Dükkan Açmak

Ziraat Bankası Düşük Faizli Büyükbaş Hayvan Kredisi

08.01.2021
Ziraat Bankası Düşük Faizli Büyükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak isteyen vatandaşlara 100 bin TL finansal destek sağlıyor. Kredi kullanmak isteyenlerin başvurularını 2020 yılının sonuna kadar Ziraat Bankası şubelerine giderek yapmaları gerekiyor. Faizsiz ya da faiz indirimli olarak pek çok sektörde kredi veriliyor. Sığır yetiştiriciliğinden arıcılığa, süs bitkilerinden basınçlı sulamaya kadar pek çok konuda ihtiyaç duyulan finansman Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından Ziraat Bankası aracılığı ile sağlanıyor. Detaylar haberimizde.

Tarımsal Üretimde Düşük Faizli Kredi

Çiftçilere müjde! Resmi Gazete’ de yayınlanan karar ile birlikte çiftçilere 0 faizli ya da faiz indirimli kredi kullandırılacak. Bakanlar Kurulu tarafından verilen karar neticesinde destekleme yapılacak sektörler belirlenmiştir. Bu sektörler çeşitlilik arz etmektedir. Çiftçilerin kredi kullanabilmeleri için ise bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca çiftçi birden fazla konuda kredi başvurusunda bulunabilir.

Kredi verme ya da vermeme kararı tamamen bankanın inisiyatifinde bulunmaktadır. Banka başvuru sonrası, vereceği kredi limitini şahıslara göre belirleyebilme hakkına sahiptir. Hakkınızda yapılacak olan inceleme, gelir durumunuz bu anlamda belirleyici kriterlerdendir. Kredi limiti belirlendikten sonra, türe göre faiz indirimleri incelenir. Uygulanacak faiz oranı bankanın o anki mevcut faiz oranı olacaktır. Çiftçi şayet birden çok konuda kredi başvurusunda bulunursa, talep ettiği en yüksek tutara sahip kredi türünden destekleme alır. Verilecek olan kredi işletme ve yatırım dönemi kredileri olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki türde de faiz indirimi yapılması söz konusudur.

yatırım-işletme-kredileri

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Veriyor.

Ancak kredi alırken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır ki o da hazırlanacak olan ödeme planıdır. İşletmenizin, tarımsal ya da hayvancılık faaliyetlerinizi iyi analiz etmeniz ve taksitlerinizi buna göre ayarlamanızdır. Vade miktarı banka tarafından karara bağlanacaktır. Sıfır faizli tavuk çiftliği kredisi almak ister misiniz?

Hayvancılık Sektörü Faiz İndirimleri

Hayvancılık, bitkisel üretim ve muhtelif konularda verilecek olan kredilere, belirlenen oranlarda faiz indirimi yapılması kararlaştırılmıştır.

Aşağıdaki tabloda verilecek olan kredilerin üst limitleri gösterilmektedir.

Kredi Konusu Kredi Üst Limiti
Sığır yetiştiriciliği 25.000.000
Yangın hayvansal üretim 1.500.000
Damızlık düve yetiştiriciliği 10.000.000
Büyükbaş hayvan besiciliği 10.000.000
Küçükbaş hayvan besiciliği 15.000.000
Arıcılık 2.500.000
Kanatlı sektörü 5.000.000
Kanatlı damızlık 10.000.000
Su ürünleri 10.000.000

Hayvancılık sektöründe yapılacak olan indirim oranları aşağıda yer almaktadır. Konuların bir çoğunda 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerden hiçbir surette faiz ya da ek maliyet alınmayacağı bildirilmiştir.

 • Sütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğinde işletme ve yatırım ödemelerinde %50 indirim yapılacaktır. 
 • Yaygın hayvansal üretimde yine 100 bin TL’ ye kadar olan kredilerde %100 faiz indirimi yapılacaktır. 
 • Damızlık düve yetiştiriciliğinde yatırım döneminde ve işletme döneminde %75  faiz indirimi yapılacaktır. 
 • Büyükbaş hayvan besiciliğinde yatırım ve işletme dönemlerinde uygulanacak olan faiz indirim oranı %50′ dir.
 • Küçükbaş hayvancılıkta yatırım dönemine özel olarak verilen kredilere %75 faiz indirimi yapılacaktır. Aynı konuda işletme kredilerinde ise %75 oranında faiz indirimi yapılması söz konusudur.
 • Arıcılık sektöründe yatırım ve işletme dönemlerinde verilecek olan kredilere %50 faiz indirimi yapılacaktır.
 • Kanatlı sektöründe yatırım dönemi için %25, işletme dönemi için %50 faiz indirimi uygulanacaktır.
 • Kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliğinde yatırım ve işletme dönemlerinde %75 faiz indirimi uygulanacaktır.
 • Su ürünleri sektöründe yatırım ve işletme dönemlerinde %50 faiz indirimi yapılacaktır.
ziraat-büyükbaş-kredisi

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi

TKK büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenleri de desteklemektedir. Verilen kredinin üst limiti 10 milyon TL‘ dir. Yatırım ve işletme dönemlerinde ayrı ayrı olmak üzere %50 faiz indirimi yapılacaktır. Aşağıda kredi başvuru esnasında yanınızda hazır etmeniz gereken evrakları sıralayacağız. Ancak verilecek olan büyükbaş hayvan kredisinin limiti, vade ve faiz oranları banka tarafından belirlenecektir. Ziraat Bankası’ ndan hayvancılık kredisi alabilmeniz için hakkınızda yapılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Düşük Faizli Büyükbaş Kredi Şartları

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 3 yıl boyunca vermeye devam edeceği kredilerin başvuruları Ziraat Bankası A.Ş. tarafından kabul edilmektedir. İndirim oranlarını incelediğimizde genel olarak yatırım dönemi için faizlerin daha yüksek oranlarda indirildiği görülmektedir.

 • Krediden faydalananların hayvan barınaklarına sigorta yaptırmaları zorunludur. Ziraat Bankası devlet teşviki ile birlikte sigorta yapmaktadır.
 • Kredi alabilmek ve faiz indirimlerinden yararlanmak için daha evvel  dukkanacmak.com  hiçbir kurumdan hayvancılık sektöründe kredi almamış ya da almıyor olmak esastır.
 • Kredi alabilmek için Türk vatandaşı olmanız ve Çiftçi Kayıt Sistemi‘ nde kaydınız olması gerekmektedir.
 • Zamanında ve şahsen yapılan başvurular kabul edilecektir.
 • Kredi başvurunda bulunacak kişinin hiçbir surette sosyal güvencesinin olmaması gerekmektedir.
 • 3 yıl süre ile çiftçilik faaliyetlerinde bulunulmalıdır. Çünkü başvuru esnasında 3 yıllık bilanço bankaya sunulmalıdır.
 • Hayvanlar için yaşam alanları oluşturulmalıdır.
 • Beslenme açısında yeterli miktarda yeme sahip olunmalı ve yem temini yapılmalıdır.
 • Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri 0 faizli koyun kredisi veriyor!

Kredi Başvurusunda Talep Edilecek Belgeler

Ziraat Bankası’ nın hayvancılık kredisi verirken çiftçilerden  talep ettiği pek çok evrak vardır. Bu evrakların yanı sıra banka kredi verebilmek için kefil ya da teminat talebinde de bulunabilmektedir. Sayacağımız evraklar kesin olmamakla birlikte, detaylı bilgiyi Ziraat Bankası şubelerinden ya da Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

 • Kimlik belgesi fotokopisi
 • İkametgah ilmühaberi
 • Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS)
 • Tapu fotokopisi (Teminat olarak)
 • Kira kontratı
 • 3 yıldır faaliyet gösterdiğini belirten belge
 • SGK’ dan alınacak sosyal güvencesi yoktur belgesi
 • Diploma fotokopisi
 • Bankadan alacağınız kredi talep formu gibi evrakları hazır ederek ve şahsen kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası etçi, sütçü ve kombine sığır yetiştirmek isteyenleri de destekliyor!

Resmi Gazete’ de yayınlanan karar gereği saydığımız sektörler 2019 ve 2020 yıllarında yatırım ve işletme dönemi kredileri ile desteklenecektir. Kredi başvurunda bulunmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidiniz.

Yorumlar

Telegram Kanalımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Henüz yorum yapılmamış.