Dükkan Açmak

Yatırımcılar İçin En Kazançlı Bayilikler

Yatırımcılar İçin En Kazançlı Bayilikler

Dünya da ve ülkemizde son zamanların en fazla kazanç en az maliyetle iş elde etmek isteyenlerin ilk başvurduğu iş bayiliklerdir. Bu yazımızda geniş iş potansiyeline sahip olan hangi bayilik para kazandırır, ne şekilde ve ne sürede para kazandırdıklarını inceleyeceğiz.

Günümüzde en fazla kazandıran bayiliklerin ilk sıralarında her zaman gıda sektörü yerini almıştır. Gıdanın bu denli kazandırmasının en temel nedeni olarak uzmanlarca artan nüfus oranı ve tüketim kültürünün aşırı oranda artış göstermesidir.

Bayilikler gıda, sağlık, giyim, spor gibi hemen hemen her alanda kendisini göstermiş  ve yelpazesi çok geniş olmalı beraber imkanları olabildiğince fazladır. Dünya da en kazançlı işler, bayilik alabilme koşulları ve bayilik veren firmaları sizlere sunmaktayız.

Mc  Donald’s

Listenin başında kurulduğu yıllardan bu yana (1955)  olduğu gibi Mc Donald’s yer almaktadır. Günlük yaklaşık olarak tüm dünyada 60 milyondan fazla kişiye hizmet veren bir kuruluştur.

En az müşteriler kadar girişimcilerde bu devasa fast-food şirketine ilgi duymaktadırlar. Bu devasa sektörde Mc donald’s a yatırım yapıp bayilik almak isteyen girişimcilerin kasasında yüklü miktarda para olması gerekmektedir. Sadece ilk aşamada 30 bin dolar gibi bir ücretle alınan bayilikler ileride yapılan yatırımları kısa süre içerisinde amorti edecektir.

Burger King

Gıda sektöründe 2. sırada kendine yer bulan Burger King özellikle 2010 yılından bu yana yatırımcılar için çok gözde bir restoran zinciridir. Burger’ın maliyeti alınacak olan bayilik mekanının yerine ve büyüklüğüne göre değişebilmektedir.

Ortalama olarak talep edilen ücret 700.000 dolar artı KDV ‘den başlamaktadır.

Litlle Caesars

Bir diğer bayilik veren firmalar arasında ise Pizza sektörünün öncülerinden biri olan Litlle Caesars girişimcilerine en fazla kazandıran bayiliklerden arasında yer almaktadır.Giriş ücreti olarak 40 bin doların gözden çıkarılması gerekiyor. Alınacak bayiliğin büyüklüğü, yeri ve imkanları doğrultusunda ücret artış göstermektedir.

Dominos Pizza

Kendi alanında ülkemizde ve dünyada çok tanınmış olan dominos markası da ülkemizde bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır. Dominos Pizza dan bayilik alabilmek için çeşitli eğitim süreçlerinden geçmeniz gerekiyor.

Yaklaşık olarak ise 40 bin dolar gibi bir miktar ödenmesi sonucunda firma kapsamından bayilik alabilmeniz mümkün.

Köfteci Ramiz

25 ilde yüzü aşkın bayiliğiyle en fazla bayiliği olan restorant zincirlerinin başında gelen Köfteci Ramiz bu hızlı büyümesini devam ettirmekte ısrarlı görünüyor. Şirketin hedefleri arasında önümüzde ki beş yıllık süreçte bayilik sayısını 150’ye çıkarmak bulunmakta. Özellikle reklamlarla kendini duyurmaya çalışarak büyüyen Köfteci Ramiz bu çabasını karşılığıyla almış durumda.

Köfteci Ramiz şubesi açmak için gereken miktarsa 280 bin ila 300 bin arasında değişmektedir. Yaklaşık olarak müşterilerine 60 çeşit yemek sunan Köfteci Ramiz hedeflerini gerçekleştirmek için bayiliklerini hızla arttırmaya devam ediyor.

Sultanahmet Köftecisi 

Türk mutfağının öncülerinden biri olan Sultanahmet köftecisi 50 bin dolar bayilik ücretinin yanında düzenlenecek reklam ücreti üzerinden pay alarak bayilik imkanı sağlamaktadır. Sultanahmet köftecisi diğer sektörlerden farklı olarak şuan Marmara’dan daha çok Doğu, Güneydoğu, Karadeniz ve İç anadolu bölgelerinde bayilikler vermeyi planlamaktadır. Bu adresten franchising başvurusu yapılabilir.

BEĞEN İLK ÖNCE HABERDAR OL!
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nikah sekeri paketleme boncuk dizme davetiye katlama dedi ki:

    Evde ne iş olursa yaparım esim isden çıktı beraber yaparız acil

BİR YORUM YAZ