Ziraat Bankası Yüzde 50 Faiz İndirimli Arıcılık Kredisi 2019-2020

Ziraat Bankası Yüzde 50 Faiz İndirimli Arıcılık Kredisi 2019-2020
4 Ekim 2018 tarihinde eklendi.

Çiftçilerin tarımsal anlamda ihtiyaç duydukları finansmanın sağlanması amacı ile Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri kredi vermekte ve faiz indirimi imkanı sunmaktadır. 2019- 2020 yılları arasında küçükbaştan büyükbaşa, su ürünlerinden damızlık tavuk yetiştiriciliğine kadar pek çok konuda kredi verilmektedir.

Ziraat Bankası Aracılık Kredisi

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarımsal faaliyetlerin artırılması ve üretimlerin daha verimli olması amacı ile kredi vermektedir. Resmi Gazete’ de yayınlanan tebliğ ile birlikte belirtilen alanlarda kredilere ek olarak faiz indirimi uygulanacaktır. Kredi başvuruları 2019 yılının başından 31 Aralık 2020 tarihlerine kadar alınmaya devam edecektir. Kredi verilecek olan konular çok çeşitlidir. Çiftçiler birden fazla alanda kredi talebinde bulunabilir. Kredilerden Tarım ve Orman Bakanlığı görev alanında olan kooperatifler, gerçek kişiler ve tüzel kişiler faydalanabilecektir.

Kredi başvurusunda bulunmak için şu adımları izlemeniz gerekmekedir;

 1. Ziraat Bankası’ nın hayvancılık kredilerinin şartlarını incelemek
 2. Gerekli evraklar hakkında bilgi alarak evrakları hazıralamak
 3. Bankaya şahsen başvuru yapmak
 4. Bankanın başvuruyu TKK ile birlikte değerlendirmesi
 5. Başvuruların kabulü ya da reddi
 6. Şayet kabul edilmiş ise kredi için sözleşme hazırlanması
 7. Vade ve kredi limitlerinin banka tarafından belirlenmesi
 8. Ödeme planının hazırlanması
 9.  Sözleşmenin imzalanmasıdır.
 10. Krediye uygulanacak faiz oranı bankanın cari faiz oranı olacaktır ve bu orana indirim yapılacaktır.

Kredi Üst Limiti Ne Kadardır?

2018/ 11128 sayılı karar ile hangi kredi türlerine ne kadar faiz indirimi uygulanacağı ve bu kredilerin üst limitleri belirlenmiştir. Ziraat Bankası’ nın vermekte olduğu arıcılık kredilerinin üst limiti 1 milyon 500 bin TL’ dir. Yatırım ve işletme dönemleri için kredi verilecektir. Uygulanacak olan faiz indirimi oranı %50‘ dir. Örneğin bankanın arıcılık için verdiği kredilerin faiz oranları %2 ise, TKK ile ortaklaşa verilen bu kredilerde %1 olacaktır.

Arıcılık Kredi Başvurusu Gerekli Evraklar

Kredi başvuruları Ziraat Bankası tarafından kabul edilmektedir. Ancak şahsen yapılacak olan başvurular kabul edilecektir. Mobil ya da telefon bankacılığı yolu ile kredi başvurusu kabul edilmemektedir. Ziraat Bankası kredi başvurusu için gerekli olan evrakların listesi banka şubelerinden alınabilir. Ancak Ziraat Bankası’ nın tarımsal kredilerde istediği belgeler internet sayfasında mevcuttur. Oradan edindiğimiz bilgiler ile durumu ifade etmeye çalışacağız.

Başvuru esnasında evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Banka evrakları sizden alarak detaylı inceleme yapacaktır. Siciliniz bozuk ya da kredi notunuz düşükse başvurunuz reddedilir.

 • T.C. kimlik belgesinin bir adet fotokopisi
 • ÇKS Kayıt Belgesi
 • Adres ilmuhaberi
 • 3 yıllık bilanço
 • Okur yazar belgesi
 • Banka tarafından tedarik edilecek olan kredi talep formu
 • Sosyal güvenceniz olmadığını gösteren belge gerekmektedir.
Ziraat Bankası Yüzde 50 Faiz İndirimli Arıcılık Kredisi 2019-2020 Hayvan Kredisi

Arıcılık kredisi gerekli evraklar

Bu belgelere ek olarak banka sizden teminat talebinde bulunabilir. Tarımsal faaliyette bulunacağınız arazinin tapu ya da kira kontratını da dosyaya eklemeniz gerekmektedir.Ziraat Bankası TKK Kredi Şartları

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından verilecek olan krediler için başvurular 2020 yılının sonuna kadar devam edecektir. Bu yıldan sonra yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. Kredi alabilmenin ilk şartı Türk vatandaşı olmak ve kayıtlı olarak tarımsal faaliyette bulunmaktır. Hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar kredi desteği ve faiz indiriminden faydalanabilir.  Okur yazar olmak ve esnaflık faaliyeti yürütmüyor olmak da aranan şartlar arasındadır. Kredi alabilmek için geçmişe dönük üç yıllık süre itibari ile tarımsal faaliyette bulunmak gerekmektedir. Ayrıca daha evvel aynı konuda herhangi bir kurum ya da kuruluştan kredi almamış olmak gerekmektedir. Ayrıca kredi aldıktan tarım sigortası yaptırmak zorunludur. Yine aynı konu ile ilgili Ziraat Bankasının devlet teşvikli sigorta kampanyalarına göz atabilirsiniz.

Diğer Hayvancılık Kredileri ve Faiz İndirim Oranları

Arıcılık kredilerinin yanı sıra Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri hayvancılık, tarım, bitkisel üretim ve muhtelif konularda kredi verilmektedir. Diğer hayvancılık kredilerini şu şekilde sıralayalım;

Sütçü, etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği: Kredi üst limiti 12 milyon 500 bin TL‘ dir. 100 bin TL’ ye kadar verilecek olan kredilerin yatırım ve işletme dönemlerindeki faiz oranları 0‘ dır. Yani sığır yetiştiriciliği konusunda faizsiz bir şekilde kredi kullanabilirsiniz. 100 bin TL’ yi aşan kredilere uygulanacak faiz indirim oranları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Yaygın hayvansal üretim: Verilecek olan kredilerin üst limiti 250 bin TL‘ dir. 100 bin TL’ ye kadar verilen kredilerin yatırım ve işletme dönemi faiz indirim oranları yüzde 100‘ dür. 100 bin TL’  den 250 bin TL’ ye kadar olan kredilere ise yatırım döneminde yüzde 75, işletme döneminde ise yüzde 50 faiz indirimi uygulanacaktır.

Damızlık düve yetiştiriciliği: Damızlık düve yetiştiriciliği konusunda verilecek olan kredinin üst limiti 7 milyon 500 bin TL‘ dir. Yatırım döneminde yüzde 100, işletme döneminde ise yüzde 75 faiz indirimi yapılacaktır.

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği: Büyükbaş hayvanlar için kullandırılacak olan kredinin üst limiti 5 milyon TL‘ dir. Yatırım ve işletme dönemlerinde yüzde 50 faiz indirimi uygulanacaktır.

Ziraat Bankası Yüzde 50 Faiz İndirimli Arıcılık Kredisi 2019-2020 Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası hayvancılık kredileri

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğiKüçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde verilecek olan kredinin üst limiti 5 milyon TL‘ dir. Yatırım döneminde yüzde 100, işletme döneminde ise yüzde 75 faiz indirimi yapılacaktır.

Kanatlı sektörü: Kanatlı sektöründe 3 milyon TL üst limitli kredi verilecektir. Yatırım dönemi indirim oranı yüzde 50, işletme dönemi ise yüzde 25‘ tir.

Damızlık kanatlı yetiştiriciliği: Damızlık kümes hayvanları yetiştiriciliği konusunda 7 milyon 500 bin TL finansal destek sağlanacaktır. Yatırım ve işletme dönemlerinde kredi faizsiz olarak kullandırılacaktır.

Su ürünleri yetiştiriciliği: Kredi üst limiti 5 milyon TL‘ dir. Yatırım ve işletme dönemleri için kredi faiz indirim oranı yüzde 100′ dür. 100 bini aşan ve 5 milyon TL’ ye kadar olan kredilerin ise yatırım döneminde faiz indirim oranı yüzde 100, işletme döneminde ise yüzde 50′ dir.

Ayrıca Tarım Kredi Koop. ve Ziraat Bankası basınçlı sulama, sera modernizasyonu, traktör alımları gibi konularda da finansal destek sağlamaktadır.

Arıcılık faaliyetleriniz için finansal desteğe ihtiyaç duyuyorsanız gerekli evrakları hazırlayarak en kısa sürede Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yaparak kredi alabilirsiniz.Oy ver!
[Total: 1 Average: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git