Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Yüz Tanıma Sistemleri Kobilerin İlgi Odağı Oldu

Yüz Tanıma Sistemleri Kobilerin İlgi Odağı Oldu
670 kez okundu.

Teknoloji ve bilimin geliştiği şu yıllarda özellikle kobiler kazanç elde edebilmek içlin pek çok farklı alanda yatırımlar yapmaya, çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Son zamanların en sık gelişen teknolojisinin yüz tanıma sistemleri olduğu belirtilmektedir. Yüz tanıma sistemlerine artan rekabeti pek çok kobi bildiği için yüz tanıma sistemleri kobilerin ilgi odağı oldu.

Şifresini unutan kişilere yardımcı olmak, işlemlerin hızlı olmasını sağlamak, tüm güvenlik açığının kapatılması için bankalar başta olmak üzere pek çok şirket yüz tanıma sistemleri kullanmaya başladı. Yüz tanıma sistemlerinin yaygınlaşmaya başlaması ile yüz tanıma sistemleri kobilerin ilgi odağı oldu ve pek çok şirket bu sisteme sıcak bakıyor.Geleceğin sık tercih edilen güvenlik yöntemi

Şu anda Türkiye’de yüz tanıma sistemleri oldukça az biliniyor. Ancak Avrupa ülkelerine bakıldığında bankalar başta olmak üzere çok sayıda şirketin yüz tanıma sistemlerine geçtiğimiz görülmektedir. Kobilerde yüz tanıma sistemlerine yatırımlar yapmakta ve bu alanda çalışmalar yaparak ihaleler aracılığı ile şirketlere yüz tanıma sistemlerini entegre etmeye başladı. Son yıllarda en çok yatırım yapılan bu sektör kobilerin ilgi odağı oldu.

Şirketlerin yüz tanıma sistemlerine geçiş döneminin hızlanmasından dolayı pek çok kobi tarafından yüz tanıma sistemleri ilgi odağı haline getirildi ve bu alana yapılan yatırımlar da bir hayli arttı. Türkiye’de hızla büyüme ye başlayan yüz tanıma sistemlerinin ilerleyen dönemlerde kobiler tarafından daha çok yatırım yapılması beklenen bir sektör olacağı tahmin edilmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git