Dükkan Açmak

Züccaciye Mağazası Nasıl Kurulur?

Züccaciye Mağazası Nasıl Kurulur?

Japon Pazarı, 1 Milyoncu Nasıl Açılır?

Züccaciyeci açma girişiminde bulunmak isteyenler için alternatif bir seçenek olup az sermaye ile kurulabilecek oldukça kazançlı bir iş fikri olmaktadır.  Züccaciye dükkanı açmak için kullanılan tüm malzemeler ve ürünler uygun fiyatlı alınıp tüketiciye de makul fiyatlar ile satılmaktadır. Bu açıdan satış işleri her nerede olursa olsun güzel ilerlemektedir.

Bu iş yapabilmek için mutlaka  bilgi sahibi olmalı ve dükkanınızın aylık gelir ve giderini hesaplayıp kira ve benzeri masraflarınızın dışında alıp sattığınız ürünlerin kar payı dahil nakit akışını etkileyen tüm işlemlerini düzene oturtmalısınız.

İlk olarak hem araç trafiği hem de yaya trafiği için uygun alanı bulmalısınız. Bulduğunuz dükkanın kira bedeli ve sermayesi sizin bu işe başladıktan sonrasında ek bir nakit birikim ile desteklenmeli. Bu ilerletme açısından sıkıntı çekmemek ve nakit gereksinimi gidermek için gerekmektedir. Kenarda beklettiğiniz sermaye ilk aylarda kar elde etmeyip kazanç sağlamasanız bile sizin ilk dönemlerdeki sabit masraflarınızı giderecek nitelikte olmalıdır.

Hangi semtte oturuyorsanız bulunduğunuz bölge nereye bağlı ise resmi web sayfaları üzerinden ve diğer şekillerde araştırmalar yaparak bağlı bulunduğunuz belediyeden hangi belgelerin gerekli olduğu ve nerelere başvurmanız gerektiği ile ilgili bilgileri kontrol etmelisiniz. İlk olarak en fazla rağbet gören ürünleri dükkanınızda bulundurmalısınız. Bütçeniz için ise %40’lık harcama yapmalı ve hangi ürünün daha fazla satıldığını gözlemleyerek yatırımlarınızı bu şekilde çeşitlendirme yaparak ilerletip arttırmalısınız. Birden bütçeye yüklenmek ve henüz daha neyin ne denli satıldığını bilmeden alış verişte bulunmak işinizi zora sokabilir.

Sahibinden sitesinden devren kiralık veya satılık züccaciye dükkanlarını görüntüleyebilirsiniz. https://www.sahibinden.com/devren-isyeri-zuccaciyeZüccaciyeci açmak için ortalama 40 bin TL ile 150 bin TL paranız olması gerekiyor. Bu tamamen sizin ne kadar çeşitte ürün alacağınız ile belirlenmektedir. Kullanacağınız ürünleri ikinci el olarak alın. Bu şekilde temiz ve uygun fiyatlı ürünler alarak bütçenizi daraltmamış olacaksınız. Yakınınızda aile içinde sizlere yardımcı olacak bir kaç kişi belirleyip sonrasında personel alımı yapın ilk başta tanıdık birilerinin size destek olması kazancınızı toparlamak için size destek sağlayacaktır.

Eğer aklınızda daha geniş ürün yelpazesine sahip bir iş yeri oluşturma fikri var ise ve uygun düzeyli kampanyalar oluşturarak reklam yapmalısınız. Kapı kolu insertleri ve benzeri reklam çalışmaları doğrultusunda merak uyandırarak tanınmanızı sağlayabilirsiniz.

Züccaciye dükkanı açmak için belgeler

 • Başvuru formu doldurma
 • Yeni tarihe ait 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Esnaf sicil kaydı
 • Kira kontratı (fotokopi)
 • Tapu (fotokopi)
 • Yapı kullanım izni belgesi
 • Çalışma ve iş yeri açma belgesi (imarlı olması gerekmektedir.)

Devretme işlemi gerçekleştirilmiş ise o vakit devir eden ve devir alan adına düzenlenmiş bir belge olması gerekmektedir.

1 Milyoncu Japon Pazarı Nasıl Açılır? isimli içeriğimiz de dizaynı züccaciye dükkanlarına benzeyen parça başı satış yapan işyerleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen belgeler tamamen sabit olarak her belediyeden talep edilen belgeler olmakta. Bazı belediyelerde farklı belgeler istenebilir bunun için öncelikle bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek kayıt için nelerin gerekli olduğunu öğrenmeniz ve eksik bir belge veya başvuru formu bırakmamanız gerekmektedir.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. melih dedi ki:

  züccaciye dükkanı açmak istiyorum en uygun ürünleri nerden alabiliriz?

 2. Üsküdar dedi ki:

  Merhaba daha önce boncuk işi yaptım Dr yanında hasta kabulunde ve personele yemek yaptım, avkt yanında. Sekreter olarak çalıştım ve tezgahtar konfeksiyon işin de tezgahtar olarak çalı stim

 3. Sincan dedi ki:

  Bende zuccaciye dukkani acmak istiyorum en uygun urunleri nerden alabiliriz lutfen yardim ci olun

 4. Kocasinan dedi ki:

  Zuccaciye tükanı açmak istiyorum

BİR YORUM YAZ