Zeytinlik Görüşmeleri Tartışmalı Geçti

Zeytinlik Görüşmeleri Tartışmalı Geçti
661 kez okundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde zeytinlik görüşmelerinin ikincisi düzenlendi. TBMM’de tartışmalı geçen görüşmelerde sevindirici haber alındı ancak zeytinlik görüşmelerinde zeytin tarlası bulunanlar halen endişeli bekleyişini sürdürmeye devam ediyor. Peki nedir bu zeytinlik görüşmeleri.

Zeytinlik görüşmeleri detayları

Zeytinlik görüşmelerinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için şöyle bir detay verebiliriz. Zeytinlik arazilerinin yatırıma açılıp açılmaması konusunda görüşmeler yapılmıştı. Milletvekilleri arasında tartışmalara yol açan bu görüşmeler de pek çok milletvekili zeytinlik arazilerinin tarım arazisi olduğu ve bu alanlarda bir ağaç dahi olsa ağaçların kesilmemesi gerektiğini belirtmişti.Görüşmelerin tamamlanması ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü resmi sosyal medya hesabı aracılığı ile önemli bir açıklama yaptı. İlgili açıklamaya göre zeytinlik sahalarının imara açılmaması için konut konaklama ve turistik tesis yapılmaz maddesinin tasarıya ekleneceği duyuruldu. Yine ilgili tarlada bir adet dahi zeytin ağacı varsa bu alanın zeytinlik olarak kabul edileceği ve konut konaklama ve turistik tesis yapılmayacağı da Bakan Faruk Özlü tarafından duyuruldu.

Zeytinlik sahipleri halen endişeli

Türkiye Büyük Millet Meclisinde zeytinlikleri koruma için görüşme yapıldı ancak zeytinlik sahipleri halen endişeli peki neden? Sosyal medya aracı ile tepkilerini gösteren zeytinlik sahipleri tasarıya sadece konut konaklama ve turistik tesis yapılmaz ibaresinin konulacağını belirterek konut konaklama ve turistik tesis yapılmaz ise fabrika ya da iş yerinin halen açılabilir olduğu söylenmektedir. Zeytinliklerin korunmasına ilişkin yapılan görüşmelerin devam edeceği belirtiliyor.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git