Yeni İş Fikirleri

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2022 (Android IOS)

Akıllı telefonlar ile uyumlu olan Whatsapp, bugün de popülaritesiyle en çok tercih edilen bir sosyal platform olmaya devam ediyor. Arama ve mesajlaşmanın, iletişimin bu denli yoğun olduğu bir dünyada Whatsapp bize kullanım kolaylığı sağlıyor. Kullanımının kolaylığı yanı sıra uygulamanın içinde barındırdığı özelliklere her geçen gün yenisini ekleyerek güncel halini koruyor. Iphone kullanıcıları Ios üzerinden geri getirme nasıl yapılır? Android üzerinden silinen mesaj nasıl geri alınır? Tüm soruları sizler için yanıtladık.

Silinen Mesajları Nasıl Geri Alırım?

1.6 milyar insanın aktif kullandığı Whatsapp’a, geçtiğimiz tarihlerde yeni bir güncelleme geldi. Güncelleme ile gelen değişiklik ilk başta demo halinde belirli cihazlarda tanındı. Büyük merakla beklenen güncelleme ile artık her whatsapp kullanıcısı bu özelliği kullanabilmekte. Güncellemede ” Benden Sil – Herkesten Sil” seçenekleriyle whatsappta silmek istenilen mesaj ya da mesajlar tek tuşla silinebilmektedir. Bu güncellemede ilk kullanıcılarıyla tanıştığında, silmek istenen mesajlar için karşı tarafın o mesajları okumamış olması gerekiyordu. Okunmuş mesajlar ise sadece ‘benden sil’ seçeneği ile ekrana geliyordu. Yeni gelen güncelleme ile whatsapp hem silme süresini uzattı hem de artık okunmuş mesajlar da herkesten silinebiliyor.

Whatsapp Mesaj Silme Nasıl Yapılır?
Silinen Mesajları Nasıl Geri Alırım?

Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi mesajlarınız okunmuş olsa bile whatsapp bu kullanımı size sunuyor. Aynı zaman uzatılan bu sürenin ilk çıktığında 7 dakikalık bir süre zarfında silmeniz gerekiyorken , şimdi ise 4096 saniye yani 1 saat 8 dakika 16 saniyeye çıkarıldı. Böylelikle kişi karşı tarafa atmış olduğu mesajlar okunsa dahi kolaylıkla silinebiliyor.

Whatsapp Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Mesajı Herkesten Sil İşlemi İçin:

  • WhatsApp’ta silmek istediğiniz mesajın dahil olduğu sohbet kutusuna girin,
  • Daha sonra silmek istediğiniz gönderilmiş olan mesajın üstüne basılı tutarak “Sil” butonuna basın,
  • Gelen ekranda “Herkesten Sil” seçeneğine dokunun,
  • Ardından karşı taraftan mesajınız silinecektir.

Mesajı Benden Sil İşlemi İçin:

  • WhatsApp’ta silmek istediğiniz mesajın dahil olduğu sohbet kutusuna girin,
  • Daha sonra silmek istediğiniz gönderilmiş olan mesajın üstüne basılı tutarak “Sil” butonuna basın,
  • Gelen ekranda “Benden Sil” seçeneğini seçin,
  • Mesaj silinecektir.

Ios Kullanıcıları İçin Mesajları Geri Getirme

Apple kullanıcılarının Whatsapp üzerinden silinen mesajları geri getirmek için yapacakları yol ne yazık ki kısıtlıdır. Şöyle ki Ios uyumlu cihaza sahip olan dukkanacmak.com  apple kullanıcıları ya icloud üzerinden yedekleme yapmış olmaları gerekli ya da gmail üzerinden sohbeti dışa aktarma yaparak mesajlara mail yoluyla saklamış olmaları gerekmektedir.

Android Kullanıcıları İçin Mesajları Geri Getirme
Ios Kullanıcıları İçin Mesajları Geri Getirme

Öncelikle icloud hesabının aktivasyonunu gerçekleştirmeli giriş yaptığınızdan emin olun ardından Icloud Drive dokunun ve AÇIK olarak ayarlayın. Belirtmeliyiz ki daha önce de dediğimiz gibi IOS’ta silinen mesajların geri gelmesi mümkün değil. Burada bahsedilen tamamen herhangi bir silinmeye karşı Apple kullanıcıların alması gereken tedbir denilebilir.  Aşağıdaki görselle adımları takip edebilirsiniz.

Android Kullanıcıları İçin Mesajları Geri Getirme

Android kullanıcıları ise Whatsapp silinen mesajları geri getirme özelliğinden faydalanabilirler. Öncelikle IOS kullanıcıları gibi Android kullanıcıları da yedekleme işlemi yapabilirler. Akıllı telefonlarına yedekleme yapabilirler veya sohbeti dışa aktarma ile mesajlarını saklayabilirler.

Whatsapp Karanlık Mod
Ios Kullanıcıları İçin Mesajları Geri Getirme

Android cihazlar için; Google Play Store üzerinden Notification History uygulamasını indirin. Bu uygulama ile karşı taraftan gelen fakat silinen mesajları, engellediğiniz kişinin sildiği mesajları engeli kaldırıp ne yazdığını görebilir hatta size henüz iletilemeyen mesajları cihazınız uçak modunda olsa dahi karşı taraftan silinen mesajları bu uygulama sayesinde görüntüleyebilirsiniz. Bilmenizi isteriz ki bu uygulama 3. parti bir yazılımdır. Herhangi mesajlaşma gizliliğinin ihlalinden doğan problem sebebiyle bu uygulamadan görüntülediğiniz mesajlar ile karşı tarafa dava açamazsınız.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Whatsapp Karanlık Mod

Whatsapp’ın yukarıda belirtilen güncellemesi yanında başka bir güncellemeyle Whatsapp Karanlık Mod özelliğini kullanıcılarına sunmasıdır. Apple, kullanıcılarını yeni gelen IOS sürümü sonrasında telefonlarının neredeyse tüm içeriğini karanlık mod ile tanıştırmışken bundan kısa süre sonra da Whatsapp kendi kullanıcıları içinde getirdiği güncelleme ile artık karanlık mod, Whatsapp’ın aktif kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlandı. Altını çizmeliyim ki Apple kendi bünyesinde oluşturduğu yazılım ile cihazın tüm içeriğini karanlık mod ile bize tanıtmışken, Whatsapp bu özelliği hem Android hem de IOS kullanıcıları için sağladı.

Dilerseniz Whatsapp Web , Whatsapp Sohbeti Kopyalama İndirme, Sohbeti Dışa Aktarma hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu