Sosyal Medya

İnstagram Efektleri 2023 (En Çok Merak Edilenler)

Dünyada en çok kullanılan popüler uygulama haline gelen instagram, her geçen gün yenilediği efektler ve video imkanları ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Uygulamayı kullananlar ve yeni kayıt olan kişilerin merakla araştırmış oldukları, efekt bulma, çıkmıyor, en güzel efekt isimleri, instagram tablo efekti, canlı yayın nasıl yapılıyor, instagram efekt önerileri korku, logo değiştirme ve en iyi instagram filtreleri yazımının içeriğinde bulunmaktadır.

İnstagram Efekt Bulma

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulamada, efekt bulmak kolay bir işlem değildir. Efekte göz at seçeneği ile uygulama üzerinden görebilirsiniz. Efektler arasından beğendiğinizi kullanmak için şimdi dene seçeneği üzerinden deneme yapabilirsiniz. Aynı ekran üzerinde şimdi dene seçeneğini kullanarak beğendiğiniz efektleri kaydedebilirsiniz. Kaydettiğiniz efekti denerken uygulayacağınız efektin adına tıklayarak kayıt işlemine başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz efekt ile çektiğiniz video veya resimleri kaydettikten sonra filtreniz  hikayeler bölümüne yerleşiyor. Gördüğünüz başa bir efekti kaydetmek isterseniz aşağıda anlatacağımız işlemi de yapmalısınız.

Instagram’da  Yeni Efekt Kaydetme Nasıl Yapılır?

İnstagram’da beğendiğiniz filtreyi kaybetmeden önce mutlaka telefonunuza kaydedin. Kaydetmezseniz beğendiniz efekti bulmanız zor olur. Gördüğünüz filtreleri kaydetmek çok kolay… Hikayesini görüntülediğiniz kişinin sol üstte yazan isminin hemen altında filtrenin adı yazmaktadır. Buraya tıkladığınızda kaydetme ve deneme seçenekleri çıkmaktadır. Seçeneklerden hangisini beğendiyseniz onu seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

İnstagram Efektleri Çıkmıyor İse Deneyeceğiniz Yöntemler

İnstagram’ da filtreler özelliği çalışmıyor ise uygulamayı güncellemeniz gerekiyor. PlayStore‘den instagramı güncelledikten sonra tekrar deneyin. Güncellemeye rağmen platformda efektler henüz çalışmıyorsa telefonunuzu kapatıp açmayı deneyin. Tüm bunları yapmanıza rağmen yine çalışmaz ise ön bellek ve çerezleri, ayarlar uygulama yöneticisinde instagram menüsü içerisinden silin. Yine istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız, uygulamayı silip tekrar yükleyin, tekrar yükleme sonucunda güncel hali ile yükleneceği için sorun yaşamazsınız.

 İntagram’ın En Güzel Efekt İsimleri

Instagram’ın birbirinden eğlenceli yüz filtresi özelliğinin kullanmak istiyorsanız, yapmanız gereken güncellemelerin tam olması. Şuan itibari ile tüm ülkelerde yüz filtreleri kullanılabilir durumda. Hikayeler bölümünde çalışan bu özellikte  yüz filtresi bulunuyor. Uygulamanın en güncel halini yükledikten sonra yapmanız gereken;

 • Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ekranı sağa doğru kaydırmanız,
 • Uygulamanın sol üstünde kamera butonuna basmanız yeterli.

Sadece fotoğrafta değil Boomerang ve video kayıtlarında da birbirinden farklı efektleri kullanabilirsiniz.

Puppy,(Köpek yavrusu)?

İnstagram Efektleri Çıkmıyor
Köpek Filtresi

Heart Eyes,(Kalp gözleri)?

Kalp göz
Kalp Göz

Which Disney character are you? (Hangi Disney karakterisin)

Disney karakteri
Disney Karakteri

Kylie Jenner Makeup Filter, (Kylie Jenner makyaj filtresi)?

Makyaj filtresi
Makyaj Filtresi

Butterflies,(Kelebekler)?

Kelebek
Kelebek

Plastic Surgery Filter,(Plastik cerrahi filtresi)

Plastik Cerrahi Filtresi
Plastik Cerrahi Filtresi

Sunglasses, (Güneş gözlüğü)?

Güneş Gözlüğü

İnstagramda Canlı Yayın Efektleri Nasıl Yapılır?

Uygulama üzerinde sevdiğiniz kişileri takip etmek ve fotoğraf paylaşmak dışında, anlık durumunuzu paylaşmak ve video çekme imkanınızda bulunuyor. Çeşitli efektler ile eğlenceli resimler ile videolar oluşturabilirsiniz.

 • Uygulamayı açın ve hikayelerine ulaşmak için kamera simgesine dokunun,
 • Alt kısımda canlı seçeneği bulunan canlı yayını başlatmak için kayıt düğmesine dokunun,
 • Canlı yayın başlayınca, alt menüdeki efektli yüz simgesini seçin,
 • Yüzünüze veya çekimi uygulamak için bir efekte dokunun.??

İnstagram Korku Efekti Nasıl Yapılır?

Uygulamada bulunan bu efekt kullanıcıların en çok beğendikleri arasında yer alıyor. Uygulamaya gelen yeni güncelleme ile çok beğenilen korku efekti olarak adlandırılan superzoom sesli bir efekttir. Ses ile beraber çektiğiniz videoyu zoom yaparak yaklaştırmaktadır.?

Instagram Simge Değiştirme Nasıl Yapılıyor?

Uygulamanın 10. yılına özel kullanıcılarına simge değiştir imkanı sundu.

 • Uygulamanın güncel olduğunu kontrol edin,
 • Profilinize giriş yapın,
 • Profilde sağ üst köşede yer alan butona basın ve ayarlar kısmına giriş yapın,
 • Ayarlar kısmını aşağıya doğru kaydırın,
 • Burada bulunan hediye işaretlerinden sonra sizleri çok etkileyici bir özellik bekliyor olacak ?

Simge değişikliği kategorileri arasında, çok karanlık, karanlık, altın, onur, seher vakti, gündoğumu, alacakaranlık gibi farklı renk logolarından oluşan simgeler yer alıyor. Beğendiğiniz logo ile mevcut logonuzu değiştirebilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − seven =

Başa dön tuşu