Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!


Yeni Büyükanneler Sisteme Katılmak İstiyor

Yeni Büyükanneler Sisteme Katılmak İstiyor
437 kez okundu.

Büyük annelerin torunlarına bakımı ile verilen destek konusunda pilot olarak yapılan uygulamaya oldukça büyük bir ilgi olmuştu. 2017 yılının Mart ayında başlayan bu uygulamaya binlerce başvuru yapılmış ve hak kazanlar açıklanmıştı. Şu an ise akıllarda olan soru bu uygulamanın diğer yıllarda da uygulanacağı ve genişletileceği sorusu oluyor. 2018 yılı için ise halen bakanlık bir yanıt vermiş değil.

Birçok kişinin faydalandığı büyükanne projesi çalışan annelere ve torunlarına bakan büyükannelere büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu proje hayata geçtiğinde oldukça önemli bir şekilde ilgi görmüş ve binlerce kişi bu destekten yararlanmak için başvuru yapmıştı. Pilot olarak uygulanan bu projenin belirli bir alanda kalması nedeni ile başvurulardan küçük bir kısmı değerlendirilmişti.Yapılan bu değerlendirmelerin Eylül ve Ekim aylarına kadar süreceği belirtildi. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, bir yıllık olarak yapılan bu uygulamanın işleyişi ve etkileri incelenecek ve yararlı olduğunun görülmesi ile daha geniş bir kapsama ulaşacağını belirtmişti. Bu sebeple destekten yararlanan kişiler ve yararlanamayan kişilerin gözü kulağı yapılacak bu açıklamaya çevrildi.

Bakan yaptığı açıklamada bu projenin değerlendirilmesi ve eldeki verilerin incelenmesi ile daha geniş bir kapsama ulaşması konusundaki kararın verileceği belirtildi. Yapılan desteğe ve projeye büyük ilgi olduğunun görülmesinin sevindirici olduğu söylenerek bu konuda projenin daha geniş bir kapsama ulaşması ve pilot olarak uygulanan 10 ilin dışında da bunun uygulanmasının mümkün olmasının istendiği belirtildi. Bu konuda elde edilecek olan veriler ile projenin devamı konusunda kararın verilmesi bekleniyor.

Eğer yeterli bütçe ayrılır ve 2018 yılında proje devam ederse, Türkiye’nin diğer illerinde veya Bakanlığın belirleyeceği illerde başvurular başlayacak.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git