Dükkan Açmak

Yurtdışından Cep Telefonu Kılıfı Ticareti

Yurtdışından Cep Telefonu Kılıfı Ticareti

Yurtdışından ürün alınarak iç pazarda satılması konusunda en fazla ilgi gören ürünlerden birisi cep telefonu kılıfları olmaktadır. Bu ürünlerin farklı kaynaklar ile yurtdışından alınması sonrasında iç pazarda satılması konusunda gümrük uygulamaları en çok merak edilen konu olmaktadır.

Bu konuda Türkiye Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu altında üç farklı alanda bu ürünlerin yeri olduğu görülmektedir. Bunlardan birisi telefonun ön yüzleri için uygulanabilen plastik yapraklardan oluşan ürünler olmaktadır. İkincisi ise telefonların arka kısımlarını çizik ve hasarlardan korumak için kullanılan ürünler olmaktadır. Üçüncüsü ise daha kapsamlı olan ürünler için kullanılan bir sınıf olmaktadır.Cep telefonları kılıfları konusunda en fazla tercih edilenleri ise ilk iki sırada bahsedilenler olmaktadır. Bunlardan cep telefonu kapağı ve cep telefonu kılıfı olarak bahsetmek mümkün olabilmektedir. Bunlardan cep telefonu kılıfı konusunda uygulanacak olan gümrük vergileri ile ithalat yapılacak ülkelere göre değişmektedir. Bu üründe AB ülkeleri ile bazı ülkelerden alınan ürünler için %3,2 oranında gümrük vergisi uygulanabilmektedir. Bunun yanında gelişmekte olan ülkeler ve Çin’den yapılacak ithalatta ise %9,7 oranında gümrük vergisi uygulanabilmektedir.

Ayrıca diğer bir ürün olan cep telefonu kapağı konusunda da yüksek oranda bir ithalat yapıldığı görülebilmektedir. Bu ürün içinde uygulanacak olan gümrük vergileri diğer ülkeler olarak ifade edilen ülkelerden %6,5 oranındaki vergi uygulanmaktadır. Ab ülkeleri gibi ülkelerde ise gümrük uygulaması bulunmamaktadır.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ