Sosyal Medya

WhatsApp Çevrimiçi Görünme Kapatma (KESİN ÇÖZÜM)

WhatsApp Çevrimiçi Görünme Kapatma (KESİN ÇÖZÜM): Whatsapp uygulamasının birçok özelliği bulunmakta. Hikaye ekleme, son görülme gizleme, kişi engelleme, çıkartma oluşturma gibi özellikleri sayesinde milyonlarca kişi bu uygulamayı kullanıyor. Uygulama bu kadar yaygın kullanıldığı için, Whatsapp kullanıcıların merak ettiği konular da sıklıkla gündeme geliyor. WhatsApp çevrimiçi kapatma 2023, Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek, WhatsApp görünmezlik modu, Whatsapp plus çevrimiçi gizleme, WhatsApp çevrimiçi olmadan yazmak, WhatsApp yazıyor yazısı gizleme, WhatsApp çevrimiçi nasıl kapatılır gibi birçok konu hakkında bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

WhatsApp Çevrimiçi Bildirimi Kapatma

Whatsapp çevrimiçi bildirimi kapatma için:

 • Whatsapp Ayarlar menüsüne gelin
 • Gizlilik kısmından ‘’Durum’’ seçeneğine dokunun.
 • Burada ‘’Kişilerim’’ seçeneğiniz aktifse ‘’Hiç kimse’’ olarak işaretleme yapın.

Ücretsiz WhatsApp Çevrimiçi Takip Etme Uygulamaları

Whatsapp çevrimiçi takip etme için manuel olarak yapmak çok vakit harcayabilir. Bunun için sürekli uygulamada açık olmanız gerekmektedir ve yorucu bir iştir. Bu yüzden birçok kişi ücretsiz Whatsapp çevrimiçi takip etme uygulamaları araştırmaktadır. Bu uygulamalara örnek vermek gerekirse:

 • Familytrack: Whatsapp çevrimiçi takip ve son görülme için ücretsiz Familytrack kullanılabilmektedir. Bu uygulama hem çevrimiçi takibi gerçekleştirmenizi hem de ebeveynseniz çocuklarınızı takip edebilmenize yaramaktadır. Eğer ücretli versiyonunu kullanmak isterseniz raporlama sistemi ve anlık bildirim gibi özellikleri size sunmaktadır. Familytrack görsel grafikler sunmaktadır ve neredeyse her numaranın çevrimiçi aktivitesini değerlendirebilmeniz mümkündür.
 • Whatster: WhatsApp takip etme, çevrimiçi takip, online bildirim ve son görülme zamanlarının kontrolü gibi özellikleri olan bu program ile denetim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Whatster uygulamasını kendi Whatsapp etkinliklerinizi izlemek için de kullanabilrisiniz.
 • Son Görülme Takibi: Bu uygulama ile WhatsApp kullanımını ve çevrimiçi zamanı izleyebilirsiniz. Deneme sürümünden sonra abonelik paketleri size sunulmaktadır.
 • W-Parents: Whatsapp kullanıcılarının çevrimiçi durumunu izlemek için W-Parents uygulamasını kullanabilirsiniz. Kontrol etmek istediğiz kullanıcının çevrimiçi oldukları zamanı saat, dakika ve saniye şeklinde görüntüleyebilirsiniz.

Ücretli WhatsApp Çevrimiçi Takip Etme Uygulamaları

Whatsapp çevrimiçi takip etme uygulamalarının ücretli versiyonları da bulunmaktadır. Ücretli Whatsapp çevrimiçi takip etme uygulamaları için aşağıdaki listede örnekler mevcuttur:

 • WaRadar: Sosyal uygulamalarda ne kadar vakit harcanıldığını öğrenmek için WaRadar uygulamasını kullanabilirsiniz. Whatsapp takip ve Whatsapp çevrimiçi gibi durumları bu uygulama ile detaylandırarak size rapor ve bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • WATrace: WATrace ile çevrimiçi saatleri kontrol ederek her çevrimiçi veya çevrimdışı için bildirim alabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz kullanım süresi de bulunmaktadır.
 • Welog: Seçtiğiniz kişileri Welog uygulaması ile izleyebilir, günlük etkinlerini ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz. Whatsapp çevrimiçi ve çevrimdışı sürelerini görebilirsiniz.
 • Online Monitor: Bu uygulama ile çocuklarınızın Whatspp’taki kişilerin durumunu izleyebilir, çevrimiçi son görülme zamanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Whatsappta Çevrimiçi Görünmemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Whatsapp çevrimiçi özelliğini gizlemek için birçok kullanıcı araştırma yapmaktadır. Whatsapp’ta çevrim içi olduğunuzda, uygulama kullanıcıları sizin profilinize girdiğinde bu durumu görebilir. Diğer bir deyişle ister sohbet esnasında olun ister başka bir kullanıcı ile konuşuyor olun Whatsapp’ta çevrimiçi görünürsünüz. Whatsapp’ta çevrimiçi görünmemek için şu adımları deneyebilirsiniz:

 • Whatsapp uygulamasına girin
 • Ayarlar kısmından ‘’Hesap’’ menüsüne tıklayın
 • Ardından ‘’Gizlilik’’ yazısına dokunun
 • Son görülme kısmından ‘’Hiç Kimse’’ seçeneğini işaretleyin.

‘’Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek, WhatsApp çevrimiçi nasıl kapatılır?‘’ gibi hilelere başvuru son dönemlerde artmaktadır. Fakat tamamen Whatsapp çevrimiçi gizleme ne yazık ki uygulama kuralları gereği henüz yapılamamaktadır.

WhatsApp Online Takip Engelleme Nasıl Yapılır?

Birinin veya birilerinin sizi takip ettiğinden şüphelenebilirsiniz. Bu durumdan kurtulmak için Whatsapp takip engelleme yapabilirsiniz. Bunun için genellikle satılan yazılımlar bulunmaktadır. Satın alma işlemini tamamlayınca Whatsapp online takip engelleme işleminizi yapabilirsiniz.

Whatsappta Kişinin Çevrimiçi Olduğunu Nasıl Anlarım?

Whatsapp’ta bir kişinin çevrimiçi olduğunu görüntülemek istiyorsanız, o kişinin sohbet sayfasına gelmelisiniz. Ardından sohbet sayfasının üst bölümünde son görülme veya çevrimiçi olup olmadığı üst çubukta yazacaktır.

WhatsApp’ta Çevrimdışı Mesaj Okuma ve Yazma Mümkün Mü?

Birçok kullanıcı Whatsapp çevrimdışı mesaj okuma, WhatsApp yazıyor yazısı gizleme, WhatsApp çevrimiçi olmadan yazmak, WhatsApp görünmezlik modu gibi yöntemleri kullanmayı denemektedir. Whatsapp çevrimdışı mesaj okuma için şu yöntemi deneyebilirsiniz:

 • Telefonunuzun WiFi ya da hücresel verisini kapatın
 • Whatsapp sohbet kısmına girin
 • Mesajınızı yazın ve gönderin
 • Daha sonra uygulamayı kapatın
 • Wifi veya hücresel veriye tekrardan bağlanın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda mesajınız, siz çevrimiçi olmadan karşı tarafa iletilecektir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Whatsappta silinen mesajlarını nasıl geri getireceğini merak ediyorsanız. Whatsapp silinen mesajları geri getirme yazımıza göz atabilirsiniz.

WhatsApp Çevrimdışı Görünme Uygulamaları

Uygulamayı kullanırken online gözükmek istemeyebilirsiniz. Bunun için Whatsapp çevrimdışı görünme uygulamaları ile online gözükmenizi engelleyebilirsiniz. İşte birkaç uygulama önerisi:

 • Unseen: Mesajlarınızı gizli bir şekilde okuyabilir, görüldü bildirimlerini ve mavi tikleri gizleyebilirsiniz.
 • Çevrimdışı Okuma: Bu uygulama ile Whatsapp mesajlarını çevrimdışı okuma isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çevrimiçi görünmeden mesaj okumak için ‘’Çevrimdışı Okuma’’ uygulamasını deneyebilirsiniz.
 • Chat Track: Online Tracker & Last Seen: Ücretsiz deneme sürümü ile çevrimiçi son görülme, çevrimdışı bildirimler ve ayrıntılı rapor alabilirsiniz.

Whatsapp’ta Çevrimiçi Olduğumu Kimler Görebilir?

Uygulamadaki son görülme özelliği ile çevrimiçi görülme kimi zaman birbirine karıştırılmaktadır. Fakat iki özelliğin de birbiri ile alakası bulunmamaktadır. Çevrimiçi olduğunuzda, siz o numarayı engellemediğiniz sürece o kullanıcı sizin çevrimiçi olduğunuzu görüntüleyebilir. Hem rehberinizdeki kişiler hem de sizin kayıtlı olduğunuz rehberdeki kullanıcı sizin uygulamada çevrimiçi olduğunuzu görebilmektedir.

WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Whatsapp son görülme kapatma için uygulamaya girerek Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme adımlarını takip edip son olarak da ‘’Hiç Kimse’’ seçeneğini işaretlemelisiniz. Böylece, son görülmeniz artık uygulama kullanıcıları ile paylaşılmayacaktır.

WhatsApp Nasıl Görünmez Olurum?

Whatsapp’ta görünmez olma için henüz uygulamanın sunmuş olduğu bir özellik bulunmamaktadır. Whatsapp görünmezlik için kullanıcılar birçok uygulama indirmektedir fakat bu uygulamaların kesin çözüm sunup sunmadığı bilinmemektedir.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + five =

Başa dön tuşu