Dükkan Açmak

Zengin olmak için ne yapmalıyım

Zengin olmak için ne yapmalıyım

Zengin olma yöntemleri

Çok para kazanmanın hayallerini mi kuruyorsunuz? Bir türlü zenginliğin öyküsünü yazamıyor musunuz?  Zengin olmanın çeşitli yolları ile tanışmanızın vakti geldi. Farklı iş alanlarını keşfedin ve zenginliğinize zenginlik katın. Çok para kazanarak zengin olmanın iki yolu vardır. Birinci seçenekte herkes tarafından yapılan ve başarı sağlanan işlere yönelmek vardır. İkinci seçenekte ise henüz hiç kimsenin yapmadığı fakat yapılırsa para kazandırır dediğiniz işler keşfederek, bu işler üzerine yoğunlaşma vardır. Siz hangisini tercih edeceksiniz? Çok para kazanmak için öncelikle bu tercihinizi yapmak zorundasınız. Eğer tercihinizi tamamladıysanız hızla bu iş kollarına sarılmalısınız. Zengin olma hayallerinizi gerçekleştirmek için bir an önce ne iş yapacağınıza karar vermelisiniz. Bu kararınızı etkileyecek seçenekleri ise aşağıda okuyacaksınız.Zengin Olmak İçin 1. Seçenek

İlk seçenekte bahsettiğimiz gibi herkes tarafından yapılan fakat herkesin yapıp da para kazandığı, zengin olduğu işler yer alıyor. Bu işler arasında neler mi var? Örneğin ünlü bir markanın isim hakkı ile yeni bir şube açmak… Bu sektör bir kahve markası olabilir. Birçok noktada aynı isim ile iş yapan ve para kazanmayı sürdüren kahve markaları vardır. Bunlardan bazıları; Kahve Dünyası, Kahve Sokağı, Dünya Kahveleri’dir. Bunun yanı sıra tüm Türkiye’de müşteri kitlesi oluşturabilecek cafe tarzındaki markalar vardır. Bunlar ise; Mado, Leman Kültür, Starbucks ve daha birçok markayı sayabiliriz. Zengin olma yolunda hızla ilerlemek için elinizdeki sermayeler ile bu tarz işletmelere sahip olabilirsiniz. Aylık geliriniz size fazlasıyla zengin olmanız için yardımcı olacaktır. Fakat bu kadar fazla geliriniz yoksa ve halen  daha küçük çapta ve daha az bilinen markaların işletmeciliğini yapıyorsanız çok kazanmak için bu firmaların isim hakları ile de bu sektöre girebilirsiniz.

Zengin Olmak İçin 2. Seçenek

2. Seçenek olarak belirtilen alanlar henüz hiç kimsenin keşfetmediği ve ileride büyümesinden emin olabileceğiniz iş sektörleridir. Bunlardan bazıları; ikinci el-spot eşya, web tasarım, web yazılım, bilgisayar üzerine teknik ve donanımsal destek seçenekleridir. Bu sektörlerde her ne kadar yeteri kadar firma var gibi görünse de her geçen gün daha fazla müşteri ağına sahip olmaya devam ediyorlar. Bu durum önümüzdeki yıllarda hızla artacaktır. Bu durumu zengin olmak için lehinize çevirmek isterseniz; bu sektörlere girebilirsiniz.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. van merkez dedi ki:

    Ev hanımının iki çocuğum var evde tekstil isi varsa yaparım van merkezde oturuyorum

BİR YORUM YAZ