Yeni İş Fikirleri

Yeni Açılan İşyerine Kredi Çekme Yolu 2022 (Basit Usul Şahıs Şirketi)

İşyeri açanlar da borçlarını kapatmak ya da sonradan doğacak olan ihtiyaçları için krediye ihtiyaç duyarlar. Halkbank, İş Bankası tarafından müşterilerine yeni işyeri açma kredisi verilmektedir. İşyeri açma kredilerinin faiz oranlarını inceleyerek hesaplama yapabilir ve örnek ödeme planları oluşturabilirsiniz. Devren satın alınacak  işyerleri için de kredi veren bankalar bulunmaktadır. İşyerim var kredi çekmek istiyorum diyenlerin kapı kapı gezmesine gerek yok. Sizler için yeni açılan işletmeler için kredi alınıp alınamayacağını, kredi veren bankaları ve şartları inceleyebilirsiniz.

Yeni açılan işyerlerinin kredi çekebilmesi için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar:

 1. Kosgeb yeni işyeri kuruluş girişimci destekleri
 2. Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi kredi desteği (6 ay itibariyle)
 3. Kamu ve Devlet bankalarının işyeri kredi destekleri

Bu seçeneklerden herhangi birine başvuru yaparak diğer şartları da taşımanız durumunda yeni işyeriniz için kredi çekebilirsiniz.

Vergi Levhası ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vergi levhası sahibi olan esnaflarımız bankaların KOBİ bankacılığı bölümlerine başvuru yaparak KOBİ kredisi çekebilirler. Çekilecek kredinin miktarına ve vadelere göre vergi levhası sahibi esnafa verilebilecek krediler değişiklik göstermektedir. Eğer işletmenizi yeni açmış iseniz KOSGEB destekleri vergi levhası ile kredi başvurusunda alternatif teşkil edebilir.

İşyeri Devir Alma Kredisi

İşyeri devir almak için genel itibariyle bankaların bireysel kredilerine başvuru yapabilirsiniz. Devir alınacak işletme ve varlıkları ipotek tesis edilebilecek durumda veya işletmenin kredi bilançosu yeterli ise yeni işletmenin kredi limitleri kullanılarak KOBİ kredisi çekilebilir. Ancak burada yeni işyeri ortağının KKB puanlaması da önem taşımaktadır.

İşyerim Var Kredi Çekebilir miyim?

Kredi almak için gençlerden emeklilere kadar her kesim bankalara koşmaktadır. Bankalar da müşterilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanması için düşük faiz oranları ve uygun vadeler ile kredi sunmaktadır. Taşıt alımlarından konut alımlarına, seyahatten cep telefonu alımlarına kadar pek çok kredi kampanyası bulunmaktadır. Müşteriler tarafından en çok kullanılan finansman türü ise ihtiyaç kredisidir. Var olan borçların ödenmesi ya da acil finansman ihtiyaçları için kullanılan bu krediler, diğer kredi türlerine daha düşük limitlerde ve 36 aya varan vadelerde olmaktadır.

işyerim-var-kredi-çekebilir-miyim
İşyerim Var Kredi Çekebilir miyim?

Diğer bir konu ise esnaf ve Kobilere yönelik olarak verilen işletme açma kredileridir. Dükkan, arsa vb. alımlarınızı bu krediler ile gerçekleştirirken dükkan açtıktan sonra mal vs. alımlarınız için ise ihtiyaç kredilerini kullanabilirsiniz. Bankalar tarafından sunulan uygun faiz oranları ve vadeler sayesinde bu kredilerin geri ödenmeleri oldukça kolay olmaktadır. Kredi alabilmek için bankaya sunacağınız cironun yüksek olması gerekmektedir. Sadece kredi değil kredi kartı alımlarında da işletmenin cirosu dikkate alınmaktadır. Kaymakamlık faizsiz işyeri açma kredisi (15 bin TL.) vermektedir.

Yeni Açtığım İş Yerine Kredi Alabilir miyim?

Bankalar kredi verirken müşterilerinin bu krediyi geri ödeyeceklerinin garantisini almak isterler. Bunun için de başvuru esnasında talep edilen bazı şartlar ve evraklar olur. Kredi çekebilmek için ilk şart bankaya düzenli gelir sunulmasıdır. Yeni açılan iş yerlerine kredi verme dukkanacmak.com konusunda bankalar olaya biraz soru işareti ile yaklaşabilir. Ancak bu şekilde kredi almak isteyenlerin yapması gereken şey işletmelerini ipotek ettirerek kredi almak olacaktır. Bankalar tarafından uygun faiz oranları ve uzun vadelerde sunulan krediler sayesinde geri ödeme konusunda kara kara düşünmenize gerek yoktur. Bu kredilerden yararlanmak için işletmenizin kobi olması gerekmektedir. Kobi olup olmadığınızı öğrenmek için  kobi miyim testini doldurabilirsiniz.

Yeni açılan iş yerleri yüksek risk içermektedir. Çünkü ilk açıldığı durumlarda kar edilmesi çok da mümkün olmamaktadır. Sektöre yeni girenler için bazı dezavantajlar söz konusudur. Bunlardan ilki işletmenin kimse tarafından tanınıp bilinmemesidir. Sektörde kendini kanıtlamayı başaramayanların ilk aylarda kar marjı elde etmesi bir yana, yatırımını karşılayacak durumu dahi olmayabilir. Hatta aksi bir durumla karşılaşarak işlerin ters gitmesi gibi bir durum da söz konusu olabilir. İşte böyle durumlarda imdadımıza banka kredileri yetişmektedir. Bankaların pek çok ipotekli kredi kampanyası bulunmaktadır. Nasıl ki konut alımlarında alınacak olan konuta satılamaz şerhi konuluyorsa aynı şekilde açılmış olan işletmeye de ipotek konularak bankalardan kredi talep etmek mümkün olmaktadır. Bu krediler aynı zamanda işyeri açmak için de kullanılmaktadır.

Bu anlamda imdadınıza bankaların Kobi kredileri yetişecektir.

açtığım-işyerine-kredi-alabilir-miyim
İşyeri Kredisi

QNB Finansbank Kobi Kredisi

Bankalar tarafından Kobilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kendilerine uygun ödeme koşulları ile kredi sağlanmaktadır. Finansbank tarafından sunulan krediler 3 ay geri ödemesiz olmaktadır. İşletmenin kurulduğu dönemde ilk 3 ay yaşanacak olan sıkıntıların giderilmesi amacı ile bu kredi işletmelere derin bir nefes aldıracak gibi görünmektedir. Kredi vadesi 120 aya kadar olabilmektedir.

Kredi özellikleri

 • Kullanılacak olan kredi sadece Türk Lirası cinsinden verilecektir.
 • Kredi limitleri müşteri portföyüne göre değişiklik gösterebilir.
 • Banka tarafından gerekli görüldüğü durumlarda kredi şartları değişebilir.
 • Faiz oranları ile ilgili banka şubelerinden detaylı bilgi alınabilir.
qnb-finansbank-kobi-kredisi
Qnb Finansbank Kobi Kredisi

Kredi başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. T.C. kimlik numaranızı 7646′ ya göndererek kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi 0 850 222 1 900 numaralı kobi çağrı merkezini arayarak da detaylı bilgi edinebilirsiniz. 120 ay vadeli olarak ipotekli kredi kullanmanız durumunda bankaların müşterilerine sunacağı kredilerin üst limitleri 1 milyon TL olmaktadır. Teminatlı kredilerde kullanılacak olan kredi tutarı işyerinin ekspertiz değerinin yüzde 75′ i kadar olmaktadır. Arsa ipoteğinde ise kredi limiti arsanız ekspertiz değerinin yüzde 50’si olmaktadır. 3 ay ödemesiz olarak verilen krediye başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kobi Kredisi

İşletmelerin kısa, orta ve uzun vadeli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Vakıfbank tarafından Türk Lirası cinsinden Kobi kredileri verilmektedir. Kredi için tek bir vade sınırlaması bulunmamaktadır. İşletmenin ödeyebilme durumuna göre ödemesiz dönemler ya da değişken taksitler belirlenebilecektir. Kredi işletmenin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak kullanılabilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Bankanın diğer bir kredi kampanyası ise işyeri edindirme kredisidir. Ticari faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiler bu kredilere başvuru yapabilir. Zaten var olan işletmelerin bünyelerine bağlı olarak alınacak olan dükkan, depo, mağaza, lojman vb. alımları için bu krediler kullandırılacaktır. Banka tarafından sunulan uzun vade ve faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Online olarak kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

Garanti Bankası Kobi Kredisi

İşletmelere özel kredi sunan bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası’ dır. Kobilerin her türlü finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile, finansman, bireysel ihtiyaç ve yatırım kredisi sunulmaktadır. Garanti Bankası’ nda kobilere sunulan kredilerin vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. Üstelik kredi başvurusunda bulunmak için banka şubelerine gitmeye de gerek kalmamaktadır. Başvurular kabul edildikten sonra Kobilerin hesaplarına kredi tutarları yatırılacaktır. Örneğin 36 ay vadeli olarak 25 bin TL kredi kullanmak istiyorsunuz. Banka yüzde 2,50 faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır.

Kobi ihtiyaç kredilerinin özellikleri 

 • Kredilerin asgari vadesi 1 ay olmaktadır.
 • Banka tarafından ücretler, faiz oranları vb. kredi detayları değiştirilebilmektedir.
 • Kredilerin ödenmesi aylık eşit taksitlere bağlı kalınarak yapılmalıdır. Borçların ödenmesinin geciktirilmesi durumunda gecikme faizi uygulanacaktır.
 • Taksitli kredi kullanım alt limiti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Üst limit ise 100 bin TL olmaktadır.
 • İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapılabileceği gibi internet sitesi üzerinden ve garanti cepten de kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır.
 • Kredi başvurusunda bulunacak olan Kobi’ nin T.C vatandaşı olması, banka müşterisi olması, banka sistemine nüfus bilgilerinin kayıtlı olması, bankadan temin edilecek olan kredi sözleşmesinin onaylanması gerekmektedir. İş yeri açmak kaça mal olur isimli içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
garanti-bankası-kobi-kredisi
Garanti Bankası Kobi Kredisi
 • Tarım sektöründe faaliyet  gösterecek olan çiftçilerin, çiftçilik belgesine sahip olması gerekmektedir. Yani tarımsal faaliyet gösterildiğinin belgeler ile kanıtlanması gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu esnasında banka tarafından temin edilecek olan belgeler bulunmaktadır. Bu belgelere ek olarak banka tarafından temin edilecek olan pek çok banka bulunmaktadır.
 • Şayet yapılan kredi başvurusunda olumsuz bir durumla karşılaşılmaz ise kredi başvurusu onaylanacaktır. Şayet kredi notu vs. düşükse banka tarafından kredi başvurusu da olumsuz sonuçlanabilir.

Garanti Bankasından Online olarak kredi başvurusunda bulunabilir ya da banka şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yeni açılan işletmeler için kobi kredisi alınabilir. Kobi kredisi veren pek çok banka bulunmaktadır. Bu bankalar tarafından verilecek olan kredilere banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

EDİTÖR TAVSİYESİ

Başa dön tuşu