Yeni İş Fikirleri

Yeşil Yumurtlayan Tavuk Çok Para Kazandırıyor 2022

Yeşil Yumurtlayan Tavuk Çok Para Kazandırıyor: Yeni bir iş alanı ile karşınızdayız. Haberlere konu olan ve yetiştiricisinin bu işte çok para var, yeşil yumurta satışından çalışmadan bir ev geçindirirsiniz  diye övdüğü ve başkalarını da bu işe teşvik ettiği renkli yumurta ticareti nedir Yeşil yumurta, pembe mavi ve siyah yumurta gerçekten para kazandırır mı? Bakalım.

Tavukları olanlar organik yumurta, köy yumurtası diye tanesini en az 2 liradan sattığı yumurtalar birde renkli olsaydı ne olurdu hiç düşündünüz mü? Yumurta ticaretinde satış patlaması yaşatacak yeni bir akım başladı, yeşil yumurtlayan tavuk yetiştirerek siz de yumurtanın tanesini 5 liradan satarak para kazanabilirsiniz.

Tavuklarınızın rengarenk yumurtladığını hiç hayal ettiniz mi? Tavuğunuz renkli yumurtlasaydı ne olurdu? Peki yeşil yumurtlayan tavuk yetiştirmeyi düşündünüz mü? Size oldukça ilginç gelse de bu fikre yatırım yapanlar oldukça iyi para kazanıyor. Renkli yumurta satışı pazarda alıcısını buldu bile. Sizde tavuğunuzun yeşil renkte yumurtlamasını sağlayın. Tabi bunun için satın aldığınız yeşil yumurtayı tavada kırıp yemek yerine kürkük bastırıp 21 gün bekleyip yeşil yumurtlayan civcivi alarak tavuk yetiştiriciliğine başlayacaksınız.

Yeşil Yumurtlayan Tavuklar Altın Değerinde

Renkli yumurtlayan civcivi büyütüp süs tavuğu yetiştiriciliği yaparak yeşil yumurta üretip satışından para kazanabilirsiniz. Süs tavuğu yetiştiriciliği yaparak yeşil yumurtlayan tavuk ürettiğinizde bunları 150 lira ile 200 lira arasında değişen fiyatlardan satarak bu iş fikrini hayata geçirebilir bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

Rengarenk yumurtalar elde ederek düşük kolesterolü ve sağlıklı bu dukkanacmak.com yumurtaların satışını yaparak sizde altın değerinde bir işin sahibi olabilirsiniz. Yeşil renkli, pembe ve mavi hatta siyah renkli yumurtalar astım hastalığının tedavisinde de kullanıldığı için bu yumurtalardan almak isteyecek müşteriyi bulmak da hiç zorlanmayacaksınız. Yeşil renkli yumurtaları ise tane başı büyüklüğüne göre değişen fiyatlardan 5 ila 10 lira arasında satış fiyatı üzerinden satarak yeni bir iş kapısı aralayabilirsiniz

Yeşil Yumurta Tavuklarının Fiyatı Ne Kadar?

Renkli yumurtlayan tavuk cinsleri olan;

  • Araucana, 
  • Ameraucana,
  • Easter Eggers, 
  • Cream Legbar,
  • Marans, 
  • Welsummer,
  • Penedesenca adlı tavuk türünden istediğinizi yetiştirebilir renkli yumurta üretebilirsiniz.
Yeşil yumurta tavukları

Renkli yumurtlayan tavuk yetiştirmek isteyenlerin bu konu ile ilgili az da olsa bilgisi sahibi olması gerekiyor. A tipi ve B tipi tavuk olarak bu saydığımız isimlerden cinslerine ayrılan tavukları yetiştirmek için daha fazla yumurtlayan A tipi tavuk seçimi daha mantıklı olacaktır. Biraz daha sıska ve cılız olan bu tavuklar daha fazla yumurta verdiğinden günlük olarak fazla sayıda renkli yumurta almak için A tipi tavukları seçerek yetiştirmelidir. B tipi tavuklar daha fazla yağlı olup az yumurtlayan hayvanlardır.

Yeşil Yumurta Satışı Getirisi Nedir?

Diğer tavuk cinslerine göre günlük 30 tane senede 250 adet yumurtladığı düşünüldüğünde renkli yumurtlayan tavukları yetiştirerek daha fazla para kazanmak mümkündür. Yeşil yumurtlayan tavukları yetiştirerek günde tanesini 15-25 TL arasında  satarak aylık güzel bir gelir sağlamak hiç de zor değil. Yurtdışında özellikle Amerika’ da yaygın olarak yapılan renkli yumurtlayan tavuk yetiştiriciliği ülkemizde yeni yeni tanınıyor ve biliniyor bu nedenle insanlara ilginç gelecek bu yumurtaların bir de sağlığa son derece yararlı olduğu düşünülünce bu iş fikrini hayata geçirmek isteyeceksiniz.

Yeşil Yumurtlayan Tavuk Cinsleri

Yumurtaların yeşil olmalarının sebebi tamamen tavuk cinsi ile ilgili bir durumdur. Bu tavuklar Şili kökenli olmaktadır. Cinsinin ismi ise Araucana’ dır. Bu tür Ameraucana  türünün var olmasına da vesile olmuştur. Protein, kalori ve vitamin bakımından diğer yumurtalara göre daha zengin olduğu söylenmektedir.

Sizde küçük bir tarla arsanız varsa Yeşil Yumurtlayan Tavuk  iş fikrini hayata geçirerek yeşil renkli yumurtlayan tavuk üreterek rengarenk yumurtalar üretip tanesi 5 ila 10 liradan satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu