Zengin Esnafın Ticaret Sırları

Zengin Esnafın Ticaret Sırları
2.429 kez okundu.

Esnaf ve iş yeri açarak zengin olan pek çok kişi örneği görülmektedir. Esnafçılık yaparak zengin olan kişilerin başarı hikayeleri görüldükçe özellikle gençler esnaf olmaya adeta kendilerini adamaktadır. Peki zengin esnafın ticaret sırları nelerdir? Esnaflar zengin olmak ve güzel satış yapmak için neler yapmaktadır.

Bu makalemiz aracılığı ile sizlere zengin esnafın ticaret sırları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizlerde dükkan açmak istiyor ve zengin bir esnaf olmak için sır arıyorsanız. Makalemiz de ki madde madde bilgileri dikkate alarak işletmenizi açabilir ve zengin esnaf olma yolunda adım adım ilerleyebilirsiniz.

Zengin esnaf olma sırları

1-) Konum Tespiti

Zengin bir esnaf olabilmek için öncelikle konumunuzu güzel bir yere kurmalısınız. Örneğin bir market açacak iseniz açacağınız bölgede boş büyük bir dükkan olmamalı aski takdirde oraya büyük bir mağaza market açabilir ve sizin dükkanınızı batırabilir. Yakınlarınız da yine dükkan olmamasın özen gösterin ve mahalle apartmanlarına yakın olmasına da dikkat ediniz. Aksi halde ne tür dükkan açarsanız açın konumdan dolayı iflas edeceksinizdir.2-) Dikkat Çekici Tasarım

Market, manav gibi bir dükkan açıyorsanız dikkat çekici bir tasarım yapmanıza gerek yoktur. Ancak daha çok gençlere yönelik süs eşyası, parti eşyaları, hediyelik eşyalar gibi bir dükkan açıyorsanız dikkat çekicisi tasarımlar ile dükkanınızı dışarıdan içeriye kadar donatmaz iseniz gençlerin dikkatini çekmez ve satış yapamazsınız.

3-) Ortalama Yaş Hesabı

Beğendiğiniz ve iş yeri açmayı düşündüğünüz yerde işletmeye başlamadan önce bir yaş hesabını yapmanız gerekmektedir. Market, mavav, kasap gibi bir dükkan açacak iseniz ortalama yaş hesabı yapmanıza gerek yoktur. Ancak daha farklı türde bir dükkan açıyorsanız mutlaka inceleme yapmalısınız. Eğer bölgenizde öğrencilerin kirada oturduğu ve gençlerin bulunduğu bir mahallede iseniz burayı daha çok gençlere yönelik tasarlamalısınız.

4-) Sevdiğiniz İş

En önemli etkenlerden bir tanesi sevdiğiniz işi yapmaktır. Örneğin kuaför dükkanı açacaksınız ancak bu mesleği sevmiyorsunuz. Sevmediğinizden dolayı bir yerden sonra dükkanınız giderek zarar edecektir. Zarar etmemek için sevdiğiniz bir iş yerini bulmalı ve dükkanınızdan kazanç elde etmek için ona göre işletme açmalısınız.

Zengin Esnafın Ticaret Sırları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. CENGİZ dedi ki:

    görende her kuaför salonu acan cok para kazanıyor zannediyor 20 yıldır bu meslekteyım gerçekten kuaför olmak isteyen arkadaşlar şu yazılanları ıyı okusun o zaman basarı gelir 1) iyi bir pisikolog olmak gerekir (kadın/erkek) fark etmez (2) iyi bir analist olmanız lazım çünkü işe başlamadan önce müşterinizin yüz şekliden kafa yapısına mesleginden tutun gıydıgi kıyafete ayakabıya kadar tam bir kişi profili cıkarmanız lazım (3)iyi bir kimya bilgisine sahip olmanız lazım cünkü saca uygulayacagınız gerek boya gerek açma boyama gerekse balyaj ve röfle gibi her işlem risktir yapacagınız yanlış bir işlem sizin ve müsteriniz için kötü sonuçlar doğura bilr (4)güler yüzlü,davetkar ve severek yapılması gereken bir iştir aynı zamanda sabırlı olmanız lazım en önemlisi mesleki bilgi,
    beceri, yetenekli ve egitimli olmanız lazım (5)iyi bir dinleyici olmanız lazım (6) matematiğizinde iyi olması lazım cünkü boya yaparken boyaların numaralandırıldığı için basit bir örnek verecek olursak 7/1 diyelim burda 7 numara kumral slaşdan sonraki gelen renkte 1 küllü yani yansıma deniyor 7/1 kumral küllü deniyor yanı sıcak,soğuk,ana renk,ara renk bunların öğrenilmesi ve yapılacak karışımlarında küçük bir hesaplama ile doğru bir renk elde ediliyor (7) EN ÖNEMLİ BİLGİDİR BU BANA USTALARIM SADECE MESLEGİ ÖGRETTİ BENDE BU YAZIYI OKUYANLARA YUKARIDAKI YAZDIKLARIMIN HEPSI GERÇEKTİR AMA EN ÖNEMLİSİDE ŞUDURKI SAMİMİ OLARAK YAZIYORUM NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN SEVGİYLE AŞKLA YAPIN BU PAZARDA LİMON BİLE SATSANIZ DAHİ NEDEN DİYECEKSİNİZ VEYA HADİ LEN SENDE ORDAN DİYENLERDE OLABİLİR AZ ÖNCE DEDİM YA BANA PATRONLARIM SADECE MESLEGİ ÖĞRETTİ EN ÖNEMLİ BİLGİYİ VE SIRRI VERMEDİ (İŞLETMECİLİK) EVET İYİ BİR İŞLETMECİ HER YERDE PARA KAZANMASINI BİLİR EVET KUAFÖRLÜK DÜNYANIN EN ZOR MESLEGİDİR ARKADAŞLAR ÇÜNKÜ SİZE GELEN MİSAFİRLERİNİZİN EN ÖZELİNE SİZ DOKUNUYORSUNUZ YANİ SAÇINA YANİ RUHUNA KİŞİNİN KENDİNDEN EŞİNDEN VEYA SEVGİLİSİNDEN SONRA GELEN KİŞİLERİZ BİZLER İYİ SANATÇININ DIŞINDA ÇOK ÇOK İYİ BİR İŞLETMECİ VASFI OLUNMASI GEREKİR ANCAK VE ANCAK BU MESLEKTEN COK PARA KAZABİLİRSİNİZ HATTA MARKA BİLE YARATA BİLİRSİNİZ SÖYLEDİLERİMİ UYGULARSANIZ BU SADECE KUAFÖRLÜK SEKTÖRÜ İÇİN GEÇERLİ DEGİL TABİKİ HER MESLEK GUBU İÇİN GEÇERLİDİR İYİ BİR İŞLETMECİ OLMAKTA 2 PÜF NOTASI VARDIR GÜLER YÜZ HOŞ BİR KARŞILADIR SADECE BUKADAR (UMARIM BU BİLGİLER VE TAVSİYELER İŞİNİZE YARAR HA UNUTMADAN SİZLERE KUAFÖLÜK YAPACAK ARKADAŞLARA İNSTAGRAMDA TAKİP EDEBİLECİGİNİZ BİR KAÇ MESLETAŞIMIN İSİMİNİ YAZYAYIM RUSYA SOCHİDEN BAŞLAYALIM GEORGİYKOT , TÜRKİYEDEN SAMSUN İLİNDEN SPACEROOM HÜSEYİN ALKAN,İSTANBULDAN TOPRAK ŞEKER LÜBNAN BEYRUTTAN MOUNİİİİR ,ERKEK KAFÖRÜ OLACAK ARKADAŞLARADA ADEM TERZİ TAKİP ETSİNLER DERİM ŞİMDİDEN HERKESE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM HER NEREDE NEİŞ YAPIYORSANIZ AŞKLA YAPIN SAYGILARIMLA.

Sayfa başına git