Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Yerli Otomobil İçin Geri Sayım Başlıyor

Yerli Otomobil İçin Geri Sayım Başlıyor
900 kez okundu.

Uzun süredir yerli bir otomobil üretilmesi konusunda taleplerin ve isteklerin hükümet tarafından dile getirilmesi sonrasında son olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği toplantısında Cumhurbaşkanı tarafından yeniden dile getirilmesi bu konuda bir yol haritası oluşturulmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOMMB toplantısında ısrarla yerli otomobil üretiminden bahsetmesi ve bunun hayata geçmesi konusunda söz istemesi üzerine çalışmalara dukkanacmak.com hız verildi. Bu konuda bir yol haritası oluşturulmaya başlandı ve ilk etapta özel sektör ile devletin ortaklaşa bu işe gireceği ortaya çıktı.

Yüzde 51 Özel Sektör, Yüzde 49 Devlet DesteğiYapılan ilk görüşmeler ve çalışmalar neticesinde üretilmesi planlanan yerli otomobil konusunda özel sektörün ve devletin bu konuya kaynak sağlaması ve ortak hareket etmesi üzerinde durulduğu öğrenildi. Bu konuda özellikle yapılan görüşmelerde özel sektörün yüzde 51 oranında pay sağlayacağı ve devletinde yüzde 49 oranında pay sağlayacağı duyuruldu. Dukkanacmak.com sitemizde daha önce de anlatmıştır. Bu şekilde yapılacak bir çalışma ile yerli otomobilin çok geçemden prototipinin üretilmesi sağlanabilecek ve seri üretimi geçilmesi konusunda çalışmalar yapılacaktır.

Yerli otomobil konusunda oldukça önemli bir çalışmanın yapıldığının ifade edilmesi üzerine önümüzdeki dönemde tarafların net olarak ne gibi adımlar atacağı ve ilk olarak tasarlanacak modeller ile deneme üretimlerinin yapılacağı tarihler beklenmektedir. Bundan sonraki dönemde de seri olarak üretime geçilmesi mümkün olabileceği ifade edilmektedir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git