Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları
3 Ekim 2018 tarihinde eklendi.

Siciliniz bozuk ve kredi çekemeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Krediye çok ihtiyacınızın olduğu zamanlarda sicilinizin bozuk olduğunu düşünerek içinizi karartmayın. Çünkü artık sicili bozuk olanlar için kredi veren birçok finansal kuruluş bulunmaktadır. Bazı insanlar kredi ödemelerini geciktirdiğinden veya ödememelerinden dolayı kredi notları düşmektedir. Bankanın kara listesine düşmüşlerdir. Daha önceki zamanlarda kredi borcunu aksatarak ödemeyen insanlara büyük yaptırımlar uygulanırdı. Fakat artık değişen bir kararla kredi sicili düşük olan insanlara da kredi çekme hakkı tanınıyor. Kredi sicili bozuk ve kara listede olduğunu düşünenler müjde! Bazı bankalar artık sizler için kredi veriyor ve kart çıkartabiliyor. Kara liste de olduğunuzdan dolayı siz de kredi çekemiyor ve kredi kartı talep edemiyorsanız aşağıda vereceğim bilgiler ile gerekli bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Sicili Neden Oluşur?

Bazen insanların kişisel ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda nakit paraya ihtiyaçları olmaktadır. Düğün yapmak için, araba almak için, tatile gitmek için gibi daha bir sürü ihtiyaç için kredi çekebiliriz. Daha sonra bu çektiğimiz kredileri zamanında ödeyememe durumuna gelebiliriz. Her ödememe durumunda kart faizlenir ve ödeme daha da zorlaşır. İnsanlar asgarisini ödemeyi çözüm sanmaktadır fakat bu bir çözüm değildir.  Kara listede olanlara kredi veren bankalar olsa da, her bankadan bu durumda iken faydalanmak oldukça zordur. Kartınızın sürekli asgari tutarını ödemeniz halinde kredi notunuz düşecektir. Ödemediğiniz borçlarınız faiz yedikçe ve ödeyememeniz halinde banka siciline sizi kaydedecektir.

Kredi sicili insanların bankalara borçlanıp daha sonra da bu borçlarını ödeyememeleri veya geç ödemelerinden kaynaklanır. Borcunu ödeyemeyen banka müşterileri, banka tarafından kara listeye alınırlar. Ve daha sonra bu durum daha da ilerler yasal işlem başlatılır. Sicilinize işlendiği için tamamen kredi notunuz düşer. Bu durumda da ileri ki zamanlarda kredi çekmeniz ve kredi kartı talebinde bulunmanız banka tarafından kabul görmez.

Paraya ihtiyacınız var ve hiçbir bankadan olumlu sonuç alamadıysanız Bankalar Kredi Vermiyor Diyenlere 5 Farklı Para Bulma Yöntemi hakkında bilgi alarak bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Borçlarınızı ödememeniz halinde siciliniz düşer!

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Verilir mi?

Daha önceki zamanlarda kredi borcu olanlar, siciline işlemiş borçları yüzünden kara listeye düşmüşlerdir. Bu borçları geç ödemelerinden dolayı bir daha kredi çekmeye hak kazanamamışlardır. Daha sonra hükumet sicili bozuk olanlar için çıkarttığı bir af sonucunda çoğu banka sicili bozuk olana da kredi kartı vermeyi kabul etmiştir. Bu yeni çıkan af kararından sonra emekliler, öğretmenler, esnaf, tarım çiftçisi kısacası her kesimden insanlar sicilleri bozuk da olsa kredi kartı çıkartabileceklerdir. Kredi çekebilmek kolay olmayacaktır.

Çünkü bankalar da insanlara güvenmek ister. Herhangi mali değeri yüksek bir şeyi (ev,araba,arsa,tarla vb.) ipotek ederek ya da bankaya kefil göstererek kredi çekmeniz mümkün olabilir, hatta ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız halinde kredi notunuz da yükselebilir. Kefil göstermenizde ise tek kural, gösterdiğiniz kefilin de kredi notunun yüksek çıkmasıdır.  Kredi notunuz çok çok kötüyse de kredi kartı alamayabilirsiniz. Düşük limitli olan kredi kartlarına başvuru yapabilirsiniz. Mevcut bankaların müşteri hizmetleri ile görüşerek bu konular hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm banka borçlarını bir araya toplamak isteyenler için 2019 yılına ait borç kapatma kredisi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Birçok banka sicili bozuk olan şahıslara kredi imkanı sunuyor.

Kara Listede Olanlara Kredi Verilir mi?

Bankalar kredi sicilinde hiçbir pürüz olmayan insanlara güvenirler. Bu kişilerin kredi çekmeleri çok kolaydır. Bankalar bu kişilere kredi verirlerken herhangi bir güvence veya kefil talep etmezler. Bunların haricinde bir de kredi sicilini lekeleyen insanlar vardır. Bunların kredi çekmesi kesinlikle imkansız değildir fakat zordur. Bankalar bu kişilere kolay kolay güvenemezler. Bu kişilere ancak kefil veya şahısların bulunan bir malını ipotek etmeleri karşılığında kredi verilebilir. Af yasası çıktıktan sonra kara listedeki, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar özel krediler çıkmıştır. Çoğu banka bu kişiler için kredi veya kredi kartı fırsatı sunmuşlardır. Bankaların bu insanlara kredi vermek için tabii ki de bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartların dışında kredi notunuza bağlı olarak da para çekebilmeniz olumlu veya olumsuz olarak değişiklik gösterebilir. Bunu ancak başvuru yaptığınız bankadan öğrenebilirsiniz.KKB notu yerinde olan ve kara listede olmayan kişilere kredi veren bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. TEB Bankası
 2. Finansbank
 3. Garanti Bankası
 4. Akbank
 5. Denizbank
 6. Yapı Kredi Bankası
 7. ICBC Bank
 8. ING Bank
 9. Ziraat Bankası

Bu bankaların başvuru için bazı şartları bulunmaktadır. Sizde bu şartları taşıyor iseniz, bu bankalara şahsen başvuru yaparak veya internet sitesinden başvuru formu doldurarak kredi notunuzu öğrenebilir, kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunabilir, şansınızı deneyebilirsiniz.

 1. Bankanın gerek gördüğü durumlarda şahıs kendisini temsilen bir kefil göstermelidir.
 2. Bankanın talebi doğrultusunda bir güvence gösterebilmelidir.
 3. Şahsın belgelenebilecek bir şekilde gelirinin olması
 4. Şahıs bu şartlara uygun olması halinde en fazla 100.000 TL çekebilmesi mümkündür.
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019 Şartları Maddi Yardım

Sicili bozuk olanlara bazı koşullar karşılığında kredi veriliyor.

Ziraat Bankası

Bazı şartlar doğrultusunda sicil affından yararlanan ve bankanın belirli kriterlerine uygun olan şahıslar, Ziraat Bankasından kredi çekebilmektedir.  Eğer kredi notunuz 1000‘den yukarıda ise Ziraat Bankası’ndan kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Tabii ki bunların dışında bazı koşulları da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu koşulları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Kredi ödemeniz mevcut ise ödediğiniz taksit miktarı,
 2. Bankalar tarafından takibe alınmış borç ödemeniz var ise miktarı,
 3. Kredi mevduat hesabınız var ise oluşmuş hali hazırdaki birikiminiz,
 4. Herhangi bir bankadan kredi çekmiş iseniz veya kredi kartınız mevcut ise bunların taksit miktarları,
 5. Evkur, Turkcell ve benzeri firmalardaki yaptığınız harcamaların tutarları,
 6. Mevcut kullandığınız kredi kartlarının limitleri

Yukarıda yazdığım bu koşullar bankanın sizden istediği bilgilerdir. Fakat bu bilgilerin hepsi sistemde kayıtlı olduğu için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile giriş yaptığınızda hepsinin sonuçları listelenecek ve kredi almaya hak kazandığınız veya kazanmadığınız tespit edilecektir. Yani 1000 puanınızın olması sizin için yeterli olmayabilir. İnternet veya telefon üzerinden sistemden kredi sorgulatmanız da sicilinizi olumsuz etkileyebilir. O yüzden kredi çekmek istiyorsanız buna başvurmak için en garanti yol en yakın şubeye giderek bilgilerinizi ve durumunuzu en  eksiksiz şekilde görevliye aktararak, hem konular hakkında daha fazla bilgi alır hem de başvuru yapabilirsiniz.

ICBC Bank

Ülkemizde bulunan en yeni bankalardan biridir. ICBC Bank’da sicil affından yararlananlara yardım ve destek sağlıyor. Tabii ki bazı koşullar karşısında bu imkanı sağlamaktadır. Diğer bankalardan kredi çekemeyen sicili bozuk şahıslar ICBC Bank’dan 40 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabiliyor. ICBC Bank’ın şahıslardan istediği belgeler; kimlik kartı, kazancınıza dair gelir belgesi ile birlikte ICBC şubelerinden kredi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun çok düşük, sicilinizin kötü olması halinde başvuruda bulunduğunuz banka sizden üzerinize kayıtlı ev,araba,arsa vb. taşınır veya taşınmaz bir şeyi ipotek göstermenizi isteyebilir. Veya sizden kredi notu yüksek bir kefil talep edebilir.

Kredi Notu Ne Zaman Sıfırlanır?

Banka sicili bulunan şahıslar, resmen yaptıkları borçları tamamen ödedikleri ve bu durumu gerekli yerlere bildirdikleri halde sicilleri temizlenebilmektedir. Ancak sicilin tamamen temizlenmesinde en önemli ve en son karar merkez bankasındadır. Merkez bankası onaylamadığı sürece siciliniz temizlenmez. Onaylanması halinde sicilinizin temizlenme işlemi beş yıl kadar devam edebilir. Sicilinizin silinmesine hak kazanmanız için borçlarınızın hepsini tam günü gününde ödemeniz gerekmektedir. Borcunuza karşılık verdiğiniz çek ve senetler var ise bunları da tam gününde ve eksiksiz yatırmanız gerekmektedir. Bu sayede merkez bankanın insiyatifine göre kredi siciliniz silinebilir veya devam edebilir.

Ama siz yine de sicilinizi kötü etkileyecek şeyler yapmayın. Çünkü nakit paraya ne zaman ihtiyaç duyulacağı belli olmaz. Olabildiğince borçlarınızı zamanında ödemenizi tavsiye ederiz.Oy ver!
[Total: 1 Average: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git