Dükkan Açmak

Yüz Şekline Göre Şal Bağlama Modelleri (GENÇLER İÇİN)

Yüz Şekline Göre Şal Bağlama Modelleri (GENÇLER İÇİN)

Güzel bir görüntü elde etmek isteyen tesettürlü bayanlar için pek çok şal bağlaması modeli vardır. Şal bağlamanın püf noktası ise yüz tipidir. Yuvarlak, üçgen, uzun yüz şekline göre şal ve eşarp nasıl bağlanır diye merak edenler için içeriğimizde bazı modellere yer verdik. Yüz şekline göre eşarp yapmak isteyenler bu modelleri inceleyebilirler. Doğru modeli bulduktan sonra aslında bu zamana dek ne kadar yanlış uygulamalar yaptığınızı fark edeceksiniz. İşte modeller…

Şal Bağlama Modelleri

Tesettürlü bayanlar için seçimi en zor konulardan bir tanesi şaldır. Günümüzde gençlerin kullanabileceği pek çok şal bağlama modeli vardır. Bu modeller yardımı ile güzel bir görüntü elde etmek mümkündür. Şal tercih edilirken dikkat edilmesi gereken ilk husus elbette ki şalın kumaşı olacaktır. Ne yazık ki her kumaş, her modelde kullanılamamaktadır. Örneğin tafta sert bir kumaş olduğundan dolayı dolama şal modelinde sıkıntı meydana gelebilir.

Şal bağlama modelleri ucu açık bir konudur. Elbette ki pek çok model vardır. Aynı modelden sıkılan ve değişiklik arayan bayanlar bu modelleri tercih ederek farklı bir görüntü elde edebilir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken farklı bir husus vardır ki o da yüz tipine uygun şal bağlama modelini tercih etmektir. Bu modelin hangisinin size uygun olacağına karar vermeniz için öncelikle yüz bölgenizin hangi tipte olduğunu keşfetmelisiniz.

Pek çok bayan yüz tipine uygun şal ya da eşarp bağlamadığından dolayı kötü bir görüntü elde edebilir. Şal ve eşarplarında kayma ve önünün düzgün durmaması gibi sorunlar meydana gelir. Bu amaçla sizler için yüz şekline göre şal bağlama modellerini araştırdık. Tesettür Makyaj Nasıl Olmalı? Sade ve Doğal Görünüme kavuşmak isteyenler tavsiyelerimizi inceleyebilirler.

Yüz Şekline Göre Şal Yapımı

Tesettürlü bayanlar için kıyafetlerine uygun renk ve desende şal seçmekten daha önemli bir konu varsa o da yüz tipine uygun olarak şal bağlamaktır. Makyajdan dahi önemli olan bu konu, yüzünüze farklı bir ifade katabilir ve sizi olduğunuzdan farklı gösterebilir. Örneğin yanaklarınız çok dolgunsa, yanlış bir uygulama sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Yüzünüz zaten uzunsa daha uzun bir görüntü katabilir. Yani yanlış şal bağlama teknikleri doğru görüntüyü yansıtmanıza engel olabilir. Hangi yüz tipine sahip olursanız olun bunun için geliştirilmiş olan yöntemler mevcuttur. Doğru uygulama yapmak için yüz tipinize karar vermelisiniz.

Yüz Şekline Göre Şal Yapımı

Yüz Şekline Göre Şal Yapımı

Yukarıdaki görselde yüz tipler yer almaktadır. Bu görsel yardımı ile de hangi tip yüze sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz. 6 çeşit yüz tipi vardır. Şimdi bu yüz tiplerinin özelliklerinden söz edelim ve siz de bu özellikler yardımı ile ne tür bir yüzünüz olduğuna karar verin. Daha sonra aşağıdaki şal modellerini uygulayın. Dikkat edilmesi gereken nokta öncelikle boneyi doğru şekilde bağlamak ve kamufle edilmesi gereken bir hat varsa şalı doğru bir biçimde bağlayarak doğru bir görüntü elde etmek olacaktır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Şal Nasıl Bağlanır?

Yuvarlak yüzlü olup olmadığınıza karar vermek için yüzünüzün genişliği ve uzunluğu arasındaki farkı bilmeniz gerekiyor. Kare yüzler köşelidir. Ancak yuvarlak yüzlerin köşeleri yoktur. Yüz tamamen daire şeklindedir. Yanaklarda da dolgun bir görünüm vardır.

Yuvarlık yüzlü insanların en çok muzdarip olduğu konulardan bir tanesi yanaklarının kendilerine kilolu bir görünüm kazandırmasıdır. Yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanların şal ya da eşarp bağlarken yüzlerini daha uzun göstermeleri gerekmektedir. Yüzün uzun gözükmesi için ilk olarak bonenin saçın başlangıç noktasından başlanarak bağlanması gerekmektedir. Yani bone geride olmalıdır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Şal Nasıl Bağlanır?

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Şal Nasıl Bağlanır?

Yuvarlık yüzlü bayanlara en çok yakışan şal modelleri Asya tarzıdır. Tesettürlü bayanlar arasında dolama şal modeli olarak bilinen modeli, yuvarlak yüz şekline sahip olan bayanların tercih etmeleri gerekiyor. Ayrıca şalı yanak kısımlarından içe doğru kıvırmak da yanakları ortaya çıkaracağından bu uygulamaya doğru değildir. Şalın yanakların üzerinde serbest bırakarak yanakların kamufle edilmesi sağlanmalıdır.

Üçgen Yüz Şekline Göre Şal Modelleri

Üçgen yüzlerin alın bölgesi dar olmakla birlikte yanak ve çene bölümleri geniştir. Üçgen yüz şekline sahip olanların şal ve eşarplarını bağlarken baz alacakları nokta alın ve çene kısmını geniş göstermek olmalıdır. Hazır olarak satın bone şallar bu amaca uygun olarak hazırlanmıştır. Alnın sıkı ve şalın bone görünmeyecek şekilde bağlanması, çene kısmının ise geniş bir görünüm alması üçgen yüzler için ideal olmaktadır. Alın kısmını geniş göstermek için şayet normal ebatlarda bir şal kullanıyorsanız, yüksek bir uç yapmadan alnınızdan yükselti vermeden sıkıca sarmanız gerekiyor.

Üçgen Yüz Şekline Göre Şal Modelleri

Üçgen Yüz Şekline Göre Şal Modelleri

Oval Yüz Şekline Göre Şal Nasıl Bağlanır?

Oval yüzlerin elmacık kemikleri yüzde ilk dikkat çeken nokta olmaktadır. En ideal yüz modeli arasında gösterilir. Hem şal hem de saç bağlama modellerinin hemen hemen hepsine uygundur. Yüzdeki uzunluk genişlikten daha fazladır.

Oval yüz şeklinin ideal olduğundan söz ettik. Bu yüz şekline sahip olanlar tüm şal ve eşarp modellerini rahatlıkla kullanabilecektir. En Kolay 5 Eşarp Bağlama Yöntemi isimli içeriğimizden bilgi alabilir, şal ve eşarplarınızı kısa bir süre içinde bağlayabilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Göre Şal Nasıl Bağlanır?

Oval Yüz Şekline Göre Şal Nasıl Bağlanır?

Kare Yüz Şekline Göre Şal

Kare yüz tiplerine nadir rastlansa da yüzdeki uzunluk ve genişlik kısmen aynıdır. Çene köşeleri, alın ve elmacık kemiklerinin arasındaki mesafelerin uzunluk ve genişlikleri aynıdır. Ayrıca yüzde yer alan köşeler daha serttir. Oval bir görüntü verilerek yüz tipi yumuşatılmaya çalışılmaktadır. Kıyafete Göre Eşarp Seçimi 2020 Modası isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kare yüz şeklinde de sivri yüz hatlarının kamufle edilmesi gerekiyor. Bu sebeple şalınızın ya da eşarbınızın çene kısmının bol olmasına özen gösteriniz. Sıkıca iğnelerseniz yüz yüz hatlarınız yine keskin görünecektir. Bol bağla şekli yüzünüze oval bir görüntü vermenizi sağlayacaktır. Bonenizi ise kesinlikle göstermemeniz gerekiyor. Şayet bone gözükürse yüzünüz daha kilolu görünmenizi sağlayacaktır. Boneyi mümkün olduğu kadar göstermemeye, şalın üst kısmını sıkı ve çeneye doğru bol bırakmanız doğru bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Kare Yüz Şekline Göre Şal 

Kare Yüz Şekline Göre Şal

Dikdörtgen Yüze Şal Nasıl Bağlanır?

Dikdörtgen yüze uzun yüz ismi de verilmektedir. Yüzde yer alan uzunluk ve genişlik arasında fark vardır. Yüzün genişliği daha az olmakla birlikte uzunluğu daha fazladır. Dikdörtgen yüze daha oval bir görüntü vermek için bonenizin gözükmesi gerekiyor. Uzun yüzünüz bu sayede daha yuvarlak bir hal alacaktır. Sıkı bağlamak yüz şeklinizi kamufle etmenize yardımcı olmayacaktır.

Dikdörtgen Yüze Şal Nasıl Bağlanır?

Dikdörtgen Yüze Şal Nasıl Bağlanır?

Bu sebeple eşarp ya da şalınızı olabildiğince bol bağlayınız. Boneyi aşağıdan bağlamanız yüzünüz boyunu daha kısa göstermenize sebep olurken şalınıza iğneyi sıkı takmamanız gerekiyor. Boynu sımsıkı sararsanız oval bir görünüm elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

Ters Üçgen Yüze Göre Şal Modelleri

Ters üçgen yüze sahip olanların alınları geniş olduğu için bonelerini göstermemeleri durumunda yüzleri uzun görünecektir. Bu sebeple tıpkı dikdörtgen yüzde olduğu gibi bonenin görünmesi gerekiyor. Alna bitişik olarak bağlanmış şal ve eşarp da yanlış bir uygulama olacaktır. Şalın ön kısmını geriden değil de önden yapmanız ve yukarıda durmasını sağlamanız çenenizin sivri görüntüsünü ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır. 2020 Tesettür Giyim Modelleri En Çok Tercih Edilenleri incelediniz mi?

Ters Üçgen Yüze Göre Şal Modelleri

Ters Üçgen Yüze Göre Şal Modelleri

Bu tavsiyelerimizi dikkate aldığınızda yanaklarınızın ve yüzünüzdeki sivri hatların nasıl da kamufle edildiğini gördüğünüzde oldukça şaşıracaksınız. Bilinenin aksine herkesin karakteristik bir yüzü vardır. Doğru şal ve eşarp bağlama teknikleri ile yüzünüzdeki ifade dahi değişecektir. Bonenin önde ya da geride olması bile çok şey ifade etmektedir. Alnı dar olanlar boneyi geriden bağlayacağı gibi uzun yüze sahip olanlar geriden bağlayarak yüzlerinin daha oval görünmesini sağlayabilirler. Gençler bu modeller ile 2020 yılında da şık olmayı başaracak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.