmanız mümkün olmamaktadır. Kredi  notu aralıkları ve kredi kullanabilme durumlarını gösteren tablo aşağıda yer almaktadır.

Kredi NotuKrediden Yararlanabilme OlasılığıRisk Durumu
1-699 arasıÇok düşük ihtimalEn riskli
700-1099 aralığıDüşük olasılıkOrta riskli
1100-1499 arasıGelire bağlıAz riskli durum
1500-1699 aralığıYüksek olasılıkİyi
1700-1900 arasıÇok yüksekÇok iyi
Ev Hanımlarının Kredi Notu

Ev Hanımlarına KOSGEB’den Kredi!

Girişimcilere sağladığı destekler ile ekonomiyi canlı tutmayı hedefleyen ve birçok iş kolunu ayakta tutmak için hibe desteklerinde bulunan KOSGEB’den kredi almak için ilk etapta girişimcilik kurslarına kayıt olup bu kurslara katılım sağlamak gerekmektedir. Daha sonra bu kurs başarı ile tamamlanıp Girişimcilik Belgesi alınmalıdır.

Kendi iş yerini kurmak isteyen ev hanımları, geri ödemesiz hibe desteklerinden yararlanabilmekte, faizsiz geri ödemeleri kredilerden de faydalanabilmektedir. 65.000 TL’den 365.000 TL’ye kadar bireylere destek sağlayan kurum, birçok kişinin hayalini gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 8 =

Başa dön tuşu