Krediler

18 Aya Kadar Sıfır Faizli Market Kredisi Başladı

%0 faiz imkanı ile 400 TL – 40.000 TL arasında kredi kullanım fırsatı 18 aya varan vadeli market kredisi başladı.

Tartışmalara neden olan gıda ürünleri bankaların, 18 aya kadar sıfır faizli “market kredisi” kampanyasından çıkarıldı. Ancak elektronik ürünler alınmaya devam edecek.

Bankaların genellikle teknoloji alışverişleri için kullandırdıkları alışveriş kredisi imkanı market zincirlerine de sıçradı. Fibabanka ile Carrefoursa’nın yaptığı işbirliğiyle market alışverişlerine de kredi fırsatı sağlandı. Hem Fibabanka’nın hem de Carrefoursa’nın internet sitelerinde yaptığı duyurularda alışveriş kredisinin gıda harcamalarında da kullanılabiliyor olacağı izlenimi olması sosyal medyada yankı buldu. Gıda harcamalarına taksit 2018’den bu yana yapılamıyor. Carrefoursa’nın duyurusunda gıda ürünleri bulunuyordu ancak kapsam dışına çıkarıldı. İstanbul’da 5 hipermarkette yapılan harcamalarda alışveriş kredisi kullanırken vatandaşların gıda harcamalarını da bu krediden karşılayabildiklerini ifade edilmişti ancak Gıda ürünleri için başlatılan kredi kampanyaları ise geri çekildi

Önce iki farklı kredi tanımlandı

Fibabanka’nın internet sitesindeki duyuruda da iki ayrı kredi Carrefoursa elektronik kredisi ikincisi ise Carrefoursa alışveriş kredisi olarak tanımlandı. Elektronik kredisi Carrefoursa mağazalarındaki teknolojik ürün alışverişlerine yüzde 0 faiz ile 400-40 bin lira arasında kredi kullanım fırsatı sağlarken Carrefoursa alışveriş kredisi ise yine 0 faiz ile 600 ile 2000 lira arasında kredi kullanım fırsatı sağlıyordu.

4 taksitte ödeme imkanı getirilen kredinin hangi alışverişleri kapsamadığı ise şöyle tanımlanmıştı:

Alkollü içecekler, tütün mamulleri, GSM TL yükleme harcamaları, kuyum, mobilya ve bitki & saksı alışverişleri kampanya kapsamında olmadığından, CarrefourSA Alışveriş Kredisi ile satın alım gerçekleştirilememektedir.”

Bu açıklama gıda harcamalarının alışveriş kredisinden yararlanılarak yapılabileceği yorumlarına yol açtı. Ayrıca CarrefourSA’daki tanıtım afişlerinde de gıda ürünlerinin fotoğrafları yer almıştı.

Carrefoursa ve Fibabanka’ya işbirliğinin ayrıntılarını ve gıda harcamalarını kapsayıp kapsamadığını sorması üzerine ise iki kurum da kredinin elektronik ürünlerde kullanılacağı duyurusu yaptı. Ardından Fibabanka internet sitesinde yer alan Carrefoursa Alışveriş Kredisi kısmını çıkardı ve sadece elektronik alışverişe sağlanan kredi imkanı yer aldı.

Migros ve A101’de de elektronik ürünlerde geçerli

Bankaların marketlerle alışveriş kredisi bu yıl haziranda ING Bank ve Garanti BBVA ile başladı. Garanti BBVA ve A101 arasındaki işbirliğinde cep telefonu, mobilya ve elektronik aletlerin satışında kredi kullanılabiliyor. ING Bank ile Migros işbirliğinde de 500 TL’den 20 bin TL’ye kadar 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanılabiliyor. Elektronik ürünlerin alışverişinde kredi imkanı sağlanıyor. Migros ve A101’de de elektronik ürünlerde geçerli market kredisi ile elektronik ürünler satın alınabiliyor.

Fıbabanka Market Kredisi Özellikleri

Taksit Market üzerinden yapacağınız alışverişlerde Taksit Market Alışveriş Kredisi ile ödemelerinizi masrafsız, sigortasız, 24 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Avantajları;

 • 3 aydan 24 aya kadar vade imkanı
 • 400 TL-15.000 TL arası kredi kullanım fırsatı
 • Sigorta bedelsiz
 • Kredi tahsis ücretsiz
 • Fibabanka, işbu kredileri serbestçe değerlendirme ve koşulları değiştirme hakkına sahiptir.

Taksitmarket.com‘dan satın almak istediğiniz ürünü sepetinize ekleyin, ödeme seçenekleri sayfasında Alışveriş Kredisi/Fibabanka seçeneği ile ilerleyin. “Siparişi Tamamla” butonuna tıkladıktan sonra Fibabanka kredi başvuru sayfasına yönlendirilirsiniz.

 • Kredi başvuru formunu doldurmanızın ardından kredi değerlendirmeniz otomatik gerçekleşir.
 • Onaylanan başvurunuzla birlikte sepetteki ürününüze uygun kredi seçenekleri ekrana gelir.
 • Kendinize uygun krediyi seçin ve ilerleyin. Kredi sözleşmelerini görüntüleyerek onaylayın.
 • İşlemler tamamladıktan sonra kredi tutarınız Taksit Market hesabına aktarılır ve siparişiniz hazırlanarak kargoya verilir.

Cep telefonu alımlarında vade; 3.500 TL’ye kadar telefonlar için 12 ay, 3.500 TL üzeri telefonlar için 3 ay ile sınırlıdır. Tablet alımları 6 ay, bilgisayar alımları 12 ay vade ile sınırlıdır.

Başvuru ve Kredi Kullanım Adımları

 • Hemen başvurmak için CSA boşluk T.C. kimlik numaranızı 3422’ye gönderebilirsiniz.
 • SMS ile onayınızı aldıktan sonra, herhangi bir CarrefourSA mağazasına giderek dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
 • Kredinizi alışveriş tutarınıza göre tek seferde kullanabilirsiniz.
 • Yeniden ihtiyacınız olması durumunda yeniden SMS ile onay almanız gerekmektedir.

Fibabankalılara Özel Masrafsız, Faizsiz Alışveriş Kredisi!

Fibabanka ayrıcalığı ile CarrefourSA mağazalarında geçerli Alışveriş Kredisi fırsatı sizi bekliyor!

CarrefourSA Alışveriş Kredisi Avantajları

 • %0 faiz imkanı
 • 600 TL – 2.000 TL arasında kredi kullanım fırsatı
 • 4 taksitte ödeme imkanı
 • Sigorta bedelsiz
 • Kredi tahsis ücretsiz

Fibabanka Müşterilerine Özel Elektronik Ürün ve Cep Telefonu Harcamalarında Faizsiz Kredi Fırsatı incelemek için tıklayınız.

Carrefoursa Market Kredisi

İş ortağı Fibabanka dır. %0 faiz imkanı; 400 TL – 40.000 TL arasında kredi kullanım fırsatı 18 aya varan vadelidir.

Banka kredisiyle alışveriş, zincir marketlere de yapılması amacıyla 18 aya kadar sıfır faizli “market kredisi” başlamıştı.. Ancak tartışmalara neden olan gıda ürünleri kapsam dışına çıkarıldı. Market kredisi ile sadece elektronik ürünler alımış yapılabilecek.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu