Sosyal Medya

İnstagram’da Toplu Mesaj Silme 2023 (Çözüldü)

İnstagram da gelen mesajları tek tek silmek sizi uğraştırıyor mu? Artık kolayı var. Gelen mesaj nasıl silinir, instagram da video silme, toplu silme, karşı taraftan toplu silme, karşı tarafın attığı mesajı silme, verilerini silme ve bildirim, konuşmayı silince karşı taraftan silinmesi, hesabı kapatınca mesajlar silinir mi, dm geri alınca bildirim gider mi? Tüm merak ettiklerinizi sizin için İnstagram’da Toplu Mesaj Silme (Çözüldü) yazımızda cevapladık.

İnstagram’dan Gelen Mesaj Nasıl Silinir?

İnstagramdan gelen mesajı silmek için aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Anasayfanızda bulunan mesaj kısmına girin. 
 • Sonrasında IOS sürümünde, silmek istediğiniz kişinin üzerine gelerek sola doğru kaydırın.
 • Android işlemcisi için mesajın üzerine basılı tutarak çıkan bölüme tıklayın.
 • Sil seçeneğine tıklayarak silebilirsiniz.

İnstagram DM (mesaj) Tek Tek Silme İşlemi

Yapmış olduğunuz mesajların içerisinde silmek istediğiniz bir konuşma var ise kişinin sohbetine giriş yaparak silmek istediğiniz kişiye basılı tutarak mesajı geri al diyerek silebilirsiniz. Sadece kendi gönderdiğiniz bölümü silebilirsiniz. Karşı tarafın gönderilerini tek tek silmeniz mümkün değil. Aynı işlemi karşı tarafta gerçekleştirdiğinde tek tek istediğiniz iletiyi silebilmeniz mümkündür.

İnstagram’da Gelen Video Mesajını Silme

İnstagram’da karşı taraftan gelen videoyu tek başına silmeniz mümkün değildir. Ancak videoyu siz gönderdiyseniz videonun üzerine basılı tutarak videoyu sil seçeneği ile gönderdiğiniz video mesajını silebilirsiniz. Karşı taraftan gelen videoyu ancak sohbeti komple sildiğiniz de silebilirsiniz. Bunun dışında size özelden gelen videolu mesajı silmeniz mümkün olmayacaktır.

İnstagram’da Karşı Tarafın Attığı Mesajı Silme
İnstagram Üzerinden Konuşma Silinince Karşı Tarafın Mesajı da Silinir mi?

İnstagramda Toplu Mesaj Silme 2023

İnstagramdan gelen direkt mesajlarınızı silmek için adımları takip edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu işlem sadece kendi hesabınızdan silinir. Yaptığınız konuşma ve görüşmeler karşı taraf silene kadar kişinin telefonunda kalır. Şunu bilmelisiniz ki gelen DM’lerin tümünü silme işlemini maalesef burada gerçekleştiremezsiniz. Karşılıklı konuşmayı tek tek silmek için işleme devam edin;

 • İnstagram hesabınıza giriş yapın.
 • Mesajlaşma bölümüne girin.
 • DM bölümünde silmek istediğiniz kişinin adına dokunarak sola doğru kaydırın veya üzerine basılı tutun çıkan sil işaretini seçerek mesajı silin.
 • Tüm sohbet toplu olarak silindi.

İnstagram’da Karşı Tarafın Attığı Mesaj Silme

İnstagram üzerinden karşı tarafın size gönderdiği mesajı silmek için yapmanız gereken şey çok basit! Direkt sayfasına giderek IOS işlemli telefonunuzdan silmek istediğiniz kişiyi sola doğru kaydırarak hemen silebilirsiniz. Android işlemcisinden ise, karşı tarafın attığı gönderinin üzerine basarak çıkan seçeneklerden sil seçeneği ile hemen silebilirsiniz. İletiyi açıp silerseniz görüldü olarak gözükecek ve karşı taraf okuduğunuzu görecektir. Mesajı açmadan silerseniz bildirim gitmez ve bu sayede silmiş olursunuz.

İnstagram’da Karşı Taraftan Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Yolladığınız mesajı karşı taraftan silmek için elinizi çabuk tutmalısınız. Çünkü dm attığınız kişiye bildirim gidecektir. Kişinin telefonu elinde ise mesajınızı hemen görebilir. Karşı taraftan silmek için ise;

 • Sohbet sayfanızı açtıktan sonra silme işlemi yapacağınız konuşmayı açın.
 • Silmeyi istediğiniz mesaja girin ve ‘gönderiyi iptal et’ seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra sohbeti komple silin.
 • Böylece karşı taraftan attığınız mesajı silmiş olacaksınız.

İnstagram’da Konuşmayı Geri Alınca Karşı Tarafa Bildirim Gidiyor mu?

Yolladığınız mesajın bildirimi gittiği gibi konuşmadaki sildiğiniz mesaj bildirimini de iptal ettiğinizde bildirim gider yada konuşmanın silindiği belli olur. Bu yüzden sileceğiniz şeyleri atmamakta veya geri alacağınız bir gönderi göndermemenizde fayda var. 🙂 Siz her ne kadar kendinizden konuşmaları silseniz de karşı taraf silmediği sürece kişide yolladığınız konuşmalar duracaktır bunu da unutmayın.

İnstagram Üzerinden Konuşma Silinince Karşı Tarafın Mesajı da Silinir mi?

Ne yazik ki bu pek mümkün değildir. Karşı tarafın şifresini biliyorsanız karşılıklı sohbeti silebilirsiniz ancak bilmiyorsanız siz mesajlarınızı temizleseniz de karşı taraf gönderiyi gördükten sonra silseniz de karşı tarafın telefonunda hala duracaktır. Silme işlemi sadece sizin kutunuzdan silinmiş olacaktır.

İnstagram Karşı Taraftan Toplu Mesaj Silme Yapılır mı?

İnstagram üzerinden yapmış olduğunuz görüşmeleri silmek istiyorsanız bunu sadece kendi hesabınızdan yapabilirsiniz. Sildiğiniz görüşmeler karşı tarafta silene kadar saklı kalır. Ayrıca mesaj sisteminde topluca silme özelliği henüz bulunmamaktadır. Sadece dukkanacmak.com tek tek kişi mesajlarını silebilirsiniz. Veya geri alabilirsiniz. Aman dikkat! Karşı tarafa herhangi bir şekilde müdahale etme şansınız yoktur bu yüzden geri dönüşü olmayan gönderimlerden kaçınmanızda fayda var.

İnstagram Mesaj Verilerini Silme İşlemi

 • Önbellek temizliği için istediğiniz instagram uygulamasını listeden bularak seçin.
 • Açılan sayfadan önbelleği temizle butonunu seçin.
 • Eğer ekran üzerinden verileri temizle kısmını seçerseniz uygulama içerisindeki tüm mesajlar ve veriler silenecektir.

Uygulamanız ilk yüklediğiniz haline geri dönecektir.

 İnstagram’da Karşı Taraftan Mesaj Silme Nasıl Yapılır?
İnstagram Hesabını Kapatınca Mesajlar Silinir mi?

İnstagram Mesajını Geri Alınca Bildirim Gider mi?

Gönderdiğiniz mesaj bildirimi kişiye gidecektir. Ayrıca içeriğinde göndermiş olduğunuz ve geri alma işlemini gerçekleştirdiğiniz de de telefon ana ekranına yine bildirim giderek iptal ettiğiniz de bildirilecektir. ?Fakat kişi görmemiş ise ve uygulama sürümünü güncellememiş, veya bildirim almıyor ise bu işlemi elinizi hızlı tutarak yaptığınızda bildirim gitmeyecek ve mesajınızı geri almış olacaksınız. Genel olarak atılan mesajlar ve geri alma işlemleri anında bildirim sağlamaktadır. Bunları dikkate alarak kişiye dm göndermekte fayda var. ?

İnstagram Üzerinde Mesajlar Engelleyince Kaldırılır mı?

İnstagram’ da göndermiş olduğunuz mesajları karşı tarafı engelleyerek kaldırabilirsiniz. Geri getirmeniz mümkün değildir. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırdığınızda kişi size mesaj gönderdiyse veya gönderir ise tekrar bildirim olarak size geri düşecektir. Kişiyi engelledikten sonra silmezseniz bu durumda engeli kaldırınca da geri gelecektir. Bu sebeple istemediğiniz kişilerle yazışmanızı tavsiye etmeyiz. Şikayet ederek kişinin size ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

İnstagram Hesabını Kapatınca Mesajlar Silinir mi?

Hesabınızı kalıcı olarak veya tamamen kapattığınızda profiliniz ile beraber mesaj kutunuzdaki tüm yazışmalar da silinecektir. Profilinizden başka bir kullanıcıya gönderdikleriniz karşı tarafın mesaj kutusunda kalacaktır ve silinmeyecektir. Karşı taraftan da silinmesi için kişinin sizle olan konuşmaları da temizlemesi gerekir. Aksi takdirde tek taraflı silme veya hesabınızı kapattığınızda tamamen gitmesi maalesef pekte mümkün değildir.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz İnstagram’da Mesaj İstekleri ve Kapatma Yöntemi (En Kolay) yazımızı okuyabilirsiniz.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + twelve =

Başa dön tuşu