Öğrencilere Yaz Tatilinde Yapılacak Yeni İş Fikirleri

Yaz mevsiminin gelmesi ile bazı sektörler canlılık kazandı. Yaz aylarında yapılacak işler açısından sektör kapsamında bir çok firmanın yeni yeni aktiviteler oluşturarak sektörde öncülük etmesi sonucunda hem yerli hem de yabancı tatilciler özellikle tatil beldelerinde oldukça faydalı yatırımlar sağlamakta. Yazın yapılacak işler sadece tatil beldeleri açısından değil çocuklar açısından da eğitime ara vermeden etkili bir şekilde hem tatil yapıp hem de öğrenim görmeye devam edecekleri bir fırsat olmaktadır.

Yiyecek ve içecek satışları

Bu alanda ev yapımı içecekler özellikle soğuk ve buzlu olanlar  son derece rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Öyle ki havaların iyice ısınması sonucunda gerek iş koşulları gerekse dışarıda bulunma zorunluluğu olan bireyler serinlemek için ikramlık hazır içecek ve yiyeceklere yönelmektedir. Bu açıdan kendinize bir iş planı oluşturun ve yiyecek içecek sektörüne girerek serinletici ve doyurucu fast food ürünleri satışı yaparak kazançlı bir iş imkanı sağlayabilirsiniz.

Özellikle işlek cadde, sahil kenarı ve benzeri alanlarda satış yaparsanız kar oranınız daha yüksek olacaktır.

Rehber ve tur hizmetleri

Seyahat esnasında bilmediğimiz bir belde ve bölgeye ikamet ediyor isek işimiz hayli zor demektir. Bilmediğimiz bir bölgede seyahat etmek hem madden hem de manevi olarak bizi son derece yormaktadır. Bu yüzden hemen hemen tüm turistik beldelerde ve alanlarda rehber ve tur hizmetleri ihtiyacı yoğunluktadır.

Yazın yapılacak işler arasında yer alan bir iş fikri de ikamet ettiğiniz veya öncesinde orada yaşadığınız her hangi bir bölge ile ilgili detaylı bilgileri turistik yerleri ziyaret eden bireylere anlatarak ve onlara rehberlik hizmeti sağlayıp gelir oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra çevrenizde bu konuda bilgili daha çok birey bulunmakta ise o vakit kendi tur hizmetinizi kurarak çeşitli bölgelerde seyahat rehberliği yapabilirsiniz.

Fazla odalarınızı kiraya verin

Bu alanda bir çok kişi mağdur olmakta lakin dikkatli davranıp uygulayacağınız işlemler esnasında gerekli tedbirleri alırsanız oldukça karlı bir iş dönemi gerçekleştirebilirsiniz. Tatil beldelerine yakın bir alanda eviniz bulunmakta ise kullanmadığınız odalarını kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz.

Garsonluk

İş alanında bazı sektörlerde kimi zaman eleman ihtiyacı daha da fazlalaşmaktadır. Bu dönemlerden bir tanesi de özellikle yaz aylarında aktif hale gelen tatil köyleri ve benzeri alanlarda garsonluk yapmaktır. Bu alanda yapacağınız hizmetler doğrultusunda hem kendi ücretinizi alıp hem de ekstradan yapacağınız ufak tefek hizmetler karşılığında ek gelir elde edebilirsiniz.

Kurslar verin!

Öğrenciler için özellikle yazın okullar tatil olduğunda özel kurslar kadar para kazandıran bir iş yoktur. Öyle ki öğrenimini tamamlayamayan çocuklar özellikle Matematik ve Fen bilimlerinde ek ders talebinde bulunmaktadırlar. Bunun yanı sıra sanatsal açıdan piyano ve el sanatları benzeri eğlenerek öğrenebilecekleri alanda da kendilerini geliştirerek öğrenmelerine katkı sağlamaktadırlar. Bu alanda da her hangi bir beceriniz bulunmakta ise özel ders ve eğitim vererek bütçenize oldukça yüksek fiyatlar ile gelir imkanı sağlayabilirsiniz.

Yeni iş fikirlerinden olan Ramazan Ayı için İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

4 yorum

  Bayrampaşa İstanbul 20 Nisan, 2017 Cevapla

  iç giyim üzerine bir mağaza açmak istiyorum.ne tür yardımınız olabilir

  Uşak Merkez 1 Nisan, 2017 Cevapla

  özel ders verebilirm
  öğretmeninim almanyada doğdum büyüdüm almanca ana dilim kadar iyi biliyorum ingilizce temel olarak verebilirm geri dönüş yaparsanız sevinirm

  darıca 20 Şubat, 2017 Cevapla

  Sabun paketleme

  Tespih dizme sabun paketleme ne iş olursa 12 Haziran, 2016 Cevapla

  İş istıyorummm

Yorum yazın